Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, misfit napisał:

Gdyby Interstellar był na Netfliksie w UHD to miałbyś to samo.z czerniami. Taka wola Nolana - możemy się z tym zgadzać lub nie.
Co do ziarna - jeśli w Interstellar wydaje Ci się ono nie do przeżycia to zapewne masz w TV ostrość obrazu mocno podbitą.

Tutaj cytat z recenzji tego filmu na 4K Bluray:

 

Black Levels: The black levels are incredible deep, inky and gorgeous throughout in deep space, in the Ranger and even an early scene like when they pull up outside the secret NASA facility in the middle of the night.  There was only one interior car scene I remember early on that the black levels were a little light, but understandably so, our onscreen characters were in the middle of escaping from a gigantic dust storm.  For the most part black levels are dark and inky throughout.

https://whysoblu.com/interstellar-4k-uhd-blu-ray-review/

wiec to chyba nie wina samego filmu.

 

Z drugiej strony komentarz z amaoznie:

 

Probably one of the best looking 4K discs in the current Nolan collection. Where it does fall apart are in space (go figure!). These films have artificially raised the black levels, meaning Black is actually a more "dark grey". On an OLED TV where Black is actually Black (and space content SHOULD look amazing) you instead see a grey backlighting almost like an LCD TV. Aside from that, it looks great though.

 

Wiec chyba jednak cos jest na rzeczy. Jak widac sa rozne oczekiwania co do jakosci.

Edytowane przez kamcyk26
dodanie linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Adrian oled fan napisał:

Odtwarzacz LG ubk90 oled c8 płyta blu ray uhd 4k film interstaller obraz wyglada duuuizo gorzej niż na netflix  czy tylko ja jestem ślepy ??!!! 

 skoro coś widzisz to na pewno nie jesteś ślepy. jednak nie oznacza to że każda osoba na forum będzie widziała dokładnie to co Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interstellar nie był natywnie kręcony w trybie HDR, często jest tak przy konwersji ze przez rozszerzenie zakresu tonalnego czerń w niektórych momentach mogła się podnieść. Chcecie zobaczyć słabą czerń na prawie całej rozciągłości nawet na Bluray obejrzyjcie sobie "Rogue One" lub "Last Jedi" tam cały film ma jakby za wysoka jasność i czarny jest szary, zresztą wczoraj obejrzałem pierwszy odcinek Mandaloriana i jest dokładnie to samo, zaczynam podejrzewać ze to jakaś wizja artystyczna, na napisach początkowych jest wszystko ok ale jak się pojawia pierwszy kadr z filmu widać ze kontrast jest niższy i czerń jest szarawa. I w tych ostatnich przykładkach z SW dodam ze nie przez cały film na słaba czerń się utrzymuje (ale sa to praktycznie wszystkie sceny w kosmosie itp.) są sceny gdzie poziom czerni jest prawidłowy wiec jak skompensujemy tak jak zrobił kolega wyżej w interstelar żeby na tych scenach szarych czerń była głębsza i faktycznie film wtedy się lepiej ogląda, te sceny gdzie czerń była prawidłowa w nich wtedy mamy pospolity "black crush".

Ziarno które dziś często jest nanoszone w postprocessingu aby dodać filmowi "filmowy" wygląd jest zamierzona wizją reżysera. Ziarno te jest raz mniej raz bardziej widoczne (tutaj już słynny pod tym względem film "300" polecam ) ale najczęściej jego problem jest podkręcany przez ustawiona zbyt dużą ostrość i zbyt dużą jasność matrycy. Z ziarnem można walczyć jeśli ktoś tego nie lubi włączając na maks "Redukcje szumów" ale efektem ubocznym będzie wrażenie ze wszytko smuży i pływa, nie polecam.

Edytowane przez kKadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adrian oled fan napisał:

No mam na 19 ostrość bo tak film sully tez w 4k wyglada zdecyydowanie lepiej teraz szukać filmów na blu ray to trzeba patrzeć by tego ziarna nie było bo dla mnie ta (jakość jest nieakceptowalna ) obraz nie jest tak czysty klarowny jak na głupim netflixie nawet (oczywiscie w wybranych serialach)

To na własne życzenie sobie potęgujesz ilość widzianego ziarna. Twój wybór.

Tak jak było wielokrotnie tutaj pisane ziarno to nie wada. Ziarno jest nieodłącznym elementem kręcenia na taśmie filmowej, jest nawet spora rzesza filmów i seriali kręconych cyfrowo którym celowo dodano ziarno w postprodukcji - jest to jeden z wielu środków artystycznych którym posługują się twórcy filmu.
Interstellar i tak ma stosunkowo niewielkie jego ilości bo Nolan jest dinozaurem i stosuje archaiczną technikę przeniesienia filmu do postaci cyfrowej. Ciekawy jestem Twojej reakcji gdy obejrzysz np. Przyczajonego tygrysa lub Predatora w 4K - chyba oślepniesz :D

PS. Porównywanie obrazu z filmu X do Y nie ma większego sensu. Poza tym na Netfliksie też jest mnóstwo treści z ziarnem duuuużo większym niż w Interstellar, choćby dowolny serial Marvela, np. Punisher w 4K.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wersję 5.10.35 miałem przez OTA. Jeśli jest wycofana na stronie LG ( nie tylko Polska ale i UK, Niemcy itp.) a wróciła 5.10.20, to znaczy, że była wadliwa i powinni szybko dać poprawkę, bo dużo osób ją już zainstalowało ! Czekamy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś podpowie na ile macie ostrość ustawiona przy oglądaniu 4k blu ray HDR i czy funkcje dynamiczne mapowanie tonów macie włączona czy wyłączona?
10 po kalibracji ale dałem sobie na 15 i dynamiczne włączone zgodnie z kalibracją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie mam do wyboru dwie takie opcje  ??? Przy rgb widać przejścia tonalne przy tym drugim jest Ok . Natomiast mam pytanie czy ta druga opcja wyświetli mi to co wszystko co zawiera płyta ultra hd blu ray 4k HDR czy tylko do 8 bitów a powinna 10 lub 12 to nie jest jakiś stary blu ray player (LG ubk90 ) ?

641169F4-FC92-4700-9D5E-58A5E2F12317.jpeg

Edytowane przez Adrian oled fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 po kalibracji ale dałem sobie na 15 i dynamiczne włączone zgodnie z kalibracją.
Nie mogę znaleźć 'Dynamicznego mapowania' gdzie mogę znaleźć?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sygnale HDR będziesz widział.
Jutro sprawdzę ale wydaje mi się że byłem na materiale z Netflixa DV i nie mogłem znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, WojPo napisał:

Ja wersję 5.10.35 miałem przez OTA

Ciekawe. 😥

Ja 5.10.20 nawet nie mogę pobrać OTA, możliwe ze to przez to ze do 5.10.03 robiłem przez USB ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe. 

Ja 5.10.20 nawet nie mogę pobrać OTA, możliwe ze to przez to ze do 5.10.03 robiłem przez USB ???

To nie ma znaczenia że przez USB.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

Ja wersję 5.10.35 miałem przez OTA. Jeśli jest wycofana na stronie LG ( nie tylko Polska ale i UK, Niemcy itp.) a wróciła 5.10.20, to znaczy, że była wadliwa i powinni szybko dać poprawkę, bo dużo osób ją już zainstalowało ! Czekamy !

Ja nie dostrzegłem jakiś wad w sofcie 5.10.35 wręcz przeciwnie.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro sprawdzę ale wydaje mi się że byłem na materiale z Netflixa DV i nie mogłem znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Przy DV na Netflixe nie mialem funkcji dynamicznego mapowania, natomiast już przy puszczaniu materiału HDR na Youtubie była funkcja dostępna

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek206 napisał:

Przy DV na Netflixe nie mialem funkcji dynamicznego mapowania, natomiast już przy puszczaniu materiału HDR na Youtubie była funkcja dostępna emoji4.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Mapowanie jest tylko przy HDR, dla DV nie ma tej funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten telewizor nie widzi dźwięku Dolby Atmos. Miałem już kilka filmów z tym dźwiękiem i TV w ogóle nie widzi

takiej ścieżki. Wyświetla się informacja, że to wideo nie obsługuje dźwięku. Pobierałem sample ze strony

Dolby i dźwięku w TV nie było. W załączniku jeden z przykładów.

Audio.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, bo twój TV nie pochwala ściąganych z  netu treści😃 Odtwórz jakąś treść z DA na YT, Netflix lub z płyty UHD i wyświetli Ci się ładne, białe okienko z napisem "DOLBY ATMOS".

Edytowane przez Pablo Dziekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Mam pytanie do użytkowników telewizora 

LG OLED55C8PLA.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak w tym telewizorze wygląda kabel zasilający? Czy jest on zamontowany do tewizora na stałe? Będę bardzo wdzięczny za opis plus ewentualnie zdjęcie w szczególności końcówkę która przychodzi do telewizora. 

Mam okazje nabyć wlasnie LG OLED55C8PLA tyle ze egzemplarz ten nie posiada kabla zasilającego i nie wiem jak bardzo problematyczne moze sie to okazać- nie jestem obeznany w tematyce.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle skonstruowalem zapytanie- mój błąd, przepraszam.

Wyszukanie tego w google nie jest aż tak trudne - znalazłem nawet ofertę sprzedaży:

https://north.pl/karta/kabel-zasilajacy-do-telewizora-lg-oled55c8pla,69V-73-C2M2-05Q.html

Powinienem zacząć od tego - czy jest to odpowiedni kabel?

Telewizora fizycznie nie mam u siebie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kruschen146@gmail.com napisał:

Źle skonstruowalem zapytanie- mój błąd, przepraszam.

Wyszukanie tego w google nie jest aż tak trudne - znalazłem nawet ofertę sprzedaży:

https://north.pl/karta/kabel-zasilajacy-do-telewizora-lg-oled55c8pla,69V-73-C2M2-05Q.html

Powinienem zacząć od tego - czy jest to odpowiedni kabel?

Telewizora fizycznie nie mam u siebie ;)

 

Wygląda na odpowiedni, powinien pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, krzysie napisał:

Ten telewizor nie widzi dźwięku Dolby Atmos. Miałem już kilka filmów z tym dźwiękiem i TV w ogóle nie widzi

takiej ścieżki. Wyświetla się informacja, że to wideo nie obsługuje dźwięku. Pobierałem sample ze strony

Dolby i dźwięku w TV nie było. W załączniku jeden z przykładów.

Audio.jpg

Tv nie odtwarza Dolby Atmos z kodekiem Dolby True HD , wiec nie ma szans bys mial dzwiek. Dolby Atmos musi byc ze stratnym kodekiem DD+ a nie Dolby True Hd. Mam kilka takich demowek i Atmos smiga bez problemu

6 godzin temu, Pablo Dziekan napisał:

I słusznie, bo twój TV nie pochwala ściąganych z  netu treści😃 Odtwórz jakąś treść z DA na YT, Netflix lub z płyty UHD i wyświetli Ci się ładne, białe okienko z napisem "DOLBY ATMOS".

Jeszcze nie widzialem DA na YT :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, konrado75 napisał:

Jeszcze nie widzialem DA na YT :)

Mea culpa😋 Co do DA z kodekiem Dolby True HD- tv odtwarza, bo mam podpięty odtwarzacz bezpośrednio do tv i jeśli jakiś film jest ze ścieżką w DA, to tv normalnie wyświetla komunikat, że zapodana ścieżka dźwiękowa jest w DA.

Edytowane przez Pablo Dziekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raf7705 napisał:

Odtwarza, ale nie dekoduje.

Sprawdziłem i tak jak piszesz z zewnętrznego odtwarzacza idzie Dolby Atmos ale jak wepnę

pendriva do TV to już tej ścieżki nie widzi. Telewizor musi ten dźwięk dekodować  bo mój odtwarzacz

nie wspiera dekodowania i jest ustawiony na bitstream. Dziwne to jest, że z zewnątrz odtwarza DA a zUSB nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pablo Dziekan napisał:

Mea culpa😋 Co do DA z kodekiem Dolby True HD- tv odtwarza, bo mam podpięty odtwarzacz bezpośrednio do tv i jeśli jakiś film jest ze ścieżką w DA, to tv normalnie wyświetla komunikat, że zapodana ścieżka dźwiękowa jest w DA.

W takim razie odtwarza po HDMI, przez USB nie da rady, tak samo jak zwrotnie do amplitunera przez ARC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...