Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam ani czasu ani miejsca na takie zabawy ;) chce mieć gotowy produkt który wepnę i zacznie działać

 

np cos takiego?

 

https://www.x-kom.pl/p/416635-dysk-sieciowy-nas-macierz-qnap-ts-228a-2xhdd-4x14ghz-1gb-3xusb-1xlan.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam że cieszę sie kolejny raz z posiadania oleda.
Pierwszy jak mi kupiłem rok temu i teraz drugi jak skalibrowałem.
Naprawdę świetna sprawa dziękuję koledze z forum tonybcc za pomoc i cierpliwość.

Mam pytanie do kolegów czy występują jakieś planszę do kalibracji choć skali szarości pod sygnał HDR jak i dolby?

  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma pojęcie czemu nie mogę zainstalować Steam Linka na Tv - nie widzi go na liście dostępnych urządzeń.

Chciałbym mieć obraz z gier na Tv.

Minicasta i i tej technologii od Intela komp nie posiada -co jest kpina jak jest z zeszłego roku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktulizacja 05.10.40 ma jakieś negatywne następstwa dla jakości obrazu?. Jakie wprowadza zmiany w stosunku do poprzedniej aktualizacji?.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, wery napisał:

Czy aktulizacja 05.10.40 ma jakieś negatywne następstwa dla jakości obrazu?. Jakie wprowadza zmiany w stosunku do poprzedniej aktualizacji?.

Wystarczy przewinąć parę postów wyżej i temat tej aktualizacji jest tam wyczerpany chyba :) co jak i w ogóle.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak to jest... w reklamach, testach, jakiś wpisach w necie wszędzie podkreślane są zalety nowych procesorów w telewizorach że lepsze przetwarzanie obrazu, dźwięku itd... Przy testach czy opisach ustawień polecanych i kalibracji wszelakie ulepszacze i tak są wyłączane co wtedy z tym ulepszeniami obraz i dźwięku które procesor miał robić? :) TV mam po kalibracji i nie narzekam oczywiście na obraz, dźwięk mam puszczony po HDMI-ARC do soundbara i też nie narzekam :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2020 o 19:34, wery napisał:

Czy aktulizacja 05.10.40 ma jakieś negatywne następstwa dla jakości obrazu?. Jakie wprowadza zmiany w stosunku do poprzedniej aktualizacji?.

Nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że QNAP ze względu na to że ma miejsce na 2 dyski :) Każdy z nich i tak ma LAN 1 Gbit zatem do streamowania DLNA (miniDLNA polecam) będzie OK. Patrz właśnie na to ile dysków wsadzisz bo zawsze możesz na początek wsadzić jeden ale potem dołożyć drugi. Jak kupisz z jedną kieszenią to zostanie ci potem tylko USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to w ogólę nie patrzyem na ilośc dysków... w moim przypadku i tak będzie 1 zapewne

Bardziej mnie interesowało który będzie działał najlepiej / najszybciej i ogólnie będzie lepszy

Synology tez ma wersje na 2 dyski ale jest droższy ponad 200zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej qnap lepszy. Koniec kropka. Dysków nigdy za dużo a cena dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, poncio napisał:

Szczerze to w ogólę nie patrzyem na ilośc dysków... w moim przypadku i tak będzie 1 zapewne

Bardziej mnie interesowało który będzie działał najlepiej / najszybciej i ogólnie będzie lepszy

Synology tez ma wersje na 2 dyski ale jest droższy ponad 200zł..

Kupowanie NASa żeby go używać z jednym dyskiem to moim zdaniem strata kasy. Koszt tego co podałeś to około 700 zł. Do tego dochodzi cena dysku. Moim zdaniem taką samą funkcjonalność i szybkość działania uzyskasz na pierwszym porządniejszym routerze do którego podepniesz dysk na USB 3.0. Ja mam np router Asus RT-AC87U który kosztował mnie dokładnie wspomniane 700 zł. Testowo kiedyś podłączyłem do niego dysk USB 3.0 6TB żeby zobaczyć jak to działa, bo oprócz tego mam dużego NASa. Poklikałem w ustawieniach udostępnianie dysku i zadziałało od strzału. Transfery na poziomie 50-60 MB/s. Oczywiście jak potrzebujesz więcej funkcji - serwer DLNA, jakiś torrent itp to na routerze jak jesteś ogarnięty też da radę zainstalować. Dodatkowo masz jedno urządzenie, a nie dwa czyli pobór prądu o połowę niższy. W tych małych NASach siedzą jakieś parszywe procki Realtek i 1 GB RAM. Ja bym temu nie ufał, że to będzie dobrze działać, a oni sobie liczą za ten sprzęt całkiem sporo hajsu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" W tych małych NASach siedzą jakieś parszywe procki Realtek i 1 GB RAM. Ja bym temu nie ufał, że to będzie dobrze działać, a oni sobie liczą za ten sprzęt całkiem sporo hajsu. "

Mam model Synology z 6 lat wstecz z jeszcze gorszym prockiem i mniejszą pamięcią i jakoś w domowej sieci na C8 moim bez problemu oglądam z niego filmy 4k z HDR REMUX czyli obraz i dzwięk 1:1 przez DLNA (miniDLNA). Transfery plików z lapka na NAS po kablu bez problemu 90-100 MB/s zatem jak widzisz małe ale jare :)

Jeżeli on ma już w domu sieć i router to po co ma wydawać np 700 zł jak wspomniałeś na drugi :) To lepiej kupić wspomniany NAS i używać go do różnych backupów i gromadzenia zdjęć rdzinnych itd :)

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SlR napisał:

Hmmm jak to jest... w reklamach, testach, jakiś wpisach w necie wszędzie podkreślane są zalety nowych procesorów w telewizorach że lepsze przetwarzanie obrazu, dźwięku itd... Przy testach czy opisach ustawień polecanych i kalibracji wszelakie ulepszacze i tak są wyłączane co wtedy z tym ulepszeniami obraz i dźwięku które procesor miał robić?

Niektóre testy biorą pod uwagę polepszacze i czasami je ze sobą porównują, ale to rzadkość. Większość takich wspaniałych ficzerów to czysty marketing i lepiej je po prostu wyłączyć i zapomnieć o nich, chociaż są pojedyncze przypadki przydatnych polepszaczy np łagodna gradacja. Ale nawet jak coś jest przydatne to nie we wszystkich scenariuszach i tutaj dochodzimy do sedna: tego rodzaju funkcji trzeba umieć używać, wiedzieć kiedy zrobią więcej dobrego niż złego. Wymagana jest wiedza, której statystyczny Kowalski nie ma, dlatego zawsze bezpieczniejszą opcją jest powyłączanie polepszaczy i oglądanie obrazu jak najbardziej zbliżonego do źródła. A że kalibracja na tym właśnie się skupia, to każdy kalibrator wyłącza te funkcje.

3 minuty temu, SlR napisał:

Mam model Synology z 6 lat wstecz z jeszcze gorszym prockiem i mniejszą pamięcią i jakoś w domowej sieci na C8 moim bez problemu oglądam z niego filmy 4k z HDR REMUX czyli obraz i dzwięk 1:1 przez DLNA (miniDLNA). Transfery plików z lapka na NAS po kablu bez problemu 90-100 MB/s zatem jak widzisz małe ale jare

Być może masz rację, do takich rzeczy nie jest potrzebna duża moc obliczeniowa. Mimo to ja nigdy nie zaufam sprzętowi, który ma cokolwiek z nazwą Realtek w środku. Nie i już. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego więcej niż backup danych, strumieniowanie multimediów chcesz używać NASa? Do tego takie sprzęty są dlatego nie montują tam procków jak do PC. Oczywiście jeżeli chcesz np zainstalować sobie serwer PLEX który ci będzie transcodował poza dom strumień wideo na żywo to ok potrzebne są lepsze parametry NASa i właśnie procesor lepszy. Jeżeli chcesz tylko po lanie w domu zgrać zdjęcia, dokumenty, obejrzeć film z wakacji to te NASy za ~ 700 zł aż są za dobre :) Jak ktoś zna się bardziej na sprzęcie oczywiście za nie duże pieniądze nie licząć dysków odpali server jak NAS na starym laptopie albo starym PC.

Odnośnie kalibracji i wyłączania ulepszaczy oczywiście jestem za i robiłem tak już na poprzednich TV bez kalibracji też. Jestem zadowolony oczywiście z obrazu na TV ale samo to że tak promują, reklamują te opcje polepszania obrazu itd a potem wszędzie każą je wyłączać 😄 to jest śmieszne :)

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
" W tych małych NASach siedzą jakieś parszywe procki Realtek i 1 GB RAM. Ja bym temu nie ufał, że to będzie dobrze działać, a oni sobie liczą za ten sprzęt całkiem sporo hajsu. "
Mam model Synology z 6 lat wstecz z jeszcze gorszym prockiem i mniejszą pamięcią i jakoś w domowej sieci na C8 moim bez problemu oglądam z niego filmy 4k z HDR REMUX czyli obraz i dzwięk 1:1 przez DLNA (miniDLNA). Transfery plików z lapka na NAS po kablu bez problemu 90-100 MB/s zatem jak widzisz małe ale jare
Jeżeli on ma już w domu sieć i router to po co ma wydawać np 700 zł jak wspomniałeś na drugi To lepiej kupić wspomniany NAS i używać go do różnych backupów i gromadzenia zdjęć rdzinnych itd
Ja miałem w swoim 1GB RAM i myślę, mało, trzeba dokupić.
Kupiłem 2x4GB, załadowałem, a on i tak ciągle używa 15-20% RAMu.
Używał więcej jak miałem Plex uruchomiony, to tak do 30% używał ale Plex wywalony, to jakoś teraz nie mogę zmusić NASa, żeby więcej RAMu używał.
a03b4d473ef180f5d2e78fbd0c7d224b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce używać NAS'a głownie do filmów na każdym TV i przy okazji w osobnym folderze trzymać np różne pliki które będę mógł pobrać lub wgrać w sieci oraz będąc poza domem

Wnerwia mnie ciągłe latanie z Pendrive'm lub  dyskiem przenośnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, SlR napisał:

A do czego więcej niż backup danych, strumieniowanie multimediów chcesz używać NASa? Do tego takie sprzęty są dlatego nie montują tam procków jak do PC

Wystarczy, że będziesz miał w domu ze dwa telewizory i tablet które jednocześnie będą chciały strumieniować te multimedia z NASa. Albo Ty będziesz tam robił backup zdjęć z telefonu a żona będzie w tym czasie chciała obejrzeć film. Albo będziesz miał zainstalowanego Pyload, który skończy ściągać jakiś film i zacznie go rozpakowywać, a Ty chcesz robić cokolwiek innego. Takich przypadków można wymieniać dużo więcej. 

Lepsze NASy właśnie dlatego mają tam procki od PC (co prawda jakieś najtańsze Pentiumy, albo Atomy, ale to już o niebo lepiej niż te Realteki). Dla prostych zastosowań oczywiście NAS za 700 zł wystarczy - ale tak samo wystarczy lepszy router z jednym albo dwoma portami USB 3.0.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel

Oczywiście w takim "ostrym" zastosowaniu masz rację :) Zwykły kowalski raczej tak nie będzie eksploatował NASa. Jeżeli by miał oczywiście taki ruch w LANie pewnie nie będzie kupował takiego słabego NASa :) Natomiast jak pisałem wcześniej jeżeli masz w domu internet od jakiegoś dostawcy dużego to w większości przypadków router masz od niego nie swój i mało kiedy jest to zaawansowane urządzenie zatem nie podepniesz do niego dysku USB i nie udostepnisz jego zawartości w LANie... nawet jeżeli tak będzie będzie to bardzo mało wydajne. Oczywiście jak pisałeś wcześniej możesz zakupić router zaawansowany np taki jak podałeś (miałem poprzednika i chwaliłem) ale musisz wiedzieć czy możesz oryginalny od dostawcy netu wymienić na swój. Nie zawsze jest to możliwe. Sam koszt takiego routera to inna sprawa a wydajność i opcje jeszcze inna. Mając obecnie jakiś router od dostawcy z którym nie ma problemów a patrząc na cenę zaawansowanego by miał obsługę dysku USB i jego cena ~ 700 zł a mając QNAPa ~ 700 zł raczej wybrałbym zostanie na starym routerze który rozdziela net w domu bez problemu a postawienie obok QNAPa bo jego wydajność jako serwer plików i funkcjonalność będzie lepsza a cena podobna. Przerabiałem dysk do routera i NASy różne w domu zawsze NAS był lepszym rozwiązaniem nawet ten najprostrzy. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie starego kompa czy laptopa jako NAS wtedy mocy pod dostatkiem i w przypadku PC starego miejsce na dyski spore :)

@Adrian oled fan

Poszukaj...

Edytowane przez SlR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SlR napisał:

Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie starego kompa czy laptopa jako NAS wtedy mocy pod dostatkiem i w przypadku PC starego miejsce na dyski spore

Kończąc ten spory offtop, mam kompa jako NASa (zbudowanego specjalnie pod te potrzeby: xeon 8 rdzeni, 32 GB RAM itp). Nie zawsze komp jako NAS jest najlepszym rozwiązaniem, a szczególnie jakiś stary. Chodzi o pobór prądu. Mój NAS mnie miesięcznie kosztuje jakieś 30-40 zł na samym prądzie. Rocznie to jest 400 zł. Jeżeli potrzebujesz czegoś prostego w dwa lata oszczędzisz na prądzie równowartość lepszego routera z USB, który będzie zużywał tyle samo prądu co obecny router, więc nie będzie generował żadnych dodatkowych kosztów. Albo kupisz tego prostego NASa, który obciąży rachunek prądowy 5 zł monetą i też się zwróci w 2 lata.  

21 minut temu, SlR napisał:

musisz wiedzieć czy możesz oryginalny od dostawcy netu wymienić na swój. Nie zawsze jest to możliwe.

Dla mnie to jest kosmos. Nie wyobrażam sobie nie móc wymienić routera na własny, którym mogę dowolnie administrować. Jak Kowalski z NASem za 700 zł odblokuje dostęp do swoich plików z poza domu, jeżeli nie będzie mógł przekierować choćby głupiego portu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie mógłbyś skorzystać np z netu od Orange w opcji Orange LOVE ze światłowodem (router od nich bo światło wchodzi ze ściany prosto do routera a on nie ma opcji BRIDGE). Podobnie mają teraz chyba też inni dostawcy netu ci duzi że tylko na ich routerach działa net i tyle. VECTRA, UPC, Orange, Netia... jakieś sieci osiedlowe i mniejsze firmy to co innego i tam pewnie możesz mieć swój sprzęt. Też tak korzystałem przez lata. Ok koniec offtopa :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adrian oled fan napisał:

Skąd wy bierzecie te filmy 4k z takim transferem ?

Piractwo, jak kiedys wspomnialem to oburzenie bylo ogromne 😀

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...