Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, nanil ek napisał:

No ale komu to potrzebne.....

Tym co maja sprzet od Apple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adrian oled fan napisał:

aA Apple TV będzie ?

Były oficjalne deklaracje od LG, że Apple TV+ wjedzie na serię 8 (i chyba nawet także na serię 7) do końca 2020. Więc pewnie pojawi się równolegle z AP z HK, chociaż mam cichą nadzieję, że jednak znacznie wcześniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość od LG:

 

Dzień dobry, Piotrze - wracamy z dobrymi wieściami :)

Potwierdzamy, że wsparcie dla AirPlay2 oraz HomeKit zostanie w tym roku wprowadzone również dla naszych telewizorów z roku 2018. Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić jednoznacznej daty wprowadzenia aktualizacji zapewniającej to wsparcie, ale zapewniamy, że kiedy będzie ona dostępna, z pewnością o tym poinformujemy.

  • Dzięki 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TV podłączony do komputera z Windows 10 i z komputera odtwarzam filmy. Niektóre z HDR, większość bez.

Rozumiem, że jeśli odtwarzam film z HDR to opcja "Wyświetlaj gry i aplikacje w formacie HDR" musi być włączona inaczej nie ma żadnego pożytku z HDRa tak? Co w przypadku innych treści? Lepiej mieć tą opcję cały czas włączoną?

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, 0zivyjem napisał:

Mam TV podłączony do komputera z Windows 10 i z komputera odtwarzam filmy. Niektóre z HDR, większość bez.

Rozumiem, że jeśli odtwarzam film z HDR to opcja "Wyświetlaj gry i aplikacje w formacie HDR" musi być włączona inaczej nie ma żadnego pożytku z HDRa tak? Co w przypadku innych treści? Lepiej mieć tą opcję cały czas włączoną?

HDR w Windows jest skopane. Jeżeli nie oglądasz treści HDR to powinieneś tą opcję wyłączać, bo wtedy Windows robi swoje mapowanie kolorów i generalnie nie wygląda to najlepiej. W idealnym świecie powinno to działać tak że pulpit masz w SDR, a jak włączasz treść HDR to się tryb sam przełącza. Częściowo można to załatwić odpowiednim oprogramowaniem: przykładowo player MPC-BE z zainstalowanym madVR potrafi to przełączanie samo robić. Niektóre gry też umieją same przełączać tryb wyświetlania na HDR, ale wszystkie Microsoftu nie i wymagają ręcznego przełączania tej opcji, co jest po prostu głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, efel napisał:

HDR w Windows jest skopane. Jeżeli nie oglądasz treści HDR to powinieneś tą opcję wyłączać, bo wtedy Windows robi swoje mapowanie kolorów i generalnie nie wygląda to najlepiej. W idealnym świecie powinno to działać tak że pulpit masz w SDR, a jak włączasz treść HDR to się tryb sam przełącza. Częściowo można to załatwić odpowiednim oprogramowaniem: przykładowo player MPC-BE z zainstalowanym madVR potrafi to przełączanie samo robić. Niektóre gry też umieją same przełączać tryb wyświetlania na HDR, ale wszystkie Microsoftu nie i wymagają ręcznego przełączania tej opcji, co jest po prostu głupie.

To nie jest skopane, tak po prostu ma działać Windows. Ustawiasz globalne wartości dla całego systemu, tak jak np. rozdzielczość, paleta barw i odświeżanie, jeśli masz odpowiedni monitor/tv podłączony z HDR-em to włączasz tę opcję po to, żeby cały system działał z rozszerzona paleta barw, wszystko ma być w ten sposób wyświetlane, program graficzne, zdjęcia, gry (jeśli się uruchamiają z ustawieniami globalnymi) po prostu wszystko. Windows sam z siebie nie rozpoznaje danych HDR i nie dostosowuje ustawień do wyświetlanych treści, nie zmienia rozdzielczości i innych ustawień.

A czy to ma sens dla kogoś, kto podłączył do oleda, żeby obejrzeć film to jest całkiem inna sprawa.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Nygus napisał:

To nie jest skopane, tak po prostu ma działać Windows

Jest skopane. To jest błąd założeń projektowych Windowsa. To co napisałeś ma sens tylko w jednym przypadku: że wszystko, dosłownie wszystko, każda aplikacja, każda gra i film jest zrealizowana w HDR i go obsługuje. A że realia są takie, że 99% treści nie obsługuje HDR nie wiem jakim trzeba być idiotą żeby zaprojektować globalna opcję którą trzeba ręcznie przełączać samemu żeby treść w HDR i SDR wyglądała poprawnie. System ma być przeźroczysty i się dostosowywać automatycznie do sprzętu jaki ma użytkownik i do treści jakie uruchamia, a nie odwrotnie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, efel napisał:

Jest skopane. To jest błąd założeń projektowych Windowsa. To co napisałeś ma sens tylko w jednym przypadku: że wszystko, dosłownie wszystko, każda aplikacja, każda gra i film jest zrealizowana w HDR i go obsługuje. A że realia są takie, że 99% treści nie obsługuje HDR nie wiem jakim trzeba być idiotą żeby zaprojektować globalna opcję którą trzeba ręcznie przełączać samemu żeby treść w HDR i SDR wyglądała poprawnie. System ma być przeźroczysty i się dostosowywać automatycznie do sprzętu jaki ma użytkownik i do treści jakie uruchamia, a nie odwrotnie.  

:) zgodziłbym się z tym co piszesz, gdyby windows był tylko i wyłącznie odtwarzaczem wcześniej przygotowanych treści a tak nie jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Nygus napisał:

:) zgodziłbym się z tym co piszesz, gdyby windows był tylko i wyłącznie odtwarzaczem wcześniej przygotowanych treści a tak nie jest.

 

W takim razie opcja HDR w windows powinna mieć 3 stany:

  • Wyłączony
  • Włączony
  • Automatycznie włączony jeżeli treść obsługuje HDR

Nie trzeba być specjalistą żeby w 10 min rozwiązać ten błąd projektowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, efel napisał:

W takim razie opcja HDR w windows powinna mieć 3 stany:

  • Wyłączony
  • Włączony
  • Automatycznie włączony jeżeli treść obsługuje HDR

Nie trzeba być specjalistą żeby w 10 min rozwiązać ten błąd projektowy

:) tak, dokładnie tak jak mówisz. Niestety ma włączony i wyłączony, a włączyć można tylko jeśli winda rozpozna podłączony monitor/tv jako wspierający HDR.

A jako osoby, które nie są zaangażowane w projektowanie windowsa (a przynajmniej ja nie jestem) nie wiemy jakie stały argumenty za zastosowanie tylko i wyłącznie takiego rozwiązania jakie jest obecnie. Osobiście nie mam zamiaru szukać odpowiedzi na ten problem.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2020 o 12:19, Nygus napisał:

:) tak, dokładnie tak jak mówisz. Niestety ma włączony i wyłączony, a włączyć można tylko jeśli winda rozpozna podłączony monitor/tv jako wspierający HDR.

A jako osoby, które nie są zaangażowane w projektowanie windowsa (a przynajmniej ja nie jestem) nie wiemy jakie stały argumenty za zastosowanie tylko i wyłącznie takiego rozwiązania jakie jest obecnie. Osobiście nie mam zamiaru szukać odpowiedzi na ten problem.

Panowie ale windows sam wykrywa hdr w grach i filmach ,oryginalny program do odtwarzania windowsa sam mi włącza dolby atmos i hdr na fimach które go mają tak samo gry jeśli mają hdr i ustawisz w menu gry tą opcje włączoną to Tv automatycznie wyświetla hdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Bartek Pogorełow napisał:

Panowie ale windows sam wykrywa hdr w grach i filmach ,oryginalny program do odtwarzania windowsa sam mi włącza dolby atmos i hdr na fimach które go mają tak samo gry jeśli mają hdr i ustawisz w menu gry tą opcje włączoną to Tv automatycznie wyświetla hdr 

Odtwarzacz wbudowany w Windows 10 umie sam włączać HDR? Nie używam i sprawdzę, ale jeżeli to prawda to super dla niego. Co do gier to nie wszystkie to potrafią - weź dowolną grę Microsoftu która obsługuje HDR: np Forza Motorsport 7, albo Horizon (3 i 4) - jeżeli w Windows masz HDR wyłączony to gra będzie wyświetlana w SDR nawet jeżeli poprzednio w opcjach ustawiłeś jej obsługę HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, efel napisał:

Odtwarzacz wbudowany w Windows 10 umie sam włączać HDR? Nie używam i sprawdzę, ale jeżeli to prawda to super dla niego. Co do gier to nie wszystkie to potrafią - weź dowolną grę Microsoftu która obsługuje HDR: np Forza Motorsport 7, albo Horizon (3 i 4) - jeżeli w Windows masz HDR wyłączony to gra będzie wyświetlana w SDR nawet jeżeli poprzednio w opcjach ustawiłeś jej obsługę HDR.

Może jednak winda jest troszkę "ynteligentna" :) człowiek uczy się całe życie. Może jednak w przypadku tv to wygląda inaczej... a może wyjaśnieniem jest tego jak programiści wykorzystują technologie i piszą programy. Jeśli windows rozpozna odbiornik z hdrem to można włączyć opcje globalnie, nie sprawdzałem czy pulpit i inne programy sa wtedy w hdrze, ale skoro można sprawdzić programowo jaki jest podpięty odbiornik (czy obsługuje hdr) to może niektóre programy/gry po sprawdzeniu włączają hdr niezależnie od ustawień globalnych. Może dlatego gry Microsoftu korzystają tylko z ustawień globalnych?

56 minut temu, Bartek Pogorełow napisał:

Panowie ale windows sam wykrywa hdr w grach i filmach ,oryginalny program do odtwarzania windowsa sam mi włącza dolby atmos i hdr na fimach które go mają tak samo gry jeśli mają hdr i ustawisz w menu gry tą opcje włączoną to Tv automatycznie wyświetla hdr 

Masz włączony czy wyłączony HDR w ustawieniach globalnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 11:41, wojtekpon napisał:

Wedle strony supportu LG, do października trafią do serii 8 AirPlay2 i HomeKit:

image.thumb.png.e692994f1a8cd86211f16bc0b8da5186.png

źródło: https://www.lg.com/ca_en/support/product-help/CT20098005-20151261863690-others

Ta tabelka zniknęła i zostały tylko modele z 2019 roku ! 😡

 

Apple Airplay2 and HomeKit initial software release dates

Edytowane przez WojPo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, WojPo napisał:

Ta tabelka zniknęła i zostały tylko modele z 2019 roku ! 😡

 

Apple Airplay2 and HomeKit initial software release dates

Spytałem LG Polska o to, taka mi odpowiedz dali. 

5BFD8F02-057F-498E-BD20-520C6D473BB2.png

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 15:03, konrado75 napisał:

Tym co maja sprzet od Apple

Czyli nie wielu ... To nie USA tu się jedzie na androidzie :)

lepiej by Google asystenta dali 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, robertkosa napisał:

Czyli nie wielu ... To nie USA tu się jedzie na androidzie :)

lepiej by Google asystenta dali 

1. USA nie ma tu nic do rzeczy,  jeśli przez "jedzie się na Androidzie" masz na myśli, że ma on większość rynku, to cały świat "jedzie na Androidzie". Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem.

2. Update jest globalny, nikt nie robi softu specjalnie dla nas. A globalnie masz w tej chwili (wg danych ze stycznia) ponad 1,4 miliarda aktywnych urządzeń iOS / macOS. Brzmi jak całkiem niezła baza użytkowników, których warto przyciągnąć do siebie.

3. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że Apple ma znaczną nadreprezentację użytkowników wśród klientów zamożnych i użytkowników profesjonalnych - możemy chyba przyjąć, że z (jakby nie patrzeć, drogimi i stanowiącymi top linii produktowej) telewizorami OLED jest podobnie.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wojtekpon napisał:

1. USA nie ma tu nic do rzeczy,  jeśli przez "jedzie się na Androidzie" masz na myśli, że ma on większość rynku, to cały świat "jedzie na Androidzie". Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem.

2. Update jest globalny, nikt nie robi softu specjalnie dla nas. A globalnie masz w tej chwili (wg danych ze stycznia) ponad 1,4 miliarda aktywnych urządzeń iOS / macOS. Brzmi jak całkiem niezła baza użytkowników, których warto przyciągnąć do siebie.

3. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że Apple ma znaczną nadreprezentację użytkowników wśród klientów zamożnych i użytkowników profesjonalnych - możemy chyba przyjąć, że z (jakby nie patrzeć, drogimi i stanowiącymi top linii produktowej) telewizorami OLED jest podobnie.

Oczywiście to był żart ... Jednak gdybym miał możliwość wybrać to dodałbym Google asystenta 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, wojtekpon napisał:

1. USA nie ma tu nic do rzeczy,  jeśli przez "jedzie się na Androidzie" masz na myśli, że ma on większość rynku, to cały świat "jedzie na Androidzie". Polska nie jest tu żadnym wyjątkiem.

2. Update jest globalny, nikt nie robi softu specjalnie dla nas. A globalnie masz w tej chwili (wg danych ze stycznia) ponad 1,4 miliarda aktywnych urządzeń iOS / macOS. Brzmi jak całkiem niezła baza użytkowników, których warto przyciągnąć do siebie.

3. A do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że Apple ma znaczną nadreprezentację użytkowników wśród klientów zamożnych i użytkowników profesjonalnych - możemy chyba przyjąć, że z (jakby nie patrzeć, drogimi i stanowiącymi top linii produktowej) telewizorami OLED jest podobnie.

Nic dodać, nic ująć. Nie zdziwiłbym się gdyby większośc użytkowników OLEDów miała telefony czy inny sprzęt od 🍏. To raczej grono użytkowników, które nie szczędzi na sprzęt, którego używają na codzień. 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bardzo liczę na aktualizację modeli oled z 2018 roku związaną z usługami od Apple. Do końca listopada mam darmowy rok ATV+ i chciałbym móc z niego skorzystać jeszcze na TV... Myślę, że takich osób jest więcej. Wśród moich znajomych ponad 50% korzysta z urządzeń apple i myślę, ze w skali swiatowej są to ogromne liczby.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, smiti napisał:

Ja osobiście bardzo liczę na aktualizację modeli oled z 2018 roku związaną z usługami od Apple. Do końca listopada mam darmowy rok ATV+ i chciałbym móc z niego skorzystać jeszcze na TV... Myślę, że takich osób jest więcej. Wśród moich znajomych ponad 50% korzysta z urządzeń apple i myślę, ze w skali swiatowej są to ogromne liczby.

Tak samo jak Sony się wylało na większość modeli z 2018 jeśli chodzi o wsparcie dla Apple TV tak samo pewnie postąpi 

LG chcesz Apple TV ? Kup przystawkę albo nowy tv takie czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Damianos19932 napisał:

Tak samo jak Sony się wylało na większość modeli z 2018 jeśli chodzi o wsparcie dla Apple TV tak samo pewnie postąpi 

LG chcesz Apple TV ? Kup przystawkę albo nowy tv takie czasy.

Ale przecież LG oficjalnie zapowiedziało AirPlay i Homekit dla modeli z 2018, nie mówiąc już o apce Apple TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Flisek napisał:

Ale przecież LG oficjalnie zapowiedziało AirPlay i Homekit dla modeli z 2018, nie mówiąc już o apce Apple TV.

Tak, dokładnie tak, LG zapowiedziało oficjalnie AirPlay, HomeKit i Apple TV dla modeli z 2018, później powyżej pojawił się post ze modele z 2018 zniknęły z listy. Wiec, tak naprawdę jak pod koniec tego roku w/w opcje się oficjalnie pojawią, to będą. Do tego czasu, nikt nic nie wie...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...