Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mylcie pojęć, nie może być hdmi 2.1 w c8.

Chyba, że Lg wyśle techników do wszystkich posiadaczy tych tv z lutownicą 🤣

Natomiast mogliby jak najbardziej dać update do eArc, a tego nie robią.

Także niby mamy atmos, a taki bardziej na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dadzą Homekit i AirPlay to będę zdziwiony i zadowolony. LG Polska twierdzi, że update’u nie będzie, LG UK i Canada twierdzą, że będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Kmicic13 napisał:

Nie mylcie pojęć, nie może być hdmi 2.1 w c8.

Chyba, że Lg wyśle techników do wszystkich posiadaczy tych tv z lutownicą 🤣

Natomiast mogliby jak najbardziej dać update do eArc, a tego nie robią.

Także niby mamy atmos, a taki bardziej na papierze.

Nikt niczego nie myli, to jest oczywista oczywistość, ze w C8 nie ma i nie będzie HDMI 2.1. Jak na razie próbowałem być po prostu delikatny...

A jaki atmos ma być w tv???

26 minut temu, Flisek napisał:

Jak dadzą Homekit i AirPlay to będę zdziwiony i zadowolony. LG Polska twierdzi, że update’u nie będzie, LG UK i Canada twierdzą, że będzie. 

Może właśnie będzie taki update HomeKit i AirPlay, czyli dla określonych regionów, niekoniecznie dla pl.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nygus taki atmos, żebym go sobie mógł odtworzyć podpinając np. sounbar z atmosem pod eArc. Bo na tą chwilę, to sobie przez arc możemy najwyżej jakąś namiastkę puścić.

 

I nie odnosiłem się do Twojego posta, tylko ktoś inny wcześniej napisał, że "można zaktualizować do hdmi 2.1".

 

Powtórzę się, ale trudno: żeby w pełni mieć dolby atmos na wyjściu, potrzebne jest złącze eArc. Dostępne dla hdmi 2.1, ale również możliwe przy hdmi 2.0b (które jest w naszych tv).

Wystarczy aktualizacja softwareowa.

To nadal będzie hdmi 2.0, ale atmos będzie działał.

Edytowane przez Kmicic13
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki kontretnie atmos i skąd (źródło) chcesz sobie puścic przez earc? I to jeszcze do soundbara z atmosem...

5 minut temu, Kmicic13 napisał:

Nygus taki atmos, żebym go sobie mógł odtworzyć podpinając np. sounbar z atmosem pod eArc. Bo na tą chwilę, to sobie przez arc możemy najwyżej jakąś namiastkę puścić.

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zakupiłem telewizor rok temu i dzisiaj zauważyłem w zupełnej ciemności po wyłączeniu TV że świeca się jeszcze dwa punkty na matrycy.

Podczas oglądania nie zauważyłem wypalonych pikseli, jutro jeszcze przeprowadzę test na planszach testowych.

Ale jakby zjawisko to było widoczne już dopiero po wyłączeniu TV

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w chwili włączenia są dwa punkty, które gasną po pojawieniu się obrazu. Na tablicach kontrolnych nie widać uszkodzonych pikseli.

Nadmienię, że jest to druga matryca ponieważ pierwsza uległa uszkodzeniu po kilku tygodniach od zakupu. Taki chyba urok tego tv.

Edytowane przez spoko2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w chwili włączenia są dwa punkty, które gasną po pojawieniu się obrazu. Na tablicach kontrolnych nie widać uszkodzonych pikseli.
Nadmienię, że jest to druga matryca ponieważ pierwsza uległa uszkodzeniu po kilku tygodniach od zakupu. Taki chyba urok tego tv.
Sprawdzałem na tablicach kontrolnych i żadnych anomali nie zauważyłem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką predkosc obsługuje karta sieciowa w naszym TV?
Pytam bo nie wiem czy można zmierzyć faktyczna prędkość przez przeglądarkę a może jest jakaś aplikacja do pomiaru na TV?


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 Mbit i jest aplikacja do pomiaru w apkach.
 
 
Jak sie nazywa?
Tylko 100Mb?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdziesz tą apke bez problemu w "sklepie" na tv. Co do prędkości po co ci coś więcej? Oglądam Netflix, HBO GO, PLEX z materiałami 4k HDR pełne wydania. Bez problemu wsio śmiga mówię oczywiście o podłączeniu kablowym.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdziesz tą apke bez problemu w "sklepie" na tv. Co do prędkości po co ci coś więcej? Oglądam Netflix, HBO GO, PLEX z materiałami 4k HDR pełne wydania. Bez problemu wsio śmiga mówię oczywiście o podłączeniu kablowym.
 
 
Plex?
Nie slyszalem
Upc nie puściło pełnej prędkości i chciałem zmierzyć przez przeglądarkę w TV

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, marek206 napisał:

Plex?
Nie slyszalememoji4.png
Upc nie puściło pełnej prędkości i chciałem zmierzyć przez przeglądarkę w TV

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Dlaczego prędkość internetu chcesz testować na TV ? on się do tego nie nadaje.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego prędkość internetu chcesz testować na TV ? on się do tego nie nadaje.
Teraz juz wiem


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na telewizorze odpalasz fast.com/pl/  (powered by netlix) i masz wiedzę co do TV dociera.
Wypróbuje i dziękuję

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba update z AirPlay 2 już naprawdę blisko. Screenshot z oficjalnej strony Apple. 

Zrzut ekranu 2020-11-14 o 17.52.37.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flisek napisał:

Chyba update z AirPlay 2 już naprawdę blisko. Screenshot z oficjalnej strony Apple. 

Zrzut ekranu 2020-11-14 o 17.52.37.png

Chyba czas najwyższy  wydaje mi się że to będzie aktualizacja Web os bo powinien być też home kit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhony to jednak zacofane są. Normalny smartfon idzie od początku pod tv podłączyć. Swoją drogą dobrze że jeszcze nasze modele jakoś wspierają. Wczoraj sąsiad sprzedał 5 letni LG bo już mu nawet Netflix nie chodził. Mam nadzieję że nasze OLEDY będą dłużej wspierane.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, nanil ek napisał:

iPhony to jednak zacofane są. Normalny smartfon idzie od początku pod tv podłączyć. Swoją drogą dobrze że jeszcze nasze modele jakoś wspierają. Wczoraj sąsiad sprzedał 5 letni LG bo już mu nawet Netflix nie chodził. Mam nadzieję że nasze OLEDY będą dłużej wspierane.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Czy ja wiem czy takie zacofane? Google Cast też nie ma na naszych TV, przynajmniej AirPlay będzie, będzie można pokazać zdjęcia czy puścić telewizję z apki Canal+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, nanil ek napisał:

iPhony to jednak zacofane są. Normalny smartfon idzie od początku pod tv podłączyć. Swoją drogą dobrze że jeszcze nasze modele jakoś wspierają. Wczoraj sąsiad sprzedał 5 letni LG bo już mu nawet Netflix nie chodził. Mam nadzieję że nasze OLEDY będą dłużej wspierane.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Nie chcę obrażać , ale jakim trzeba być "nie zacofanym" aby pisać takie bzdury. iOS to zupełnie inna, zamknięta i bardzo bezpieczna platforma. Ma też zupełnie inne wymagania softwarowe. A cóż to znaczy "normalny" smartfon ? Pozdrawiam.

Jest soft 50.02.10 na stronie LG Polska:

[05.20.10] 
1. fix video noise in DVB-T2 channel(Czech Republic Only)

 

to jeszcze nie Airplay  😡

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że apple system mają najlepszy na rynku i najbezpieczniejszy tylko jak widać implementacja zajmuje wiele czasu. Nie chciałem nikogo urazić, super że użytkownicy iphonow także będą mogli wyświetlać swoje telefony na tv. Fajny bajer lecz ja sam tego użyłem może z 5x heh dzięki temu wartość naszych TV na rynku wtórnym rośnie tylko się cieszyć.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...