Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED 55" C8 | TEST | Telewizor ThinQ na 2018r z technologią Ultra HD Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Nygus napisał:

Tak, dokładnie tak, LG zapowiedziało oficjalnie AirPlay, HomeKit i Apple TV dla modeli z 2018, później powyżej pojawił się post ze modele z 2018 zniknęły z listy. Wiec, tak naprawdę jak pod koniec tego roku w/w opcje się oficjalnie pojawią, to będą. Do tego czasu, nikt nic nie wie...

LG Polska i LG Canada potwierdzają na Twitterze i messengerze, że wprowadzają na modele z 2018 roku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Flisek napisał:

LG Polska i LG Canada potwierdzają na Twitterze i messengerze, że wprowadzają na modele z 2018 roku. 

ok, jak dla mnie to bardzo dobrze, z przyjemnością skorzystam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flisek napisał:

Ale przecież LG oficjalnie zapowiedziało AirPlay i Homekit dla modeli z 2018, nie mówiąc już o apce Apple TV.

Czasami producenci się wycofują powołując się na wolniejszy procesor i zrzucając winę na  moc sprzętu . Także dopóki nie wyląduje aplikacja dopóty nic nie wiadomo . Z tego co kojarzę tez nie wszystkie modele z 2018 r dostaną Apple TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co według mnie jest dziwne, ponieważ to nie producentowi powinno zależeć a wydawcy aplikacji, bo to on zarabia na subskrypcji i chce mieć jak najszerszą grupę odbiorców... Co innego budżetowe modele a co innego produkty premium ( samo LG tak właśnie pozycjonuje panele OLED ). Właśnie dlatego wybieram produkty Apple - minimum 4-5 lat wsparcia dla produktu bez robienia klienta w konia.

Edytowane przez smiti
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, smiti napisał:

Co według mnie jest dziwne, ponieważ to nie producentowi powinno zależeć a wydawcy aplikacji, bo to on zarabia na subskrypcji i chce mieć jak najszerszą grupę odbiorców... Co innego budżetowe modele a co innego produkty premium ( samo LG tak właśnie pozycjonuje panele OLED ). Właśnie dlatego wybieram produkty Apple - minimum 4-5 lat wsparcia dla produktu bez robienia klienta w konia.

Zgadzam się w zupełności , ja jakoś unikałem iPhona zawsze tłumacząc sobie , że nie bd płacić tak chorej ceny jaką sobie życzy pan Ti  Cook jednakze , po przygodzie z honorem 8 i jego brakiem wsparcia dla nowszej wersji androida i jawnym śmiechem w twarz przez Huawe , zamierzam przerzucić się na iPhone SE2 jeśli wyjdzie 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nygus napisał:

Tak, dokładnie tak, LG zapowiedziało oficjalnie AirPlay, HomeKit i Apple TV dla modeli z 2018, później powyżej pojawił się post ze modele z 2018 zniknęły z listy. Wiec, tak naprawdę jak pod koniec tego roku w/w opcje się oficjalnie pojawią, to będą. Do tego czasu, nikt nic nie wie...

Tak samo bylo w Niemczech z Alexa, na stronie byly oficjalne wiad ze bedzie Alexa dla modeli 2018, potem sie wycofali tlumaczac ze to Amazon odrzucil wsparcie dla modeli 2018.Dziwne bo w kilku krajach jest. Zenada od LG i tyle w temacie, wiec przekonamy sie jaak juz wprowadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odtwarzam film z dysku podpiętego pod USB to mam do wyboru maksymalnie 8 ścieżek dźwiękowych i 8 rodzajów napisów. Jak film ma angielską ścieżkę czy napisy na miejscu 9-tym i dalej to nie mogę tego wybrać. Da się to jakoś obejść?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 0zivyjem napisał:

Jak odtwarzam film z dysku podpiętego pod USB to mam do wyboru maksymalnie 8 ścieżek dźwiękowych i 8 rodzajów napisów. Jak film ma angielską ścieżkę czy napisy na miejscu 9-tym i dalej to nie mogę tego wybrać. Da się to jakoś obejść?

 

Oczywiście, usunąć niepotrzebne ścieżki dźwiękowe i napisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Nygus napisał:

Oczywiście, usunąć niepotrzebne ścieżki dźwiękowe i napisy...

Więcej w temacie na stronie 119 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre filmy które odtwarzam z USB i mają np  Dolby Atmos lub jakiegoś DTSa to pojawia mi się informacja na ekranie, że to wideo nie obsługuje dzwieku

Tez tak czasami macie? dźwięk oczywiście jest ale nie ma Atmosa

To samo się tyczy Dolby Vision, wtedy działa tylko zwykły HDR

 

Film na 100% ma Vision i Atmos

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nygus napisał:

I w czym jest problem?

Przecież napisałem...

41 minut temu, poncio napisał:

dźwięk oczywiście jest ale nie ma Atmosa

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, poncio napisał:

Przecież napisałem...

 

I w czym problem?

poczytaj wątek C8 wszystko będzie jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nygus napisał:

I w czym problem?

poczytaj wątek C8 wszystko będzie jasne

ehh, uwielbiam takich trolli jak ty :)

Nie chcesz pomóc to w ogolę się nie wypowiadaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, poncio napisał:

ehh, uwielbiam takich trolli jak ty :)

Nie chcesz pomóc to w ogolę się nie wypowiadaj

Uważaj ze słowami, sam jestem trolem, który nie dość ze nie trafi czytać i myśleć to uważa, ze jeszcze reszta na forum to telepaci, którzy się domyśla o co chodzi trollowi bo napisał ze;

„Niektóre filmy które odtwarzam z USB i mają np  Dolby Atmos lub jakiegoś DTSa to pojawia mi się informacja na ekranie, że to wideo nie obsługuje dzwieku

Tez tak czasami macie? dźwięk oczywiście jest ale nie ma Atmosa

To samo się tyczy Dolby Vision, wtedy działa tylko zwykły HDR

Film na 100% ma Vision i Atmos”

czego chcesz? Żeby tv wyświetlil znaczek atmos??? A może żeby tv „zagrały” dźwięki z atmosa na głośnikach? A może żeby wzmacniacz wyświetlił logo atmos? Jaki plik? Jaki film? Może trzeb złożyć „reklamacje” do „autora” pliku?
Co masz i jak to jest podłączone? 
Poszukać na forum tez się nie chce i tym bardziej przeczytać, i lepiej walnąc jakieś smutne pytanie, bo reszta przecież wie doskonale co Ty masz na myśli, bo przecież napisałeś już...

listosci...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie rozpoznaje dźwięku ATMOS po USB i wyświetla taki komunikat. Efektem czego AMPLI zamiast puścić ścieżkę ATMOSa puszcza dekodowany w Dolby Prologic

Spróbuję odpalić po DLNA i zobaczę czy zadziała a jak nie to trzeba będzie kupić SHIELDa

Domyślam się, że to wina apki która jest zainstalowana w TV i po USB to nie pójdzie

Teraz rozumiesz, czy dalej masz problem?

Wystarczyło odpisać, że wbudowana apka nie odtwarza tego po USB i tyle ale przecież to zbyt wymagające dla niektórych :)

Widzę, że siedzenie w domu od miesiąca dają takie efekty :)

Edytowane przez poncio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, poncio napisał:

TV nie rozpoznaje dźwięku ATMOS po USB i wyświetla taki komunikat. Efektem czego AMPLI zamiast puścić ścieżkę ATMOSa puszcza dekodowany w Dolby Prologic

Spróbuję odpalić po DLNA i zobaczę czy zadziała a jak nie to trzeba będzie kupić SHIELDa

Domyślam się, że to wina apki która jest zainstalowana w TV i po USB to nie pójdzie

Teraz rozumiesz, czy dalej masz problem?

Wystarczyło odpisać, że wbudowana apka nie odtwarza tego po USB i tyle ale przecież to zbyt wymagające dla niektórych :)

Jakbyś się wysilił to byś o tym przeczytał kilkanaście razy. Ale to dla Ciebie jest zbyt wymagające.

30 minut temu, Nygus napisał:

Jakbyś się wysilił to byś o tym przeczytał kilkanaście razy. Ale to dla Ciebie jest zbyt wymagające.

To ze nie ma atmosa z ripow, nie jest problemem LG jako takiego, najczesciej (jeśli nie tylko i wyłącznie, nie wiem, nie sprawdzam formatu w każdym pliku) w ripach atmos jest w ścieżce MLP 7.1, a te z tego co wiem MLP7.1 (????) nie może być przesyłana przez earc.
jesli taka ścieżka jest jako pierwsza, domyślna w pliku mkv to wtedy LG wyświetli komunikat ze nie obsługuje dźwięku w pliku... jak sobie zamienisz w pliku ścieżkę domyślna na DD to na pewno nie będzie takiego komunikatu, co nie znaczy ze MLP7.1 będzie odtwarzany.

MLP 7.1 z atmosem, nie może być przesyłane przez arc, powinno być możliwe przez earc.

Jeśli atmos jest w DD+ to jest bez problemu odtwarzany :) ale to już format stratny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam OLED 55C8 i zauważyłem że pomimo dobrych bateri w pilocie oraz prawidłowemu działaniu przycisków to nie działa myszka nie widać kursora.

Dopiero po wyłączeniu TV z gniazdka i ponownym załączeniu jest widoczny kursor i jest ok.

Na drugi dzień problem powraca i trzeba ponawiać operacje.

Zauważyłem też że zamula po poruszaniu się po menu.

 

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wersję oprogramowania? Może aktualizacja pomoże lub w ostateczności przewrócenie do ustawień fabrycznych. Można też spróbować na nowo sparować pilot z tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką masz wersję oprogramowania? Może aktualizacja pomoże lub w ostateczności przewrócenie do ustawień fabrycznych. Można też spróbować na nowo sparować pilot z tv.
Próbowałem parować ale jakoś nie szło, oprogramowanie ostatnie natomiast nie chcę zrobić calkowitego resetu ponieważ miałem kalibrację od kalibruj.pl

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, marek206 napisał:

nie chcę zrobić calkowitego resetu ponieważ miałem kalibrację od kalibruj.pl

W raporcie po kalibracji masz podane wszystkie parametry, jakie należy wprowadzić, żeby odzyskać profil. Jest to trochę klikania, ale 10-15 minut i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W raporcie po kalibracji masz podane wszystkie parametry, jakie należy wprowadzić, żeby odzyskać profil. Jest to trochę klikania, ale 10-15 minut i po sprawie.
Wystarczyło wyłączyc w ustawieniach przejście TV po wyłączeniu w stan czuwania.
Pomogło, teraz mam pytanie czy można zablokować tryb 'isf'
Jak to zrobić?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam problem z aplikacją HBO GO ! Nie che się uruchomić - kręci się kółko postępu ! Resetowałem telewizor kilkukrotnie, odinstalowywałem aplikację i instalowałem wiele razy, przywracałem telewizor do ustawiań fabrycznych i instalowałem znów HBO GO i NIC !!! Cały czas kółko tylko się kręci  !Dodam, że NETFLIX, YouTube i inne działają idealnie !

Czy ktoś , coś ... ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, WojPo napisał:

Czy ktoś , coś ... ?!

Może masz ten sam problem co ja wczoraj z TVN24 GO (problem z wygasającym certyfikatem SSL - dzisiaj już działa) też wczoraj nie mogłem uruchomić aplikacji... (HBO GO też u mnie nie działa)

Zgłosiłem na HelpDesk do TVN wczoraj, proponuje to samo zrobić Tobie z HBO (ja w tej chwili nie korzystam z tego dziadostwa :0)

20200530_180052.jpg

Edytowane przez CeZaR83
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki CeZaR83 ! Tak, to certyfikaty SSL ! Znalazłem w internecie rozwiązanie - wystarczy w telewizorze zmienić datę na kilka dni wstecz i POMOGŁO ! Może komuś się to przyda ! Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...