Jump to content

0zivyjem

Użytkownik
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

0 Neutral

About 0zivyjem

 • Rank
  VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak odtwarzam film z dysku podpiętego pod USB to mam do wyboru maksymalnie 8 ścieżek dźwiękowych i 8 rodzajów napisów. Jak film ma angielską ścieżkę czy napisy na miejscu 9-tym i dalej to nie mogę tego wybrać. Da się to jakoś obejść?
 2. Mam TV podłączony do komputera z Windows 10 i z komputera odtwarzam filmy. Niektóre z HDR, większość bez. Rozumiem, że jeśli odtwarzam film z HDR to opcja "Wyświetlaj gry i aplikacje w formacie HDR" musi być włączona inaczej nie ma żadnego pożytku z HDRa tak? Co w przypadku innych treści? Lepiej mieć tą opcję cały czas włączoną?
 3. Co lepiej się opłaca? Sony kd-55x8505c, 3 letni z ubezpieczeniem ważnym jeszcze 2 lata w cenie 2000-2100 czy LG 55 SK8100 nowy za 2100?
 4. Jeśli jesteś zdecydowany, że nie oddasz to odklejaj (chociaż bez folii też powinni przyjąć). Ja miałem folię prawie 2 tygodnie w czasie kiedy obejrzałem kilka filmów. Po pierwsze rzeczywiście folia trochę przekłamuje kolory. Po drugie co najważniejsze powoduje refleksy. Po zdjęciu refleksy są znacznie mniejsze.
 5. Cześć, szukam telewizora dla rodziców 60+. Obecnie mają 10-letni 42'' Thomson. Odległość do TV to 3m. Jeśli nowy telewizor będzie stał to nadal będzie 3m, jeśli będzie wisiał to ok 4m. Stał będzie chyba tylko jeśli będzie miał obrotową podstawę, a te są chyba raczej rzadkością. W grę wchodzi 50''+, ale przy tej odległości od TV brałbym 55 lub 60 cali chociaż nie wiem czy to nie będzie dla nich szok. Zastanawiam się zarówno nad telewizorami używanymi jak i nowymi. W cenie poniżej 2000 kupię np Samsunga j6200/6240 - 50 cali pewnie max 1500, 60 cali bliżej 2k. Sony W755C/W805C/W809C/W855C 55cali pewnie też znajdę poniżej 2k. Co nowego mógłbym kupić w okolicach 2k lepszego niż te? Może SAMSUNG LED UE58NU7172 który można mieć za 2000 chociaż już chyba z ekspozycji. Jakieś inne propozycje? 1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2 2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m 3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost chociaż zdarza się z boku. Ciężko powiedzieć czy kąty są ważne. 5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Raczej wisieć. 6. Jak słońce świeci w pokoju ? Latem czasami świeci zachodzące słońce. Z boku telewizora jest okno. Okno jest od północnego zachodu. 7. Jaki masz obecnie telewizor ? Thomson 42'' 10-letni 8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi, Youtube, mile widziany bluetooth, mile widziana obrotowa podstawa. 9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizja Cyfrowy Polsat HD 10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder 11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4 12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Publicystyka, rozrywkowe, seriale, filmy 14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie 15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem 17. Preferencje co do wielkości? 55'' 18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 19. Preferencje co do marki ? 20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie 21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 2000zł 22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie Pamiętaj:
 6. Gdzie taka cena za B8? To jest jakaś specjalna oferta dla pracownika czy ogólna? Powystawowy?
 7. Mam pytania odnośnie odbiorników 120Hz. Telewizory 4k 120Hz to żadna nowość i jest ich sporo na ryku. Jednak do tego roku stosowano tylko HDMI w wersji 2.0 co wg mojej wiedzy pozwala na przesył obrazu 4k60Hz. Czy dobrze rozumiem, że w odbiorniku z HDMI 2.0 obraz 4k 120Hz otrzymamy np z aplikacji typu Netflix lub z dysku podłączonego przez USB? Z modułu CI+ też? Natomiast wszystko przez HDMI da nam 4k 60Hz? Czy to oznacza, że mając podłączony dekoder, konsolę oraz PCet nie ma żadnej korzyści z matrycy 120Hz jeśli używamy rozdzielczości 4k? Oglądam trochę sportu. Wszystko w Full HD. Część z kablówki przez CI+, część przez IPTV, ale odtwarzane na komputerze podłączonym do TV. Czy dobrze rozumiem, że dla uzyskania najlepszej jakości i płynności z IPTV powinienem ustawić na telewizorze 4k rozdzielczość FHD aby obraz był przesyłany z częstotliwością 120Hz? Jeśli ustawię rozdzielczość 4k to płynność obrazu będzie mniejsza i jednocześnie taka sama jak na starym telewizorze FullHD 60Hz?
 8. Witam W nowym 55C8 na planszach widoczne są takie pasy. Ciężko zrobić zdjęcie, które to dobrze obrazuje, ale mniej więcej tak to wygląda jak poniżej tylko jest trochę wyraźniejsze. 3 pasy, im bliżej prawej krawędzie tym bardziej widoczne. Na 3% praktycznie nic nie widać, na 4% trochę, a na 5% i 6% widoczne wyraźnie. Telewizor ustawiony na ekspert, ciemne pomieszczenie jasność ok 50, poziom czerni niski, podświetlenie LED 22. Podłączony od niecałych 30 godzin. Jak do tej pory pracował kilka godzin. Co o tym sądzicie?
×
×
 • Create New...