Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Czy ktoś wie dlaczego dostępność FZ800 jest taka słaba? Z czego to może wynikać? Są jakieś konkretne powody?

Są dostępne. Tylko w euro za 12,2 tyś nie ma :) 

Są w media expert i media markt. Ale ceny średnio atrakcyjne i na dodatek brak darmowych rat.

Również śledzę dostępność tego modelu, bo to chyba najrozsądniejsza opcja - jak jest zewnętrzny soundbar lub kino.

Czekam jak będzie dostępny znowu za ok. 12 tyś w 50 darmowych ratach i kupuję.

Rozważałem również Sony AF9, ale cena o połowę wyższa i niestety nie mam tak dużego zaufania do marki jak do Panasonica. 

Edytowane przez rpzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, rpzem napisał:

Są dostępne. Tylko w euro za 12,2 tyś nie ma :) 

Są w media expert i media markt. Ale ceny średnio atrakcyjne i na dodatek brak darmowych rat.

Również śledzę dostępność tego modelu, bo to chyba najrozsądniejsza opcja - jak jest zewnętrzny soundbar lub kino.

Czekam jak będzie dostępny znowu za ok. 12 tyś w 50 darmowych ratach i kupuję.

Rozważałem również Sony AF9, ale cena o połowę wyższa i niestety nie mam tak dużego zaufania do marki jak do Panasonica. 

Również czekam na dostępność w euro z ratami :)

Tak samo patrzyłem na AF9, 12 a 17 to jest różnica, nie ma żadnego argumentu do dopłaty takiej kwoty, chyba, że ktoś nie ma kina w domu.

Jestem przekonany w 99% do FZ800 ale jeszcze myślę nad AF8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z zakupem na black friday. Jestem 100% zdecydowany na panasa, bo to po prostu najlepszy oled na rynku i nawet teraz cena jest w miarę ok. Przyznaję, że żałuję euro.com promocji do dziś. W czerwcu był w euro za 7.2k. @Piotrek KowalczykAf8 nie ma podejścia do fz800

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już kupiłem 65FZ800 w euro za 12200zł w ratach 50 x 0%. Gra od wczoraj. Jestem bardzo zadowolony. 

Obraz obecnie w trybie prawdziwe kino + neutralny odcień balansu kolorystycznego. Do tego jasność 60, kontrast 90 i kolor 40-45 na razie.

Póki co nie widzę potrzeby kalibracji.

Mam porównanie do plazmy 55VT60, jest teraz jaśniej i z bardziej nasyconymi barwami. Z tym, że ta plazma to również była referencja.

Dźwięku nie oceniam, bo zostawiłem stary soundbar Panasonica, podłączony przez kanał zwrotny HDMI2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, proszę o poradę jak to wygląda :) Jest to normalne czy można spokojnie trafić na lepszą matrycę?

Czy zafarb i banding może się powiększać?

Z góry dziękuje za pomoc

IMG_0600.JPG

IMG_0598.JPG

IMG_0591.JPG

IMG_0588.JPG

IMG_0585.JPG

65 Cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Banding moim zdaniem rewelacja. Zafarb się nie zmniejszy. Przeszkadza Ci zafarb podczas oglądania jasnych scen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, db4 napisał:

Banding moim zdaniem rewelacja. Zafarb się nie zmniejszy. Przeszkadza Ci zafarb podczas oglądania jasnych scen?

Przez cały wieczór minimalnie znalazłem raz, ale to dlatego, że wiedziałem, że tam jest. To tak jak w scenie Marco polo, jak wiesz to zauważysz, że coś jest nie tak troszeczkę :)

 

Pytanie czy się powiększy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i runął mit o lepszej kontroli jakości w oledach innych producentów niż LG, po prostu LG sprzedaje najwięcej telewizorów i najwięcej jest przypadków że coś jest nie tak. @MarcinKK ten zafarb który pokazałeś jest moim zdaniem nieakceptowalny. Odpal sobie jakiś mecz piłki nożnej, albo chociaż zieloną planszę i zobacz czy nie widzisz przebarwień kolorów. Jeżeli tak, to telewizor do zwrotu koniecznie. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, efel napisał:

No i runął mit o lepszej kontroli jakości w oledach innych producentów niż LG, po prostu LG sprzedaje najwięcej telewizorów i najwięcej jest przypadków że coś jest nie tak. @MarcinKK ten zafarb który pokazałeś jest moim zdaniem nieakceptowalny. Odpal sobie jakiś mecz piłki nożnej, albo chociaż zieloną planszę i zobacz czy nie widzisz przebarwień kolorów. Jeżeli tak, to telewizor do zwrotu koniecznie. 

Dużo czytałem zanim kupiłem i zafarby są wszędzie, zdarzają się w każdej marce. Nie widziałem żadnego postu, który informowałby, że coś takiego nie występuje u innych producentów. Nie wiem na jakim etapie one powstają bo nie zagłębiałem się. Wiem, że w Panasonicu nie pozwalają na takie matryce jak często bywa w C8 w przypadku bandingu. Dużo widziałem matryc i było na avforums.com kilka przypadków zafarbu również w Panasonicu. Jeżeli chodzi o banding to wszyscy są zgodni, że najgorsze sztuki można trafić tylko w LG. Jak ktoś wrzuca tam zdjęcia LG bandingu to piszą, że kup Panasonica lub Sony i są osoby, które albo męczą LG, wymieniają po nawet 4 razy albo kupują inną markę. Pamiętajmy, że połowa ludzi, jak nie więcej, nie patrzy na plansze, kupuje i to gra. LG musi komuś wcisnąć najgorsze matrycę, czyli swoim kupującym. Łatwiej, niż sprzedać np. do Sonego.

Wczoraj wieczorem już nie było bandingu u mnie.

Zafarbu nie widać przy meczach. Jest widoczny tylko przy jasnych treściach z przewagą białego.

 

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, MarcinKK napisał:

Wiem, że w Panasonicu nie pozwalają na takie matryce jak często bywa w C8 w przypadku bandingu

G.. prawda. Na banding w Panasonicu mają dobrą kontrolę jakości i nie pozwalają na zbyt duży, ale na taki ogromny zafarb który pokazałeś już pozwalają? Coś ta Twoja teoria się kupy nie trzyma.

Moim zdaniem kontrola jakości panelu odbywa się tylko i wyłącznie u producenta czyli LG, bo tam jest to uzasadnione ekonomicznie a w zasadzie konieczne. Sony czy Panasonic mogą sobie zażyczyć że panele OLED dla nich mają spełniać takie czy siakie normy, ale kontrolą tego zajmuje się tak czy inaczej LG. Każdy dzisiaj przy produkcji sprzętu elektronicznego liczy każdego dolara. Nie wierzę w to że Sony czy Panasonic najpierw kupuje panel od LG, płaci za jego transport, a następnie sprawdza każdy egzemplarz pod kątem jakości u siebie, po to żeby część odrzucić na kupkę i odesłać z powrotem do LG. Na swój koszt oczywiście. To się nie opłaca po prostu. O wiele prościej montować panele w TV tak jak przyjechały i zbierać później z reklamacji wadliwe panele i odsyłać je do LG w celu odzyskania kasy. Procent reklamacji jest pewnie jednocyfrowy i renomy żadna marka dzięki temu nie straci. A skoro taki Panasonic przyoszczędził na licencji Dolby Vision 3 dolary na każdej sztuce TV, to tym bardziej nie wierzę w to, że płaci kilka dolarów żeby sprawdzić panel pod kątem bandingu i zafarbów przed jego montażem w Waszych TV.   

  • Plusik 4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

w dniu jutrzejszym dostępna będzie aktualizacja oprogramowania układowego dla TV Panasonic.
Aktualizacja oprogramowania układowego będzie dostępna jako Over-the-the-air.
Hamburg, październik 2018 - Urządzenia sterowane głosem są obecnie jednymi z największych trendów inteligentnego domu. Już w grudniu 2017 r. Firma Panasonic wprowadziła głośnik SC-GA10 ze zintegrowanym asystentem Google. Łączy w sobie pierwszorzędny dźwięk z wygodną kontrolą głosu podczas słuchania muzyki i wykonywania wielu codziennych zadań. Jest on zatem w centrum sieci, stale rozwijającego się domu, dla którego dostępnych jest coraz więcej inteligentnych urządzeń. W związku z tym firma Panasonic ogłasza aktualizację oprogramowania układowego wszystkich modeli telewizorów 2018 4K UHD (z serii FXW654) pod koniec października 2018 roku. Dzięki aktualizacji oprogramowania odpowiednimi telewizorami może sterować nie tylko asystent Google (np. Panasonic SC-GA10), ale także Amazon Alexa.

https://www.panasonic.com/de/corporate/presse/alle-meldungen/052-fy2018-panasonic-tv-updates.html

 

Edytowane przez rpzem
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma problem z micro stutter w swoim FZ?  Np. na Netfliksie z appki w TV.

Ponoć ten problem został rozwiązany w EZ i miał się już nie pojawiać w FZ. A ja wręcz dostaję raka oczu od drgań przy poruszających się wolno głowach i postaciach.

Co ciekawe, nie występuje w tak często przytaczanych ruchach kamery przy panoramicznych ujęciach. Próbowałem z włączonym i wyłączonym IFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, włączę się do dyskusji. Chcę wymienić moją plazmę VT60 na nowy TV i poszedłem w kierunku FZ800. Niestety, testy wypadły fatalnie. Materiał serwowany był z Egreata, filmy 4k - Mad Max RF, Blade Runner 2049, Mission Impossible Fallout. Na BR na początkowych scenach TV mocno przycinał, to włączyłem upłynniacz, ale nie pomogło na wszystkich scenach. Po tym zabiegu jakość obrazu mocno spadła. Na MI6 - końcowy fragment filmu wyglądał dramatycznie. Lina z helikoptera raz była, raz znikała, Ethan, kula i 3/4 elementów chodziło z "półcentymetrową" ramką, która starała się maskować niedoskonałości. Na MM, pierwsza scena, gdzie Max wybiega z jaskini i wskakuje na hak, kompletnie pogubiła telewizor. TV potrzebował trochę, żeby ogarnąć nową scenerię, wskakując na hak - kompletny brak jakości, a Max podczas szamotania, był lekką pikselozą. Dla porównania, ten sam materiał, z tego samego sprzętu bez problemu radzi sobie na Sony 65xf9005. Byłem mocno rozczarowany tym TV. Czy tylko ja to widzę na materiałach dobrej jakości? MI6 ok 90gb, więc sporo. Dziś poległ Sony AF8. Ktoś coś może pomóc lub się wypowiedzieć? Nie jestem laikiem, ale OLEDy przy dużych i dobrych materiałach polegają, a LEDy dają radę. Jeżeli oglądacie Netflixa 4k, to nie macie problemu, bo tam bitrate jest na poziomie 15-20Mbps, a na moich filmach okolice 90Mbps i widać, że OLEDy sobie kompletnie nie radzą. Został mi jeszcze do przetestowania AF9, a tak same porażki. I po Plazmie będę zmuszony przesiąść się na LED, bo mocno irytujące są te wpadki OLEDów.

Edytowane przez Daniel Towalski
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio? Może kup org. film na płycie i wtedy testuj ? Bo jakieś niestworzone historie Ci wychodzą na tych plikach. Pamiętaj, że mówisz o referencyjnym oled na ten rok do filmów???

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjaśnij dlaczego na LED ta sama konfiguracja się sprawdza? Ja całkiem poważnie pisze. To żadne jaja czy podpucha. Rozmawiałem z Maćkiem i był zdziwiony. Dziś dwa TV obok siebie - LED i AF8 - te same ustawienia i AF8 się wyłożył.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jaja jaja. Nie mam pojęcia co tam odpalasz i jak. Gdybyś odpalił film na Ultra HD Blu-ray z odtwarzacza to ok a tak? Nie mam bladego pojęcia co to jest i jak działa. Może być tysiąc powodów, że coś Ci nie pasuje. Kup film w sklepie. Od tego bym zaczął. 

Gwarantuje Ci, że to są najwyższej klasy tv i nie mają takich problemów.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest kopia 1:1 płyty. Potem leży na dysku jako kopia i wracasz kiedy chcesz.

 

Gmeru, nie odbieraj tego jako atak, bo to byłby mój 4 TV Panasonica. Zastanawia mnie dlaczego OLED nie daje sobie rady z materiałem, który bez problemu obrabia LED. Poza tym, powinieneś wiedzieć co to Egreat bo na forum masz o tym dział. Nie czepiam się kolorów i jakości obrazu statycznego lub mało dynamicznego bo jest po prostu REWELACYJNY, ale sceny dynamiczne są katastrofalne. 

 

Niech się wypowiedzą inni użytkownicy,którzy posiadają oledy i odtw.multimed.wszelakiej maści.Też właśnie myślę o wymianie swojej plazmy Panosonica na oleda i jeżeli byłaby to prawda to [beeep]a...

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz się wypowiedziałem ale nie mam zamiaru pisać o tym samym w kilku wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź: skończ piracić kupuj filmy. Wtedy się wypowiadaj o jakości telewizora, którego zresztą nie masz. I nie wciskaj kitu o kopiach 1:1. Każdy może tak napisać. Robisz coś czego najwidoczniej nie potrafisz i od razu zwalasz winę na telewizor jeden albo drugi. pmcomp odpisał w wątku egreat i tam sobie to wyjaśniaj a nie psujesz wątki o telewizorach i robisz [beeep]burzę z niczego. A laik od razu pozna, że masz problem na wyjściu z Hz plus pewnie coś z upłynniaczem. Skonfiguruj poprawnie odtwarzacz.

  • Plusik 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, MarcinC napisał:

Moja wypowiedź: skończ piracić kupuj filmy. Wtedy się wypowiadaj o jakości telewizora, którego zresztą nie masz. I nie wciskaj kitu o kopiach 1:1. Każdy może tak napisać. Robisz coś czego najwidoczniej nie potrafisz i od razu zwalasz winę na telewizor jeden albo drugi. pmcomp odpisał w wątku egreat i tam sobie to wyjaśniaj a nie psujesz wątki o telewizorach i robisz [beeep]burzę z niczego. A laik od razu pozna, że masz problem na wyjściu z Hz plus pewnie coś z upłynniaczem. Skonfiguruj poprawnie odtwarzacz.

Widać forum to taki zamknięty klub dla jedynej słusznej narracji a jeżeli coś nie tak to lepiej się nie wypowiadać. No nic Marcinie życzę wesołych świąt i mniej problemów na głowie bo nerwowo nie wytrzymujesz prostej dyskusji. 

Edytowane przez Daniel Towalski
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. Proszę o info jak dokładnie ustawić wszystkie suwaki, po świętach pójdę z płytą i zrobię kolejny test. 

Ale jeszcze raz zaznaczę, że LCD Sony daje radę a Oled Sony nie, to gdzie jest problem?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Daniel Towalski napisał:

Ale jeszcze raz zaznaczę, że LCD Sony daje radę a Oled Sony nie, to gdzie jest problem?

Dla kopii najlepszym oledem będzie ten od Manty?

  • Haha 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gangi007 napisał:

Dla kopii najlepszym oledem będzie ten od Manty?

Ekspert widzę pełną gębą. Jak nie masz nic do powiedzenia, to po co marnujesz swój cenny czas? 

No nic dzięki za chęci, tutaj niczego więcej niż w folderze Panasonica się nie dowiem.

Edytowane przez Daniel Towalski
  • Plusik 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dowiesz;-) bo nikt nie jest wróżką i może być tysiąc powodów. Pisz w temacie egreat, może ktoś coś wymyśli. O telewizory możesz być spokojny, wszystko jest z nimi ok. A to już chyba duża pomoc z naszej strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...