Jump to content

MarcinKK

Użytkownik
 • Content Count

  60
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

11 Good

About MarcinKK

 • Rank
  S-VHS

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam pytanie do posiadaczy 65 B8 / C8 itp. Jak u was z materiałami 4K HDR z Netflixa? U mnie bez upłynniacza cały obraz się jąka, zacina itp. nie da się oglądać i to opinia domowników (gdybym tylko ja tak twierdził to udałbym się do psychologa) Generalnie 90% materiału zacina się. w związku z nowym serialem podam dwie pierwsze lepsze sytuacje. - odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody. - kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ? Oczywiście mogę włączyć upłynniacz ale wtedy np. na początku tego serialu i na końcu, kolorowe pasy rozchodzą się na boki. Przy wyłączonym upłynniaczu wyglądają ok, przy nawet +1, pojawiają się artefakty. Żeby obraz nie jąkał się non stop, trzeba minimum +4-5, wtedy bardzo często występują artefakty. Jak wezmę na pośredni to wszystko się rozwala jak tylko ktoś przejdzie normalnie. Nawet z lekkim upłynniaczem ruch jest taki tępy? Nie wiem jak to profesjonalnie opisać ale jest duża różnica pomiędzy materiałami 4K a 4K HDR. Można to zwalić na Netflixa ale jeżeli to ich wina to wolałbym zakupić telewizor bez HDR lub HDR wyłączyć na zawsze.... A coś mi się wydaje, że tylko u Panasonica występuje ten problem... Przynajmniej tak piszą za granicą. Dodam, że 4K wygląda mega. Dajcie znać jak wygląda to na LG. Mam możliwość przetestowania to na LG ale dopiero za tydzień.
 2. To znaczy, że u mnie jest coś tak skoro u Ciebie przy paskach jest ok nawet na pośrednim. U mnie wystarczy zrobić upłynniacz na minimum lub na 1/10, żeby paski miały artefakty Narcos Meksyk 4K HDR bez upłynniacza masakra, cały obraz w zacięciu. Narcos 1 2 w 4K jest dobrze
 3. Włączyłem minimum, obraz jest w mniejszym zacięciu ale już pojawiają się artefakty, po włączeniu pośrednie to już koniec oglądania bo rozjeżdża się wszystko. Najbardziej i tak zastanawia mnie dlaczego problemu nie ma w 4K a jest w HDR
 4. Włączyłem Netflixa przez PS4 PRO. Sytuacja bez zmian Najpierw napisze do Panasonica bo dla mnie to telewizor jest po prostu uszkodzony jeżeli u was tego nie ma.
 5. Płynność ruchu w filmach 4K świetna, nic się nie dzieje nawet jakbym chciałem coś znaleźć to nie mogłem. Dopiero w 4K HDR dzieją się cuda. Może coś mam uszkodzone bo nie ma opcji tego nie zauważyć. Bardziej widoczne przykłady tak na szybko to: - odcinek 5 serialu NIGHTFLYERS od początku jak jest scena jak pokazują schody. - kolejny przykład to 13:10 odcinek 4 NIGHTFLYERS. Tutaj widać to jeszcze bardziej bo na wyłączonym upłynniaczu lampa cała drga jakby na pokładzie mieli problem z natężeniem prądu ? - jakakolwiek scena z ruszającym się statkiem również powoduje jeszcze większy efekt. Przy Narcos Meksyk było tak samo. Cały obraz w zacięciu. Internet pobiera od około 11 do 15 ( jest to podobno maks dla Netflixa) Dziwi mnie to dlaczego przy zwykłym 4K nie widzę żadnego problemu. Oczywiście jak wezmę w tym przypadku płynność na 5-7 czy 10 to jest w porządku ale jakikolwiek trochę szybszy ruch powoduje rozwalenie obrazu przy innych scenach. Np. na początku w tym serialu jest znaczek Netflix a później takie paski kolorowe rozjeżdżają się na boki to oczywiście rozwalają się przy upłynniaczu nawet na 2. Mówię o tym wstępie z paskami bo jest blisko początku, który się zacina. W Narcos przy włączonym upłynniaczu ktoś przejdzie i mamy cały obraz rozwalony bo tak to trzeba nazwać Nie jestem specjalistą ale skoro w filmach 4K, nawet tych świeższych z dobrą jakością, nie ma żadnego problemu, nigdy go nie zauważyłem, nawet teraz szukając problemu to HDR jest uszkodzony w tym TV . W HDR cokolwiek oglądamy to problem występuje cały czas, że wolimy oglądać w sypialni bo naprawdę nie da się tego oglądać, oczy wysiadają całej rodzinie Każdy inny materiał z 4K bez HDR jest świetny. Spróbuje jeszcze wyzerować ustawienia. @darekgra jak będzie wstanie sprawdzić byłbym wdzięczny. Kiedyś nigdy nie używałem czegoś takiego jak upłynniacz. Mieliśmy Sonego i nigdy ale to nigdy w życiu nie miałem problemów z ruchem. Obraz nigdy nie był w zacięciu. Nigdy też nie widziałem rozwalającego się całego obrazu bo ktoś przeszedł Oczywiście wady są tylko w 4K HDR ale chyba do tego kupiliśmy ten telewizor Pewnie mój stary sony nie wyrobiłby jakby miał 4K i HDR ale skoro producent daje takie opcje i sprzedaje telewizor za takie pieniądze to musi działać dobrze
 6. @Gmeru @Maciej Koper Przepraszam, że tak wywołuje ale mam bardzo ważne pytanie. Dlaczego daliście Panasonicowi referencje? Zakupiłem i okazuje się, że telewizory FZ800 i FZ950 są wadliwe. Nie można na nich oglądać materiałów z Netflixa 4K HDR. Za granicą telewizor wszyscy zachwalają bo ma swoje + ale teraz płaczą bo nie mogą oglądać Netflixa... W każdym materiale 4K HDR jest coś takiego. Jak płynność ustawimy na 0 to mamy obraz, który tnie się tak, że dziecko pyta się o co chodzi... nigdy nic takiego wcześniej w życiu nie widziałem. Jak weźmiemy płynność na 5-10 to oczywiście problem prawie znika ale cały obraz rozwala się przez artefakty i nie są to takie artefakty, że coś leci i znika tylko ktoś przechodzi w jakiejkolwiek scenie i wszystko się rozwala. Widzimy jeden wielki rozwalony obraz przy jakimkolwiek ruchu. Nie ma żadnych ustawień na których można oglądać Netflix 4K HDR. Gdybym jeszcze tylko ja to widział to można by było nazwać mnie jakimś dziwakiem itp. ale to widzi każda osoba, która widziała ten telewizor. Na zagranicznych forach piszą, że jakiekolwiek oglądanie to bez upłynniacza ale bez upłynniacza obraz jest w takim zacięciu, że nie widziałem czegoś takiego i nigdy bym nie pomyślał, że coś takiego może się wydarzyć w telewizorze za ponad 10 tys. zł. Nie widziałem czegoś takiego nawet w telewizorze manty na działce za 700 zł. Na żadnym urządzeniu... nie wiem jak to nawet nazwać. Przepraszam, że tak napisze ale jak dla mnie to wprowadzacie ludzi w błąd. Netflix to podstawa w dzisiejszych czasach a w waszych tekstach nie ma o tym mowy. Proponuje to zmienić w teście. Telewizor trzeba sprzedać na grosze i kupić jakiegoś LG lub Sony bo tam nie problemu przy Netflix. Jeżeli tego nie wprowadzicie to będziecie mega nie w porządku wobec innych ludzi. Myślałem, że na konkurencyjnym forum facet robi kasę na ludziach więc oszukuje ale wy jesteście specjalistami, to wam się ufa, wy jesteście swego rodzaju autorytetami w tej dziedzinie. Dajcie znać. Jak nic się nie zmieni to wasze sumienie. Moim zdaniem powinniście napisać w teście aktualizację, że Netflix nie działa prawidłowo w 4K HDR. Teraz co 2-3 serial wychodzi w HDR. Jestem ciekaw co wy na to powiecie Myślałem, że to jakaś wada ale informacji za granicą pojawiło się mega dużo w tym temacie.
 7. Mam Sony 46 i 55 cali. Nigdy nie doświadczyłem jąkania a napisy końcowe nie drgały itp. Wszystko było płynnie. Przy Panasonic 65 (ustawienia 8/5) mam artefakty. no. nowy serial Bodyguard odcinek 2 ok. 2-10 minuty, ściana w biurze z drewnianych pasów. Za każdym razem jak ktoś przechodzi to się wszystko psuje, a jak szybciej to już totalna masakra Jak ustawie płynność ruchu na 2 to już napisy latają. Na pewno jest jakiś złoty środek ale ja nigdy nie musiałem go szukać Panasonic na zwrot związku z inną wadą. Będę zamawiał następny tylko proszę o pomoc czy w przypadku sonego w takim serialu nie będę miał artefaktów ale jednocześnie napisy będą płynne? Czy jest to jakaś uroda Oleda w takich materiałach? i w Sonym też będę musiał szukać złotego środka? Może coś przegapiłem ale z czego wynikają te artefakty w takiej klasy telewizorach? Dlaczego w moim 5 letnim Sonym 46 i 55 tego nigdy nie doświadczyłem?
 8. Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Mój przykład jest tutaj idealny. Kupiłem telewizor. Miałem gdzieś jak będzie wyglądał Banding itp. Ważne żeby w normalnych treściach nie było czegoś dziwnego. Zakup zrealizowany przez internet. Postanowiłem sprawdzić i nie miałem zamiaru oddawać bo nic nie było złego w obrazie. Banding po 4 czyszczeniach nawet na planszy go nie było Zobaczyliśmy zafarb po lewej pasek i na środku bliżej lewej. Nie miałem go zamiaru oddawać ale zacząłem go zauważać w jasnych scenach po lewej stronie. Poźniej już nie zwracałem na to uwagi. Do czasu włączenia Fifa na PS4 Jeszcze nie zdążyłem się spojrzeć a znajomy pyta się co się stało po lewej stronie. Trawa była jak zgniła, brązowa po lewej stronie, reszta normalnie. Gdybym nie włączył gry to zostałbym z nim. Moim zdaniem warto zawsze sprawdzić plansze a następnie różne materiały, żeby sprawdzić czy w normalnych treściach coś się dzieje. Nic nie jest idealne ale na zielonym/trawa to było nie do opisania. Mój znajomy nie wiedział wcześniej o żadnej plamie po lewej stronie itp.
 9. Włączyłem ten sam film na DVD. Efekt jest dużo mniejszy, widoczny bo wiem ale nie tak duży jak przez HBO GO. Wróćmy do tematu AF9. Różnice na papierze w jasności pomiędzy np. FZ950 (taki był testowany 65 cali) są ogromne. Jak to wygląda w praktyce?
 10. Na wstępie wielkie dzięki za zdjęcia naprawdę Efekt z moich zdjęć odpowiada prawie efektowi na żywo. Oczywiście jak usiądzie się odpowiednio daleko, jest to trochę mniej zauważalne. Specjalnie zrobiłem zdjęcia z możliwie najbliżej odległości ale tak żeby zdjęcia objęły cały ekran. Dziwi mnie, że Ty nie widzisz a na aparacie jest widoczne. Mam zdjęcia na których jest to mniej widoczne ale wrzuciłem takie żeby przedstawić problem Na żywo może być to mniej widoczne od moich zdjęć ale bardziej od wrzuconych przez Ciebie. Teraz pytanie z czego to wynika. Sony ma łagodną gradację, a w LG lub Panasonic jest coś podobnego co za to odpowiada? Skoro nie widzisz tego u siebie to mamy trzy wyjścia: 1. Uszkodzony telewizor 2. Złe ustawienia 3. Panasonic to ***** A może wina internetu bo HBO GO mam podłączone do domowego 5-8 mb/s ? i dostałem taką złą jakość, że u mnie wygląda to gorzej niż normalnie i całe zamieszanie jest niepotrzebne Aczkolwiek widziałem ten efekt również w jakieś reklamie, niewielki ale był widoczny. Na Netflix nie wiedziałem nic podobnego.
 11. Nie oglądaliśmy tego filmy tylko przełączyłem kanał i takie coś zaobserwowałem. W związku z tym, że to nie pierwszy raz to zrobiłem tak na szybko zdjęcie. Z daleka i było ciemno może dlatego wygląda gorzej, chodziło bardziej o przedstawienie problemu. Nie porównuj tylko 55 cali do 65. Jest to obraz w HD z NC+. Wszystkie wady w HD są dużo bardziej widoczne w 65 calach. Jak ktoś ma LG lub Sonego 65 cali to proszę o informację a najlepiej zdjęcia jak to wygląda u was Poniżej zdjęcia z NC+ HBO GO
 12. Zafarb okazał się bardzo widoczny. Trawa w meczach lub fifa była brązowa po lewej stronie, każdy zwracał na to uwagę ?więc robimy zamianę. Można w takim razie jeszcze zmienić markę. Mam pytanie, rozumiem, że takie coś nie dzieje się w Sony przy 65 calach dzięki funkcji łagodna gradacja? Dzieje się tak przy materiałach HD. Czy są jakieś funkcje w Panasonic, które mogą coś poprawić? Oprócz tego materiały w HD wyglądają świetnie, np. czarna pantera w HD wygląda jak w 4K
 13. Musiałem odesłać Panasonica ze względu na zafarb. Nie wiem co masz na myśli 98%. Wiem, że porównywałem te oledy, mogłem dłuższą chwilę przebywać z W8 i ten LG ma słabe kolory. Nie odpowiadał mi prawie żaden tryb. Zakładam, że 98% to taki Panasonic bez kalibracji, a 100% to po kalibracji. LG to takie 90% Chodzi o to, że różnicę w kalibracji największą odczuwają LG. Łatwiej uzasadnić wydanie kilkuset złotych
 14. Sony i Panasonic mają dużo lepsze kolory w trybach standardowych itp. - moje odczucie. Panasonic już na starcie ma bardzo dobre kolory. Kupię LG, przyjedzie osoba od kalibracji. Będę widział ogromną różnicę Kupię Panasonic, przyjedzie osoba od kalibracji. Różnica będzie ale nie taka żeby to było warte kilkaset złotych
 15. @Maciej Koper Napisałeś kiedyś o upłynniaczach, było to jakiś czas temu. Musiałem oddać swój TV z powodu zafarbów, które było widać w normalnej treści i zastanawiam się co zamówić, zostawiłbym go gdyby był widoczny tylko na planszach lub na czystym białym. Jak teraz opisałbyś płynność ruchu? Sony - AF9, Panasonic FZ800/FZ950 i LG C8? Czy jako zwykły użytkownik wychwycę między nimi różnicę? Jeżeli tak to, który jest w tym najlepszy? W przypadku tych zdjęć były tak różne, że nasuwało się pytanie dlaczego? Od razu przypomniałem sobie to zdjęcie z innego testu. Dobrze wiem, że może być to kwestia wielu czynników ale przy takiej różnicy postanowiłem zapytać ?
×
×
 • Create New...