Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, gangi007 napisał:

Mam całkiem odmienne zdanie.Raczej to Panasonic,Sony,Loewe płacą za sprawne panele.Co do jasności w Sony to mi wystarcza w 100%,wolę tak niż jaśniej i mieć większe ryzyko wypalenia.A może specjalnie Panasonic,Sony nie żyłuje paneli na 100%.??????????

Tak tak. Z pewnością LG sprzedaje swojej konkurencji najlepsze, wyselekcjonowane panele żeby konkurencja robiła lepsze TV i sprzedawała ich więcej... Gdzie tu logika, gdzie sens?

Zastanów się kolego nad jeszcze jedną rzeczą: skoro Panasonic i Sony nie uznają wypaleń w ramach gwarancji, to po co mieliby obniżać jasność która zmniejsza ryzyko wypaleń? Dla nich przecież obojętne jest czy wypalisz swojego oleda czy nie... 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, efel napisał:

Zastanów się kolego nad jeszcze jedną rzeczą: skoro Panasonic i Sony nie uznają wypaleń w ramach gwarancji, to po co mieliby obniżać jasność która zmniejsza ryzyko wypaleń? Dla nich przecież obojętne jest czy wypalisz swojego oleda czy nie.

Nie widzę tutaj żadnego związku.

Zaś widać reakcję ''klanu Lg'',który i tak napiszę tutaj że B,C7 jest lepsze od FZ950,800.

39 minut temu, efel napisał:

Tak tak. Z pewnością LG sprzedaje swojej konkurencji najlepsze, wyselekcjonowane panele żeby konkurencja robiła lepsze TV i sprzedawała ich więcej... Gdzie tu logika, gdzie sens?

Kupujący stawia wymogi.Czy trudno załapać że Sony,Panasonic,Philips płacąc za panele może ''COS''wymagać .LG jako sam producent może kłaść panele z defektami licząc że kilka procent ludzi tego nie zauważy.

  • Plusik 2
  • Dzięki 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, gangi007 napisał:

Nie widzę tutaj żadnego związku.

Zaś widać reakcję ''klanu Lg'',który i tak napiszę tutaj że B,C7 jest lepsze od FZ950,800.

Kupujący stawia wymogi.Czy trudno załapać że Sony,Panasonic,Philips płacąc za panele może ''COS''wymagać .LG jako sam producent może kłaść panele z defektami licząc że kilka procent ludzi tego nie zauważy.

Tak na dobrą sprawę to wszystkie Oledy różnią się drobnymi szczegółami od siebie. Dla niektórych te szczegóły będą istotne, dla innych nie. Może poczytaj sobie wątki o OLEDach Panasonica i znajdziesz tam podobny zestaw problemów. Czy jest ich aż tyle co w przypadku LG? Raczej nie, bo i użytkowników jest znacznie mniej. Nie wiem więc na jakiej podstawie oparłeś swoje teorie. Wygląda to wyłącznie na pożywke dla fanboy-ów. Dla większości normalnych użytkowników nie będzie miało to znaczenia jaki znaczek znajduje się pod ekranem. Czy wyżej wymieniony model jest lepszy od B7? Pod względem oddania barw jak najbardziej - co wynika zresztą z recenzji. Pytanie czy jako użytkownik byłbym wstanie te różnice wyłapać, nie mając porównania z monitorem studyjnym? Nie sądzę... 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Damiano85 napisał:

Czy wyżej wymieniony model jest lepszy od B7? Pod względem oddania barw jak najbardziej - co wynika zresztą z recenzji. Pytanie czy jako użytkownik byłbym wstanie te różnice wyłapać, nie mając porównania z monitorem studyjnym? Nie sądzę... 

Czasami sama świadomość, że masz coś lepsze od konkurencji wystarczy... :P 

  • Lubię 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, piotreek2468 napisał:

To raczej opis pierwszych wrażeń po kilkuminutowym kontakcie z tv, a nie test.

...bo na bezrybiu i rak ryba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w jasnościach przy dużej ilości bieli na ekranie są zbyt wysokie, aby wynikały z samej selekcji paneli. Matryce musiąły by być produkowane od początku jako zupełnie inne  dla LG i reszty świata albo zasilacze od początku jprojektowane w Panasach jako zbyt słabe (świadomie???,  aby spełnić klasę energetyczną A++???). 

Myślę, że Panasonic dostaje dobrej jakości panele. Zakładam tylko, że są to po prostu być może inne panele, dające mniejszą jasność.

LG może sprzedawać co chce. Inni i tak kupią, bo nie mają innego wyjścia. LCD to szmelc, a znakomitych plazm Panas już nie produkuje. Zostaje OLED i jakieś prototypy mikroLEDòw (ale to dojrzeje pewnie za 10 lat).

No i co z tą wydajnością świetlną przy białym ekranie? Liczyłem na odpowiedź redakcji...

Edytowane przez Max75
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam..., ilu z Was miało możliwość porównać OLED Panasonic i OLED LG obok siebie na jednym materiale??

Kwestia jasności ekranów..., Panasonic ma inny pomysł na wyświetlanie treści HDR i tu raczej kwestia gustu czy indywidualnych jakościowych odczuć...

Kwestia selekcji ekranów, jasne że LG mogło takie wyprodukować specjalnie dla SONY czy Panasonic..., nic w tym dziwnego kwestia preferencji odbiorcy i umowy skonstruowanej dla zakupu takowych oraz zabezpieczenia wad po zakupowych dla odbiorców..., oraz kwestia ceny...

 

To nic dziwnego w dzisiejszym świecie, że odbiorca zleca wykonanie podzespołu na określonych parametrach, jakości i bez określonych wad produkcyjnych i płaci za takową wstępna selekcję jednocześnie zabezpieczając sobie ewentualne zwroty..., robię tak na codzień zlecając produkcję...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic do strojenia Panasonica. Uważam, że lepiej się na tym znają od LG.

Moje rozważania są jednak takie: uważam, że TV od Panasonica (w sensie sterowania matrycą) jest lepszy. Nie wiem czy aby przypadkiem matryca w LG nie jest lepsza, no bo chyba zasilacz nie ma braków prądowych do pełnego zaświecenia bielą matrycy na całej powierzchni (jak w TV plazmowych, które z resztą mam i bardzo cenię za jakość obrazu).

No, w LG jest też kilka plusów: lepsza obsługa multimediów, obecność 3D LUT (co po kalibracji powinno teoretycznie dać wyższą jakość) i prawdopodobnie procesor sterujący o wyższej mocy obliczeniowej i pamięci (obsługa 3D LUT i rozpoznawanie mowy), co daje nadzieję na dłuższe utrzymanie aktualności skomplikowanego oprogramowania. Z kolei bez kalibracji indywidualnej prawdopodobnie Panasonic jest lepszy, w sensie: bardziej naturalny. no ale dowiemy się po testach serii C/E8.

PS. Widziałem LG serii C8 i Panasonica serii EZ w sklepie dla idiotów. Obraz na Panasonicu był zdecydowanie bardziej naturalny tyle, że przy bardzo agresywnych ustawieniach sklepowych obrazu nie da się na tej podstawie wyciągnąć żadnych sensownych wniosków. W trybie sklepowym wszystkie kolory na LG były po prostu "żarówiasto-radioaktywne".

Edytowane przez Max75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ma_ko napisał:

Tak czytam i czytam..., ilu z Was miało możliwość porównać OLED Panasonic i OLED LG obok siebie na jednym materiale??

a jest jakaś widoczna różnica?

gdy oba są skalibrowane tak samo "profesjonalne" idzie naprawdę zobaczyć coś innego na różnych oledach na filmie UHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ten nowy Panasonic radzi sobie z dimmingiem?

W moim LG EC930 fajnie przyciemnia tylko loga lub inne stałe (jasne) elementy (nowa generacja LG robi podobnie?). W Sony to teraz jakaś tragedia, przyciemnia od razu cały ekran. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, klaus71 napisał:

a jest jakaś widoczna różnica?

gdy oba są skalibrowane tak samo "profesjonalne" idzie naprawdę zobaczyć coś innego na różnych oledach na filmie UHD?

Właśnie tu różnice są najbardziej dostrzegalne :-)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w czym?  widzisz ze ci się jakiś odcień zielonego o 1% rozjechał

bo w raportach z kalibracji takie są różnice

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Który lepszy?

Do tej pory Panasonic był zawsze lepszy, ale teraz to LG ma 3D LUT, a Panasonic nie ma. 3D LUT, przynajmniej w teorii, daje możliwość znacznie bardziej precyzyjnej kalibracji. Z drugiej strony, jeśli różnice praktyczne byłyby znikome, to lepiej byłoby wybrać TV tańszy i bardziej "multimedialny", czyli LG.

PS. Przydałyby się zdjęcia wnętrz telewizorów, ich elektroniki sterującej i zasilaczy, Panasonica i LG, co dałoby większą szansę na ocenę solidności budowy.

Edytowane przez Max75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

ale w czym?  widzisz ze ci się jakiś odcień zielonego o 1% rozjechał

bo w raportach z kalibracji takie są różnice

Dobre pytanie ? Jestem ciekaw czy zwykły Kowalski byłby wstanie wyłapać tę różnicę, nawet gdyby miał ekrany obok siebie... Co innego profesjonaliści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Max75 napisał:

Przydałyby się zdjęcia wnętrz telewizorów, ich elektroniki sterującej i zasilaczy, Panasonica i LG, co dałoby większą szansę na ocenę solidności budowy.

Kilka miesięcy pisałem czemu żadne forum nie rozebrał TV na czynniki pierwsze,porównało by się bebechy?Wszyscy tylko jedno-po co przepłacać jak wszędzie panlel Lg?

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co te bebechy by dały 

zobaczysz że luty są lepsze? że główny chip ma lepszejsze logo? albo że płyta główna jest mniej lub bardziej upaćkana małymi chińskimi rączkami?

fajnie to zobaczyć ale jakie korzyści miałoby to dać?

do mnie co do jakości bebechów najbardziej przemawia wydłużona gwarancja producenta - tu Sony rządzi bo tanio można kupic 5 lat (super sprawa) i chyba Samsung (4 lata) - szkoda że LG i Panas nie mają takiej opcji

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jasności ekranu i ABL to musi być kwestia zasilania i ewentualnego odprowadzania ciepła. Recenzenci sprawdzają panele po mikroskopem nawet i niczym się one nie różnią. Z generacji na generację zmienia się trochę kształt subpikseli. Raczej nie ma takiej opcji, że panele w Panasonicu czy Sony mają mniejszą wydolność czy coś w tym stylu. 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice mogą być ogromne, z punktu układów inżynierskich i innych patentów. Ale o tym raczej nikt się nie dowie?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, klaus71 napisał:

tylko co te bebechy by dały 

Więcej niż się wydaje.Dużo zależy od jakości cześci oraz wykonania.Sam panel nawet w 100% idealny nie za wiele zdziała jak wykonanie lipne oraz tanie podzespoły?

10 minut temu, Robert_1988_KrK napisał:

Ale o tym raczej nikt się nie dowie?

Czemu,maniacy GSM rozbierają smartfony na czynniki pierwsze.Okazało się że pewien model Iphona posiada dwie wersje anteny lub modułu odpowiedzialnego za pobieranie danych.Dostawca jednego z nich  Samsung okazał się sporo gorszy????????

13 minut temu, Damiano85 napisał:

Recenzenci sprawdzają panele po mikroskopem nawet i niczym się one nie różnią

Panele ,tylko panele .A reszta to CO?????????????????????????/

Edytowane przez gangi007
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, gangi007 napisał:

Wszyscy tylko jedno-po co przepłacać jak wszędzie panlel Lg?

Cena już pewnie dawno byłaby konkurencyjna, gdyby Sony i Panasonic nie wciskali na siłę jakichś wymyślnych systemów dźwiękowych, które części użytkownikom potrzebne są jak dziura w bucie?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damiano85 napisał:

Cena już pewnie dawno byłaby konkurencyjna, gdyby Sony i Panasonic nie wciskali na siłę jakichś wymyślnych systemów dźwiękowych, które części użytkownikom potrzebne są jak dziura w bucie?

Akurat dźwięk w A1 dla mnie rewelacja,najlepszy jaki słyszałem W TV.Dla większości w sam raz?Mieszkajac w bloku no niestety nie wydam 5-10K na zestaw dźwiękowy-wykorzystany byłby w 10%.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, gangi007 napisał:

Akurat dźwięk w A1 dla mnie rewelacja,najlepszy jaki słyszałem W TV.Dla większości w sam raz?Mieszkajac w bloku no niestety nie wydam 5-10K na zestaw dźwiękowy-wykorzystany byłby w 10%.

A czy ja napisałem gdzieś, że dźwięk jest kiepski? Oferta modelowa była do tej pory po prostu uboga i mało atrakcyjna cenowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie takie zdjęcie jeśli dawałoby jakies pojęcie o jakości bebechów byłoby ciekawe

może by upadł mit o niby wyższej jakości panasonica i sony - a może byśmy mieli uzasadnienie ich wyższej ceny niż tylko niby lepszy plastik obudowy

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, klaus71 napisał:

może by upadł mit o niby wyższej jakości panasonica i sony

Lub by się potwierdził jeszcze bardziej ???????

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, klaus71 napisał:

a może byśmy mieli uzasadnienie ich wyższej ceny niż tylko niby lepszy plastik obudowy

przeciez to tez napisalem

 

choc patrząc że panasonic połasił się na 3dolce za licencję DV to myślę że na kondensatorach chciał oszczędzić kolejne 5

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...