Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, klaus71 napisał:

choc patrząc że panasonic połasił się na 3uds za licencję DV to myślę że na kondensatorach bedzie chciał oszczędzić kolejne 5

A może chciał zaoszczędzić sobie problemów.Na papierze nie ma DV ,ale w praktyce obraz jest ''SUPER''

W życiu podobnie Rankingi,Sondaże a w praktyce jest ja jest???????

6 minut temu, klaus71 napisał:

przeciez to tez napisalem

?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gangi007 napisał:

A może chciał zaoszczędzić sobie problemów.Na papierze nie ma DV ,ale w praktyce obraz jest ''SUPER''

jakoś w swoim topowym playerze UHD tych problemów już sobie nie chce oszczędzać i implementuje DV

pytanie po co skoro ich topowy tv tego nie obsłuży - widac w dziale playerów mają ludzi myślących

a w dziale TV głąbasy które nawet smarta nie potrafią pożądnego zrobić

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, klaus71 napisał:

jakoś w swoim topowym playerze UHD tych problemów już sobie nie chce oszczędzać i implementuje 

pytanie po co skoro ich topowy tv tego nie obsłuży

Temat poruszyłem z 2 miesiące temu.Sam kupie ub820 na jesień będzie wsparcie DV dla Sony.Na więcej pytań odpowie w tej sprawie Pan Maciej K??????

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, klaus71 napisał:

jakoś w swoim topowym playerze UHD tych problemów już sobie nie chce oszczędzać i implementuje DV

pytanie po co skoro ich topowy tv tego nie obsłuży - widac w dziale playerów mają ludzi myślących

a w dziale TV głąbasy które nawet smarta nie potrafią pożądnego zrobić

Klaus, Odtwarzacz BL to inny rynek konsumencki poza tym odtwarzacze z DV nie mają na ten rok THX, a TV dalej mają THX a nie mają DV..., sądzę ze THX Panasonica kosztuję więcej niż licencja na DV... i tu zapewne pies pogrzebany THX v DV....(marketingowy pies) bo THX psu na budę tyle że za[beeep]iście komponuje się z hasłem "bollywood w twoim domu"..

Pytasz czy UHD wygląda inaczej, tak wygląda i to nie w kwestia 1% zieleni po kalibracji..., inna krzywa ABL powoduje ze UHD wygląda bardziej przejrzyście, mniej "efektownie" jak w LG ale bardziej naturalnie, co więcej jest więcej pomiędzy czernią a bielą..., szarość i jej odcienie mają zdecydowanie więcej odcieni...

Wreszcie po ostatnim patchu ruch jest świetny, bije na głowę ten w LG (nie buduje artefaktów jak ten w LG)...

3D Lut, akurat ja mam, jest on psu na budę w domowych pieleszach...., więcej wyjaśni Maciej... co innego studio....

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - z tym ABL to conajmniej dziwną masz teorię - że agresywny ABL polepsza obraz? może producenci LCD go powinni wprowadzić by też sobie polepszyc obraz?

ABL to był i jest szajs  bo zakłóca obraz - im jego wpływ mniejszy tym lepiej 

 

a co do tego super upłynniacza w panasonicu - to jak się ona ma do płynności jaką osiągał panas w swoich plazmach ? 

13 minut temu, ma_ko napisał:

 bo THX psu na budę tyle że za[beeep]iście komponuje się z hasłem "bollywood w twoim domu"..

a czemu nie można dac obu w TV ?

jakiś problem natury "emocjonalnej" ma panasonic z tym?

pod guzikiem może chyba byc tryb hdr10/dv/thx i każdy byłby szczęśliwy

 

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do THX to mam jakieś dziwne wrażenie ze Panas ma z tym jakiś problem i nie wiem czy nie umowny..., tzn ze nie dostanie certyfikacji THX przy DV..., nie wiem może się mylę...

Upłynniacz. Jest lepszy niż w VT60 która nadal mam... i lepszy niz w DX900..., co dostrzegam od niedawna...

Choć faktem jest ze na treściach z Netflix jeszcze nie jest w 100% idealnie..., czekamy do EZ1000 na upgrade z HDR+ wiec moze coś się zmieni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta większa naturalność to raczej nie zasługa agresywnego ABL. Oznaczałoby to, że im niższa luminacja panelu tym lepszy obraz. Zresztą ABL uruchamia się w panasie w scenach z APL powyżej 30% więc ta większa naturalność pojawiałaby się jedynie w scenach z dużą ilością bieli.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu i ceny się "troszkę" zmieniły -> +1,5k za 55".

Pytanie:

Czy nie uważacie, że wybór HDR10+ będzie "przegranym" wyborem? Marketingowo DV wygląda dużo lepiej.

Edytowane przez Plebann
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Plebann napisał:

Czy nie uważacie, że wybór HDR10+ będzie "przegranym" wyborem? Marketingowo DV wygląda dużo lepiej.

Jako posiadacz A1z DV od stycznia w tym momencie wybrał bym EZ1000 lub Fz950 mimo że nie posiadają DV. DV to raczej pewien symbol niż coś "namacalnego". Może poczekać na serię Master od Sony?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, gangi007 napisał:

Jako posiadacz A1z DV od stycznia w tym momencie wybrał bym EZ1000 lub Fz950 mimo że nie posiadają DV. DV to raczej pewien symbol niż coś "namacalnego". Może poczekać na serię Master od Sony?? 

Oj z tym symbolem, to nie mogę się zgodzić. Zobacz, ile płyt UHD jest już z DV, nie wspominając chociażby o Netflixie. Z drugiej strony HDR10+ jest cały czas w powijakach. Ale znowu z trzeciej, to ostatni update soniaków nie jest niczym innym, niż udostępnieniem tylnej części ciała na kopniaki. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o wejścia HDMI w tym TV.

Znajduję informacje, że tylko HDMI1 i HDMI2 są zdolne do przyjęcia sygnału 4k60pHDR (przykładowo w filmie poniżej, wiem, że inny model).

W teście natomiast brakuje takiej informacji, jest jedynie napisane 

OBSŁUGA ROZDZIELCZOŚCI 2160p60 RGB PRZEZ HDMI Tak, wszystkie HDMI

Czy będę mógł podłączyć do TV konsolę (4k60pHDR), dekoder sat (4kHLG - tak to się chyba zwie), PC (4k60p, jak z HDR to jeszcze do ustalenia) i amplituner (ARC).

Zadziała to razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Plebann napisał:

Mam pytanie o wejścia HDMI w tym TV.

Znajduję informacje, że tylko HDMI1 i HDMI2 są zdolne do przyjęcia sygnału 4k60pHDR (przykładowo w filmie poniżej, wiem, że inny model).

W teście natomiast brakuje takiej informacji, jest jedynie napisane 

OBSŁUGA ROZDZIELCZOŚCI 2160p60 RGB PRZEZ HDMI Tak, wszystkie HDMI

Czy będę mógł podłączyć do TV konsolę (4k60pHDR), dekoder sat (4kHLG - tak to się chyba zwie), PC (4k60p, jak z HDR to jeszcze do ustalenia) i amplituner (ARC).

Zadziała to razem?

Nie mam tego TV, ale domniemywam z 90% pewnością że wszystkie porty HDMI są w stanie przesłać 4K@60 Hz ale nie z pełną chromą, tylko tą mniejszą czyli 4:2:0. Tylko dwa porty oferują pełną przepustowość i prześlesz na nich sygnał 4:4:4. Pewnie dochodzi do tego jeszcze ilość bitów. Strzelam że te uboższe porty obsłużą tylko 8 bit. 

Czy to zadziała to już zależy od urządzeń. Z konsolą np PS4 nie powinno być problemu, bo tam HDR działa w trybie 4:2:0 i 8 bitach. Z PC nie wiem, bo po ostatniej aktualizacji Windowsa 10 są z tym cyrki i o ile wcześniej działał mi HDR w trybie 4:2:0, to teraz się to krzaczy i używam 4:2:2. HDR w Windows wymaga jednak minimum 10 bitów, więc jeżeli słabsze porty mają ograniczenie bitowe, to nie zadziała.

Co do tunera to nie mam pojęcia, bo ten sprzęt jest dla mnie obcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach małego sprostowania, HDRu nie można wyświetlić na 8 bitach (to tylko 256 możliwych jasności kolorów, normalny SDR), trzeba użyć co najmniej 10 bitów (1024 możliwe jasności kolorów). Więc tak logicznie patrząc, normalne PS4 przy maksymalnej przepustowości łącza HDMI 1.4b (8.16 Gbps) powinno móc (czy może to inna sprawa) wyświetlić nieskompresowany obraz RGB w HDR w rozdzielczości FullHD (potrzebna przepustowość, to tylko 4 Gbps).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po szybkiej weryfikacji u Sony jest podobnie (2 pełnoprzepustowe HDMI, w tym jedno ARC(WTF?!)).

Tylko Lg jest tutaj inne i daje (chyba) 4 pełnoprawne złącza.

Mam wrażenie, że tego całego HDRa ktoś koncepcyjnie nie przemyślał... ale kaske przytula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Plebann napisał:

Po szybkiej weryfikacji u Sony jest podobnie (2 pełnoprzepustowe HDMI, w tym jedno ARC(WTF?!)).

Tylko Lg jest tutaj inne i daje (chyba) 4 pełnoprawne złącza.

Mam wrażenie, że tego całego HDRa ktoś koncepcyjnie nie przemyślał... ale kaske przytula.

Chyba samsung też ma wszystkie pełnoprawne. Inni przy następnej generacji będą mogli "pochwalić się" niesamowitym osiągnięciem - 4 w pełni zgodnymi z HDMI 2.0b portami... ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Toma-San napisał:

Tak w ramach małego sprostowania, HDRu nie można wyświetlić na 8 bitach (to tylko 256 możliwych jasności kolorów, normalny SDR), trzeba użyć co najmniej 10 bitów (1024 możliwe jasności kolorów). Więc tak logicznie patrząc, normalne PS4 przy maksymalnej przepustowości łącza HDMI 1.4b (8.16 Gbps) powinno móc (czy może to inna sprawa) wyświetlić nieskompresowany obraz RGB w HDR w rozdzielczości FullHD (potrzebna przepustowość, to tylko 4 Gbps).

Powiedz to Sony. HDR 8 bitowy jest możliwy, nie masz tam szerokiego gamutu ale metadane o jasności są. PS4 Slim z tego co kojarzę obsługuje taki HDR w 1080p i 8 bitach. Kojarzę też, że jest chyba nawet jeden model telewizora Sony (full hd) który to jest w stanie wyświetlić. Zupełnie inna kwestia to jakość takiego HDRa .

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel - hmm.. ale taki niestandardowy sposób przesyłania HDR wymaga, żeby odbiornik też potrafił go przetworzyć - czy oznacza to, że potrzebuję specjalnego TV, który to łyknie? Jeśli tak jest, to rozwiązanie jest niszowe i do tyłka. Natomiast w angielskiej Wikipedii idzie znaleźć, że wszystkie modele ps4 wspierają hdr10... Czy mógłbyś (albo ktoś z forumowiczów) sprawdzić, czy na normalnym TV efekt HDR z ps4 będzie widoczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Toma-San napisał:

@efel - hmm.. ale taki niestandardowy sposób przesyłania HDR wymaga, żeby odbiornik też potrafił go przetworzyć - czy oznacza to, że potrzebuję specjalnego TV, który to łyknie? Jeśli tak jest, to rozwiązanie jest niszowe i do tyłka. Natomiast w angielskiej Wikipedii idzie znaleźć, że wszystkie modele ps4 wspierają hdr10... Czy mógłbyś (albo ktoś z forumowiczów) sprawdzić, czy na normalnym TV efekt HDR z ps4 będzie widoczny?

Będzie działał HDR normalnie. Miałem zwykle ps4 podpięte pod Oleda i HDR działał. Wcześniej ta sama konsola była podpięta też do Leda Samsunga i też HDR działał normalnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damiano85 napisał:

Będzie działał HDR normalnie. Miałem zwykle ps4 podpięte pod Oleda i HDR działał. Wcześniej ta sama konsola była podpięta też do Leda Samsunga i też HDR działał normalnie. 

Dzięki za info. Czyli wychodzi na to, że ps4 ma standardowego hdr10. :) 

Edytowane przez Toma-San

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Toma-San napisał:

Dzięki za info. Czyli wychodzi na to, że ps4 ma standardowego hdr10. :) 

Takie coś jeszcze w na youtube znalazłem ;)

 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu materiał promocyjny po shootoucie w którym wygrał Panasonic. Jest tam kilka kawałków z udziałem Macieja :) 

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic OLED mają wszystkie wejścia 4k, ale tylko HDMI 1 HDMI 2 mają pełną przepustowość..., z HDR itd... (przy korzystaniu z ARC zostaje tak naprawdę jedno HDMI FULL) bida panie BIDA....dobrze ze mam spliter...4K full HDR itd bo serio ciut mnie wnerwiło to jak kupiłem EZ1000

Co ciekawe DX900 ma takich wejść 4 choć jest TV starszym... ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki Przymierzam się do kupna telewizora do sypialni(myślałem wcześniej o 55fx780, ale on jest na IPS ) a chciałbym zostać przy panasie -mam już 65dx900

Zdecydowałem się w końcu na oleda W związku z tym mam pytanie :jaka jest różnica między FZ800 , a EZ950 i czy warto dopłacać do nowszego modelu

Wiem ,że EZ950 to ubiegłoroczny wypust ale można go dostać taniej od FZ800

Ps.65 nie wchodzi w rachubę (za mało miejsca na powieszenie)Przeczytałem wszystkie testy i mam mętlik w głowie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...