Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Jest tu ktoś kto porównywał na żywo panasonica FZ800 / C8 / AF8 ?

Tylko trzeba pamiętać o jednym.Przy takim porównaniu jeśli trafimy na perfekcyjny C8 a na wadliwy AF8,FZ800 z nierównomiernością,bandingiem to co będzie?Te trzy TV to pierwsza liga,różnice w obrazie nie są duże-ale są.Dla mnie ważne było również  wykończenie oraz desing i wybrałem A1w styczniu. W''gratisie dostałem super dzwięk'' jak na TV.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gangi007 napisał:

Tylko trzeba pamiętać o jednym.Przy takim porównaniu jeśli trafimy na perfekcyjny C8 a na wadliwy AF8,FZ800 z nierównomiernością,bandingiem to co będzie?Te trzy TV to pierwsza liga,różnice w obrazie nie są duże-ale są.Dla mnie ważne było również  wykończenie oraz desing i wybrałem A1w styczniu. W''gratisie dostałem super dzwięk'' jak na TV.

Dużo opinii jest, żeby nie brać np. AF8 (dźwięk mam z kina, telewizor będzie wisiał) bo ma starą matrycę, która jest bardziej podatna na wypalenia w porównaniu do C8 i FZ800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Dużo opinii jest, żeby nie brać np. AF8

No właśnie ,mi też większość proponowała LG,wybrałem Sony i jestem bardzo zadowolony.

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, gangi007 napisał:

No właśnie ,mi też większość proponowała LG,wybrałem Sony i jestem bardzo zadowolony.

Jakieś wypalenia? Oglądasz choć czasami kanały informacyjne? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram często na Xone X,TVN 24 chodzi dziennie 1-2,5 godziny i wypaleń nie ma.Tylko TV cały czas mam podpięty pod listwe Brennenstuhl Protect-Line i jej nie wyłączam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadzwonić do nich na info.Na jeden pixel na pewno nie bo się pytałem przed zakupem.Fajnie że dodatkowo w Sony można wykupić ich gwarancę na 5 lat i jest na to 360 dni od daty zakupu.Bardzo ważne aby kupić w 100% nowy nie otwierany TV,proszę unikać Allegro chyba że od autoryzowanego sprzedawcy np. Sony Center.

  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Czy firma sony realizuje gwarancje jak pojawią się wypalenia? :)

Nikt nie realizuje wypaleń poza LG. W instrukcji obsługi Sony jest nawet specjalny akapit który ostrzega użytkownika przed wypaleniami. W instrukcji LG jest tylko żeby unikać statycznych elementów na ekranie. Słowo wypalenia się nie pojawia. Biorąc pod uwagę jak skandalicznie słabo zadziałał support Sony w sprawie opisywanej tu na forum: czyli przyciemnienia trybu HDR w grach w jednej z ostatnich aktualizacji, należy się spodziewać że w przypadku wypaleń będzie tylko gorzej...

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, efel napisał:

Nikt nie realizuje wypaleń poza LG. W instrukcji obsługi Sony jest nawet specjalny akapit który ostrzega użytkownika przed wypaleniami. W instrukcji LG jest tylko żeby unikać statycznych elementów na ekranie. Słowo wypalenia się nie pojawia. Biorąc pod uwagę jak skandalicznie słabo zadziałał support Sony w sprawie opisywanej tu na forum: czyli przyciemnienia trybu HDR w grach w jednej z ostatnich aktualizacji, należy się spodziewać że w przypadku wypaleń będzie tylko gorzej...

W LG C8 przy rozjaśnianiu ekranu czarny robi się szary a w przypadku sony dalej jest czarny.

Widzę, że posiadasz B7, jak wygląda sprawa z materiałami Full HD, zwykła telewizja + Netflix bo to najczęściej oglądamy. Czytałem, że są spore różnice jak np tutaj (porównanie B7 vs A1, przy 4K nie ma podobno żadnej

13D.jpg

 

Dnia 16.09.2018 o 16:21, gangi007 napisał:

Najlepiej zadzwonić do nich na info.Na jeden pixel na pewno nie bo się pytałem przed zakupem.Fajnie że dodatkowo w Sony można wykupić ich gwarancę na 5 lat i jest na to 360 dni od daty zakupu.Bardzo ważne aby kupić w 100% nowy nie otwierany TV,proszę unikać Allegro chyba że od autoryzowanego sprzedawcy np. Sony Center.

Dzwoniłem. W sprawie wypaleń LG bez problemu, SONY indywidualnie. Sony rzeczywiście jak są piksele to dopiero przy kilku wymienia

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

W sprawie wypaleń LG bez problemu

Jeszcze?

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

W LG C8 przy rozjaśnianiu ekranu czarny robi się szary a w przypadku sony dalej jest czarny.

Rozwiń tą myśl, wydaje mi się że coś pomyliłeś. 

15 godzin temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Widzę, że posiadasz B7, jak wygląda sprawa z materiałami Full HD, zwykła telewizja + Netflix bo to najczęściej oglądamy. Czytałem, że są spore różnice jak np tutaj (porównanie B7 vs A1, przy 4K nie ma podobno żadnej

Zwykłej telewizji nie oglądam. Filmy FHD przepuszczone przez madvr z PC wyglądają nieziemsko. Jeszcze lepiej prezentują się filmy 4K z HDRem puszczane z tego źródła. Żaden postprocessing Sony na jakimś SoC'u za 15$ nie ma startu do madvr i mojej karty graficznej (1080ti). Netflix w 4K jest spoko, Netflix w FHD w porównaniu do PC nie ma w ogóle porównania i to jest dramat. Jeżeli chciałbym coś obejrzeć z Netflixa czego nie ma w 4K to wolę to ściągnąć i puścić przez kompa, bo różnica jest spektakularna. 

Tym testem z benchmark.pl i tymi fotkami to się nie sugeruj za bardzo. Pan Recenzent, który je wykonał moim zdaniem często mija się z rzetelnością. Oczywiście bezsprzecznie telewizory Sony mają lepszy processing obrazu od LG. Natomiast żeby znaleźć różnicę i ją pokazać trzeba się napocić i czasami przesadnie nagiąć rzeczywistość. Ale cudów nie ma, jak masz kiepskie źródło, to żeby na to zaradzić potrzebujesz trochę więcej mocy obliczeniowej niż procesorek w telewizorze...

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Rozwiń tą myśl, wydaje mi się że coś pomyliłeś. 

Zwykłej telewizji nie oglądam. Filmy FHD przepuszczone przez madvr z PC wyglądają nieziemsko. Jeszcze lepiej prezentują się filmy 4K z HDRem puszczane z tego źródła. Żaden postprocessing Sony na jakimś SoC'u za 15$ nie ma startu do madvr i mojej karty graficznej (1080ti). Netflix w 4K jest spoko, Netflix w FHD w porównaniu do PC nie ma w ogóle porównania i to jest dramat. Jeżeli chciałbym coś obejrzeć z Netflixa czego nie ma w 4K to wolę to ściągnąć i puścić przez kompa, bo różnica jest spektakularna. 

Tym testem z benchmark.pl i tymi fotkami to się nie sugeruj za bardzo. Pan Recenzent, który je wykonał moim zdaniem często mija się z rzetelnością. Oczywiście bezsprzecznie telewizory Sony mają lepszy processing obrazu od LG. Natomiast żeby znaleźć różnicę i ją pokazać trzeba się napocić i czasami przesadnie nagiąć rzeczywistość. Ale cudów nie ma, jak masz kiepskie źródło, to żeby na to zaradzić potrzebujesz trochę więcej mocy obliczeniowej niż procesorek w telewizorze...

Na innym forum użytkownik miał C7. Dziwił się czemu przy jaśniejszych scenach tam gdzie jest czarny robi się szary, a jak rozjaśni to już widać to dużo bardziej. Wrzucił zdjęcia ze sklepu jak na C8 sytuacja jest identyczna a na Sony nic takiego się nie dzieje. Czytałem na forach zagranicznych, że Sony lepiej sobie radzi z czarnym.

Osobiście miałem kiedyś LCD 4K LG najwyższy model LG LCD i obraz z NC+ był 2 razy gorszy dla zwykłego użytkownika, gorsze materiały lepiej wyglądały na Full HD (Sony standardowo poprawia jakość) niż na LG 4K gdzie telewizor miał rzekomo lepiej wyglądać nawet przy materiale gorszej jakości. Różnica była znacząca porównując do 5 letniego Sonego Full HD. Żeby zrobić czarny w dzień musiałem przyciemnić obraz najlepiej do zera, a na sonym jasność była na normalnym poziomie i czarny był naprawdę czarny. Nie mówiąc już przy filmach, szarych pasach :) Telewizor wrócił do sklepu. To był pierwszy raz kiedy musiałem coś oddać, a myślałem, że nigdy z tego nie skorzystam.

Nigdzie nie ma filmu, zdjęcia na którym LG byłby wygrany, w drugą stronę jest tego sporo.

Z drugiej strony Sony zepsuło aktualizację i na kilka miesięcy olało klientów. Wypaleniami też lepiej zajmuje się LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Na innym forum użytkownik miał C7. Dziwił się czemu przy jaśniejszych scenach tam gdzie jest czarny robi się szary, a jak rozjaśni to już widać to dużo bardziej. Wrzucił zdjęcia ze sklepu jak na C8 sytuacja jest identyczna a na Sony nic takiego się nie dzieje. Czytałem na forach zagranicznych, że Sony lepiej sobie radzi z czarnym.

Najpierw zajmijmy się tym. Jeżeli na oledzie LG zaczniesz gmerać suwakiem 'Jasność' to robisz najgorszą rzecz jaką możesz zrobić oledowi. Podnosząc tę wartość sprawiasz że czerń zaczyna świecić. Normalny użytkownik nie powinien dotykać tego ustawienia, a jeżeli już to zmienić o maksymalnie 1, 2 wartości w 100 stopniowej skali. Jasność świecenia panelu regulujesz suwakiem 'Oświetlenie OLED', on odpowiada za moc podświetlenia i tego dotykasz jak masz jasno w pokoju i chcesz żeby obraz był wyraźniejszy. Oświetlenie OLED nie wpływa na świecenie czerni. Być może w Sony te opcje są inaczej nazwane, natomiast zapewniam Cię że Sony ma swój odpowiednik 'Jasności' LG i nim też zepsujesz czerń. 

33 minuty temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Osobiście miałem kiedyś LCD 4K LG najwyższy model LG LCD i obraz z NC+ był 2 razy gorszy dla zwykłego użytkownika, gorsze materiały lepiej wyglądały na Full HD (Sony standardowo poprawia jakość) niż na LG 4K gdzie telewizor miał rzekomo lepiej wyglądać nawet przy materiale gorszej jakości. Różnica była znacząca porównując do 5 letniego Sonego Full HD. Żeby zrobić czarny w dzień musiałem przyciemnić obraz najlepiej do zera, a na sonym jasność była na normalnym poziomie i czarny był naprawdę czarny. Nie mówiąc już przy filmach, szarych pasach :) Telewizor wrócił do sklepu. To był pierwszy raz kiedy musiałem coś oddać, a myślałem, że nigdy z tego nie skorzystam.

Tu już nie wiem co napisać. Mało jest telewizorów LCD w których czerń nie świeci. To jest cecha tej technologii. Jeżeli miałeś LCD od LG to na bank był na matrycy IPS. Czarny w IPSie świeci jak psu jajca. Praktycznie każdego producenta - również od Sony. Ten Sony 5 letni do którego porównywałeś miał zapewne jakąś odmianę matrycy VA, która daje lepszy kontrast i głębszą czerń. Oled pod względem czerni i kontrastu do LCD to jest niebo a ziemia. 

37 minut temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Nigdzie nie ma filmu, zdjęcia na którym LG byłby wygrany, w drugą stronę jest tego sporo.

Jeżeli oglądasz jakieś porównania, testy na youtube to faktycznie, mogłeś przejść pranie mózgu. Większość filmów nie ma nic wspólnego z rzetelnością i są robione specjalnie po to żeby pokazywać wyższość jednych produktów nad inne.

Tu masz rzetelne, niezależne testy z Kanady, od strony która nawet kupuje za własną kasę sprzęt w sklepie, żeby nie być posądzanym o faworyzowanie jednych producentów nad innych:

http://www.rtings.com/

Poszukaj tam czy nie ma przypadkiem zdjęć i filmów na którym LG byłby wygrany :). 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotrek Kowalczyk napisał:

Z drugiej strony Sony zepsuło aktualizację i na kilka miesięcy olało klientów. Wypaleniami też lepiej zajmuje się LG.

Zepsuta aktualizacja dotyczy niewielu.Myślę że dotyczy to osób które ściągnęły na pendrive pierwszego dnia na stronie producenta.Wersja którą pobiera sam TV chyba nawet nie wyszła,co by wyjaśniło że u mnie wszystko jest OK.Radzę bardziej skupić się u jakiego sprzedawcy zrobić zakup,co nie jest takie proste jak się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, gangi007 napisał:

Zepsuta aktualizacja dotyczy niewielu.Myślę że dotyczy to osób które ściągnęły na pendrive pierwszego dnia na stronie producenta.Wersja którą pobiera sam TV chyba nawet nie wyszła,co by wyjaśniło że u mnie wszystko jest OK.Radzę bardziej skupić się u jakiego sprzedawcy zrobić zakup,co nie jest takie proste jak się wydaje.

No nie do końca. Funkcja która ściemnia obraz jest wprowadzona specjalnie przez Sony w celu ochrony matrycy. Z tego co czytałem tutaj i na forum Sony jest widoczna bardziej lub mniej w zależności od tego jakie masz ustawienia w TV i jak bardzo czuły jesteś na takie zmiany (w sensie czy zauważysz że w ciągu minuty ekran bardzo powoli i płynnie się sam ściemnił). Szkoda że żaden portal nie zrobił pomiarów jasności w HDR telewizorów po wprowadzeniu tej 'fajnej' funkcji. Mogłoby być ciekawie. W dodatku Sony wydało następną aktualizację która podobno miała rozwiązać problem, a wygląda tylko na to że zmienił się nieco algorytm jej działania - tzn wydłużył się czas, albo zmienił obszar który aktywuje tą funkcję. 

To że Ty twierdzisz że na Twoim telewizorze jest wszystko ok, nie oznacza że problemu nie ma. Jest - czego dowodem są wkurzeni użytkownicy telewizorów Sony A1 i A8F którzy na oficjalnym forum Sony wylewają swoje żale. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, efel napisał:

No nie do końca. Funkcja która ściemnia obraz jest wprowadzona specjalnie przez Sony w celu ochrony matrycy. Z tego co czytałem tutaj i na forum Sony jest widoczna bardziej lub mniej w zależności od tego jakie masz ustawienia w TV i jak bardzo czuły jesteś na takie zmiany (w sensie czy zauważysz że w ciągu minuty ekran bardzo powoli i płynnie się sam ściemnił). Szkoda że żaden portal nie zrobił pomiarów jasności w HDR telewizorów po wprowadzeniu tej 'fajnej' funkcji. Mogłoby być ciekawie. W dodatku Sony wydało następną aktualizację która podobno miała rozwiązać problem, a wygląda tylko na to że zmienił się nieco algorytm jej działania - tzn wydłużył się czas, albo zmienił obszar który aktywuje tą funkcję. 

To że Ty twierdzisz że na Twoim telewizorze jest wszystko ok, nie oznacza że problemu nie ma. Jest - czego dowodem są wkurzeni użytkownicy telewizorów Sony A1 i A8F którzy na oficjalnym forum Sony wylewają swoje żale. 

Z tego co czytam na forach zagranicznych to u niektórych problem całkowicie zniknął lub zminimalizował się.

Ciekawe jaka jest prawda :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, efel napisał:

To że Ty twierdzisz że na Twoim telewizorze jest wszystko ok, nie oznacza że problemu nie ma.

Napiszę może tak.Nie szukałem najnowszych aktualizacji,nic nie wgrywałem z zewnętrznych żródeł i wszystko jest OK.

Edytowane przez gangi007
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do forumowiczów - pewnie nie pierwsze. Czy jest duża różnica FZ800 do EZ950? Pytam, bo cena 2k niższa przy ez950. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregs 10001 zadałem identyczne pytanie 3 tyg temu i nikt nie odpowiedział Kupiłem w końcu 55ez950 (fakt bo do sypialni) i jestem zadowolony Powidoków się nie boję gdyż nie oglądam żadnych tvn info a tym bardziej nie gram na żadnej konsoli (nie ten wiek)

Ps Może tobie ktoś pomoże w wyborze modelu

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas nierozumiem pytania. Oba testy są na portalu. W obu wyraźnie jest zaznaczone, że obrazowo są tak samo idealne - referencja a główna różnica to wyposażenie. Czy trzeba coś jeszcze dodawać? Nie wiem na co tutaj czekać;-) Telewizor dla typowego konesera kina i topowej jakości obrazu.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2018 o 13:37, Piotrek Kowalczyk napisał:

Na innym forum użytkownik miał C7. Dziwił się czemu przy jaśniejszych scenach tam gdzie jest czarny robi się szary, a jak rozjaśni to już widać to dużo bardziej. Wrzucił zdjęcia ze sklepu jak na C8 sytuacja jest identyczna a na Sony nic takiego się nie dzieje. Czytałem na forach zagranicznych, że Sony lepiej sobie radzi z czarnym.

Ty tak na serio? Że niby C8, w którego użytkuję od maja świeci czarnym? Czytasz i powielasz posty trolli, czy sam jesteś trollem? Masz testy Macieja na tym portalu, na rtings, vincenta, ale "czytałeś na zagranicznym forum, że..."?

Teraz przyjdzie laik przeczyta Twój "fachowy" post i będzie powielał: "LG ma szarą czerń". Teraz miałem ochotę Cię poobrażać, ale się powstrzymam. 

Dnia 17.09.2018 o 17:00, Piotrek Kowalczyk napisał:

W LG C8 przy rozjaśnianiu ekranu czarny robi się szary a w przypadku sony dalej jest czarny.

Popatrz na swój fragment. Napisałeś bzdurę a brzmi to jak to mówił klasyk jak: oczywista oczywistość. Mam nadzieję, że @efel cierpliwie wyjaśnił Ci wątpliwości, ja takiej cierpliwości nie mam.

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - dzięki za opinię. Tylko zaznaczam, że porównuję tegoroczny fz800 do zeszłorocznego ez950 (chyba jednak te modele nie są obrazowo tak samo idealne, ale oby, bo dziś zamówilem ez950). Wybór tv za 7-10k to duże obciążenie budżetu, dlatego pytam, żeby nie wtopić tak dużego szmalu. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Myślałem, że pytasz o FZ950 - mam już zwidy w tych literkach ;( Sorry...

Nie wiem... ja bym kupił FZ800 po lekturze testu bo nie ma do niego żadnych zastrzeżeń obrazowo. Nie wiem też jaka była różnica w cenie. Oczywiście EZ950 też był bardzo dobry...

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...