Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, MicPrime_PL napisał:

Panowie kupić FZ800 czy czekać na GZ950?

Zdecydowanie GZ950, ja już zmieniłem z FZ800. Poza D'Vision i D'Atmos jest kilka istotnych różnic, i w oprogramowaniu  i w sprawach technicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zmieniać/czekać to na GZ2000 😁

Edytowane przez darekgra
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Keyser napisał:

To już sam musisz zdecydować czego potrzebujesz, ile możesz wydać, ile możesz czekać, itd.  

Jak możesz poczytaj zachodnie fora, obejrzyj recenzję HDTVtest na You Tube, za chwilę Maciej też pewnie zamieści swoją recenzję tutaj.

A może potrzebujesz HDMI 2.1 i wtedy LG, albo fajny dzwięk z TV i wtedy Sony - no nie zasypałeś nas informacjami:)

Generalnie wiem że chcę iść w OLED, przesiadam się z plazmy panasa ST60, która służy mi bardzo dobrze.TV potrzebuje głównie do filmów i trochę grania, na czym mi zależy to jakość obrazu.Smart itp nie jest mi potrzebne.Telewizor max 55', bo większy mi nie wejdzie, a kwota to zależy od 5tys do powiedzmy 7.

Edytowane przez MicPrime_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba Panas to dobry wybór. Dla mnie wybór z tych dwóch był prosty bo zależało mi na Dolby Vision. I po tygodniu dosc intensywnego użytkowania jestem zadowolony. Przesiadłem się z 10 LCD więc nie mam porównania ale to forum śledzę od 2 lat (chociaż głównie LG a nie Panasonica) i wiem jakie mogą być bolączki. Ja póki co nic niepokojącego nie zauważyłem, obraz jest świetny, kolory bardzo naturalne, nie zauważyłem problemów z ruchem. Jednorodność też jest bardzo dobra, zarówno na planszach jaki i w Marco Polo S1E3. Obiecałem sobie nie testować ale jak już kupiłem z możliwością zwrotu w sklepie, to sprawdziłem i go nie oddam :)

Pilot powinien być lepiej wykonany, ale od tego mam Harmony a poza tym jest bardzo funkcjonalny więc i tak go używam na spółkę z Harmony.
Cieszy fakt, że dioda LED wyrażnie  pokazuje kiedy nastepuję czyszczenie matrycy. Netflix, YT działają szybko. Odtwarza filmy z podpietego dysku czy pendrive'a, może nie wszystkie jak LG ale nie jest to dla mnie priorytet.

Najważniejszy jest obraz a ten jest genialny, zwłaszcza w filmach. Co do FZ sie nie wypowiem ale masz recenzje i powyższe 10 stron.

Tylko cenowo musiałbyś poczekać na promocję:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

Jak już zmieniać/czekać to na GZ2000 😁

Oczywiście ale to jest niemal kosmiczna inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keyser a jak w Twoim TV wygląda plansza 5%? W miarę równomierna czy masz jakieś niespodzianki?

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jak widać. Zdjęcie zrobione komórką, bez specjalnych kombinacji.

 

5%.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o skasowanie mojego wpisu :)

Edytowane przez XMAREKK30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, XMAREKK30 napisał:

Przepraszam że nie w temat ale jestem ciekaw jaki miały żywot panele Plazmowe zanim spadnie jasność , chodzi o medel PV60. Jedni piszą że 60tyś godzin a inni jeszcze inaczej a jestem ciekaw jak na prawdę jest ??? Nie chciałem zakładać specjalnie  tematu nowego i przepraszam :)

Tematem jest fz800 a nie plazma pv60.Nie rob smietnika.

Edytowane przez FrancuskiPiesek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się aktualizacja na moim fz800 do wersji 3.091...

Ktoś coś wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, darekgra napisał:

Pojawiła się aktualizacja na moim fz800 do wersji 3.091...

Ktoś coś wie?

Wgrałem i wszystko działa, więc chyba ryzyko jest niewielkie. :)

Niemcy na jednym z forów napisali o poprawie w wielu aspektach, w tym ruchu.... 

Edytowane przez rpzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rpzem napisał:

Niemcy na jednym z forów napisali o poprawie w wielu aspektach, w tym ruchu.... 

Hej. Mógłbyś podlinkować do tematu? Co prawda to język szatana, ale może coś tam z translatorem się człowiek dowie.

Ja na razie nie instaluje aktualizacji i chwile poczekam. Co prawda na sofcie panasa jeszcze się nigdy nie zawiodłem, ale mimo wszystko z telewizorami wolę być ostrożny. Z moimi poprzednimi TV od Sony i LG były czasami takie jaja z aktualizacjami, że szkoda gadać.

/edit
Chyba znalazłem wątek o którym wspomiałeś: http://www.hifi-forum.de/viewthread-315-33-160.html

Edytowane przez blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowy soft.

Na pierwszy "rzut oka" żadnych zmian zarówno pozytywnych, jak i negatywnych.

Wyświetla jak wyświetlał, czyli zaj....cie! ;)

P.S.

Na niuanse jakościowe popatrzę jak będę miał więcej czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że brak wsparcia dla ścieżek dźwiękowych w formacie DTS. A co w sytuacji gdzie telewizor podłączony jest do amplitunera, czy przy odtwarzaniu filmu mkv ze sciezką dts z  pendriva ścieżka dźwiękowa dotrze do amplitunera i będzie odtwarzana, czy nie ma na to szans?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wewnętrznego odtwarzacza nie...

Ale dźwięk z zewnętrznego odtwarzacza przekaże do Ampli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, darekgra napisał:

Z wewnętrznego odtwarzacza nie...

Ale dźwięk z zewnętrznego odtwarzacza przekaże do Ampli.

Przepuści DTSa? Sprawdzę u siebie bo np. z konsoli nie przeszedł.

Chociaż z drugiej strony i tak lepiej podłączyć bezpośrednio do amplitunera bo FZ i GZ ze względu na brak eARC nie przepuszczą formatów bezstratnych typu Dolby TrueHD (nie mówiąc o DTS HD MA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, darekgra napisał:

Tak lepiej bezpośredni do amplitunera 😀

Pod warunkiem że amplituner obsługuje przesyłanie obrazu 4K z HDR do telewizora. Zdarza się, że ampli jest starsze, formaty dźwiękowe ogarnia w miarę dobrze, ale obrazu nie. Wtedy jesteśmy skazani na ARC i problemy z DTSem w przypadku Panasoniców i Samsungów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonocy ścieżki dźwiękowej w DTS nie rozpozna ale można ją bez problemu przesłać z innego odtwarzacza przez Arc do Ampli. Samsungi chyba nie wszystkie tak robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.09.2019 o 18:53, darekgra napisał:

Panasonocy ścieżki dźwiękowej w DTS nie rozpozna ale można ją bez problemu przesłać z innego odtwarzacza przez Arc do Ampli. Samsungi chyba nie wszystkie tak robią.

Czyli darekgra mówisz, że przy podłączeniu FZ800 do denona avr1500h przez hdmi arc oczywiście, odtwarzając film z dysku sieciowego, amplituner nie dostanie żadnej ścieżki dźwiękowej?? Dopiero np przy podłączeniu komputera do amplitunera, który odtworzy dźwięk, a obraz rzuci na tv?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda i trochę dziwne, mój leciwy LG odtwarza filmy z dysku sieciowego ze ścieżką dts, true hd 7.1 czy dolby atmos, nawet odtworzy filmy h.265 hevc z atmosem, tyle dźwięk puszcza to obrazu już nie. Wstrzymam się chyba w takim razie zakupem do przyszłego roku,  aż ceny C9 będą atrakcyjniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...