Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety widać, a zwłaszcza że już wiem gdzie i jak patrzeć :(

poza tym to dla mnie Tv bajka.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, darekgra napisał:

Niestety widać, a zwłaszcza że już wiem gdzie i jak patrzeć :(

poza tym to dla mnie Tv bajka.

Poczekaj aż wyjdzie GZ2000 i wtedy skorzystaj z rekojmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się :)

lecz to wcale chyba nie jest takie proste z tą rękojmią, dodatkowym atutem przy rękojmi może być niemożliwość naprawy przez serwis panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pierwszy raz na forum. Mam dylemat, jak pewnie wielu, prześledziłem wątki dotyczące oledów i wciąż waham się. Chciałbym zapytać użytkowników oleda Panasonica o swoje odczucia. W ostatnich miesiącach miałem problemy ze swoim telewizorem Sony, był to model 55x8509C, uległ awarii podczas gwarancji. Wymieniano mi go na inne modele które okazały się niestety wadliwe, w końcu po przewertowaniu internetu zakupiłem nowy wówczas model tj 55xf9005. Wsparcie dla Dolby Vision, znakomita jasność w HDR, tylne podświetlenie, procesor Extreme, myślałem, że będzie cudnie. W praktyce okazała się lipa. Oglądam głównie telewizję z dekodera CP Evobox oraz Netflix, szczególnie nie można było oglądać niektórych produkcji w Dolby Vision z Netflixa, tak jakby zamglony, pozbawiony kontrastu, wyprany z kolorów ciemny obraz, masakra. Telewizor oddam w ramach reklamacji, pytanie co dalej? Gdy decydowałem się na  55xf9005 najpierw upewniłem się, że ma dobre parametry, potem z dwoma pendrivami udałem się do marketu i jednocześnie oglądałem obraz na 55xf9005 i na LG oled55b8. Wybrałem Sony bo był jaśniejszy i …na LG zauważyłem, że w trakcie oglądania meczu znika piłka, na Sony czegoś takiego nie ma. Czy wybór oleda Panasonica to dobre rozwiązanie dla oglądania telewizji w dzień i wieczorem oraz oglądania Netfixa w Dolby Vision oraz meczów piłkarskich? Czy nie brakuje jasności, czy w przypadku filmów z Netfixa w Dolby Vision jakość jest w porządku, czy obraz nie jest zbyt ciemny i mało kontrastowy? Do tej pory miałem odbiorniki 55’, zastanawiam się jednak nad zmianą na 65’, telewizor oglądam z 2 do 3 metrów, czy w przypadku oleda byłoby to dobrym rozwiązaniem?

Edytowane przez wlods

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomimo powyższych doświadczeń na chwilę obecną jak najbardziej mogę polecić fz800,

telewizory Panasonic z 2018 nie obsługują DV (mają HDR10+ i HLG), dopiero serie z 2019 będą go miały.

Jakość na netflixie jest jak najbardziej ok nie ma żadnych problemów, nawet TV naziemną da się oglądać.

Dla mnie jasność tv jest wystarczająca, zwłaszcza że moje preferencje to oglądanie filmów wieczorami. Oled zawsze będzie trochę mnij jasny od topowych LCD ale nadrabia, kontrastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ja mam lcd dx900 po kalibracji przez p Macieja Już tv idzie przeszło 2 lata i obraz jest bajka jak z naziemnej dekodera 4k nc i netfliksa no i piłkę widać jak sobie leci Poczekaj na testy nowego oleda od panasa albo po testuj 65 fz Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wlods napisał:

Pierwszy raz na forum. Mam dylemat, jak pewnie wielu, prześledziłem wątki dotyczące oledów i wciąż waham się. Chciałbym zapytać użytkowników oleda Panasonica o swoje odczucia. W ostatnich miesiącach miałem problemy ze swoim telewizorem Sony, był to model 55x8509C, uległ awarii podczas gwarancji. Wymieniano mi go na inne modele które okazały się niestety wadliwe, w końcu po przewertowaniu internetu zakupiłem nowy wówczas model tj 55xf9005. Wsparcie dla Dolby Vision, znakomita jasność w HDR, tylne podświetlenie, procesor Extreme, myślałem, że będzie cudnie. W praktyce okazała się lipa. Oglądam głównie telewizję z dekodera CP Evobox oraz Netflix, szczególnie nie można było oglądać niektórych produkcji w Dolby Vision z Netflixa, tak jakby zamglony, pozbawiony kontrastu, wyprany z kolorów ciemny obraz, masakra. Telewizor oddam w ramach reklamacji, pytanie co dalej? Gdy decydowałem się na  55xf9005 najpierw upewniłem się, że ma dobre parametry, potem z dwoma pendrivami udałem się do marketu i jednocześnie oglądałem obraz na 55xf9005 i na LG oled55b8. Wybrałem Sony bo był jaśniejszy i …na LG zauważyłem, że w trakcie oglądania meczu znika piłka, na Sony czegoś takiego nie ma. Czy wybór oleda Panasonica to dobre rozwiązanie dla oglądania telewizji w dzień i wieczorem oraz oglądania Netfixa w Dolby Vision oraz meczów piłkarskich? Czy nie brakuje jasności, czy w przypadku filmów z Netfixa w Dolby Vision jakość jest w porządku, czy obraz nie jest zbyt ciemny i mało kontrastowy? Do tej pory miałem odbiorniki 55’, zastanawiam się jednak nad zmianą na 65’, telewizor oglądam z 2 do 3 metrów, czy w przypadku oleda byłoby to dobrym rozwiązaniem?

Jeżeli brakowało Ci jasności w oledzie LG to identyczna sytuacja będzie w każdym innym oledzie. Tylko czy to jest problem? W sklepie gdzie masz oświetlenie jarzeniowe TV muszą pracować na 100% żeby się sprzedać - wtedy faktycznie zauważysz że jeden świeci mocniej, inny słabiej. W domu masz normalne warunki, nikt przy zdrowych zmysłach nie katuje swoich oczu jasnością na 100% i  tu jasność oleda wystarcza większości osób (no chyba że masz mocno nasłoneczniony salon i oglądasz głównie w dzień).

Jeżeli chodzi o oglądanie sportu to na LG problemy powoduje upłynniacz - użycie ustawienia dejudder, które jest po prostu interpolacją (wstawia klatki obrazu pomiędzy oryginalny obraz) generuje artefakty. Tym większe te artefakty są im większa częstotliwość obrazu (np 50 Hz i 60 Hz to już za dużo dla procka w LG). Dejudder w LG nadaje tylko do oglądania filmów w 24 klatkach. Sony ma bezsprzecznie najlepszy upłynniacz na rynku i jeżeli oczekujesz że w Panasonic będzie on równie dobry, to się srogo zawiedziesz.

Czy to jest problem? Moim zdaniem nie, bo jest jeszcze drugie ustawienie czyli deblur, które nie interpoluje obrazu a tylko zwiększa częstotliwość matrycy. Na oledzie LG da się jak najbardziej komfortowo oglądać piłkę bez znikania rezygnując z ustawienia dejudder i pozostawiając deblur. Strzelam że na Panasonic jest podobnie, chociaż słyszałem że Panasonic dodatkowo ma problemy z sygnałem 50Hz i występują jakieś mikroprzycięcia i nie da się tego ominąć (zdaje się że tylko w Anglii to występuje bo tam mają jakieś stacje nadające w pełnych 50 Hz, ale dowodzi to, że Panasonic nie ogarnął ruchu tak dobrze jak Sony). 

Podsumowując: jeżeli przechodzisz z Sony bo tam nie działa Dolby Vision, to nieco stracisz na odwzorowaniu ruchu, obojętnie który TV wybierzesz inny niż Sony. Różnice pomiędzy oledami różnych producentów są minimalne i sprowadzają się tak naprawdę do walorów użytkowych (system operacyjny, wygląd, dodatkowe funkcje). W oledach ważna jest jakość serwisu, bo jednak możesz być narażony na wypalenia (rzadki problem, ale jednak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Naprawdę sporo mi się rozjaśniło. Prawdę mówiąc krąg zainteresowań już zawęziłem tylko do 2 modeli LG65 B8/C8 lub Panasonic 65fz800. Jako alternatywę ze względu na to, że myślę o odbiorniku uniwersalnym, dopuszczam również dużo tańszy telewizor LCD z dobrym kontrastem i jasnością np. Samsung NU658042  (miałem wrażenie, że kontrast w Sony jest wyraźnie niższy niż w 8 letnim  Samsungu 40D6500, którego używa mój syn). Boję się jednak, że kąty widzenia w LCD wyprowadzą mnie z równowagi. Lubię oglądać programy również w dzień, pokój jest średnio nasłoneczniony a okna niestety w miarę duże. Nie będę odkrywczy jak stwierdzę, że szukam telewizora uniwersalnego do oglądania telewizji oraz Netflixa wieczorami, czasami w dzień, do sportu, mniej do gier na konsolę. Sony Xf9005 zawiodło mnie, jeżeli chodzi o kontrast i odtwarzanie filmów HDR w Dolby Vision. Czas chyba wybrać inną opcję i zapoznać się z oledem. Jeszcze zastanawiam się nad rozmiarem. W LCD różnica cenowa miedzy 55 a 65 jest niewielka, w oledach ta różnica jest ogromna, czy warto tyle dopłacać?. Już oglądając programy w Sony miałem wrażenie, że ekran mógłby być większy, mam przeczucie, że przy oledach większy ekran może dać jeszcze większą radość z oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupiłem już ten TV,jutro ma być już u mnie kurier z nowym Telewizorem,ale już mnie męczy 1 pytanie,bo miałem kupić od razu sounbar Yamaha YAS-207 ale przypomniałem sobie ,że ten TV nie obsługuje DTS,dlatego mnie ciekawi czy jak zakupię taki  sounbar to jak podłączę  PS4 to czy w grach lub filmach będzie odtwarzany DTS? 

 

Bo nie chciałbym wydać  kasę na marne,czy może kupić inny sounbar z większą ilością wejść do których mógłbym podłączyć konsolę,ale wolałbym podłączyć poprzez HDMI(ARC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przestrzegam wszytskich niezdecydowanych przed zakupem jakiegokolwiek OLED firmy Panasonic.

Wg. Autoryzowanego Serwisu Panasonic wszystkie OLEDy Panasonic powinny mieć żółte plamy ponieważ żółte plamy są cechą technologii OLED.

Dzial Reklamacji Panasonic to kpina. Na wydanie powyższej bzdury czekałem 65 dni od dnia zgloszenia reklamacji! Nie opowiadają na maile oraz pisma. Sprzedawca powtarza te bzdury, więc mam problem z uznaniem reklamacji z tytułu rękojmi.

Nie wierzcie w recencje zamieszczone w Internecie ponieważ są zapewne sponsorowane. Przedstawiają idealny odbiornik a w rzeczywiostości dostaniecie bubel.

JEŻELI WAM JEST ZDROWIE I KASA MIŁA TO JAK NAJDALEJ OD FIRMY PANSONIC. 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety również muszę to potwierdzić...

Panasonic Polska twierdzi iż znaczny zafarb Oled to taka technologia i wszystkie oledy tak mają ?, gdzie mówią i reklamują swój produkt jak najwierniej oddający kolory, niestety jak się trafi złą sztukę, to się ma telewizor bubel ale wg Panasonic tak ma być.

 

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, darekgra napisał:

Panasonic Polska twierdzi iż znaczny zafarb Oled to taka technologia i wszystkie oledy tak mają ?, gdzie mówią i reklamują swój produkt jak najwierniej oddający kolory, niestety jak się trafi złą sztukę, to się ma telewizor bubel ale wg Panasonic tak ma być.

Wydaje mi się , że słowo klucz to "znaczny" , była u mnie ekipa kalibrująca tv (skalibrujtv.pl) i powiedzieli , że na każdym z kalibrowanych przez nich oledów występował większy bądź mniejszy zafarb( który częściej niebieski/róźowy/żółty to już nie wiem) i tez powiedzieli , że to cecha technologi tylko najważniejsze aby nie był za duży. Stanowisko LG w tym przypadku też jest podobne do tego Panasa (ciężko się dziwić) ale w temacie B8/C8 wypowiedział się użytkownik który cisnął mocno podpierając się zdjęciami i w temacie napisał , że wymienili mu matrycę ze względu za zafarb (mowa tutaj o LG). Także może warto cisnąć ich dalej jak faktycznie jest to znaczny zafarb...

Edytowane przez Zykfyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie znaczny to pojęcie tak nie precyzyjne że ciężko tu o miarodajne odniesienie.

Zdjęcie zafarbu kolegi @Dyziek jest w temacie o fz950, moje zaś są w tym wątku.

Dla mnie to już jest znaczny zafarb jeśli widać go na białym i szarym tle nawet podczas normalnego oglądania a nie tylko na planszach.

 

Dla mnie to już nie jest referencja.

 i producent powinien być bardziej przyjaźnie nastawiony do użytkowników ich topowych modeli tv.

Ciężko się będzie nastawić na kupno np takiego GZ2000 bo zapowiada się świetny tv, potem patrzeć na żółte pasy a od producenta dostać odpowiedz że tv niczym nie odstaje od innych tv Oled obecnych na rynku. Więc po co płacić za panasa więcej skoro niczym szczególnym się nie wyróżnia?

  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja matryca też ma zafarb ale niebieski , przy pionowych krawędziach tv (i na lewo i prawo).

No i cóż , podczas normalnego oglądania na scenach z śniegiem , czy bardzo jasnym niebie (które jest bardziej białe niż błękitne) nie ukrywam pojawia się 'zaniebieszczenie' czyli jest to widoczne w normalnym użytkowaniu gołym okiem. Na szczęście mnie osobiście to nie przeszkadza (napewno gorzej by było gdyby to było na środku ekranu) i w dobie jakie miałem przejścia z poprzednia matrycą z tej jestem zadowolony mimo tego zafarbu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2019 o 23:34, Dyziek napisał:

A ja przestrzegam wszytskich niezdecydowanych przed zakupem jakiegokolwiek OLED firmy Panasonic.

Wg. Autoryzowanego Serwisu Panasonic wszystkie OLEDy Panasonic powinny mieć żółte plamy ponieważ żółte plamy są cechą technologii OLED.

Dzial Reklamacji Panasonic to kpina. Na wydanie powyższej bzdury czekałem 65 dni od dnia zgloszenia reklamacji! Nie opowiadają na maile oraz pisma. Sprzedawca powtarza te bzdury, więc mam problem z uznaniem reklamacji z tytułu rękojmi.

Nie wierzcie w recencje zamieszczone w Internecie ponieważ są zapewne sponsorowane. Przedstawiają idealny odbiornik a w rzeczywiostości dostaniecie bubel.

JEŻELI WAM JEST ZDROWIE I KASA MIŁA TO JAK NAJDALEJ OD FIRMY PANSONIC. 

Pisałem Ci w lutym żebyś oddawał ten TV w ciągu 14 dni do sprzedawcy. Jak rozumiem nie zrobiłeś tego i zgłosiłeś tą usterkę na gwarancji? Nie powiem, że rezultat mnie dziwi, bo można się było tego spodziewać. Szkoda mi Ciebie, bo zostaje Ci jedynie rzeczoznawca, rzecznik praw konsumenta i ewentualna walka w sądzie. Daj znać jak się sprawa przedstawia i jaki będzie miała finał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat to wklejone na forum telefonem P10.

Ale serwisowi wysyłałem też takie z lustra. W sumie to bez znaczenia z obu urządzeń wada wygląda tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pozwolę sobie napisać, że model FZ800 jest teraz w świetnej cenie w sklepie Sferis.pl. 4998,99zł za wersję 55" to naprawdę dobry deal. Przyznam się, że ja nie wytrzymałem i kupiłem drugą sztukę FZ800 - tym razem do sypialni :P

Jutro TV ma być u mnie. Pierwsza sztuka pod względem plansz 5% i zafarbów była idealna. Oby i teraz się poszczęściło...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Panie.

 

Czy ikonka z hdr wam sie zawsze zalancza?

 

Zauwazylem ze netflix,amazon,czy zewnetrzny player nie zalancza ikonki z hdr mimo ze hdr jest.

 

Natomiast wewnetrzny player zalancza ja pieknie.

 

To jakis blad ustawien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak piszesz ikonka tylko z apki wewnętrznej. Z pozostałych źródeł tylko info po wyświetleniu parametrów obrazu i danych co do wejścia.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, MicPrime_PL napisał:

Panowie kupić FZ800 czy czekać na GZ950?

Jak masz iles tam tysi na zbyciu za dodatkowe dolbyvision i atmosa czekaj na GZ950.

 

Ja wyrwalem pieciomiesieczny 65FZ800 za 1000 euro. 950 moge miec w cenie 2500 euro. 1500 euro wiecej za dolbyvision i atmos mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MicPrime_PL napisał:

Panowie kupić FZ800 czy czekać na GZ950?

To już sam musisz zdecydować czego potrzebujesz, ile możesz wydać, ile możesz czekać, itd.  

Jak możesz poczytaj zachodnie fora, obejrzyj recenzję HDTVtest na You Tube, za chwilę Maciej też pewnie zamieści swoją recenzję tutaj.

A może potrzebujesz HDMI 2.1 i wtedy LG, albo fajny dzwięk z TV i wtedy Sony - no nie zasypałeś nas informacjami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...