Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic FZ800 | TEST | OLED 2018 Ultra HD z HDR10+

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.09.2019 o 18:53, darekgra napisał:

Panasonocy ścieżki dźwiękowej w DTS nie rozpozna ale można ją bez problemu przesłać z innego odtwarzacza przez Arc do Ampli.

Nie działa. TV nie przyjmuje DTSa, do amplitunera przez ARC wychodzi cisza. Jak to robisz u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tv przez Hdmi 1 wpięty odtwarzacz  a pod arc SB... w ustawieniach dżwięku TV ustaw Bitstream wtedy na ampli otrzymasz DTS z zewnętrznego odtwarzacza.

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem poważnie zainteresowany zakupem Panasonic OLED 55FZ800.

Tylko jedna wątpliwość. Od lat codziennie oglądam przez około 5 godzin różne telewizje informacyjne.

Czy obecne mechanizmy ochrony matrycy przed uszkodzeniem (powidoki, wypalenia itd.) jakie stosuje Panasonic są wystarczające.

Zależy mi na dobrym działaniu telewizora przez wiele lat.

Tych którzy mają doświadczenie i wiedzę bardzo proszę o poradę, czy takie użytkowanie telewizora jest bezpieczne.

Edytowane przez zpk426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie nie jest to bezpieczne, choc fz800 to naprawde swietny tv. Dla swietego spokoju proponuje jednal wyslac podobne zapytanie oficjalnym emailem do Panasonic Polska, zobaczymy co powiedza.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec katuje swojego oleda kanałami informacyjnymi minimum 3 godziny dziennie już od roku - jakichkolwiek śladów użytkowania brak.

  • Lubię 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2019 o 22:21, darekgra napisał:

do tv przez Hdmi 1 wpięty odtwarzacz  a pod arc SB... w ustawieniach dżwięku TV ustaw Bitstream wtedy na ampli otrzymasz DTS z zewnętrznego odtwarzacza.

Nie działa. Sprawdziłem na swojej konsoli, podpiętej do HDMI 1. Po ustawieniu "bitstream" w TV tam gdzie trzeba przepuszcza tylko stereo, DD i DD+. Jak ustawiam sygnał DTS w konsoli następuje automatyczna zmiana na DD w XBOXie i amplituner nie sygnalizuje DTSa.

Może Twój soundbar konwertuje dźwięk albo źródło automatycznie przestawia się na DD (lub DD+)? Masz wyświetloną informacje, że przyjmuje DTSa przesłanego przez TV?

Napiszę jeszcze do Panasonica jak to faktycznie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.10.2019 o 15:42, Mr.Hankey napisał:

Mój ojciec katuje swojego oleda kanałami informacyjnymi minimum 3 godziny dziennie już od roku - jakichkolwiek śladów użytkowania brak.

no ciekawe..., chyba że ma jasność skręconą na minimum...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ma_ko napisał:

no ciekawe..., chyba że ma jasność skręconą na minimum...

No ale co w tym dziwnego ze ma brak sladow i dlaczego ma miec jasnosc zmniejszona na minimum?

 

Nawet jesli troche ma,wiesz nie kazy oglada obraz vivid plus kontrast i jasnosc na 100 co mija sie z rzeczywistoscia.

Pralki,kuchenki itp tez sie zuzywaja ,nie wiem czy o tym wiesz.Chyba nie nalezysz do tego typu ludzi co pilota zawijaja we folie zeby sie nie powycieral?

Auta tez moga jezdzic ponad 200 km/h ,dlaczego nie wykorzystac potencjhalu i caly czas but ( to aluzja do jasnosci)

Edytowane przez FrancuskiPiesek
brak
  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, FrancuskiPiesek napisał:

No ale co w tym dziwnego ze ma brak sladow i dlaczego ma miec jasnosc zmniejszona na minimum

No bo przecież to jest niemożliwe i niedożeczne wypalenia muszą być i basta....

A na poważnie to 3 h dziennie i zapewne nie jeden kanał to tragedii nie będzie.

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, darekgra napisał:

No bo przecież to jest niemożliwe i niedożeczne wypalenia muszą być i basta....

A na poważnie to 3 h dziennie i zapewne nie jeden kanał to tragedii nie będzie.

Najwiecej wypalen maja ci co nie maja oledow,siedza na jakies przestarzalej technologii i czym sie musza karmic

  • Plusik 3
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, FrancuskiPiesek napisał:

Najwiecej wypalen maja ci co nie maja oledow,siedza na jakies przestarzalej technologii i czym sie musza karmic

Widzisz kolego..., sądzę że coś tam o OLED wiem , bo mam je od lat..., nawet kilka ich było...

Ten aktualny ma przepracowane przez 20 miesięcy prawie 12 tys H....

Wypaliło mi się kilka, a po pierwsze ekrany zawsze kalibrowane, i do tego oglądane w 90% w ustawieniach nocnych..., program informacyjny tylu TVN24 i żółte panele to nawet nie trzeba kilku dni po 3 ha by takowe wypalenie zaistniało...

 

  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2019 o 17:47, ma_ko napisał:

no ciekawe..., chyba że ma jasność skręconą na minimum...

Telewizor skalibrowany, tryb dzienny, oświetlenie oled ustawione jakoś w okolicy 55, nie pamiętam już dokładnie, ale mogę sprawdzić.

W październiku minął rok. Jak pisałem, TVN24 minimum 3 godziny dziennie, w weekendy pewnie nawet więcej. Oczywiście inne treści też są oglądane, ale kanały informacyjne zdecydowanie najwięcej. Na początku października sprawdzałem na planszach czy coś już nie wylazło, to ekran był idealny. Co mnie osobiście bardzo dziwi, bo zakładałem się z ojcem, że maks w rok wypali oleda. :)

Inna sprawa, że sztuka sztuce nie równa i jak na moim C8 bez problemu widuję powidoki po grach w HDR, tak ojcu trafił się jakiś wyjątkowo twardy egzemplarz.

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy FZ800. Mam pytanie do Was. Koledze znalazłem ten model 65 cali w świetnej cenie, poniżej 4000 zł z dwuletnią gwarancją.  Jednak aby mieć czyste sumienie muszę wiedzieć jak FZ wyświetla treści nagrane w Dolby Vision? Sam posiadam LG OLED B9 i on ma dolby vision i wiem że obecnie większość filmów na Netflix lub Apple TV właśnie nagrywane są w Dolby Vision. Czy będzie włączał efekt HDR jeżeli ten model nie obsługuje właśnie formatu Dolby? Czy ktoś może mi odpowiedzieć? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś zamiast trybu Dolby Vision film odtworzy w zwykłym HDR.

Edytowane przez D4r3KS
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się nowe oprogramowanie do naszych tv - 3.112.  Ktoś testował??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Groszek napisał:

Pojawiło się nowe oprogramowanie do naszych tv - 3.112.  Ktoś testował??? ;)

Wbijaj  jak to u Panasa tylko "usprawnienie funkcji sieciowych" Ponoc angolom te nowe softy dla FX GX i HZ popieprzyły tylko odbiory programów ...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem.

Sam proces instalacji bez problemu, ale zaraz po niej nie miałem dźwięku w wiekowym soundbarze Panasonica (przez HDMI2 z kanałem zwrotnym).

Był tylko dźwięk TV - tak jakby telewizor nie widział sounbara.

Pomogło dopiero wyłączenie wszystkiego z prądu i ponowny start.

Teraz jest ok. Żadnych zmian nie widzę.

Edytowane przez rpzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było identycznie, TV nie widział SB JBL bar 9.1. Dopiero wyłączenie i włączenie z prądu SB pomogło, teraz jest już bez problemów. 

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darekgra napisał:

U mnie było identycznie, TV nie widział SB JBL bar 9.1. Dopiero wyłączenie i włączenie z prądu SB pomogło, teraz jest już bez problemów. 

Standard ichnia VIERA LINK robi takie sztuki...w Panasonic jest tak od lat ze czegoś wyjście HDMI nie widzi..., czasem włączy się nie widząc soundbara..., i nawet nie musisz nic aktualiwac...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja softu dostępna:

Aug. 18, 2021
Ver. 3.114
  1. Improve system stability.
  2. Improve network applications.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy soft do naszych FZ800.

https://av.jpn.support.panasonic.com/support/global/cs/tv/download/fw/eu_2018/down_eu_uk_cis_01.html

Po instalacji nie zauważyłem niczego niepokojącego.

P.S.

Mój na liczniku ma już ponad 11tyś. pracy. Świeci pięknie, jak świecił.

Za nic nie chce się wypalić - jakiś zepsuty egzemplarz, czy co? ;)

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...