Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie taki zagfarb pokazać na zdjęciu czy nie będę
Będzie tego widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru - absolutnie nie podważam waszych testów. Więcej, dla mnie jesteście jednym z trzech najbardziej wiarygodnych źródeł, chociaż z lekkim oledowym skrzywieniem... ;) Nie oznacza to jednak, że nie można wytknąć wam jakiś małych niedopatrzeń (przemilczeń :P). Przejście z SDR do HDR (nawet HDR10), to jak przejście z dużego fiata do mercedesa - pełna zgoda, najbardziej "prawdziwe" kolory w Panasie - pełna zgoda, nieduże różnice pomiędzy HDR10 i DV - hmm... moje oczy widziały znacznie lepiej pokazane detale w ciemnych barwach i nie przejaskrawione w najjaśniejszych, oczywiście wszystko na korzyść DV. I teraz mam wybór - oglądać miejscami przyciemniony lub za bardzo rozjaśniony obraz z najlepiej dobranymi kolorami w branży (Panas), czy może oglądać lepiej zbalansowany obraz z troszeczkę przekłamanymi kolorami (Sony, LG). Wybór nie jest już bardzo oczywisty. :D Szczere gratulacje w związku z Vincentem - razem zarządzicie branżą profesjonalnych testerów TV.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale my się znamy od 6 lat ;-). Ale to z ciekawości piszę bo wiele razy na forum o tym było, wiele testów u nas czy u niego powstaje bo rozmawiamy ze sobą, wymieniamy się doświadczeniem itd. To jest bardzo potrzebne! Tylko ludzie się tu zmieniają... w końcu ja np. piszę tutaj od 12 lat ; ) Fajnie, że poszedł w YT bo po ang można wojować świat!

Co do testów to ja nie mam z tym problemu i jak pisałem: czytam, słucham, czytam, słucham, wyciągamy wnioski, sami wiele razy dyskutujemy tutaj u nas. Ale swoje prywatne zdanie też lubię napisać ale nie jest to przecież żadna wyrocznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gmeru napisał:

Ale my się znamy od 6 lat ;-). Ale to z ciekawości piszę bo wiele razy na forum o tym było, wiele testów u nas czy u niego powstaje bo rozmawiamy ze sobą, wymieniamy się doświadczeniem itd. To jest bardzo potrzebne! Tylko ludzie się tu zmieniają... w końcu ja np. piszę tutaj od 12 lat ; ) Fajnie, że poszedł w YT bo po ang można wojować świat!

Co do testów to ja nie mam z tym problemu i jak pisałem: czytam, słucham, czytam, słucham, wyciągamy wnioski, sami wiele razy dyskutujemy tutaj u nas. Ale swoje prywatne zdanie też lubię napisać ale nie jest to przecież żadna wyrocznia.

:D No to jest grubo z Vincentem. W sumie jakby nie spojrzeć każdy test jest w jakimś sensie subiektywny. Jak tak piszesz o tym słuchaniu i czytaniu, to zaczynam się zastanawiać, czy po przetaczających się jakiś czas temu na forum gorących dyskusjach nie zaczęliście bardziej w recenzjach podkreślać zalet jednej z technologii? :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tak nadal zaznaczę, tylko bo jakoś to umyka, jeśli ruch w tym TV jest na poziomie ruchu z testu EZ1000 z poprzedniego roku..., to to nie jest referencja tylko ekran do wyświetlania obrazów statycznych i niektórych ruchomych...., niektórych... z czego Filmy są tu w największej mniejszości więc to raczej kiepskie Bollywood niż Hollywood....

 

Może się mylę ,ale TV powinien wyświetlać obraz płynny nie skokowy...,

 

Tak "se" zaznaczę po używaniu kilka miesięcy EZ1000 gdzie ruch dopiero prawie rok po premierze jest na poziomie (od lutego), nawet powiem wyższym niż w DX900...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

Ale my rozmawiamy o OLED a nie LCD. Ja widziałem wiele razy (dodatkowo pisząc nasz test dv vs hdr10) siedzieliśmy cały dzień przed tv lg oled w redakcji więc napatrzyłem się na wiele materiałów z BD UHD) i dla mnie to nie są duże różnice i w ogóle się tym nie podniecam ; ) Ale jak ktoś widzi DUŻE różnice to spoko. To ciekawe jak nazwać różnicę między SDR i HDR. MEGA MEGA MEGA MEGA MEGA WIELKIE? ;)))) Chyba dobór słów jest jednak mocno przesadzony. Ale za to podniecam się idealną czernią, 800nitami oraz 100% DCI bo wtedy widzę nową jakość względem sdr. I nawet nie odpalam filmiku bo filmiki nie są w stanie za wiele pokazać pod tym względem. Mogą co najwyżej zasymulować. W ogóle to dobry temat na pokazy. Może w tym roku na audio video show? Tylko fajnie jakby wszyscy dyskutanci stawili się na miejscu bo tak to sobie możemy jałowo dyskutować...

Może faktycznie taki pokaz na audio video show by rozwiał wszelkie wątpiwości :) @pmcomp ponoć też widział dużą różnicę między HDR10 a DV. Pytanie teraz faktycznie na jakim telewizorze się to porównuje i na jakim materiale. 

A co do zafarbów na OLEDach i bandingu - może powinniśmy zrobić ankietę z pytaniami, czy ktoś widzi ten zafarb/banding i czy one przeszkadzają podczas oglądania :) 
 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Subman napisał:

Może faktycznie taki pokaz na audio video show by rozwiał wszelkie wątpiwości :) @pmcomp ponoć też widział dużą różnicę między HDR10 a DV. Pytanie teraz faktycznie na jakim telewizorze się to porównuje i na jakim materiale. 

A co do zafarbów na OLEDach i bandingu - może powinniśmy zrobić ankietę z pytaniami, czy ktoś widzi ten zafarb/banding i czy one przeszkadzają podczas oglądania :) 
 

Subman powiem coś co uważałem za herezję, ale z czasem ten żółty zafarb rzeczywiście pod wpływem UV zanika..., spotkałem się jakiś czas temu z taką informacją , na dziś potwierdzam rzeczywiście UV powoduje ze zafarb się jednolici...

A z bandingiem to loteria, na części Oled jest znikomy, na części nie akceptowalny , a część użytkowników ma to po prostu w D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ma_ko napisał:

Subman powiem coś co uważałem za herezję, ale z czasem ten żółty zafarb rzeczywiście pod wpływem UV zanika..., spotkałem się jakiś czas temu z taką informacją , na dziś potwierdzam rzeczywiście UV powoduje ze zafarb się jednolici...

Wow, naprawdę?  To poczekam  kolejny rok i zobaczymy ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ma_ko napisał:

Subman powiem coś co uważałem za herezję, ale z czasem ten żółty zafarb rzeczywiście pod wpływem UV zanika..., spotkałem się jakiś czas temu z taką informacją , na dziś potwierdzam rzeczywiście UV powoduje ze zafarb się jednolici...

Pytanie tylko, czy coś się złego nie stanie z materiałem organicznym :) Na szczęście u mnie problem zafarbu nie istnieje w praktyce, więc raczej nie będę tego sprawdzał ;) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gmeru napisał:

Takie posty też nam pomagają bo od razu widać też na co Wy zwracacie uwagę. Bo jak mówię: każdemu może coś umknąć, jesteśmy tylko ludźmi.

To ja bardzo poproszę o sprawdzenie AI ThinQ w C8, bo mnie zalewa, że LG jest tak bezczelne puszczając teraz reklamy z OLEDem 2018, który sprawdza wyniki meczów i pokazuje najlepsze akcje Polaków za pomocą komend głosowych, a w tle widać drobnym druczkiem, że może to nie działać we wszystkich regionach XD (czytaj w Polsce).

BTW poza powyższym oszukaństwem jestem bardzo zadowolony z zakupu C8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Subman napisał:

Może faktycznie taki pokaz na audio video show by rozwiał wszelkie wątpiwości :) @pmcomp ponoć też widział dużą różnicę między HDR10 a DV. Pytanie teraz faktycznie na jakim telewizorze się to porównuje i na jakim materiale. 

OLED LG 2016 pod względem mapowania tonów obrazu są mocno przeciętne i ucinają stanowczo zbyt wiele detali w jasnych scenach w HDR10 (szczególnie tych masterowanych @ 4000 nitów) więc nie dziwi mnie, że u pmcompa jest duża różnica na korzyść DV.
Dla przykładu poniżej macie porównanie co robi funkcja HDR Optimizer w nowych odtwarzaczach Panasa na LG OLED 2016.

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=15082078&postcount=172

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=15082102&postcount=173

http://forum.blu-ray.com/showpost.php?p=15083944&postcount=181

Na tyle na ile się orientuję obecne wyświetlacze Panasa mają jeden z najlepszych w branży algorytmów mapowania tonów obrazu więc spodziewałbym się dużo mniej "strat" wynikających z braku obsługi Dolby Vision.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

co nie zmienia faktu że jak panasa nie było stac by w modelu za 3-4tys euro dać DV w gratisie to mogli dać go jako opcję dodatkowo płatną

własne mappingi to jest tylko łatanie wtopy związanej z wojenką formatów - szkoda że dymają tym klienta

4 godziny temu, Gmeru napisał:

.filmy na Ultra HD Blu-ray z HDR10+ oglądałem już na początku stycznia tego roku...

a można wiedzieć jakie filmy mają HDR10+?  i czy mają też ścieżkę DV? 

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tu macie listę filmów w HDR10+ na UHD BD. Pusta lista to nie błąd, Gmeru pisze pewnie o jakiejś testowej płycie dla wybranych :)

klaus71, wiesz, na tyle na ile kibicuję DV to jednak Dolby zalicza póki co ostrą wtopę z jego implementacją po HDMI, głównie przez to, że nie przewidzieli czarnych pasów ;)
Z drugiej strony Samsung i spółka nawet ze stworzeniem  strony hdr10plus.org mają duże problemy, strach się bać co to będzie gdy już pierwsze płyty się ukażą i czy w końcu pod względem specyfikacji wszystko od A do Z będzie miało ręce i nogi. Czy może tak jak z HDR10 każdy z producentów będzie mógł sobie wykorzystywać te dynamiczne metadane jak się komu żywnie podoba.

Dla przypomnienia... :D

static_metadata.jpg&key=6dd409a270e34cef

Edytowane przez misfit
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jak będzie wyglądał taki film z HDR10+? będzie miał też ścieżkę DV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Subman napisał:

Nie jestem w stanie porównać HDR10 vs DV na Netflixie na moim OLEDzie, ale Vincent porównał HDR10 vs DV na Sony XE93 i tam różnice były na prawdę duże i absolutnie nie powiedziałbym że to są niuanse:

uUVkz7S.png

https://youtu.be/fzrwvJsLIho

To dosyć skrajny przypadek, bo z telewizora Sony, a modele do 2017 roku włącznie nie dokonywały żadnego tone-mappingu i wywalały wszystko, co przekraczało ich maksymalną jasność. Na Samsungu, Panasonic, czy LG ta różnica byłaby o wiele mniejsza.

5 godzin temu, Toma-San napisał:

nieduże różnice pomiędzy HDR10 i DV - hmm... moje oczy widziały znacznie lepiej pokazane detale w ciemnych barwach i nie przejaskrawione w najjaśniejszych, oczywiście wszystko na korzyść DV. I teraz mam wybór - oglądać miejscami przyciemniony lub za bardzo rozjaśniony obraz z najlepiej dobranymi kolorami w branży (Panas), czy może oglądać lepiej zbalansowany obraz z troszeczkę przekłamanymi kolorami (Sony, LG). Wybór nie jest już bardzo oczywisty.

No i widzisz, tutaj mieszają się zjawiska związane z DV, takie jak te mniej przejaskrawione biele, z cechami danego trybu w którym DV jest odtwarzane, które nie mają już nic wspólnego z intencją autora. Żadne metadane nie powinny wpływać na reprodukcję detali w czerniach. Jeśli tak się dzieje to znaczy, że tryb DV jest inaczej nacechowany, prawdopodobnie właśnie po to, by wydawał się sztucznie lepszy. 

DV z założenia powinno pozwolić wyciągnąć wyższą jasność i nieco lepszą definicję detali w bielach. Nic poza tym. A dzieją się niestety czasem cuda, jak np. zepsuty poziom czerni.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

a nie wiesz jak będzie wyglądał taki film z HDR10+? będzie miał też ścieżkę DV?

Nie widzę takiej opcji, ale trzeba poczekać... może coś wymyślą, a jeśli nie to myślę, że ten format szybciej pójdzie w niebyt niż był zapowiadany - przynajmniej na UHD BD.
Tym bardziej jeśli dojdzie do skutku przejęcie Foxa przez Disneya i biorąc pod uwagę, że Warner, który wcześniej wyraził zainteresowanie HDR10+ ostatnimi czasy ostro wszedł w DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Maciej Koper napisał:

To dosyć skrajny przypadek, bo z telewizora Sony, a modele do 2017 roku włącznie nie dokonywały żadnego tone-mappingu i wywalały wszystko, co przekraczało ich maksymalną jasność. Na Samsungu, Panasonic, czy LG ta różnica byłaby o wiele mniejsza.

Zwróć uwagę, że XE93 jest tak jasny, że nie potrzebuje żadnego tone mappingu w contencie do 1000 nitów. Na innych TV różnice będą mniejsze, bo jasność tych TV jest mniejsza i siłą rzeczy gdzieś trzeba pójść na ustępstwa. W contencie do 4000 nitów mapowanie na XE93 też wygląda inaczej, bo można bardziej "zaszaleć" - stąd większe różnice na Soniaku. Podejrzewam, że test dokładnie tak samo wyglądałby to na ZD9.

7 godzin temu, Maciej Koper napisał:

No i widzisz, tutaj mieszają się zjawiska związane z DV, takie jak te mniej przejaskrawione biele, z cechami danego trybu w którym DV jest odtwarzane, które nie mają już nic wspólnego z intencją autora. Żadne metadane nie powinny wpływać na reprodukcję detali w czerniach. Jeśli tak się dzieje to znaczy, że tryb DV jest inaczej nacechowany, prawdopodobnie właśnie po to, by wydawał się sztucznie lepszy. 

DV z założenia powinno pozwolić wyciągnąć wyższą jasność i nieco lepszą definicję detali w bielach. Nic poza tym. A dzieją się niestety czasem cuda, jak np. zepsuty poziom czerni.

Równie dobrze mogę napisać, że filmy HDR10 też nie są wyświetla zgodnie z intencją autora, bo ciemne regiony mogą okazać się za ciemne. No przecież DV i HDR10+ powstały właśnie po to, żeby takie rzeczy poprawiać. Odnoszę wrażenie, że DV to nie tylko podniesienie jasności w bielach, ale ogólne poprawienie jakości całego obrazu, również w czerniach (poprawienie zbyt czarnych czerni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, misfit napisał:

Nie widzę takiej opcji, ale trzeba poczekać... może coś wymyślą, a jeśli nie to myślę, że ten format szybciej pójdzie w niebyt niż był zapowiadany - przynajmniej na UHD BD.
Tym bardziej jeśli dojdzie do skutku przejęcie Foxa przez Disneya i biorąc pod uwagę, że Warner, który wcześniej wyraził zainteresowanie HDR10+ ostatnimi czasy ostro wszedł w DV.

czyli fox wyda tylko film z HDR10+  a Warner skoro jest w "obu obozach" zrobi w najlepszej opcji dwie wersje: DV i HDR10+ ?

tak myślałem - że ten nowy standard zrobi syf - w sekcji standardów pracują debile albo łapówkarze skoro dopuszczają do takiego bajzlu

skoro zaaprobowali drugi standard premium HDR to powinni wymagać że jego użycie na płycie wymaga umieszczenia też DV

bo cena płyty z HDR10+ jak rozumiem nie będzie tańsza od tej z DV - wiec pindolenie o tańszym standardzie to kompletna obłuda - dla klienta on wszystko podraża

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, misfit napisał:

Tu macie listę filmów w HDR10+ na UHD BD. Pusta lista to nie błąd, Gmeru pisze pewnie o jakiejś testowej płycie dla wybranych :)

 

Zgadza się. Jak byłem w Hollywood to przyjechał Pan z Foxa i odpalał co zabrał z biura ;-))) Alien ostatni i kilka innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, klaus71 napisał:

czyli fox wyda tylko film z HDR10+  a Warner skoro jest w "obu obozach" zrobi w najlepszej opcji dwie wersje: DV i HDR10+ ?

Jeśli będzie się dało zrobić DV i HDR10+ na jednej płycie to być może tak. A jeśli nie to nie widzi mi się opcja aby Warner czy ktoś inny robił wydania tych samych filmów osobno dla DV i HDR10+. Ale może mam zbyt małą fantazję... ;)

Nie można też wykluczyć jakichś przejść z jednego obozu do drugiego. Na dzień dzisiejszy sprawa ma się tak, że poza Fox, wszyscy więksi gracze (Disney, Lionsgate, Paramount, Sony, Universal, Warner) wydają swoje filmy w DV. Sony mnie tylko zadziwia, że wydania katalogowe wciąż tłuką tylko w HDR10.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, misfit napisał:

Sony mnie tylko zadziwia, że wydania katalogowe wciąż tłuką tylko w HDR10.

Mnie to akurat nie dziwi. Z tej wojny formatów zwycięzcą i tak będzie HDR10 który jest częścią  DV i HDR10+. Producenci TV implementują własne poprawiacze metadanych tak żeby wycisnąć z tego HDR10 co się da.

Skoro nawet Dolby Vision nie jest w stanie zagwarantować mi tego, że nawet na najlepszym skalibrowanym ekranie zobaczę film tak jak go widział reżyser, to po co ta wojna formatów? I tak wszystko się rozbije o to jaki TV kupiłem i jak dobre metadane on sobie sam wygeneruje żeby mi pokazać obraz. Dopiero jak TV będzie umiał wygenerować 10 tys nitów i film będzie masterowany do 10 tys nitów zobaczę go tak jak go widział reżyser. A do tego nie potrzebuję HDR10+ ani Dolby Vision. Te formaty wcześniej czy później są skazane na wyginięcie.    

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, efel napisał:

Dopiero jak TV będzie umiał wygenerować 10 tys nitów i film będzie masterowany do 10 tys nitów zobaczę go tak jak go widział reżyser. A do tego nie potrzebuję HDR10+ ani Dolby Vision. 

Czyli za jakieś 10 lat przy dobrych wiatrach, wyłączając OLEDy :)
Póki co trzeba jakoś żyć i to dynamiczne metadane oferują warunki najbliższe temu co widzą twórcy filmu na swoim monitorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, klaus71 napisał:

tak myślałem - że ten nowy standard zrobi syf - w sekcji standardów pracują debile albo łapówkarze skoro dopuszczają do takiego bajzlu

Najlepiej by było gdyby HDR10+ został wciągnięty do HDR10 jako nowa wersja (HDR10 v.2), z zapewnieniem odpowiedniej kompatybilności wstecznej (i najlepiej też kompatybilności "do przodu" żeby wystarczyła zmiana softu). To dałoby producentom impuls do uaktualnienia obsługi w TV.

Im więcej opcji będzie w otwartym darmowym standardzie tym lepiej dla klientów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...