Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panasonic FZ950 | TEST | 2018 Ultra HD OLED z HDR10+

Nie tak dawno temu testowaliśmy stylowy, referencyjny telewizor OLED - EZ1000 marki Panasonic, a tu już przyszedł nowy rok i wraz z nim nowe modele. Sporo już pisaliśmy o tych produktach zarówno po CES 2018 gdzie osobiście byliśmy na specjalnym pokazie przygotowanym dla naszego portalu jak również podczas oficjalnej premiery Panasonic na Majorce oraz w Polsce. Flagowiec, wydany na nadchodzący sezon, będzie nosić oznaczenie FZ950. Jego poprzednik nie zniknie jednak całkowicie z rynku, bo nadal będzie można go nabyć w wersji 77". Nowy model znajdziemy zaś w 55 i 65". Zyskał on matrycę nowszej generacji, wsparcie dla technologii HDR10+, a także nowy soundbar od Technics'a. Przekonajmy się co jeszcze!

 

Przeczytaj całość

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest pierwsza w tym roku referencja :) 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest ;-). No ale to już lepiej z oddaniem barw się nie da. Ciekawa sytuacja. Obrazowo to w sumie brak wad. I o to w tym właśnie chodzi. Można? Można... W końcu mamy już C8 i SK950!! Więc tylko LG pozostaje jeszcze na placu boju. Obroni się? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werdykt pierwszy taki w Europie ! 

REFERENCJA !!! PANAS TV ma się b. dobrze. I niech tak zostanie w kategorii TOP of The Tops.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

referencja ale bez Dolby Vision? smutne że go tak okaleczyli. czyli znowu LG wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne DD nic tu nie zmienia szczególnie, że jest HDR10+ oraz pełna kontrola nad HDR10 bo chyba nie doczytałeś ? . Sorry ale to najlepszy obecnie tv na rynku pod względem obrazu. BEST OF THE BEST ; p Jeszcze tylko LG OLED 2018 może dojść do tego poziomu co właśnie sprawdzamy bo w końcu pojawił się w testach (C8) ;-). Ale musiałby być obrazowo bez wad czyli jak tutaj. Kto wie ;-).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

"Ileż to osób narzeka na portalu na plamy na telewizorach LCD, na przebarwienia, czy zabrudzenia matrycy? W ekranach OLED takie zjawiska nie występują wcale"

 

Jeżeli chodzi o równomierność matrycy, to mówienie o doskanałości jest po prostu nieprawdą. Zdarzają się, i to często, egzemplarze z żółtymi przebarwieniami i bardzo słabą równomiernością(zapewne nie te podrzucane do testów) w OLEdach Panasonica i nie tylko. I pamiętajmy, ze Panasonic to jeden z najgorszych serwisów, który właściwie wszystko zrzuca na karb cech technologii(panasonic polska). Także zalecałbym ostrożność, i to dużą, szczególnie z tą firmą. 

 

 

 
Edytowane przez bubusia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, banding jest widoczny praktycznie w każdym telewizorze OLED, więc pisanie o braku wad w tym zakresie jest ściemą. Plamy i przebarwienia też występują. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I to duże, może pan Maciek wybierze się, np do mnie na kalibracje, i potem zaprezentuje co taka firma jak Panasonic uważa za normę. Myślę, ze po takiej akcji, już nikt nie będzie pisał o the best of the best lub bardzo dobrej równomierności. Zapraszam, za wszystko oczywiście zapłacę. A forum otrzyma czarno na białym prawdę o topowych produktach. Pisze to w kontekście kolejnego topowego tv i zachwytów, które, wg mnie, nie maja zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Zalety na pierwszy plan, a o wadach jak najmniej. A może pisze nieprawdę, zapraszam, przekonamy się.

 

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jesli do tego tv podamy sygnał HDR Dolby Vision np z Apple TV 4k, to co wyświetli ? HDR10 ? SDR ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDR10 z dodatkowym wsparciem optymalizacji tej technologii przez konkretnie ten model.

1 godzinę temu, bubusia napisał:

I to duże, może pan Maciek wybierze się, np do mnie na kalibracje, i potem zaprezentuje co taka firma jak Panasonic uważa za normę. Myślę, ze po takiej akcji, już nikt nie będzie pisał o the best of the best lub bardzo dobrej równomierności. Zapraszam, za wszystko oczywiście zapłacę. A forum otrzyma czarno na białym prawdę o topowych produktach. Pisze to w kontekście kolejnego topowego tv i zachwytów, które, wg mnie, nie maja zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Zalety na pierwszy plan, a o wadach jak najmniej. A może pisze nieprawdę, zapraszam, przekonamy się.

 

Myślisz, że jeden przykład na milion to wyznacznik? Każdy telewizor może być felerny, uszkodzony, mieć problem itd. To tylko sprzęt. Ja w swoim życiu widziałem oledy w takim stanie i tak samo lcd, że głowa pęka. I co z tego? Każdy to wie kto siedzi chociaż trochę w temacie... więc nie musisz zapraszać firmy by to pokazać bo wystarczy się przejść do sklepu i można trafić na różne kwiatki w gąszczu "zdrowych" ekranów. Po to jest gwarancja, po to są prawa konsumenta itd. Rozumiem frustracje ale mnie też w życiu spotkały różne nie fajne rzeczy ze sprzętami. To norma. Wszystko może mieć wadę czy się popsuć.

Maciej w teście wyraźnie zaznaczył informację o powtarzalności wyników itp. Proszę dokładnie czytać test! Test ma pomóc w wyborze telewizora a nie być wyrocznią i wyznacznikiem. FZ950 z naszego testu nie ma wad obrazowych. Żadnych.

ps. i nie pisz, że nie mają zachwyty wiele wspólnego z rzeczywistością bo nie widziałeś na oczy nowego FZ950, nie mówiąc o fachowym teście, którego nie wykonasz więc o czym tu rozmawiać w kontekście tego konkretnego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam A jak oceniacie  względem Panasonica  oled od sony af8 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Gmeru napisał:

HDR10 z dodatkowym wsparciem optymalizacji tej technologii przez konkretnie ten model.

Myślisz, że jeden przykład na milion to wyznacznik? Każdy telewizor może być felerny, uszkodzony, mieć problem itd. To tylko sprzęt. Ja w swoim życiu widziałem oledy w takim stanie i tak samo lcd, że głowa pęka. I co z tego? Każdy to wie kto siedzi chociaż trochę w temacie... więc nie musisz zapraszać firmy by to pokazać bo wystarczy się przejść do sklepu i można trafić na różne kwiatki w gąszczu "zdrowych" ekranów. Po to jest gwarancja, po to są prawa konsumenta itd. Rozumiem frustracje ale mnie też w życiu spotkały różne nie fajne rzeczy ze sprzętami. To norma. Wszystko może mieć wadę czy się popsuć.

Maciej w teście wyraźnie zaznaczył informację o powtarzalności wyników itp. Proszę dokładnie czytać test! Test ma pomóc w wyborze telewizora a nie być wyrocznią i wyznacznikiem. FZ950 z naszego testu nie ma wad obrazowych. Żadnych.

ps. i nie pisz, że nie mają zachwyty wiele wspólnego z rzeczywistością bo nie widziałeś na oczy nowego FZ950, nie mówiąc o fachowym teście, którego nie wykonasz więc o czym tu rozmawiać w kontekście tego konkretnego modelu?

Widzialem poprzedni model, widzialem test poprzedniego modelu i widzialem  zachowania firmy Panasonic, ktora zamiast wymienic ewidentnie wadliwy produkt, udaje, ze sie nic nie stalo, ze tak musi byc, i ze miesci sie to w normie. Co do fachowych testow, zostal wykonany na tym egzemplarzu, klient moze dostac zupelnie inny, ktory nie bedzie wyselekcjonowany do testow, bedzie posiadal wady, a firma uzna, ze taka jest cecha technologii. Moze temu tez zaprzeczysz? 

 

Jezeli masz watpliwosci, bardzo prosze, mozesz sprawdzic na konkretnym przykladzie. Stad bylo moje zaproszenie.

Nie chodzi o to, ze moze sie cos przytrafic, taka a nie inna wada, chodzi o zachowanie firmy, ktora jest wielka korporacja i olewa klienta. W przypadku Panasonic Polska, i nie chodzi tylko o Tv, jest to wyjatkowo czeste zjawisko. I tyle w temacie.

 

Edytowane przez bubusia
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bubusia napisał:

Widzialem poprzedni model, widzialem test poprzedniego modelu i widzialem  zachowania firmy Panasonic, ktora zamiast wymienic ewidentnie wadliwy produkt, udaje, ze sie nic nie stalo, ze tak musi byc, i ze miesci sie to w normie. Co do fachowych testow, zostal wykonany na tym egzemplarzu, klient moze dostac zupelnie inny, ktory nie bedzie wyselekcjonowany do testow, bedzie posiadal wady, a firma uzna, ze taka jest cecha technologii. Moze temu tez zaprzeczysz? 

 

Jezeli masz watpliwosci, bardzo prosze, mozesz sprawdzic na konkretnym przykladzie. Stad bylo moje zaproszenie.

 

Jaka wada, jaka argumentacja? Pokaż zdjecia? Jaki model?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie posiadam na tyle dobrego aparatu, zeby to uchwycic. Stad moje zaproszenie dla fachowca. Zreszta zlece kalibracje i poprosze o zrobienie zdjec dla kolegow z forum. Najchetniej pana Macka. Kolege Gmeru tez zapraszam. Do wgladu bedzie opinia firmy Panasonic. Zobaczycie co firma Panasonic uwaza za ceche technologii. Jak widzicie, z mojej strony pelna otwartosc.

 

Prosze bardzo, zagrajmy w otwarte karty, skonfrontujmy testy z rzeczywistoscia, i podejsciem duzej firmy

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisalem juz, chodzi o rownomiernosc matrycy OLEda firmy Panasonic. Bardzo cenie testy pana Macka, ale z tym zdaniem zgodzic sie nie moge:

"Matryca OLED najnowszej generacji, która znalazła się w FZ950, kontynuuje trend rewelacyjnej równomierności wyświetlania, prześcigającej znacząco wszystkie telewizory LCD"

Wg mnie nie kontynuje, gdyz poprzednia seria nie miala rewelacyjnej rownomiernosci, co moge latwo udowodnic na konkretnym przykladzie uznanym przez firme Panasonic za spelniajacy normy(czyli niewadliwy).

Edytowane przez bubusia
  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gmeru napisał:

Żadne DD nic tu nie zmienia szczególnie, że jest HDR10+ oraz pełna kontrola nad HDR10 bo chyba nie doczytałeś ? . Sorry ale to najlepszy obecnie tv na rynku pod względem obrazu. BEST OF THE BEST ; p Jeszcze tylko LG OLED 2018 może dojść do tego poziomu co właśnie sprawdzamy bo w końcu pojawił się w testach (C8) ;-). Ale musiałby być obrazowo bez wad czyli jak tutaj. Kto wie ;-).

czyli Panas z tą swoją samoróbką poprawiacza HDR10 osiąga dokładnie taki sam efekt jak by jednak potrafił wyświetlić Dolby Vision?

zakładam że jednak nie 

a wtedy podniecanie się referencją obrazu jest nie na miejscu - referencję pokaże tylko Dolby Vision - a tu mamy coś co "odbiega od wizji reżysera"

tą w szczytowej formie prezentuje tylko Dolby Vision

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do testu..., niestety jeśli z ruchem jest tak świetnie jak rok temu przy okazji modelu Ez1000 to serio nie kupujcie tego TV..., dopiero po walce Panasonic poprawił ruch w lutym tego roku...

Wiec prawie rok od premiery..., więc serio jeśli jest tak świetnie tu jak było wtedy tam, to dać sobie spokój z tym TV i poczekać jak wejdą poprawki...

 

A tak na marginesie jak ruch jest OK to telewizor genialny...cieszy mnie każdy dzień z EZ1000. i spokojnie czekam na przełomowy nowy TV....

 

 

12 minut temu, bubusia napisał:

Napisalem juz, chodzi o rownomiernosc matrycy OLEda firmy Panasonic. Bardzo cenie testy pana Macka, ale z tym zdaniem zgodzic sie nie moge:

"Matryca OLED najnowszej generacji, która znalazła się w FZ950, kontynuuje trend rewelacyjnej równomierności wyświetlania, prześcigającej znacząco wszystkie telewizory LCD"

Wg mnie nie kontynuje, gdyz poprzednia seria nie miala rewelacyjnej rownomiernosci, co moge latwo udowodnic na konkretnym przykladzie uznanym przez firme Panasonic za spelniajacy normy(czyli niewadliwy).

Pokaż (opisz) co uważasz za problem niejednorodności i opisz jaki model, bo zaczynam mieć wrażenie że kolejny spamer się narodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, spammer, pisze konkretnie o co chodzi, a ty przyklejasz mi etykiete spammera. Nie mam odp. sprzetu. Stad moje zaproszenie(ktore przeksztalce w zlecenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Serio masło maślane, jaki model TV? co to jest , zażółcenie...banding, zakładam ze jak (kupiłaś, kupiłeś) TV Oled to telefon też masz.... ? z telefonu po zmroku przy pomocy plansz mozna obnażyć każdą wadę....

 

Piszesz bardzo nie konkretnie....

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widze, ze masz problemy z czytaniem, chodzi o rownomiernosc, w tym konkretnym przypadku wlasnie zazolcenie, ale nie tylko, generalnie duza nierownomiernosc matrycy. Plus podejscie Panasonica, ktory udaje, ze tak musi byc.

Edytowane przez bubusia
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to zażółcenie i jaka skala bandingu..., nadal pytam o model TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru - zgadzam się z kolegą @klaus71, brak DV (licencja to bodajże 3$ za TV) to nieporozumienie. Biorąc pod uwagę, że nie ma ŻADNEGO kontentu HDR10+, telewizor pomimo referencyjnych parametrów nie pokaże pazurów w konfrontacji z TV posiadającymi DV. Wygląda na to, że referencja dotyczyć będzie tylko SDRa. Poprawiacz HDR10 nigdy nie będzie mieć jakości sygnału DV. Brak DTSu też mocno boli... 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będą pisać osoby co twierdziły że'' Panasonic dawno temu się skonczył''?Troszkę mam gula na FZ950/w styczniu kupiony A1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...