Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wole nie ryzykować. A jak nie wywołasz action menu to co wtedy. Jak się tam dostaniesz. Tam są podstawowe ustawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne. Ale gdzieś kiedyś czytałem nie wiem czy nie tu na forum że pasuje. Ciekawe. Może xg ma przeprogramowane menu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci chodzi o ten metalowy od Xg to w tych tv jest inne menu. Miałem xg9505 z metalowym. Tam nie ma potrzeby wywoływania action menu bo go nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dd64ecec20d5353d7b6933a2eef88d41.jpg

Zreszta sam zobacz

dd64ecec20d5353d7b6933a2eef88d41.jpg&key=2633cca707e462ca4a7b72ad85d82d3cd9b91d065b960f538974ed893584a49a

Zreszta sam zobacz. Być może zadziała klawisz z „zębatką” ustawienia w metalowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś też ma problem z pendrive  podłączanym do tv ,że czasami trzeba 10-15 razy podłączać żeby tv widział zawartość pendrive usb?mam dwa kingstona i na dwóch występuje ten problem.Dopiero po restarcie tv i po kolejnych paru próbach wyświetliła się zawartość pendrive usb.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z jakości wyświetlanych materiałów,ale działanie systemu to jest porażka ,mam jeszcze mi box 4k i canal + box i jak w takim dobrym tv może tak chodzić wolno system,a w box-ach wszystko chodzi gładko ...dla mnie to jest porażka dla sony naprawdę jeżeli chodzi o działanie systemu operacyjnego w tv ta takie pieniądze ...

Edytowane przez adamskulsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu trzeba dłużej poczekać jak się wczyta, wkładanie i wyjmowanie nic tu nie da. Ja wkładam czekam około 1 minuty i wszystko gra.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym programie tak jest i nie pomaga nawet jak włożę pendrive i czekam parę minut i nic... Naprawdę bardzo irytujący problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, adamskulsk napisał:

W każdym programie tak jest i nie pomaga nawet jak włożę pendrive i czekam parę minut i nic... Naprawdę bardzo irytujący problem. 

jaki dokładnie model pendriva? jaka pojemność?

czy na pewno, czy na 100% są sprawne? gdzie i na jaki system plików zostały sformatowane?

czy podłączałeś cokolwiek innego niż pendrive, np dysk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widać, że pendrive jest podłączony, bo się wyświetla nazwa pendrive, ale w każdym programie w jakim otwieram to jest brak materiałów do wyświetlenia i dopiero jak parę razy włożę pendrive to za którymś razem wyświetli się zawartość pendrive 

P

Mam dwa pendrive kingston, jeden to model datatravel 100 g3 64gb, a drugi kingston 256gb, ale nie mam modelu napisanego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adamskulsk napisał:

U mnie widać, że pendrive jest podłączony, bo się wyświetla nazwa pendrive, ale w każdym programie w jakim otwieram to jest brak materiałów do wyświetlenia i dopiero jak parę razy włożę pendrive to za którymś razem wyświetli się zawartość pendrive 

P

Mam dwa pendrive kingston, jeden to model datatravel 100 g3 64gb, a drugi kingston 256gb, ale nie mam modelu napisanego 

firmware w TV jest zaktualizowany?

czy pendrivy byly formatowane w TV? czy na kompie?

a masz jakies mniejsze? 8gb, 16gb? podpinales dysk USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrivy były formatowane w kompie, wieczorem podłącze jakiś dysk i zobaczę czy to samo się dzieje, firmware jest najnowszy zainstalowany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazwa się może wyświetlać, nawet jak jest uszkodzony system plików na pendrivie, lub jak jest pendrive sformatowany w takim systemie jakiego TV nie odczyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem posiadaczem tego modelu od nie całego roku. Zastanawiam nie nad wymianą na jakiegoś oleda. Niestety w ciemnych scenach blooming mnie bardzo denerwuje tak samo na konsoli w grach. Macie jakąś rade aby to jakoś zniwelować.? Ustawienia jakieś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalne wygaszenie na max, Gama -2, czerń 48

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2021 o 20:34, mikoko napisał:

Ja wole nie ryzykować. A jak nie wywołasz action menu to co wtedy. Jak się tam dostaniesz. Tam są podstawowe ustawienia. 

używam tego metalowego prawie od początku (ten oryginalny to porażka), działa wszystko oprócz wybierania głosowego, bo niestety nie paruje się po BT,

"zębatka" uruchamia action menu, aby wysunąć szufladę z apkami (brakuje przycisku apps) trzeba dłużej przytrzymać home,

pilot rewelacyjny, poręczny i wygodny, polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kusisz, ale szkoda tego wybierania głosowego :( czasem na you tubę się przydaje i czasem asystent Google. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie może śmieszne dla niektórych, ale nie mogę sobie poradzić. A mianowicie po aktualizacji przestał działać "jeden pilot do wszystkiego" a mianowicie od nc+...  gdy zmieniam kanał na pilocie od sony wyskakuje komunikat włącz dekoder, mimo iż jest włączony. Wyskakuje mi też co jakiś czas okno z konfiguracją łącza HDMI - dekoder 4k od NC+ mam podłączone pod HDMI 1 a Xbox One pod HDMI 3 (arc) czy dobrze to podłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj 40 dni po 2 letniej gwarancji padł mi telewizor z tego wątku 55 cali :( . Włączyłem go rano i po chwili zgasł ekran, lekko się podświetla ale jest cały ciemny, działa tylko fonie. Zadzwoniłem do osiedlowego serwisanta, zobaczymy może uda się go naprawić, oby to nie była padnięta matryca. 

Staram się już rozglądać za czymś nowym,  wpadł mi w oko x90j ale martwi mnie u niego tylko 32 strefy wygaszania. No nic może stary uda się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kapusta7 napisał:

Może zrób hard reset.

Chętnie bym spróbował, ale telewizor jest już u serwisanta :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...