Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej późno niż wcale🙂. Fakt, było to nieco uciążliwe (kilka razy w tygodniu u mnie się restartował). Mam tą aktualizację dopiero 3 dni i jak na razie nie było restartu, ale to jeszcze za mało czasu minęło by być pewnym, ze to ustąpiło. Przydałaby się jeszcze aktualizacja firmowego Media Playera, zwiększenia jego funkcjonalności i przede wszystkim prędkości działania (odczytu plików z HDD, czy pendrive). Niezrozumiałe dla mnie jest też, że po wyłączeniu TV pilotem HDD (czy pendrive) "pracuje w tle" przez co TV pobiera ok. 20 W zamiast deklarowanych 0,5 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw kiedy wrzucą obiecaną aktualizacje do 10 .

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czekałem na 10 ale ostatnio zacząłem w to wątpić, bo nic nowego nie wychodziło. Dobrze, że przynajmniej te restarty naprawili, bo mi też dość często się zdarzały.  Zwłaszcza przy włączaniu xboxa series x, gdy po kablu hdmi konsola uruchamiała telewizor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta 10-tka wnosi jakąś wartość dodaną, czy tylko zmianę numerka wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok a pisali w przeciągu paru tygodni. Widocznie procesory sobie nie radziły podczas testów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo niby w Stanach i Kanadzie już dawno jest , i tak dobrze że w ogóle nie zapomnieli o serii XF .

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu u nas była taka sama wersja. 6.7167. Dopiero pare dni temu była aktualizacja 6.7205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem dziś Netflixa po aktualizacji i nie moge zmienić żadnych ustawień obrazu. U Was też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego używasz.  Jeśli chcesz grać na konsoli w 120fps to można, bo ma hdmi 2.1 i vrr. Jesli do oglądania Netflix'a itp, to moim zdaniem nie ma najmniejszej różnicy. No i 90j ma mniejszą jasność chyba.  (Posiadam xf9005,  a dla teściów kupiłem 90j, więc mam porównanie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziala wam Disney+ normalnie?
U mnie czasem jakieś dziwne przycięcia. No i szkoda, że nie można przełączyć DolbyVision na HDR10, bo DV jest delikatne za ciemne. Wieczorem jest ok, ale w dzień nie da się oglądać. Sama jakość streamingu jest nad wyraz dobra (IMAX Ehc. Robi robotę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Mam problem z uzyskaniem dolby digital 5.1 w aplikacji disney+. Tv XF90. Kino domowe yamaha bez hdmi, dzwięk z tv po optyku. Na wszystkich aplikacjach netfliks itp działa bez problemu. Próbowałem różnych ustawień wyjścia i nic. Strasznie to irytujące. Przerabiał to ktoś? Ciekawe jak jest na mibox z android tv? Ja myślę że coś z apką. Dd 5.1 włącza się dosłownie na sekundę po czym przechodzi w sereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Jacha napisał:

Cześć
Mam problem z uzyskaniem dolby digital 5.1 w aplikacji disney+. Tv XF90. Kino domowe yamaha bez hdmi, dzwięk z tv po optyku. Na wszystkich aplikacjach netfliks itp działa bez problemu. Próbowałem różnych ustawień wyjścia i nic. Strasznie to irytujące. Przerabiał to ktoś? Ciekawe jak jest na mibox z android tv? Ja myślę że coś z apką. Dd 5.1 włącza się dosłownie na sekundę po czym przechodzi w sereo.

Podpinam się pod pytanie. Mam identyczną sytuację z HBO MAX. Również korzystam ze starszej YAMAHY bez hdmi podłączonej po optyku (załączam filmik). Długo walczyłem z tematem ale wkońcu odpuściłem. Skoro w Disney+ jest to samo znaczyło by że winę ponosi soft naszych TV. Jak i u kolegi w innych serwisach DD5.1 śmiga bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W disney+ na amplitunerze Cambridge to samo. Na ułamek sekundy wykrywa 5.1 i przechodzi w stereo. Na forum miboxa z android tv zgłaszają to samo. Wina leży po stronie aplikacji wydanej na android tv. Pozostaje czekać na aktualizacje apki. O ile się pojawi...

Czy u kolegów posiadających amplitunery z hdmi disney+ przesyła dolby digital 5.1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Jacha napisał:

W disney+ na amplitunerze Cambridge to samo. Na ułamek sekundy wykrywa 5.1 i przechodzi w stereo. Na forum miboxa z android tv zgłaszają to samo. Wina leży po stronie aplikacji wydanej na android tv. Pozostaje czekać na aktualizacje apki. O ile się pojawi...

Czy u kolegów posiadających amplitunery z hdmi disney+ przesyła dolby digital 5.1?

Z HBO już cztery miesiące nic z tym nie zrobili. Możliwe że nie zamierzają że względu na stosunkowo małą rzeszę używającą starszych amplitunerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na upartego podobno z chromecast  wszystko działa i po optyku z Tv przesyła dźwięk wielokanałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ktoś uzywa disney plus i powie mi, gdzie zmienić kolor tła, czcionki napisów, przezroczystość? Bo chyba jestem slepy4551ca9e5ce53d902746ecdb04b31963.jpgaaa73dd216f1a22723e38079beb0fb14.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@psq - na oledzie Panasonika FZ800, wchodzisz w aplikacji ikonkę napisów (prawy górny róg) i po kliknięciu masz - dźwięk, napisy, styl napisów. W stylu napisów zmieniasz sobie dowolnie jak chcesz.

Ogólnie w aplikacji mam ustawiony język polski

W porównaniu do Twojego zdjęcia jest jeszcze trzecia kolumna (obok napisy) "styl napisów". Może musisz pokombinować i ustawić (w filmie)  język angielski i napisy pl, itp. Jak tego nie ma to faktycznie lipa.

P.S

Tak to wygląda

 

 

 

wwwwww.jpg

Edytowane przez Groszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...