Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

No to świetnie. Szkoda tylko, że tak długo to trwało i kosztowało tyle nerwów.

Ciekaw jestem Pana odczuć co do jakości HDR (czy może raczej mocy) oraz wygaszania lokalnego w porównaniu do XF90. Proszę dać znać za jakiś czas :)

Co do systemu to myślę, że nie będzie wymagał długiego przyzwyczajania się. Wiekszość ważnych ustawień dotyczących obrazu i dźwięku jest dostępnych z szybkiego menu więc do głównych ustawień nie trzeba zaglądać zbyt często.

No i obsługa głosowa w Google TV działa też bardzo fajnie - komunikat w stylu "Uruchom Wiedźmin Netflix" i od razu odpala się dana produkcja. Niby bajer, ale jak się czasem nie chce "przeklikiwać" menu to można sobie tak ułatwić :)

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2023 o 23:00, boywrc napisał:

No i dziś w końcu przywieźli mi telewizor, póki co wszystko jest ok. System jest dużo bardziej rozbudowany, trzeba się będzie przyzwyczaić. Pierwsze wrażenia na plus.

Gratulacje wytrwałości i szczęśliwego finału ! Jak emocje opadną napisz jak wrażenia w porównaniu do starego tv ☺️👍

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z użytkowania x90j po trzech tygodniach:
Telewizora używam głównie do oglądania filmów i seriali poprzez aplikacje streamingowe. Zwykłą telewizję oglądam rzadko przez UPC box 4k.
Obraz generalnie jest ciemniejszy ale widać więcej szczegółów, fajnie wygląda HDR. Telewizor jest lepiej fabrycznie skalibrowany po wyjęciu z pudełka.
System działa szybciej, wygodna jest możliwość szybkiej zmiany wybranych ustawień za pomocą pilota.
Największą różnicę według mnie widać w grach na PlayStation 5, tutaj obraz jest zdecydowanie lepszy.
Jeśli chodzi o minusy to widać spore odbicia na matrycy w dzień w dobrze doświetlonym pokoju, soundbar Yamahy podłączony przez hdmi eArc żyje swoim życiem, raz się włącza, raz nie. Brak możliwości obsługi dekodera pilotem od telewizora, pilot średnio wygodny póki co, długi i malutkie przyciski.
A co do samego egzemplarza to data produkcji lipiec 2021, czas pracy matrycy 0 godzin, telewizor był 10 razy włączony. Może być odnowiony, ciężko powiedzieć. Na ten telewizor również wykupiłem dodatkową gwarancję 5 lat.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jaki godny następca XF9005 z VRR, gdzie warto wykorzystać bez utraty DV i jakości obrazu? Oglądanie filmów w UHD płyty i granie na PC z RTX 4080 na pokładzie? Do 5000 zł coś znajdę sensownego 55" lub 65"?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Jaki godny następca XF9005 z VRR, gdzie warto wykorzystać bez utraty DV i jakości obrazu? Oglądanie filmów w UHD płyty i granie na PC z RTX 4080 na pokładzie? Do 5000 zł coś znajdę sensownego 55" lub 65"?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Budżet i zastosowanie wskazywałby na 55C21 od LG ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2023 o 18:29, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Jaki godny następca XF9005 z VRR, gdzie warto wykorzystać bez utraty DV i jakości obrazu? Oglądanie filmów w UHD płyty i granie na PC z RTX 4080 na pokładzie? Do 5000 zł coś znajdę sensownego 55" lub 65"?

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Mam ten sam problem. 55 xf9005 ma piekny obraz i jestem z niego bardzo zadowolony alejest  trochę za mały. Zdecydowałem się na 65 cali ale niestety po ponad miesięcznych poszukiwaniach ( fora, sklepy, recenzje, you tube itp) nie ma godnego następcy. Wiadomo że oled by sprostał ale nie jest to technologia dla mnie i ją wykluczam. Chyba skończy się na tym że zostanę przy tym Sony. To jest żenada co dzieje się teraz na rynku RTV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę że nie jestem sam z tym tematem:) Też planuję przejście z XF9005 na coś lepszego i też mam problem. U mnie rozmiar zostaje ten sam, czyli 65 cali. A co myślicie koledzy o miniled X95K? Będzie to jakiś widoczny krok do przodu? Może pan admin od testów coś podpowie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, zuczek1975 napisał:

no, cena też póki co godna. Poczekamy może spadnie:)

12 699zł za 75cali z cashback nie mała kwota - myślę że utrzyma cenę do czarnego piątku lub będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

No ja chyba pierwszy raz w życiu przejdę mimo wszystko na OLED i LG OLED65C21LA. Jak da Bozia, to w tym roku będzie...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu. Ale ręcznie aktualizowalem z pliku pobranego ze strony Sony. Tv oled AG8 ale to ta sama grupa co XF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co naprawia? 😺

W dniu 31.03.2023 o 09:13, boywrc napisał:

Telewizor jest lepiej fabrycznie skalibrowany po wyjęciu z pudełka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło nowe oprogramowanie (6.7220 z 28 września):

  • Poprawiono ogólne działanie telewizora

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten KD-55XF9005 po ostatniej aktualizacji chyba jest z nim trochę lepiej :)

Od od niedawna światłowód i przy okazji Netflixa przetestowałem szybkość przesyłu Mb/s -wychodzi:
4 K (2160)  7 - 18 Mb/s
HD(1080)  2 - 3 Mb/s

Czyli niby telewizor 4k i rozdzielczość 3840×2160, ale pomimo szybkość internetu 400 Mb/s, filmy 4K otrzymuję jako FHD  z 2160 -czy to jest OK, czy powinienem coś ustawić w TV/Netflixie dla 4K, aby uzyskać prawdziwe  4K (3840×2160)?  Jak to interpretować? 4K=Ful HD??
Czy z płyty Blu-Ray 4K  otrzymam prawdziwe 3840×2160? Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to coś mi się pokręciło, chociaż czytam za Wikipedią - https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozdzielczość_4K

Cytat

Rozdzielczość 4K – wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej. 4K charakteryzuje się czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu do powszechnie używanej rozdzielczości Full HD oraz dziewięciokrotnie większą od High-Definition.

spacer.png

 

Czyli z Blu-Ray będzie dokładnie to samo co z Netflixa, czyli to około 18 Mb/s?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Wideo, które oglądasz to cyfrowy obraz, a więc składa się z bitów, im jest ich więcej, tym lepiej, a obraz jest po prostu lepszy. Film 1080p na płycie posiada średnio 38 Mbps (megabitów na sekundę), a film 4K nawet 100 Mbps. Bitrate serwisów streamingowych to często około ¼ jakości płyt Blu-ray więc siłą  rzeczy obraz z Netflixa czy innych serwisów będzie gorszy , ja osobiście na Apple TV miałem około 30Mb/s więc około 2 - 3 razy gorzej niż z z Blu-Ray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Adaxis napisał:

 

Nie myl bitrate'u z rozdzielczością. 

Edytowane przez peterka20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to w dużej mierze kwestia odległości z jakiej się ogląda ekran, im bliżej tym rozdzielczość i bitrate robią różnicę.

Wysłane z mojego SM-A546E przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...