Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Przyciskiem audio na pilocie możesz zmienić na literkę A lub B lub nie ma wcale jest to jakiś podwójny dziwek czy jakoś tak
Proponuję słowo "dźwięk" bo to powyżej brzmi dwuznacznie.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się słownika w telefonie, wiadomo o co chodzi, dla głodnego to i mogą być dzi..ki stereo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, DawidP napisał:

Przyciskiem audio na pilocie możesz zmienić na literkę A lub B lub nie ma wcale jest to jakiś podwójny dziwek czy jakoś tak

No i problem rozwiązany, prawidłowo działa tylko "bez literki". Dzięki za informację, ja szukałem po ustawieniach w menu i zapomniałem o tym przycisku audio na pilocie a faktycznie kiedyś testowałem jego działanie tylko dawno temu i niestety zapomniałem.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował już ktoś już HBO MAX na naszym XF? Ja zawiedziony, używam starszego amplitunera kina domowego Yamahy i liczyłem na dźwięk 5.1 a tu niestety nie działa mimo że przy tytule jest oznaczenie 5.1 leci stereo PCM. Wzmacniacz  z połączony z TV "światełkiem", Netflix i Amazon prawidłowo przekazują ścieżkę 5.1. Poradzi mi ktoś jak to poprawić w HBO MAX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A w tv w ustawieniech dźwięku masz Dolby dygital czy pcm? Na netfilksie oglądamłem ostatnio serial " the Fall". Przy tytule pokazuje 5.1 a leci 2.0 okazało się że jest 5.1 ale w wersji oryginalnej po angielsku tylko. Wtedy ratuje się PLII lub Neo 6. HBO Nie mam więc nie wiem jak tam jest. Stare hbo miało tylko 2.0

Edytowane przez pavio01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pavio01 napisał:

A w tv w ustawieniech dźwięku masz Dolby dygital czy pcm? Na netfilksie oglądamłem ostatnio serial " the Fall". Przy tytule pokazuje 5.1 a leci 2.0 okazało się że jest 5.1 ale w wersji oryginalnej po angielsku tylko. Wtedy ratuje się PLII lub Neo 6. HBO Nie mam więc nie wiem jak tam jest. Stare hbo miało tylko 2.0

W TV nie ma ustawionego wymuszonego PCM i zestaw audio jest zamiast głośników TV. Jak napisałem wyżej z innych serwisów bezproblemowo leci dźwięk wielokanałowy. Jedynie jest tam takie ustawienie wyjścia audio nie pamiętam dokładnie, możliwość ustawienia Dolby Digital lub Dolby Digital Plus i tam pomimo, że ustawie DD to i tak samo wraca samo na DD Plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starym Onkyo po ARC leci DD+. Oryginalna ścieżka jest w Atmos ale jak wiadomo tylko przez eARC można taki dźwięk przesłać.

Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

XF9005 uruchamia się bez głosu 

Od jakiegoś tygodnia tv Sony bravia xf9005 uruchamia sie bez głosu. Pomaga ponowne uruchomienie lub wejście w opcje dźwięku porzestawianie dowolnych ustawień i powrót ich na swoje miejsce.  Po optyku  ( na kino domowe ) dźwięk idzie od razu. 

Może ktoś coś? 

Dziękuję. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pavio01 napisał:

 

XF9005 uruchamia się bez głosu 

Od jakiegoś tygodnia tv Sony bravia xf9005 uruchamia sie bez głosu. Pomaga ponowne uruchomienie lub wejście w opcje dźwięku porzestawianie dowolnych ustawień i powrót ich na swoje miejsce.  Po optyku  ( na kino domowe ) dźwięk idzie od razu. 

Może ktoś coś? 

Dziękuję. pozdrawiam

Ja głośników tv nie używam, dźwięk tylko z kina po optyku więc nie wypowiem się ale korzystając z okazji zapytam czy korzystasz może z HBOMAX? Pytam bo u mnie w takiej konfiguracji nie ma dźwięku 5.1 z tego serwisu. Z Netflixa i Prime Video śmigają ścieżki 5.1 aż miło. Walczę z tematem już od 8 marca bezskutecznie. Nie wiem czy to wina naszych TV czy mojej leciwej Yamahy z 2003 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywrócenie do fabrycznych ustawień pomogło. Co do HBO MAX mam tak samo. Jakby przalacza na 2 sekundy na Dolby i wraca na pl2.  Hyba jednak coś u nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jaki polecacie kolejny TV po XF9005. Skłaniam się ku OLED, jakiś konkretny typ, żeby człowiek jeszcze michę jarzył, ale w znośnej cenie. Źródło tylko 4K UHD z płyt i plików, XSX i PS5.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze A80J to bardzo dobry wybór. Syn ma. Ja jadę na starszym AG8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

7 minut temu, mikoko napisał:

Myśle ze A80J to bardzo dobry wybór. Syn ma. Ja jadę na starszym AG8

Dzięki za informację. A coś z konkurencji np. LG warto w OLED - mają bardziej znośne ceny? Coś z serii B1? Interesuje mnie tym razem 65" zamiast 55" - wkurzają mnie tutaj kąty widzenia, że trzeba siedzieć w linii prostej. Demoluje to ustalony porządek życia na kanapie podczas oglądania ;) Nigdy wcześniej nie miałem OLEDa, także to dziewicze wyspy...

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń, nasycenie kolorów, kontrast to bez porównania z technologia LCD. Problem kątów widzenia przy Oled znika bezpowrotnie. Co do lg nie wypowiem się natomiast przy tv Sony wyciągasz z pudła i oglądasz bez kalibracji. Odwzorowanie ma wyśmienite. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

10 minut temu, mikoko napisał:

Czerń, nasycenie kolorów, kontrast to bez porównania z technologia LCD. Problem kątów widzenia przy Oled znika bezpowrotnie. Co do lg nie wypowiem się natomiast przy tv Sony wyciągasz z pudła i oglądasz bez kalibracji. Odwzorowanie ma wyśmienite. 

A jak z tym legendarnym tematem wypalania na OLEDach, coś się zmieniło w technologii, można śmiało grać na XSX/PS5 bez martwienia się o ten problem? Jakby nie było w grach nie ma loga kanałów TV, ale są stałe elementy HUD, mapki itp.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUD w grach coraz częściej można wyłączyć w opcjach. Gram na PS 5 i się nie stresuje. Ale gram niezbyt często. Raz na 2 tygodnie zasiądę na pare godzin. Ważne by oleda nie odłączać od prądu (listwa) w stanie czuwania. Robi wtedy czasem kompensacje matrycy (Wyrównuje napięcia na diodach) Co do oglądanie tv. Unikać kanałów z paskami typu TVN 24 i tvp info. Co do loga widzę ze już prawie wszyscy nadawcy zmniejszyli nich intensywność lub transparentność. Uparciuch to AXN gdzie przygasza logo na reklamach a swieci po oczach na filmach. Srał ich pies i tak nie oglądam. Jaśność matrycy mam ustawioną na 20-25 wiec się zbytnio nie przejmuje. Nic nie wali po oczach 😀

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwieje pewien mit powtarzany czasem. Każdy oled się wypala. Każdy. To fizyczna cecha tej technologi. Żadne algorytmy oprogramowania nic nie zaradzą, mogą jedynie zamaskować wyróżnianie się tych wypaleń. Wiecej przepracowanych godzin, bardziej zużyty ekran. Potocznie nazywane wypaleniami obszary to poprostu miejsca które szybciej się zużyły niż pozostałe miejsca ekranu (emitują światło słabiej) najszybciej ulegają zużyciu niebieskie subpixele, potem zieleń, czerwień na końcu. Algorytmy pomagają ujednolicić ekran, tak by ludzkie oko nie widziało różnic. Czyli.. zużywają nieco bardziej pozostałe części ekranu na podstawie statystyk wysterowania. Podbijanie napięć na subpixelach które świecą inaczej, bo się szybciej zużyły przyspieszyło by tylko ich degradacje. Konkluzja: kupując OLEDA do gier trzeba sie liczyc ze stopniowym życiem calego ekranu. Algorytmy producenta pozwolą uniknąć niejedorodnosci ekranu, ale całość będzie świecić słabiej i słabiej. Plus: panele produkowane dziś zużywają się wolniej przy tej samej ilości przepracowanych godzin niż chociażby jeszcze te produkowane 4-5 lat temu.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Dzięki za informacje i wytłumaczenie.

Czy w swoich TV macie opcje:

- tworzenie realizmu na ręcznie czy wyłączone
- czujnik światła - wyłączony czy włączony

Jest jakaś inna technologia w TV porównywalna jakościowo do OLED? Zachowane dobre kąty widzenia, kontrast, czerń itp.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje. Powłoka X-Wide Angle na ekranie poprawiająca kąty wraz z Full Array LED. Musisz zobaczyć które modele je mają. Mówię o tv Sony. Albo ostatni wypust Sony miniLed ale to kosmiczne pieniądze 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do statycznych obrazów jak np. logo w telewizji, to LG ma funkcję Logo Luminance Adjustment która przyciemnia statyczne obrazy by zapobiegać wypalaniu pixeli.

Co do statycznych obrazów jak np. logo w telewizji, to LG ma funkcję Logo Luminance Adjustment, która przyciemnia statyczne obrazy by zapobiegać wypalaniu pixeli.

Ja też przymierzam się do zakupu Oleda i chcę go używać przez większość czasu jako monitor do PC. Na Youtube jest sporo filmów ludzi którzy korzystają w ten sposób i nie mają wypaleń. Trzeba być tylko ostrożnym i np. pozbyć się ikon z pulpitu czy też ustawić pasek narzędzi windows na auto ukrywanie. 

W 2019 roku też miałem ochotę na Oled ale bałem się wypaleń, dlatego wziąłem LED 55xf9005. Teraz tego żałuję bo po dwóch latach ten xf9005 zaczął się psuć, miałem trzy sytuacje gdy telewizor się włączał ale nie wyświetlał obrazu, a jakieś trzy tygodnie temu wyskoczył mi pionowy pasek z prawej strony ekranu i parę małych.

Dlatego poczekam aż LG C2 stanieje i go kupię, nie zawracając sobie głowy wypaleniami i oby wytrzymał chociaż 3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem - ten pionowy pasek to wyskoczył Tobie po okresie gwarancji i pozostałeś na lodzie z tym swoim zepsutym XF90? Ja też miałem pasek pionowy na LCD Sony, wyskoczył mi po po około 3 latach, ale na szczęście miałem wykupioną 5-ioletnią gwarancję i obyło się bez problemów, wręcz korzystnie. Natomiast co do "zamiany na oleda i nie zawracanie sobie głowy" to wiesz... Jak w tym powiedzeniu, że "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" - zaś porzuciwszy emocje to chłodno patrząc - wcale nie ma pewności, że z oledem będą mniejsze kłopoty niż np z XF. szczególnie jeśli się liczy, że po dwóch latach gwarancji na pewno się nic złego nie wydarzy. To trochę loteriaz tymi panelami. Dodatkowo i tak rzadziej słychać o naszych pionowych paskach niż wypalanie oledów. Ale nie dziwię się, że wymagającego użytkownika w końcu kusi, aby szukać oleda i pozbyć się efektów bloomingu, a już szczególnie pod kątami. C2, A90J

W dniu 26.03.2022 o 13:00, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Dzięki za informację. A coś z konkurencji np. LG warto w OLED - mają bardziej znośne ceny? Coś z serii B1? Interesuje mnie tym razem 65" zamiast 55" - wkurzają mnie tutaj kąty widzenia, że trzeba siedzieć w linii prostej. Demoluje to ustalony porządek życia na kanapie podczas oglądania ;) Nigdy wcześniej nie miałem OLEDa, także to dziewicze wyspy...

Z poważaniem

może B1 Tobie wystarczy, a może nie. Przy przesiadce z jasnego XF90 w dzień lub z lampami na kanapie to może się okazać, że będzie ciemny, choć kolega @mikoko z AG8 nie narzeka...

W dniu 26.03.2022 o 16:41, jeffik79 napisał:

W 2019 roku też miałem ochotę na Oled ale bałem się wypaleń, dlatego wziąłem LED 55xf9005. Teraz tego żałuję bo po dwóch latach ten xf9005 zaczął się psuć, miałem trzy sytuacje gdy telewizor się włączał ale nie wyświetlał obrazu, a jakieś trzy tygodnie temu wyskoczył mi pionowy pasek z prawej strony ekranu i parę małych.

Dlatego poczekam aż LG C2 stanieje i go kupię, nie zawracając sobie głowy wypaleniami i oby wytrzymał chociaż 3 lata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam tym bardziej ze dostałem nówkę sztukę przy wymianie gwarancyjnej z XG9505 którego wypaliłem. Tak tak wypaliłem LCD na paskach TVN 24 przy dość jasnym ekranie. Jak widać jasność to nie wszystko. Nie lubię jak mi wali po oczach szczególnie wieczorkami. W ustawieniach mam jasność na 20-25 i wlqczony czujnik jasnosci wiec pewnie i on trochę przyciemnia. Jak idę z psem na spacer gdy jest ciemno i widzę jak u sąsiadów świecą ekrany to klękajcie narody. Dosłownie jakby gość spawał. 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz gustu. Nie po to place za 1000 nitów żeby oglądać na 300 :) na poziomie Samsunga za 2000 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2022 o 13:00, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Dzięki za informację. A coś z konkurencji np. LG warto w OLED - mają bardziej znośne ceny? Coś z serii B1? 

LG cudują z panelami w seriach niższych, a i w wyższych różnie bywa … Jeżeli Cię stać to Sony zdecydowanie, najlepiej w ogóle pomyśleć nad nowym modelem na panelu OLED QD od Samsunga. Nie wiem tylko kiedy pojawi się w sklepach i czy chcesz płacić za nowość (ma być naprawdę drogo).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy spodziewali się bardzo wysokich cen, ale Samsung zaskoczył bo s95b 55 cali na premierę ma kosztować 2199$ a 65 cali 2999$.

Ja z niecierpliwością czekam na dokładne testy, a później na obniżkę cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...