Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam model tv 65xf9005  i tuner vu + uno 4k se  i soundbar YAMAHA YAS-207 i problem polega na tym ,że dźwięk od początku mi się nie podobał i dzisiaj zobaczyłem ,że jak wejdę w tunerze wybór ścieżki audio i włączę Pcm Multichannel i wyłączę Pcm Multichannel to dźwięk nie jest przytłumiony i wszystko gra głośniej,ale zmienię tylko kanał to wszystko wraca i znów muszę robić cały zabieg z Pcm Multichannel ,wdzię,żę to jest problem po stronie tv,bo za każdym razem jak zmieniam ustawienia pcm to u góry się włącza belka z ustawieniami trybu wyświetlania i głośników ,szukam wszędzie i tak jakby telewizor dekodował dźwięk  i tylko działa to jednorazowo ,a po zmianie kanału wszystko znów jest ciszej ...
Zobacz Poziom głośności - Zakres dynamiki, u mnie na skompresowanym jest dużo ciszej.

Panowie, ja mam problem z pilotem, raz działa, raz nie, nieważne czy nowe baterie, z bliska czy z daleka, jakby przestawał reagować na przyciski. Wcześniej przez trzy lata było dobrze, ktos ma może jakiś pomysł?

a6097097913205d189128303533454ee.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie soundbary z xf9005? Jak wrażenia? Na tą chwilę po głowie chodzą mi yamaha yas 209 i samsung q60t ale sam nie wiem. W tej chwili mam stare kino domowe 5.1. Jakoś to gra ale soundbar kusi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, boywrc napisał:

Zobacz Poziom głośności - Zakres dynamiki, u mnie na skompresowanym jest dużo ciszej.

Panowie, ja mam problem z pilotem, raz działa, raz nie, nieważne czy nowe baterie, z bliska czy z daleka, jakby przestawał reagować na przyciski. Wcześniej przez trzy lata było dobrze, ktos ma może jakiś pomysł?

a6097097913205d189128303533454ee.jpg

Spróbuj wyjąc baterie z pilota i ponaciskać klawisze. Niech się pożądanie zresetuje  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z tymi biegunami, minute bez baterii i wciskać power, po jakimś czasie znów się tak dzieje. Wkurza, bo jest to losowe, raz działa dobrze a raz wcale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Jakie macie soundbary z xf9005? Jak wrażenia?


Yamaha BAR 400, gra jak to belka, lepiej niż TV, jednak jeśli priorytetem jest dźwięk, to lepiej amplituner i kolumny stereo.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy problem z HDR i Netflix jest jakiś rozwiązany? U mnie problem pojawia się co jakiś czas i dalej pomaga restart aplikacji.

Sam problem polega na przełączaniu się HDR on off podczas oglądania. Kolory raz są ok a raz żółte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozwiązany. Dalej jest ten problem a Sony go ignoruje i olewa klientów. 

Mam pytanie, sparowałem sobie pilot bluetooth od Canal Plus Boxa z tym telewizorem. Wszystko fajnie działa poza jednym, w momencie jak chce coś wpisać w wyszukiwarce czy to YouTuba czy playera to nie pojawia się w ogóle klawiatura. Wie ktoś może jak to ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.01.2022 o 14:25, kepa416 napisał:

Cześć,

Czy problem z HDR i Netflix jest jakiś rozwiązany? U mnie problem pojawia się co jakiś czas i dalej pomaga restart aplikacji.

Sam problem polega na przełączaniu się HDR on off podczas oglądania. Kolory raz są ok a raz żółte

Pojawiło mi się to  pierwszy raz na obecnie oglądanym serialu. Na 3 ostatnich odcinkach. Co uważasz za restart aplikacji? Co dzień 1 odcinek i co dzień to samo. Aplikacja uruchomiona na "świeżo" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomaga jedynie uruchomienie ponowne tv. Przytrzymaj przycisk power, następnie wybierz opcję ,,uruchom ponownie".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna to macie? Ja dopiero parę dni. Przez kodi jest ok. Ale potrafi czasem buforować parę sekund:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minumum od roku. Ale zdarza mi się to średnio raz na 2 miesiące.  Jak już się zacznie, to jest widoczne we wszystkich filmach z Dolby Vision, aż do ponownego uruchomienia tv tak jak pisałem.  Później znów długo spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że u mnie dopiero teraz się zaczęło. W ogole ten dolby vision to przy filmach z ciemnymi scenami to masakra. Nic nie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem kino domowe Denon i za nic nie mogę wymusić żeby włączało się i wyłączało razem z TV. Podłączone szybkim kablem pod hdmi arc i tv go nie włącza ani nie idzie sterować głośnościa z pilota tv. Wszystkie opcje sprawdzone i lipa:(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj że jest tylko jeden Port HDMI Arc może w innym porcie masz podłączone?

 

Arc działa może to wina Denona i raczej kinie można by pogrzebać czy zezwala na sterowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, peterka20 napisał:

Rozumiem, że ustawiałeś Bravia Sync? 

Oczywiście. Pokazuje się napis wysylam sygnał do urządzeń, poniżej lista urządzeń. A tam pusto. 

9 minut temu, kepa416 napisał:

Pamietaj że jest tylko jeden Port HDMI Arc może w innym porcie masz podłączone?

 

Arc działa może to wina Denona i raczej kinie można by pogrzebać czy zezwala na sterowanie

No niby pozwala. Sygnał przez hdmi idzie bo jest na tv wyświetlane menu amplitunera ale dźwięk który teoretycznie powinien płynąć przez hdmi nie idzie i musiałem zastosować optyka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coś jest słabo z dźwiękiem dwukanałowym z tunera sat podpiętego do TV złączem HDMI 3 ARC. Po uruchomieniu testu stereo z tunera okazuje się, że słychać tylko prawy kanał we wszystkich głośnikach. Na programach z 5-kanałowym (DD) dźwiękiem działają prawidłowo wszystkie kanały. Na innym złączu HDMI nie występuje ten problem. Wykluczyłem winę tunera sat, amplitunera kina domowego, oraz kabla więc pozostaje tylko złącze HDMI 3 i jego ustawienia. Zauważyłem, że na pasku informacyjnym wyświetlona jest literka "B" pomiędzy ikonami głośników (załączam zdjęcie) i nie wiem co ona oznacza, czy może mieć coś wspólnego z tym?. Na innych HDMI nie ma tego "B". Pomóżcie  uświadomcie co oznacza to "B" :)20220227_191524.thumb.jpg.d2ad26a553c8c1016b7c763bfcdb6bcb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciskiem audio na pilocie możesz zmienić na literkę A lub B lub nie ma wcale jest to jakiś podwójny dziwek czy jakoś tak

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...