Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.12.2021 o 11:15, jeffik79 napisał:

Wczoraj 40 dni po 2 letniej gwarancji padł mi telewizor z tego wątku 55 cali :( . Włączyłem go rano i po chwili zgasł ekran, lekko się podświetla ale jest cały ciemny, działa tylko fonie. Zadzwoniłem do osiedlowego serwisanta, zobaczymy może uda się go naprawić, oby to nie była padnięta matryca. 

Staram się już rozglądać za czymś nowym,  wpadł mi w oko x90j ale martwi mnie u niego tylko 32 strefy wygaszania. No nic może stary uda się naprawić.

Na 100% padła matryca ja tak miałem miesiąc przed końcem gwarancji i też 55 cali. Robiłem hard reset zadzwoniłem opisałem usterkę i dostałem nowy TV z 2 letnia gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, shortie napisał:

Na 100% padła matryca ja tak miałem miesiąc przed końcem gwarancji i też 55 cali. Robiłem hard reset zadzwoniłem opisałem usterkę i dostałem nowy TV z 2 letnia gwarancja.

Kurcze nie strasz mnie. Mam nadzieję że do jutra będę coś wiedział, bo jest promocja do jutra do godziny 14:00 na QN91A 5449zł. Trochę drogo ale co zrobić. Nie chcę telewizora gorszego niż miałem. Wiem że taniej można kupić Oled A80J lub C1 ale telewizor głównie służy mi jako monitor do PC i boje się o wypalenia. W sumie mógłbym wziąć rozszerzoną gwarancję, ale boje się że nie będą chcieli wymienić wypalonej matrycy ze względu na to że TV służył jako monitor. 

Jest jeszcze x90j ale przy 24 strefach boje się że lokalne wygaszanie będzie gorzej działało jak w xf9005.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2021 o 16:46, burz napisał:

Jak wróci daj znać, co padło.

Rozmawiałem z serwisantem i okazało się że po podłączeniu u niego telewizor normalnie się włączył i chodzi cały czas od dwóch dni. U siebie odłączałem go dwa razy z prądu, ale nic to nie pomagało. Możliwe że potrzebna była dłuższa przerwa bez zasilania. Serwisant mówił że może gdzieś luty w taśmach nie stykają i w transporcie przy drganiach jakoś się to naprawiło, i że jeśli raz się tak zrobiło to za jakiś czas zrobi się to samo. 

Ja już byłem zdecydowany na zakup LG C1 i nie ukrywam że się trochę napaliłem na Oleda  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapakuj tv do auta i pojedź gdzieś. Może znowu się zepsuje. Będzie argument dla oleda 😀

  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam model tv 65xf9005  i tuner vu + uno 4k se  i soundbar YAMAHA YAS-207 i problem polega na tym ,że dźwięk od początku mi się nie podobał i dzisiaj zobaczyłem ,że jak wejdę w tunerze wybór ścieżki audio i włączę Pcm Multichannel i wyłączę Pcm Multichannel to dźwięk nie jest przytłumiony i wszystko gra głośniej,ale zmienię tylko kanał to wszystko wraca i znów muszę robić cały zabieg z Pcm Multichannel ,wdzię,żę to jest problem po stronie tv,bo za każdym razem jak zmieniam ustawienia pcm to u góry się włącza belka z ustawieniami trybu wyświetlania i głośników ,szukam wszędzie i tak jakby telewizor dekodował dźwięk  i tylko działa to jednorazowo ,a po zmianie kanału wszystko znów jest ciszej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj ptaszek (włącz) na pierwszej pozycji Digital dolby/downmix. Mowa o vu+ 

Edytowane przez mikoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adamskulsk napisał:

Witam mam model tv 65xf9005  i tuner vu + uno 4k se  i soundbar YAMAHA YAS-207 i problem polega na tym ,że dźwięk od początku mi się nie podobał i dzisiaj zobaczyłem ,że jak wejdę w tunerze wybór ścieżki audio i włączę Pcm Multichannel i wyłączę Pcm Multichannel to dźwięk nie jest przytłumiony i wszystko gra głośniej,ale zmienię tylko kanał to wszystko wraca i znów muszę robić cały zabieg z Pcm Multichannel ,wdzię,żę to jest problem po stronie tv,bo za każdym razem jak zmieniam ustawienia pcm to u góry się włącza belka z ustawieniami trybu wyświetlania i głośników ,szukam wszędzie i tak jakby telewizor dekodował dźwięk  i tylko działa to jednorazowo ,a po zmianie kanału wszystko znów jest ciszej ...

Pomijając te problemy jesteś zadowolony z tego soundbara? Myślę o yas 209 ale nie mogę się zdecydować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mikoko napisał:

Daj ptaszek (włącz) na pierwszej pozycji Digital dolby/downmix. Mowa o vu+ 

witam mam opcję w vu+  soft openatv 6.4:

pcm Multichannel   nie

ac3 downmix           nie

aac downmic           nie

ogólne opóźnienie ac3       0

ogólne opóźnienie pcm     0

3d surround                 wyłączony

i nic nie pomaga,działa tylko pcm multichannel jak go włączę i zaraz wyłączę ,to wszystko jest głośniejsze i wyraźniejsze ,ale tylko dopóki nie przełączę na inny kanał ,bo później znów muszę powtarzać ten zabieg

6 minut temu, pavio01 napisał:

Pomijając te problemy jesteś zadowolony z tego soundbara? Myślę o yas 209 ale nie mogę się zdecydować :)

w sumie jestem zadowolony tylko bardzo mnie irytuje ten problem co opisałem ,nie mam większych z nim problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pavio01 napisał:

Te ustawienia co podałeś to w soundbarze? A jak masz w tv? 

te ustawienia są w tunerze sat vu +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pavio01 napisał:

A nie możesz dac soundbara bezpośrednio pod tv? 

Soundbar jest podpięty bezpośrednio pod tv pod hdmi arc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pavio01 napisał:

I jakie masz ustawienia dźwięku w tv? Jakie wyjście ustawiłeś? 

 

głośnik: system audio

wyjście słuchawkowe: słuchawki

priorytet systemu audio : wyłączony

synchronizacja trybu dźwięku : włączona

synchronizacja A/v: automat cyfrowe wyjście audio: automat 1

wyjście dolby digital plus: dolby digital plus

dane wejściowe (hdmi2)

clearAudio +: wyłączone

tryb dźwięku : muzyka

ustawienia dźwięku : nic nie mogę wybrać tylko jest napisane hdmi 2

położenie tv: ściana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pavio01 napisał:

Czemu nasz wyjście słuchawki? 

A zmieniałeś na PCM? 

a jak mam mieć inaczej wyjście słuchawkowe ustawione jak subwoofer jest połączony po bluetooth ,to po co mam zmieniać to?zmieniałem z automat na pcm i też to nic nie nadje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, pavio01 napisał:

To chyba yamaha jest uszkodzona

 

ale dlaczego ma być uszkodzona ,jak działa tylko coś tv dekoduje moim zdaniem lub tuner tv,bo przecież jeżeli włączę pcm i wyłączę to wszystko gra,problem jest jeżeli zmienię kanał i ciszej gra,moim zdaniem to coś w ustawieniach tv lub muszę zmienić oprogramowanie w tunerze tv

znalazłem jeszcze coś takiego,ktoś miał podobny problem

https://www.avforums.com/threads/problem-with-very-low-dialogue-on-yamaha-yas-207.2210729/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...