Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,  możne nie na temat  ale  mam problem co kupić mam tv 77 OLED sony Ag9 dla mnie za ciemny niestety  oglądam nc plus netflix Disney nie gram .. i się zastanawiam, czy możne zmienić tv na 83 OLED sony lub samsung NEO LED  .. pokój mam jasny full słońca   .Nie wiem jak jasny jest  sony aj90 od tego co mam  77 AG9 i czy jak kupie 83 nie będę żałować czy kupić samsung  85 NEO LED  9seri i BEDZIE  po sprawie ..Proszę o pomoc znawców co będzie lepsze  bo tak naprawdę nie wIem co kupić  kompletnie ...

Edytowane przez Lukasz Knap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lukasz Knap napisał:

Witam ,  możne nie na temat  ale  mam problem co kupić mam tv 77 OLED sony Ag9 dla mnie za ciemny niestety  oglądam nc plus netflix Disney nie gram .. i się zastanawiam, czy możne zmienić tv na 83 OLED sony lub samsung NEO LED  .. pokój mam jasny full słońca   .Nie wiem jak jasny jest  sony aj90 od tego co mam  77 AG9 i czy jak kupie 83 nie będę żałować czy kupić samsung  85 NEO LED  9seri i BEDZIE  po sprawie ..Proszę o pomoc znawców co będzie lepsze  bo tak naprawdę nie wIem co kupić  kompletnie ...

 Witaj, jeśli masz nasłonecznione pomieszczenie to z tym Samsungiem bym uważał. Tutaj masz test Samsung Neo QLED QN95A.


https://hdtvpolska.com/samsung-neo-qled-qn95a-mini-led-test-recenzja/?showfull=1

Jedynym zastrzeżeniem, które tutaj mam jest powłoka ekranu. Przy oświetleniu zewnętrznym odbija ona sporo światła i wygląda jakby telewizor uwstecznił się względem modeli ubiegłorocznych. Telewizory QLED z zeszłego roku posiadały matrycę na której czerń, przy dużym oświetleniu otoczenia, wyglądała na ciemniejszą nawet od tej z OLED’a. W tym roku jest odwrotnie, przynajmniej w przypadku QN95A
Źródło: https://hdtvpolska.com/samsung-neo-qled-qn95a-mini-led-test-recenzja/?showfull=1

Samsung-QN95-test-16.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Od nowej aktualizacji mam problem z niektorymi aplikacjami oraz odczytywaniem pendrive.

Chodzi o to, że niektore aplikacje np. Spotify lub Ipla nie uruchamiaja sie, po wejsciu w nie pokazuje sie na ekranie ikona danej aplikacji, lecz po chwili wylacza sie sama i wyrzuca mnie do glownego menu TV.. 

Z pendrivem mam podobny problem, chwile po aktualizacji wszystko bylo dobrze, nastepnie dzialo sie podobnie jak z aplikacjami, wyskakiwalo menu nośnika lecz od razu znikalo. Pendrive pracuje, swieci sie.

Teraz telewizor nie odczytuje zadnego pendrive, a probowalem juz z dwoma roznymi.

Dodam, ze uruchamialem TV ponownie ( przytrzymujac dluzej przycisk ) lecz to takze nie pomoglo.

 

 

Edytowane przez gapiszmisienabebech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam tv 55xf9005, czy moglby ktos podzielic sie ustawieniami obrazu dla telewizji HD i 4K? dziekuje bardzo za pomoc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, betek napisał:

Witam, posiadam tv 55xf9005, czy moglby ktos podzielic sie ustawieniami obrazu dla telewizji HD i 4K? dziekuje bardzo za pomoc..

Najlepiej wpisz co masz, podpowiemy czy ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Xisiek napisał:

Najlepiej wpisz co masz, podpowiemy czy ok :)

Jak co mam? Standardowe ustawienia obrazu jakie były od początku. Dekoder nc+ 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, betek napisał:

Jak co mam? Standardowe ustawienia obrazu jakie były od początku. Dekoder nc+ 4k

Wejdź w menu i podaj parametry obrazu, bo obecnie bazując na twojej odpowiedzi można doradzić abyś ustawił sobie „ustawienie niestandardowe”. 🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najkrócej jak się da - ustaw tryb obrazu na Film (Pro), następnie przestaw Motionflow na Standardowy. Wyłącz ulepszenia obrazu oprócz Łagodnej gradacji (ustawienie na Mała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Xisiek napisał:

Wejdź w menu i podaj parametry obrazu, bo obecnie bazując na twojej odpowiedzi można doradzić abyś ustawił sobie „ustawienie niestandardowe”. 🥳

Mam na standardzie...

 

Godzinę temu, Buhaj47 napisał:

Najkrócej jak się da - ustaw tryb obrazu na Film (Pro), następnie przestaw Motionflow na Standardowy. Wyłącz ulepszenia obrazu oprócz Łagodnej gradacji (ustawienie na Mała).

Hmm, to wszystko się wyłącza? Myslalem ze po to to jest zeby było włączone te wszystkie bajery.. Nie za bardzo odpowiadaja mi te ustawienia..

Edytowane przez betek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Mam nowy problem... w swoim xf9005 podłączyłem soundbar jbl 5.0 multibeam do wejścia hdmi ARC, a do innego hdmi dekoder.  Wszystko pięknie śmiga, a soundbar kontroluję pilotem od tv dzięki bravia sync (włącza się razem z tv itp). Wczoraj kupiłem też tv sony 65x93j (czyli wersja z tego roku, która nie ma jeszcze wątku na tym forum). Jesli podłączę sam soundbar do tv, wszystko działa jak na xf9005, jeśli tylko podłączę dekoder c+, do innego hdmi w tv wszystko się psuje,  tv nie może sterować soundbarem, nie włącza się automatycznie, a po chwili telewizor sam odłącza dźwięk od soundbara i przełącza na głośnik tv.... Próbowałem już różnych rzeczy.  Dodam, że nie mogę podłączyć dekodera przez soundbar, bo do wejścia w soundbarze mam podłączony odtwarzacz plyt cd/DVD żeby słuchać muzyke z płyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie. Zdjęcie które wkleiłem jest z tv bravia xr-65x94j. Chciałem obejrzeć film w 4k. Na zdjęciu jest format filmu, ale na tym tv nie da się oglądać, bo ciągle są te paski zielone. Film jest wrzucony na usb. Na dole mam tv bravia xf90, i film normalnie odbiera.. ktoś mi powie o co chodzi?

20210907_180617.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem  zmieniłem Polsat na Canal+  moduł Cam Cl+ . Po skanowaniu kanałów tuner Sat, znajduje 440 kanałów, nie mogę kliknąć ok. Można zmieniać aplikacje , ale nie ma listy kanałów i możliwości jej zapisana. To samo jest z modułem Polsatu. Mam ktoś podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Rabbitp77 napisał:

Mam problem  zmieniłem Polsat na Canal+  moduł Cam Cl+ . Po skanowaniu kanałów tuner Sat, znajduje 440 kanałów, nie mogę kliknąć ok. Można zmieniać aplikacje , ale nie ma listy kanałów i możliwości jej zapisana. To samo jest z modułem Polsatu. Mam ktoś podobny problem?

moduł TNK HD

trzeba poczekać długą chwilę nawet kilka godzin żeby zapisało listę kanałów

lub na kombinować się jakoś przyciskami na pilocie żeby ta tablica z zapisanymi kanałami znikła, już kilka razy to przerabiałem, rozwiązania nie znalazłem aby szybko to zapisać 

Edytowane przez VIRUS21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy pilot z serii xg (RMF-TX500E) będzie 100% działał z TV sony xf 9005? Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten metalowy? Sam zastanawiałem się nad zmianą do mojego oleda AG8. Jest jeden problem. Ten metalowy nie ma klawisza action menu i dlatego zrezygnowałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...