Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że TV potrafi sobie zrobić Reboot sam z siebie podczas normalnej pracy, czyli logo Sony, animacja Android i potem Home. Czy ktoś z Was doświadczał takiej sytuacji, jakieś doświadczenia, jak to wyeliminować?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że TV potrafi sobie zrobić Reboot sam z siebie podczas normalnej pracy, czyli logo Sony, animacja Android i potem Home. Czy ktoś z Was doświadczał takiej sytuacji, jakieś doświadczenia, jak to wyeliminować?

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Mi się zdarzyło dwa może trzy razy przez pond dwa lata użytkowania, tylko nie pamiętam w jakich dokładnie okolicznościach. Zwaliłem to na ogólne przypadłości androida (telefon też czasem się zrestartuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój potrafił się sam włączyć jak mnie nie było w domu. Wyłączyłem aktualizacje automatyczne i już tego nie robi. Może to jest przyczyną? Z kolei od niedawna po aktualizacji systemu sam rozłącza sporadycznie karty pamięci podpięte pod porty usb po wyłączeniu tv. Jedna jako rozszerzenie pamięci masowej, druga do nagrywania.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że TV potrafi sobie zrobić Reboot sam z siebie podczas normalnej pracy, czyli logo Sony, animacja Android i potem Home. Czy ktoś z Was doświadczał takiej sytuacji, jakieś doświadczenia, jak to wyeliminować?
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Z poważaniem
Ostatnio miałem z 3 razy po odpaleniu netflixa. I tylko tam. Aktualnie samo się naprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast jak oglądam np. kanał 136 a później przełączę na 101 i włączę Guide to telewizor sam przełącza się na ostatnio oglądany kanał, czyli 136.

Telewizor często używam jako monitor do PC i tu jest tragedia, bo co chwilę u góry ekranu wyskakuję pasek informacyjny. Dlatego go wyłączyłem ale za to jak oglądam telewizję to nie mam informacji o kanałach.

Po podłączeniu słuchawek BT głośność mam na 0 i nie mogę jej zwiększyć w słuchawkach, muszę wejść w opcję telewizora "Głośność transmisji Bluetooth" i dopiero mogę regulować głośność w słuchawce.

Śmiechu warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, zauważyłem wczoraj coś dziwnego. Konsola ps4 pro gra Horizon działa w HDR gdy są sceny przerywnikowe ale w sumie nie tylko gdy zmienia się kamera obraz albo cały się przyciemnia albo rozjaśnia i tak jakby po chwili dopiero z jasnego na ciemne i odwrotnie. Nie mam pojęcia od czego to może być. Na dvbt nie zauważyłem tego ani na netflixie. Wydaje mi nie że to jakieś ustawienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełącz TV w tryb gry, jeśli jeszcze nie jest, potem pobaw się ustawieniami kontrastu w grze (na początek zmniejsz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik światła wyłącz i jest taka opcja jak automatyczne ustawianie kontrastu czy wzmocnienie kontrastu jakoś tak może to masz na maksa ustawione to też sprawdź. I jak wyżej kolega wspomniał tryb gry to podstawa wtedy wszystkie dopalacze tv są nie aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Drogie forum mam problem ze swoim Tv Sony xh90. Mianowicie od czasu do czasu widzę jakby odświeżanie/micro migniecie na tv podczas oglądania. Mam usługę Orange z dekoderem 4 k , dodatkowo dokupiłem już na zaś kabel HDMI 2.1.
Problem występuje tylko oglądając tv przez dekoder ( nie jest on co chwile tylko co jakiś czas). Przy Oglądaniu materiałów z Netflixa lub platform vod nie zauważyłem takich problemów... Czy ktoś może z forumowiczów miał taka sytuacje ? Może znacie rozwiązanie sytuacji? Czy reklamować telewizor ?
 

Z góry dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Moskwa2020 napisał:

Cześć, 
Drogie forum mam problem ze swoim Tv Sony xh90. Mianowicie od czasu do czasu widzę jakby odświeżanie/micro migniecie na tv podczas oglądania. Mam usługę Orange z dekoderem 4 k , dodatkowo dokupiłem już na zaś kabel HDMI 2.1.
Problem występuje tylko oglądając tv przez dekoder ( nie jest on co chwile tylko co jakiś czas). Przy Oglądaniu materiałów z Netflixa lub platform vod nie zauważyłem takich problemów... Czy ktoś może z forumowiczów miał taka sytuacje ? Może znacie rozwiązanie sytuacji? Czy reklamować telewizor ?
 

Z góry dzieki za odp

Nie wiem, czy pomoże ale zobacz czy w ustawieniach ekranu na problematycznym wejściu masz odhaczoną opcję " pole wyświetlania>wszystkie piksele". Tak nazywa się to w serii xf. W Twoim może być inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich portach hdmi? Masz włączony ulepszony format hdmi? Zobacz inne porty hdmi włącz wyłącz ulepszony format może dekoder zresetuje do ustawień fabrycznych i czy tv był aktualizowany może też mu reset zaserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziwny problem z głośnością po podłączeniu soundbara Yamaha przez HDMI3 ARC: podczas oglądania tv i grania na PS4 jest bardzo niski poziom głośności dźwięku, muszę ustawić minimum 50 żeby w miarę słyszeć, jak słucham przez głośniki tv wystarczy 30 i jest już głośno.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, odpowiem sobie sam: trzeba było zmienić zakres dynamiki Dolby na standardowy. BTW jak jest ustawione u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2021 o 08:44, Janusz Bobrow napisał:

Nie wiem, czy pomoże ale zobacz czy w ustawieniach ekranu na problematycznym wejściu masz odhaczoną opcję " pole wyświetlania>wszystkie piksele". Tak nazywa się to w serii xf. W Twoim może być inaczej...

Posiadam również Orange tv i przy podłączeniu dekodera przez HDMI do wejścia 2 te opcje są na szaro tj. nieaktywne i nie da się zmienić ustawień. Czasami występuje u mnie podobny problem z drganiem obrazu, więc to nie jest wina telewizora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dopisze do problemów z restartowaniem się telewizora. W ciągu ostatnich 3-4 dni miałem 4 takie resety, tak po prostu nagle zaczęło się to dziać. Jakieś działania zapobiegawcze?

 

@VAMET Telewizor się uspokoił, czy dalej mu odbija?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie najnowsza aktualizacje? Można spróbować przywrócić ustawiania. U mnie pomogło to na wiele problemów po przejściu z starego Androida

Macie najnowsza aktualizacje? Można spróbować przywrócić ustawiania. U mnie pomogło to na wiele problemów po przejściu z starego Androida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 21:58, Moskwa2020 napisał:

Cześć, 
Drogie forum mam problem ze swoim Tv Sony xh90. Mianowicie od czasu do czasu widzę jakby odświeżanie/micro migniecie na tv podczas oglądania. Mam usługę Orange z dekoderem 4 k , dodatkowo dokupiłem już na zaś kabel HDMI 2.1.
Problem występuje tylko oglądając tv przez dekoder ( nie jest on co chwile tylko co jakiś czas). Przy Oglądaniu materiałów z Netflixa lub platform vod nie zauważyłem takich problemów... Czy ktoś może z forumowiczów miał taka sytuacje ? Może znacie rozwiązanie sytuacji? Czy reklamować telewizor ?
 

Z góry dzieki za odp

Ja bym spróbował w opcjach obrazu dekodera zmienić częstotliwość odświeżania. Sprawdzić czy w innych trybach nie znika problem. Takie zachowanie może być czasem też spowodowane wadą kabla HDMI zwłaszcza jeśli kabelek ma powyżej 2m to z doświadczenia swojego wiem, że lubi szwankować. Trzeba sprawdzić inny, najlepiej krótszy kabelek żeby wyeliminować jego winę. Posprawdzaj również jak działa na innym porcie HDMI. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 21:58, Moskwa2020 napisał:

Cześć, 
Drogie forum mam problem ze swoim Tv Sony xh90. Mianowicie od czasu do czasu widzę jakby odświeżanie/micro migniecie na tv podczas oglądania. Mam usługę Orange z dekoderem 4 k , dodatkowo dokupiłem już na zaś kabel HDMI 2.1.
Problem występuje tylko oglądając tv przez dekoder ( nie jest on co chwile tylko co jakiś czas). Przy Oglądaniu materiałów z Netflixa lub platform vod nie zauważyłem takich problemów... Czy ktoś może z forumowiczów miał taka sytuacje ? Może znacie rozwiązanie sytuacji? Czy reklamować telewizor ?
 

Z góry dzieki za odp

U mnie przy dekoderze 4k od Toya były minimalne przycinki w obrazie. Problem wyeliminowałem ustawiając w dekoderze maksymalną rozdzielczość czyli 4k. Może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej zrobić w ustawieniach by mecze wyglądały lepiej? Idzie podłączyć do xf90 głośniki 2.1 mhf60u modecom przez Bluetooth i obsługiwać głośność pilotem od TV? Czy soundbar Sony ht-zf9 będzie kompatybilny z tym TV? Bo rozważam zakup tego modelu.

Edytowane przez jarzab1922

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawiony Motionflow na Standardowy i dobrze mi się ogląda mecze, możesz zmienić ustawienie na bardziej płynne, jednak wtedy będzie opera mydlana w filmach. Głośniki 2.1 można podłączyć, jednak nie będzie można sterować głośnością pilotem. Do tego trzeba sprzęt z HDMI CEC, np. odpowiedni soundbar (jak ZF9).

 

Pole wyświetlania w ustawieniach obrazu zmień na Wszystkie piksele lub +1, w zależności od źródła opcje będą nazwane inaczej.

 

Wysłane przez Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Buhaj47 napisał:

Ja mam ustawiony Motionflow na Standardowy i dobrze mi się ogląda mecze, możesz zmienić ustawienie na bardziej płynne, jednak wtedy będzie opera mydlana w filmach. Głośniki 2.1 można podłączyć, jednak nie będzie można sterować głośnością pilotem. Do tego trzeba sprzęt z HDMI CEC, np. odpowiedni soundbar (jak ZF9).

 

Pole wyświetlania w ustawieniach obrazu zmień na Wszystkie piksele lub +1, w zależności od źródła opcje będą nazwane inaczej.

 

Wysłane przez Tapatalka

 

 

 

 

Ja mam wrażenie, że jak oglądam mecze to jak jest długa piłka zagrana to ta piłka i obraz jakby mi migotały. A te pole wyświetlania to nie wiem o co Ci chodzi z tym 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...