Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę potwierdzić już z całą pewnością, że u mnie to był ten powód. Po wyjęciu z drugiego USB odbiornika klawiatury bezprzewodowej odtwarzałem zdjęcia z katalogów, które miały po 100 zdjęć (czy więcej) i nic się nie dzieje. Pokaz przechodzi cały, mogę przejść do innego katalogu i dalej wyświetlać pokaz slajdów zdjęć. Gdy ten odbiornik jest wetknięty za każdym razem pokaz slajdów się wywala i nie można wówczas wyświetlić nawet pojedynczo zdjęć. Pozostaje miękki reset.

Liczyłem po cichu na to, że usprawnią te USB aby nie były czynne gdy TV wyłączy się pilotem. Pendrive można powiedzieć cały czas pracuje. Dioda podświetlająca pendrive świeci, czasem miga, czasem, choć raczej na krótko gaśnie. TV wówczas pobiera ok. 20 W, a powinien 0,5 W po wyłączeniu pilotem. To chyba taki "urok" Androida, że żyje swoim życiem i wątpliwe aby tu się coś zmieniło ...

Edytowane przez And.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim sofcie owszem w uśpieniu tv od czasu do czasu na kilka sekund " się budził" i dyski trochę szumiały ale było to króciutko i rzadko. Zużycie prądu w nocy( po wyłączeniu" było takie jak deklarował producent. Na 9 załączają się znacznie częściej i w dodatku odcięcie zasilania na USB jest tak gwałtowne, że jeden z dysków aż piszczy, co potrafi mnie nad ranem zbudzić. Zobaczę jak będzie dzisiaj po wyjęciu singla od pilota (myszy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Janusz Bobrow napisał:

Na poprzednim sofcie owszem w uśpieniu tv od czasu do czasu na kilka sekund " się budził" i dyski trochę szumiały ale było to króciutko i rzadko. Zużycie prądu w nocy( po wyłączeniu" było takie jak deklarował producent. Na 9 załączają się znacznie częściej i w dodatku odcięcie zasilania na USB jest tak gwałtowne, że jeden z dysków aż piszczy, co potrafi mnie nad ranem zbudzić. Zobaczę jak będzie dzisiaj po wyjęciu singla od pilota (myszy).

To u mnie ten czas rzeczywistego uśpienia (0,5W) był mniej więcej po połowie z tym niby uśpieniem (pobór 20W). Nawet nie musi być coś podłączone do USB aby w tym niby uśpieniu TV pobierał 20W. Miałem podłączony miernik mocy więc wiem o czym piszę, ale nie wykluczam, że może zależy od danego egzemplarza. Na tym nowszym Androidzie, fakt nie mierzyłem tak dokładnie, ale po zachowaniu pendrive sądzę, ze jest tak samo. Nieraz jak przebudzę się w nocy widzę jak podświetlenie (dioda) pendrive miga podświetlając ścianę. Po wielu godzinach od wyłączenia, TV odczytuje pendrajwa ?🙂 po co ? Jak pendrive, świeci, miga, to na bank TV wówczas bierze te 20 kilka wat (gdy oczywiście jest wyłączony).

Edytowane przez And.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam miernik i bzika na punkcie zużycia energii... W ustawieniach cyfrowych wyłącz aktualizację przewodnika w trybie czuwania. Kiedyś to nazywało się chyba aktualizacją epg w trybie czuwania. Na poprzednim sofcie bardzo to pomagało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Janusz Bobrow napisał:

Też mam miernik i bzika na punkcie zużycia energii... W ustawieniach cyfrowych wyłącz aktualizację przewodnika w trybie czuwania. Kiedyś to nazywało się chyba aktualizacją epg w trybie czuwania. Na poprzednim sofcie bardzo to pomagało. 

Może aż takiego bzika na tym punkcie nie mam😄, ale lubię wiedzieć co i jak w tym względzie jest w rzeczywistości. To co piszesz sądzę mam wyłączone bo chyba chodzi o to by TV szukał aktualizacji oprogramowania. Znalazłem natomiast przypadkiem na stronie Sony coś takiego:

"Zdalne uruchamianie

Funkcja umożliwia włączanie telewizora z poziomu podłączonych urządzeń w obrębie sieci domowej.
Uwaga
Zużycie energii w trybie czuwania zwiększy się, jeżeli wybierzesz [Wł.]
."

To akurat miałem włączone i wyłączyłem. Nie zależy mi na włączaniu TV innymi urządzeniami (np. smartfonem) i raczej z tego bym i tak nie korzystał. Do tego wystarcza mi pilot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdalne uruchamianie mam wyłączone a to o czym pisałem, to nie pobieranie aktualizacji tylko informacji o programach tv i jest w ustawieniach w sekcji dotyczącej telewizji cyfrowej, pod tą śmieszną nazwą o której wcześniej pisałem...

I ciekawa sprawa, na którą wczoraj całkiem przypadkiem wpadłem. Otóż dwa czy trzy razy pod rząd z niewiadomych powodów zabrakło u mnie prądu i oczywiście system ładował się od nowa jak po wyjęciu wtyczki z gniazdka. I co się okazało, że same naprawiły się pliki z filmami na twardym dysku. Piszę " naprawiły" bo nie wiedząc czemu fabryczny odtwarzacz w niektórych , które wcześniej normalnie grały, nie był w stanie odtworzyć dźwięku... Miękki restart nie pomagał a " wtyczka z gniazdka" już tak. Wygląda na to, że jednak to nie całkiem to samo. Niestety nadal w uśpieniu tv co jakiś czas na dosłownie sekundę  czy dwie wybudza dysk twardy z takim piskiem, że szlag mnie trafia. Ten sam dysk wpięty w USB laptopa startuje i wyhamowuje cichutko, podobnie było przed aktualizacją na tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasem, gdy wyjeżdżam i np na tydzień wyłączam tv z gniazdka, po powrocie najczęściej tv włącza się w sekundę.  Tzn po prostu się wybudza, a nie ładuje system od nowa.  Co do wcześnieszych rozwiązań o WiFi.  To uważam, że w tym modelu jest wyjątkowo słabe.  Internet 300mb/s, wszystkie urządzenia w pobliżu tv mają minimum 150, na tv średnio koło 50mb/s. Nie jest to jakiś problem, bo filmy Netflix 'a mają bitrate w 4k około 15mb/s, no ale w tej klasie WiFi mogłoby być lepsze. Zauważyłem, że prędkość mocno spada w miarę wzrostu odległości od routera (wiem, że tak powinno być zwłaszcza przy 5ghz, ale spadki na tym tv są o wiele większe niż na innych urządzeniach). Nawet moja lodówka ma mocniejszy sygnał WiFi  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ładowaniem systemu po odłączeniu prądu to taki skrót myślowy, chociaż kto wie czy tak właśnie nie jest. W każdym bądź razie pomaga na wiele przypadłości, których nie da się usunąć na pracującym tv np. przez czyszczenie pamięci, czy wymuszanie zatrzymania aplikacji, czy jej ponowne uruchomienie. Ciekawa sprawa jest ogólnie z tą pracą w uśpieniu, bo gdzieś czytałem, że Sony odmówiło naprawy czy wymiany swojego wypalonego oleda przez to, że w menu serwisowym znaleźli, że właściciel prawie po każdym użyciu telewizora wyłączał go wtyczką z gniazdka i tv w uśpieniu nie mógł się sam " naprawiać" mówiąc w skrócie. Jednym słowem w uśpieniu odbiornik nadal wykonuje jakąś przewidzianą dla niego przez konstruktorów pracę, której my użytkownicy nie powinniśmy utrudniać...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz (po roku używania) zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak z filmami (remuxy, bądź x264-x.265) w 4k HEVC 10bit HDR BT.2020. Przypadkiem ostatnio akurat miałem 2 wersje filmu w 4k hdr x256 i w 1080p x264. Okazało się, że wersja 4k hdr miała po prostu wyprane kolory, mniejszy kontrast, była ciemniejsza i generalnie wyglądało to dużo gorzej. Mój 65xf9005 spokojnie wykrywa materiał hdr (napis HDR w ustawieniach obrazu). Testowałem w najnowszym playerze androidowym i w najnowszym Kodi. VLC mi nie odpala filmów po ostatniej aktualizacji, nie wiem dlaczego, muszę z tym jeszcze powalczyć. Sprawdzę jeszcze na MX playerze tylko muszę jakiegoś pendrivea znaleźć, bo on niestety w ogóle nie obsługuje dysków sieciowych, a tam właśnie mam całą bibliotekę.

edit: Mx Player, vlc, nova player też nie odtwarzają filmów w hdr prawidłowo. Wygląda na to że żaden player tego nie robi. O co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Janusz Bobrow napisał:

Zdalne uruchamianie mam wyłączone a to o czym pisałem, to nie pobieranie aktualizacji tylko informacji o programach tv i jest w ustawieniach w sekcji dotyczącej telewizji cyfrowej, pod tą śmieszną nazwą o której wcześniej pisałem...

Mógłbyś bardziej łopatologicznie :) Domyślam się, że chodzi o telewizję cyfrową naziemną. Wchodzę w Ustawienia i tam jest zakładka Oglądanie telewizji. W tej zakładce niczego podobnego nie znalazłem. Są tam takie opcje:Kanały (programowanie kanałów), Pasek Informacyjny (wyświetlaj info o programie po zmianie kanału), Kontrola rodzicielska, Zewnętrzne wejścia i Konfiguracja urządzenia do nagrywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy coś się zmieniło. Pamiętam dokładnie, że na poprzednim sofcie przyniosło poprawę i spadek zużycia energii... Ale tutaj często żadnej logiki nie uświadczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem serwer plexa na kompie i z aplikacji plexa na TV jest dokłanie taki sam słaby HDR jak na każdym innym playerze. Nie wiem może jakieś specjalne ustawienia pod HDR trzeba mieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz Ginter napisał:

A próbowałeś porównać z jakimś filmem 4k z płyty?

Nie mam niestety żadnego odtwarzacza:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero teraz (po roku używania) zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak z filmami (remuxy, bądź x264-x.265) w 4k HEVC 10bit HDR BT.2020. Przypadkiem ostatnio akurat miałem 2 wersje filmu w 4k hdr x256 i w 1080p x264. Okazało się, że wersja 4k hdr miała po prostu wyprane kolory, mniejszy kontrast, była ciemniejsza i generalnie wyglądało to dużo gorzej. Mój 65xf9005 spokojnie wykrywa materiał hdr (napis HDR w ustawieniach obrazu). Testowałem w najnowszym playerze androidowym i w najnowszym Kodi. VLC mi nie odpala filmów po ostatniej aktualizacji, nie wiem dlaczego, muszę z tym jeszcze powalczyć. Sprawdzę jeszcze na MX playerze tylko muszę jakiegoś pendrivea znaleźć, bo on niestety w ogóle nie obsługuje dysków sieciowych, a tam właśnie mam całą bibliotekę.
edit: Mx Player, vlc, nova player też nie odtwarzają filmów w hdr prawidłowo. Wygląda na to że żaden player tego nie robi. O co chodzi???
Sprawdz w ustawieniach obrazu gdzie jest wybór trybu HDR. Domyślnie jest ustawiony na Automatyczny. Zmień na "Wyłącz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Barnaba napisał:

tu masz kawałek filmu UHD BD: https://drive.google.com/file/d/1z6Riq206F81EpP71ckKLV3oOgWNVSLtQ/view

nawet z Doby Vision, ale odtworzysz również "zwykły" HDR

Obejrzałem i wygląda chyba ok, ale jak nie mam porównania z tym samym filmem tylko bez hdr to trochę ciężko stwierdzić czy wszystko jest ok.
Może to jest kwestia samego filmu, widać ze screenów z mediainfo, że parametry dotyczące jasności się różnią. Ale po cholerę w takim razie taki film z hdr skoro bez hdr wygląda dużo, dużo lepiej? Nie czaję tego.
twoj.PNG.4eff4a3c5b1ae16f510f46d64e83a40c.PNGmoj.PNG.653ec4d3d990b1c7970f59cf93bc96f0.PNG

 

 

3 godziny temu, user7878 napisał:
23 godziny temu, magusone napisał:
Dopiero teraz (po roku używania) zdałem sobie sprawę, że coś jest nie tak z filmami (remuxy, bądź x264-x.265) w 4k HEVC 10bit HDR BT.2020. Przypadkiem ostatnio akurat miałem 2 wersje filmu w 4k hdr x256 i w 1080p x264. Okazało się, że wersja 4k hdr miała po prostu wyprane kolory, mniejszy kontrast, była ciemniejsza i generalnie wyglądało to dużo gorzej. Mój 65xf9005 spokojnie wykrywa materiał hdr (napis HDR w ustawieniach obrazu). Testowałem w najnowszym playerze androidowym i w najnowszym Kodi. VLC mi nie odpala filmów po ostatniej aktualizacji, nie wiem dlaczego, muszę z tym jeszcze powalczyć. Sprawdzę jeszcze na MX playerze tylko muszę jakiegoś pendrivea znaleźć, bo on niestety w ogóle nie obsługuje dysków sieciowych, a tam właśnie mam całą bibliotekę.
edit: Mx Player, vlc, nova player też nie odtwarzają filmów w hdr prawidłowo. Wygląda na to że żaden player tego nie robi. O co chodzi???

Sprawdz w ustawieniach obrazu gdzie jest wybór trybu HDR. Domyślnie jest ustawiony na Automatyczny. Zmień na "Wyłącz".

Jak wyłączam hdr to obraz jest dużo, dużo gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z Netflixa masz wszystko ok a problem jest tylko z plików 4k HDR to szukaj w ustawieniach. Przy HDR dla plików najlepiej jak X-tended DR - Duża, Automatyczne lokalne przyciemnianie - Srednio lub Duże, Zaawansowane zwiększanie kontrastu - Duże i w Nasyceniu Żywy kolor na Maks. Potestuj z ustawieniami.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, user7878 napisał:

Jeżeli z Netflixa masz wszystko ok a problem jest tylko z plików 4k HDR to szukaj w ustawieniach. Przy HDR dla plików najlepiej jak X-tended DR - Duża, Automatyczne lokalne przyciemnianie - Srednio lub Duże, Zaawansowane zwiększanie kontrastu - Duże i w Nasyceniu Żywy kolor na Maks. Potestuj z ustawieniami.

Netflixa nie używam (jeszcze). Jak pobawię się ustawieniami (może jeszcze dzisiaj) to dam znać czy coś się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 20:57, And.N napisał:

Jarmalik dziękuję za odpowiedź. Pozostaje mieć nadzieję, że xf9005 dostanie aktualizację do Androida 9 i tą nową aplikację lub przynajmniej obecna aplikacja Album będzie zaktualizowana i jej funkcjonalność się poprawi. Trochę dziwne, że inne apki nie potrafią wyświetlić zdjęć w rozdzielczości 4K mimo, że jest przecież taka możliwość. Zwłaszcza zawiódł mnie tu KODI, a zainstalowałem nawet wersję 19 i zdjęcia również tylko w FHD (przeskalowane oczywiście na cały ekran, ale to nie to samo). Możliwe, że mało osób przykłada do tego uwagę i nie jest to dla nich zbyt istotne.

Niestety, po ostatniej aktualizacji Androida 9.0 na moim ZH8 zepsuto Mediaplayera (odtwarzacz multimedialny) w zakresie wyświetlania zdjęć . Mianowicie podczas przełączania na kolejne zdjęcie pojawia się na sekundę ciemny ekran z kółkiem ładowania. To jest niezmiernie wkurzające. Poprzednio zdjęcie wyświetlało się do samego końca, a kółko ładowania było widoczne na tle zdjęcia i nie ma jak tego zmienić 😠  A przecież tak naprawdę to już w tle, podczas wyświetlania zdjęcia powinno się ładować do pamięci następne z folderu i przełączać natychmiast bez oczekiwania. Co do KODI to napisałem wcześniej, że wydaje mi się iż to nie wina wina tej aplikacji że nie wyświetla zdjęć w 4K, lecz raczej leży ona po stronie SONY gdyż mam kilkuletniego Mediaboxa na Androidzie 5.1 z KODI w wersji 15 i poprzez HDMI zdjęcia śmigają w 4K jak się patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarmalik napisał:

Niestety, po ostatniej aktualizacji Androida 9.0 na moim ZH8 zepsuto Mediaplayera (odtwarzacz multimedialny) w zakresie wyświetlania zdjęć . Mianowicie podczas przełączania na kolejne zdjęcie pojawia się na sekundę ciemny ekran z kółkiem ładowania. To jest niezmiernie wkurzające. Poprzednio zdjęcie wyświetlało się do samego końca, a kółko ładowania było widoczne na tle zdjęcia i nie ma jak tego zmienić 😠  A przecież tak naprawdę to już w tle, podczas wyświetlania zdjęcia powinno się ładować do pamięci następne z folderu i przełączać natychmiast bez oczekiwania. Co do KODI to napisałem wcześniej, że wydaje mi się iż to nie wina wina tej aplikacji że nie wyświetla zdjęć w 4K, lecz raczej leży ona po stronie SONY gdyż mam kilkuletniego Mediaboxa na Androidzie 5.1 z KODI w wersji 15 i poprzez HDMI zdjęcia śmigają w 4K jak się patrzy.

U mnie na Sony KD 55XF9005 po aktualizacji podczas pokazu slajdów kółko ładowania zdjęcia nie pojawia się w ogóle, jest natomiast przerwa pomiędzy zdjęciami chyba blisko 2 sekundy gdy ekran jest ciemny (czarny). Same zdjęcia wyświetlają się na ok. 5 sekund. Odbywa się to w miarę płynnie, czyli jak pokaże się zdjęcie po tych 5 sek. ekran z zdjęciem tak stopniowo ciemnieje aż do czarnego i następne zdjęcie pojawia się też jakby "stopniowo" najpierw lekko przyciemnione. W sumie może być jak dla mnie. Najważniejsze, że zdjęcia wyświetlają się według nazwy pliku, a nie daty / czasu wykonania fotki. Co prawda nie widzę nigdzie w opcjach, ustawieniach aby można było zmienić według jakiego kryterium mają się wyświetlać zdjęcia, ani też nie widzę możliwości zmiany czasu wyświetlania się zdjęcia. Może klikam nie tam gdzie trzeba ?

Kółko ładowania pojawia mi się wówczas gdy sam przewijam zdjęcia zdjęcia pilotem i to kółko jest na zdjęciu, ekran nie przygasa. Samo przejście do następnego zdjęcia mogłoby być szybsze, zarówno przy ręcznym klikaniu czy pokazie automatycznym. W innych aplikacjach szybciej się to odbywa, ale wiadomo nie ma rozdzielczości 4K.

Edytowane przez And.N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...