Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jaką najlepiej głębię kolorów na tym tv ustawić na konsoli Xbox series x dla treści 4k hdr? Mam do wyboru 8, 10 i 12 bit. W ustawieniach konsoli jest info, że tv przy 4k 60hz obsługuje 10bit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktoś ma taki problem, że nie działa dźwięk z żadnego wejścia hdmi? Obraz przesyła a dźwięk nie? Sprawdzone każde wejście i kable. Nadal mam tylko obraz z ps4 pro i dekodera 4k. Gdzie tkwi problem? Dźwięk z TV działa na netflix i youtube a z hdmi nie

Edytowane przez jarzab1922
Edycj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć na odległość, masz włączony Bravia Sync? Najlepiej, jakbyś dał zdjęcia ustawień dźwięku, może soundbara. Zakładam, że PS4 Pro i dekoder idą przez soundbar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry.

Czy komuś udało się podłączyć Windows10 poprzez funkcję "Kopia ekranu"?

Próbowałem kilka razy i nic. Urządzenie jest dodawane. Telewizor wyświetla komunikat "łączeniez urządzeniem", na komputerze widzę że się urządzenia łączą i nagle wszystko zdycha - komputer pokazuje "rozłączono". I nic.

Może nie jest mi to jakoś specjalnie potrzebne, ale po prostu mnie to nurtuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 14:44, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Odpaliłem wczoraj XSX na KD-55XF9005, żeby sprawdzić czy działa przed podłożeniem pod choinkę :P Bawiłem się trochę, ale nawet żadnej gry nie zainstalowałem, tylko Netflix i YouTube. Działa DV i Atmos lepiej na XSX niż bezpośrednio z apek z naszego TV, to samo z YT bez zajęknięcia i HDR.

Mam kilka pytań dla posiadaczy zarówno KD-55XF9005 jak i XSX:

1. Widziałem, że jest Kodi w sklepie i aż się zdziwiłem. Czy ktoś z Was próbował odpalić Kodi i przez sieć odtworzyć plik .mkv 3840×2160@23.976 HDR BT.2020 10 bit Dolby Atmos/DTS:X z ustawieniem w Kodi przekazywania audio do amplitunera i czy bez problemu sobie radzi XSX, czy to jakaś okrojona wersja? Wcześniej miałem Kodi na NVIDIA SHIELD 2019 Pro i odtwarzał bez problemu. Sam nie zdążyłem przetestować, bo jak się zorientowałem to mi zeszło prawie do 5 rano.

2. Czy w XSX macie ustawione zezwalanie na 4:2:2 i w głębi kolorów ustawione na 10bit? Przy ustawieniu 10bit w menu XSX widzę YUV 4:2:0 10bit. Jakie jest optymalne ustawienie, by uzyskać najlepszą jakość? Rozumiem, że dla filmów z płyt UHD, to i tak ustawi automatycznie 4:2:0 10bit?

3. W ustawieniach XSX w audio macie Bitstreaming Dolby Atmos, czy 5.1/7.1 bez kompresji? Wtedy jest na amplitunerze PCM 5.1/7.1 i dekodowaniem zajmuje się XSX. W przypadku Bitrstreamingu Dolby Atmos lub DTS:X już w menu XSX i w każdej apce jest Dolby Atmos lub DTS:X dekodowany przez amplituner, bo cały czas mi wyświetla Dolby Atmos lub DTS:X w zależności od wybrania Bitstreamingu w opcjach audio XSX. Co w przypadku, jak odpalę grę, która nie ma Atmos/DTS:X? Dalej będzie Bitstreaming, ale powiedzmy DD/DD+ itp.?

4. Do punktu 3 jeszcze, czy jak na głównym koncie w XSX mam zainstalowane apki Netflixa, YouTube, Dolby oraz DTS, to pozostali domownicy na swoich kontach również muszą instalować je ponownie, by móc korzystać z Netflixa, YouTube i opcji w XSX w audio, żeby wybrać Bitstreaming Dolby Atmos/DTS:X?

Byłbym wdzięczny za podpowiedzi bardziej doświadczonych stałych użytkowników zielonej konsoli.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Potwierdzam pierwsze spostrzeżenie. Na XSX (podobnie było na XOne X) DV na Netflix czy HDR na YT jest znacznie ładniejszy i głębszy niż bezpośrednio na TV. Różnice są widoczne od razu - gołym okiem. 

Czytałem o tym i niewiele sensownych opinii znalazłem poza opisami, że biblioteki DV są znacznie nowsze na XSX niż w w oprogramowaniu SONY. SONY praktycznie w ogóle nie aktualizuje bibliotek DV pomimo regularnych aktualizacji swoich TV, a z kolei Dolby całkiem często aktualizuje biblioteki DV...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pojawił się u mnie następujący problem: podczas grania na konsoli lub oglądania programów telewizyjnych z dekodera Orange co chwilę pojawia się informacja u góry ekranu o używanym wejściu (HDMI 3). Zmniejsza to zakres widocznego ekranu, co jest szczególnie irytujące podczas grania. Wydaje mi się, że ma to związek z aktualizacją, którą pobrałem w styczniu. Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem i wie jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
pojawił się u mnie następujący problem: podczas grania na konsoli lub oglądania programów telewizyjnych z dekodera Orange co chwilę pojawia się informacja u góry ekranu o używanym wejściu (HDMI 3). Zmniejsza to zakres widocznego ekranu, co jest szczególnie irytujące podczas grania. Wydaje mi się, że ma to związek z aktualizacją, którą pobrałem w styczniu. Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem i wie jak sobie z tym poradzić?
Tak. Jest to znany problem. Ogólnie możesz wyłączyć ten pasek informacyjny w opcjach tv. Musisz poszukać. Belka powiadomień, lub pasek informacyjny. Coś w tym rodzaju. Ja u siebie też wyłączyłem, bo żadna aktualizacja tego nie zmieniła niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, psq napisał:
4 godziny temu, Szuki napisał:
Witam,
pojawił się u mnie następujący problem: podczas grania na konsoli lub oglądania programów telewizyjnych z dekodera Orange co chwilę pojawia się informacja u góry ekranu o używanym wejściu (HDMI 3). Zmniejsza to zakres widocznego ekranu, co jest szczególnie irytujące podczas grania. Wydaje mi się, że ma to związek z aktualizacją, którą pobrałem w styczniu. Czy ktoś spotkał się z tego typu problemem i wie jak sobie z tym poradzić?

Tak. Jest to znany problem. Ogólnie możesz wyłączyć ten pasek informacyjny w opcjach tv. Musisz poszukać. Belka powiadomień, lub pasek informacyjny. Coś w tym rodzaju. Ja u siebie też wyłączyłem, bo żadna aktualizacja tego nie zmieniła niestety

Dziękuję za pomoc

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również co chwilę pojawia się pasek informacyjny podczas grania na konsoli podłączonej przez soundbar (HDMI 3) - czy ktoś znalazł rozwiązanie w Androidzie bez zmieniania połączeń?

Podobno pomaga zakup splittera HDMI, ale nie chce mi się bawić w podłączanie kolejnych sprzętów. Nie chcę też wyłączać paska, bo wtedy nie będę go miał w TV z karty CI+. Na razie zostaje mi podłączenie konsoli do HDMI 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny przypadek z tym paskiem. U mnie nigdy się to nie przytrafiło, a potrafię grać kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola podłączona bezpośrednio do TV czy najpierw soundbara/amplitunera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też ten pasek. Czasem również jak np. Oglądam c+ to jak studio przedmaczowe przechodzi w mecz to też wyskakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winy szukajcie w urządzeniach przez które przechodzi sygnał i w urządzeniach które wypuszczają sygnał. To na pewno nie wina tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek informacyjny nie wyskakuje sobie od tak bez powodu a powodem może być zmiana parametrów obrazu lub dźwięku podczas transmisji albo chwilowe zakłócenia w transmisji po HDMI. Proponuję posprawdzać połączenie innymi najlepiej jak najkrótszymi kabelkami HDMI. Sam miałem sytuację kiedy przy 3 metrowym kablu do konsoli PS4 co chwila zanikał obraz na ułamek sekundy i pojawiał się pasek info wtedy. Mimo że kabel za 100 zł i wg info na pudełku spełniał wszystkie normy wymagane dla 4k@60hz HDR. Pomogło dopiero zastosowanie kabelka o pół metra krótszego.
Podczas kiedy studio przedmeczowe przechodzi w mecz może się zmieniać tryb dźwięku, wtedy pasek też się pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego przed aktualizacją oprogramowania pasek pokazywał rzadko a po aktualizacji jest co chwilę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz ze to wina aktualizacji tv. Twój dostawca nie zmieniał czegoś w dostawie sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Winy szukajcie w urządzeniach przez które przechodzi sygnał i w urządzeniach które wypuszczają sygnał. To na pewno nie wina tv.
Pasek wyskakuje tylko przy podłączeniu przez HDMI ARC, i sądząc po ilości konfiguracji, w których występuje, to raczej bug TV, nie spotkałem się z nim na forach Samsunga czy LG.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz , miałem pod to wejście konsole podpiętą  a teraz dekoder satelitarny I mi żaden pasek nie wyskakuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, pasek wyskakuje przy podłączeniu przez soundbar lub amplituner.

Wysłane przez Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina tv. Nieważny jaki przewód. Hdmi2 i 3 potrafi migać paskiem. Sprawdziłem u siebie na wiele sposobów.

 

Btw.

Ktoś wyżej napisał że zmiana dźwięku czy coś to może powodować. Otóż nie. Zmieniając ścieżkę dźwiękową ze dolby atmos na stereo, nie ma żadnego informowania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kapusta7 napisał:

A skąd wiesz ze to wina aktualizacji tv. Twój dostawca nie zmieniał czegoś w dostawie sygnału?

Kabel od kablówki mam wpięty prosto do TV bo posiadam moduł Cam CI+. Cyrki z pojawiającym się paskiem zaczęły występować od razu po aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...