Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś 65xf9005 z modułem cam  4k ECP od canal+. Bo podobno sa problemy z soniakami? Chodzi o te szyfrowanie ECP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam problem w moim Sony 75XF9005 z jakością obrazu. Oglądam głównie filmy, sport, netflix i ogólnie nie za bardzo jestem zadowolony z jakości obrazu. Obraz nie jest czysty, występuje takie jakby ziarno a nie jest "gładki", np. oglądając na Netflixie filmy w 4K najbardziej widoczne to jest jak w tle jest jasne niebo lub jest zbliżenie twarzy. Porównując ze starym Samsungiem 55 calowym, którego mam już około 7 lat, obraz w samsungu wydaje się dużo ładniejszy, bardziej wyrazisty natomiast w sony jest trochę gorzej nawet oglądając netflixa w 4K a przecież to dobry i polecany na forum model. W samsungu jeśli film jest w dobrej jakości to rzeczywiście to widać i gdy się porównuje do programów nadawanych nie w HD to rzeczywiście tą różnicę widać a w sony niestety nie. W Samsungu jest taki efekt jakby postacie były "na żywo" i stały obok :). Czy może to być kwestia ustawień tv?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ewentualnie o ustawienia jakie powinny być w tym tv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej jesteś przyzwyczajony do spaczonego obrazu w samsungu który w ciemno zakładam że z dobrym "naturalnymi" obrazem ma mało wspólnego.

W filmach ma być ziarno, filmy nie mają być gładkie. Gładkie to są w TV wyczyszczone DNRem i pozbawione detali.

Jeśli w tv nie jest podbita nadmiernie ostrość, na włączane redukcję szumów, konturów itd to wszystko jest ok.

Edytowane przez prodarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć postacie "obok" to pobaw się sekcaja motionflow w zakładce ruch. Też nienawidzę w filmach ziarna i nikt mnie nie przekona że tak ma byc:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix dodatkowo dodaje efekt ziarna do niektórych filmów, bo czasem je widać wyraźnie, a czasem w ogóle.  Takie mam wrażenie. Tak czy siak obraz jest dla mnie idealny w 4k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, robert117 napisał:

Witam,
Mam problem w moim Sony 75XF9005 z jakością obrazu. Oglądam głównie filmy, sport, netflix i ogólnie nie za bardzo jestem zadowolony z jakości obrazu. Obraz nie jest czysty, występuje takie jakby ziarno a nie jest "gładki", np. oglądając na Netflixie filmy w 4K najbardziej widoczne to jest jak w tle jest jasne niebo lub jest zbliżenie twarzy. Porównując ze starym Samsungiem 55 calowym, którego mam już około 7 lat, obraz w samsungu wydaje się dużo ładniejszy, bardziej wyrazisty natomiast w sony jest trochę gorzej nawet oglądając netflixa w 4K a przecież to dobry i polecany na forum model. W samsungu jeśli film jest w dobrej jakości to rzeczywiście to widać i gdy się porównuje do programów nadawanych nie w HD to rzeczywiście tą różnicę widać a w sony niestety nie. W Samsungu jest taki efekt jakby postacie były "na żywo" i stały obok :). Czy może to być kwestia ustawień tv?
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu ewentualnie o ustawienia jakie powinny być w tym tv. 

Napisz proszę lub najlepiej zrób fotkę z ustawieniami upłynniacza i z ustawieniami ostrości. W zależności jakie masz aktualne ustawienia powiem ci co robić. 

Ziarno na większości filmów jest jego nieodłączną składową która wynika z cech taśmy filmowej. Jeżeli ktoś tego nie lubi to po to ma w TV ustawienia różnych filtrów. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne ustawienia mam z youtuba: 

 

Przy tych ustawieniach obraz jest wg mnie trochę za ciemny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert117 napisał:

 Samsungu jest taki efekt jakby postacie były "na żywo" i stały obok :).

Wygląda na to że w Samsungu miałeś włączone upłynnianie obrazu i przyzwyczaiłeś się do tego. Nie ma problemu aby takie samo upłynnianie włączyć w Sony jeżeli ci to odpowiada. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz napisać jakie ustawienia dla tego tv byłyby najlepsze. Tak jak pisałem te, które mam obecnie ( z youtuba) dają trochę za ciemny obraz moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, robert117 napisał:

A możesz napisać jakie ustawienia dla tego tv byłyby najlepsze. Tak jak pisałem te, które mam obecnie ( z youtuba) dają trochę za ciemny obraz moim zdaniem.

Jeżeli dałeś jasność na 6 tak jak na filmiku to raczej na pewno będzie ciemny obraz. Zwiększ sobie jasność do takiego poziomu jak ci odpowiada. Ja osobiście używam jeszcze czujnika światła, które na filmiku który wrzuciłeś jest wyłączony. Dzięki temu w zaciemnieniu jasność automatycznie się obniża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 godzin temu, robert117 napisał:

A możesz napisać jakie ustawienia dla tego tv byłyby najlepsze. Tak jak pisałem te, które mam obecnie ( z youtuba) dają trochę za ciemny obraz moim zdaniem.

U mnie sprawdza się dla moich preferencji tak: ustawiam wstępnie na "kino pro" jasność wstępnie ustawiam na 20, czujnik światła "off" (przy nasłonecznieniu podwyższam nawet do maksimum) temperaturę kolorów zmieniam z expert1 na ciepłe ("expert" są dla mnie za żółte),zaawansowanych ustawień koloru nie ruszam, w motion: upłynniacz 1, redukcja 1, X-tended dynamic range włączam na wartość "średnie", gamma na -1. Dla mojego ekranu i oka przy tych ustawieniach obraz ma naturalne kolory i zarazem jest jasno i dynamicznie. Wydaje mi się, że warto spróbować. Mogłem coś pominąć bo z pamięci pisałem ale chyba najważniejsze wyliczyłem.

Edytowane przez jarix75
Pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ułatw sobie i nam życie i po prostu zrób fotki ustawień swojego TV i wrzuć tutaj. W szczególności ustawienia jasności, upłynniacza i ostrości (nie wiem czy takie nazwy są używane w polskim tłumaczeniu). Dzięki temu będzie nam dużo łatwiej ci pomóc. I pamiętaj że w Sony ustawienia dla różnych źródeł są inne tzn. że ustawienia dla np. Netflixa nie muszą być takie same jak dla zewnętrznego dekodera.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam uprzejmie

Czy Sony posiada pilota do jakiegokolwiek TV Bravia, który ma możliwość wyboru źródła np.: przycisk HDMI 1, HDMI 2, który po wciśnięciu od raz przełączy się na odpowiedni port? W naszym modelu jest przycisk INPUT, ale trzeba później przeklikać. Jest też przycisk do programowania TV, pod który można na upartego podpiąć HDMI 1-4. Jednak potrzebny mi taki dedykowany przycisk pod HDMI 2 i HDMI 3. Czy jak jakiś pilot od Sony posiada taki przycisk dedykowany, to używając tego pilota (lub przez Harmony) XF9005 zatrybi i będzie wiedział, żeby przełączyć na np.: HDMI 2.

Widziałem, że niektóre piloty mają przycisk SCENE, który po wciśnięciu ma predefiniowane tryby tak, jak u nas Gra, Kino Pro, Sport itp. Podobne pytanie, co wyżej, nasz TV to skuma, jakbym wcisnął taki SCENE i wysłał komendę do TV?

Tryb Gra jest masakrycznie schowany i zabawa w komendy z Harmony to droga przez mękę, dlatego chciałem wrzucić konsolę na inny HDMI, no ale znowu kupa z przełączeniem na HDMI w jednym kliku.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś ma problem z HDR w serialu Ragnarok na Netflixie? Nie miałem wcześniej problemów z tym teraz pojawił się bardzo duży kontrast w niektórych scenach. Głównie zbliżenia na twarze aktorów są bardzo pomarańczowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziwne kolory w HDR na netflix zawsze pomagało mi uruchomienie ponowne tv. Przytrzymaj przycisk power na pilocie i wybierz uruchom ponownie.  Później sprawdź czy sceny, o których mowa wyglądają tak samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czasem szwankuje aplikacja. Ponowne uruchomienie tv pomaga. Dzieje się tak po około 3 tygodni bez uruchomienia ponownie TV. Sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ustawienia upłynniacza do oglądania Euro 2020? Ogladam w tvp4k z hdr. (Pomijam fakt, że to 4k w tvp pozostawia wiele do życzenia). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, peterka20 napisał:

Jakie macie ustawienia upłynniacza do oglądania Euro 2020? Ogladam w tvp4k z hdr. (Pomijam fakt, że to 4k w tvp pozostawia wiele do życzenia). 

Ustawiasz  sobie jak ci pasuje. Ludzie mają różne preferencje jeżeli chodzi o płynność obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym właśnie zapytać o wasze wrażenia dotyczące TVP 4K. Czy u was kolory są przesycone? Może nie tyle w samym meczu co zdecydowanie w studio przed/po meczowe. Bo u mnie np. kolor skóry jest mocno przesądzony w stronę czerwieni i przykładowo po dzisiejszym meczu goście w studio wyglądali jakby spędzili że 2 miesiące w tropikach i nie korzystali z kremów do opalania :P

TV oczywiście kalibrowany przez SkalibrujTV.pl. Na Canal+ 4K czy na filmach z Blu-ray, Netflix wszystko jest OK, a w przypadku TVP 4K kolory są właśnie przesycone (zwłaszcza czerwienie) co najbardziej widać jak wspominałem w studio, ale czerwone elementy strojów piłkarzy też są przejaskrawione, jakby fluorostencyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osób, które korzystają z darmowej telewizji naziemnej. Mam antenę zbiorczą na dachu bloku (nowe budownictwo), więc podpiąłem za pomocą kabla antenowego ze złączem F (gniazdko ma dwa wyjścia SAT i jedno RTV).

 

Wziąłem się za wyszukiwanie kanałów, wybrałem opcję programowania cyfrowego i [beeep]a, nie wyszukało nic. Później spróbowałem z poziomu ustawienia satelity i tam o dziwo wyszukało ich mnóstwo. Problem jest jednak taki, że większość z nich jest zakodowana i nie mam nawet dostępu do TVP2. Nie ukrywam, że robię to głównie pod TVP4K, żeby oglądać mecze w takiej jakości.

 

Ktoś miał podobne problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PrzemekKRK napisał:

Panowie, chciałbym właśnie zapytać o wasze wrażenia dotyczące TVP 4K. Czy u was kolory są przesycone? Może nie tyle w samym meczu co zdecydowanie w studio przed/po meczowe. Bo u mnie np. kolor skóry jest mocno przesądzony w stronę czerwieni i przykładowo po dzisiejszym meczu goście w studio wyglądali jakby spędzili że 2 miesiące w tropikach i nie korzystali z kremów do opalania :P

Myślę, że to kwestia co z tym obrazem robi TVP. Często mam wrażenie, że coś kombinują z kolorami, czy nakładają jakieś filtry, na TVP 1 i 2 tak samo (chociaż zazwyczaj nie oglądam tv tylko Netflix). TVP4k mam z upc jako niekodowany kanał po podłączeniu kabla antenowego do tv (ten co idzie do routera). Jednak jakość tego obrazu, mimo, że z HDR to nie umywa się do innych treści 4k np z Netflix, gdzie i tak nie ma jakiegoś super bitrate. No ale i tak jest lepiej, niż na tvp1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...