Skocz do zawartości
Maciej Koper

Sony XF90 - TEST następcy XE93/XE90 na 2018 rok (KD-55XF9005) z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie jakość na tym kanale jest gorsza niż normalne 4k, może to też kwestia mojego dostawcy (UPC), ale chyba nie jestem jedyny, który tak uważa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.06.2021 o 12:14, kewinpol napisał:

Hej, szybkie pytanie jakaś jest kombinacja klawiszy, żeby wejść w menu serwisowe? 

Hej, Panowie ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej, Panowie ponawiam pytanie.
W celu wejścia w tryb serwisowy należy: włączyć odbiornik w tryb STAND-BY, na pilocie nacisnąć sekwencję przycisków: [i+], [5], [VOL+], [TV]. Potwierdzeniem wejścia w tryb serwisowy jest wyświetlenie w prawym górnym rogu ekranu komunikatu: „TT”

Pierwsze z brzegu w google.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

W celu wejścia w tryb serwisowy należy: włączyć odbiornik w tryb STAND-BY, na pilocie nacisnąć sekwencję przycisków: [i+], [5], [VOL+], [TV]. Potwierdzeniem wejścia w tryb serwisowy jest wyświetlenie w prawym górnym rogu ekranu komunikatu: „TT”

Pierwsze z brzegu w google.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

"i+"
"5"
"Volume -" (Głośność - )
"Power ON" (przycisk włączający telewizor).
Tak jest prawidłowo.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam wyblakłe kolory w kanałach HD na moim tv sony 55xf9005, co ustawić żeby było lepiej? 

 

Lub czy ktoś może się podzielić swoimi ustawieniami obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam mniej wiecej tak:

kino pro , jasność 35- kontrast 70- nasycenie 70 - ruch 4/1- barwa naturalne- czerń 48-  ostrość 85 - i wszystkie polepszacze na minimum lub średnie. To tak z pamięci. Obraz bardzo mi się podoba. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, pavio01 napisał:

ja mam mniej wiecej tak:

kino pro , jasność 35- kontrast 70- nasycenie 70 - ruch 4/1- barwa naturalne- czerń 48-  ostrość 85 - i wszystkie polepszacze na minimum lub średnie. To tak z pamięci. Obraz bardzo mi się podoba. Pozdrawiam

Do piłki nożnej tez te ustawienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszła nowa aktualizacja v6.7165 i wreszcie naprawili wyskakujący pasek informacyjny przy źródłach HDMI. Po instalacji przez cały dzień jeszcze mi nie wyskoczył, a wcześniej działo się to co kilka minut.

https://www.sony.pl/electronics/support/software/00262498

Informacja o tym pliku do pobrania

Korzyści i udoskonalenia

  • Rozwiązano problem, w wyniku którego telewizor nie wyłączał się po wyłączeniu urządzeń HDMI podłączonych z użyciem funkcji BRAVIA Sync (HDMI CEC)
  • Rozwiązano problem losowego pojawiania się banera informacyjnego podczas oglądania materiałów z podłączonych urządzeń HDMI
  • Rozwiązano problem uniemożliwiający łączenie się telewizora z pewnymi subwooferami bezprzewodowymi.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Przecież to stara aktualizacja z maja...

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Przecież to stara aktualizacja z maja...

Z poważaniem

Może i tak. Automatyczne aktualizacje mam wyłączone i średnio co 2 tygodnie sprawdzam czy jest nowe oprogramowanie i dopiero teraz je dostałem. Po drugie nie widziałem aby ktoś tu pisał o tej aktualizacji, a wnosi ona dla mnie bardzo wiele, ponieważ miałem dość pokazującego się paska informacyjnego wyświetlając obraz z PC. Czytając to forum, to wielu użytkowników tego TV miało ten sam problem, więc się tą informacja podzieliłem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

22 godziny temu, jeffik79 napisał:

Może i tak. Automatyczne aktualizacje mam wyłączone i średnio co 2 tygodnie sprawdzam czy jest nowe oprogramowanie i dopiero teraz je dostałem. Po drugie nie widziałem aby ktoś tu pisał o tej aktualizacji, a wnosi ona dla mnie bardzo wiele, ponieważ miałem dość pokazującego się paska informacyjnego wyświetlając obraz z PC. Czytając to forum, to wielu użytkowników tego TV miało ten sam problem, więc się tą informacja podzieliłem. Pozdrawiam.

W porządku... Informacja była stronę wcześniej: 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 08:11, pavio01 napisał:

ja mam mniej wiecej tak:

kino pro , jasność 35- kontrast 70- nasycenie 70 - ruch 4/1- barwa naturalne- czerń 48-  ostrość 85 - i wszystkie polepszacze na minimum lub średnie. To tak z pamięci. Obraz bardzo mi się podoba. Pozdrawiam

A co masz za źródło sygnału, ze korzystasz z polepszaczy, które generalnie zawsze psują obraz? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2021 o 16:44, Xisiek napisał:

A co masz za źródło sygnału, ze korzystasz z polepszaczy, które generalnie zawsze psują obraz? 🙂

Ja mam nc+ podasz swoje ustawienia w takim razie?

 

Co psuje obraz?

Edytowane przez betek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz napisane co psuje 🙂 Jeżeli masz nc + to ulepszacze do niczego się nie przydadzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.. posiadam tv SONY - BRAVIA XR65X94JU i soundbar HT-XF9000. Tv na earc/arc ma wejście hdmi 2.1, soundbar na arc 2.0. Teraz mam podłączone na kablu 2.0.. Czy mogę podłączyć to na kablu 2.1, jeśli tak, będzie jakaś różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można dokupić dłuższy przewód zasilający do tego TV ? 

Dziś wieszam TV na ścianę i brakuje kilkunastu centymetrów :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2021 o 19:18, pavio01 napisał:

Przecież to zwykły kabel. A przedłużacz Ci nie podejdzie?

A mógłbyś mi wytłumaczyć jak go wyjąć, bo ja używam przedłużki, bo ni cholery nie wiem jak go odpiąć od telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie macie ustawienia w trybie Gra HDR pod PS5? Wszystko fajnie ale obraz jest bardzo ciemny, mogę podbić ustawianie gamma z 0 na +3 i jest jaśniej ale wszystko jakieś wyplowiale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...