Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie tak jak pisze Nygus. Spróbuj z różnymi napisami, nawet od innych filmów bo to nie ma znaczenia. Ważne by zaczął ci czytać. To powinno działać nawet wtedy gdy film jest już odtwarzany i włączysz pendriva w trakcie to u mnie pojawia się na końcu listy z napisami opcja "inne".

A podłączasz do usb na froncie odtwarzacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem napisy w formacie .srt ze stronki napisy24.pl (tam jest kilka tych formatów dostępnych do ściągnięcia), otwieram folder "Star Wars... itd" tam są dostępne dwa pliki: jeden reklama czy coś tam tej stronki, drugi plik .srt, zmieniam ręcznie nazwę pliku na sub.srt (klikam prawym przyciskiem myszy krva normalnie:-), po prostu dopisuję "sub"). Potem ten plik kopiuję sobie do folderu SUB na pendrive, wrzucam do Oppo i napisów nie widzi. Spróbowałem też z innym pendrive...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) nie ważne czy z przodu czy z tyłu, działa z każdego USB, MUSI działać jeśli plik jest na pewno plikiem z napisami, w razie czego polecam Subtitle Edit, zawsze może przekonwertować napisy w razie czego

1 minutę temu, _daras_ napisał:

Ściągnąłem napisy w formacie .srt ze stronki napisy24.pl (tam jest kilka tych formatów dostępnych do ściągnięcia), otwieram folder "Star Wars... itd" tam są dostępne dwa pliki: jeden reklama czy coś tam tej stronki, drugi plik .srt, zmieniam ręcznie nazwę pliku na sub.srt (klikam prawym przyciskiem myszy krva normalnie:-), po prostu dopisuję "sub"). Potem ten plik kopiuję sobie do folderu SUB na pendrive, wrzucam do Oppo i napisów nie widzi. Spróbowałem też z innym pendrive...

plik z napisami MUSI być w katalogu SUB a katalog SUB MUSI być w głównym katalogu na pendrivie, czyli to ma wyglądać tak;

pendrive:\SUB\SUB.SRT

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiście nie musi być dużymi literami, jak najbardziej może być pendrive:\sub\sub.srt

otwórz te napisy w jakimkolwiek edytorze, może być i notatnik windowsowy, sprawdź czy to na pewno jest plik z napisami

albo ściągnij edytor do napisów i skonwertuj do właściwego formatu, albo ściągnij jakiekolwiek inne napisy i sprawdź czy działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przecież dokładnie tak mam. A przecież skoro pendrive widzi to chyba nie wina pendrive?

Dzięki za pomoc, będę dalej próbował. Dam znać jutro, dziś już czasu nie mam.

Edytowane przez _daras_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze go widziec, moze widziec strukture katalogow ale moze nie czytac z niego danych, dlatego pisalem zebys sprawdzil w jakim systemie jest sformatowany

nagraj na niego jakikolwiek plik mp3 lub zdjecie i sprawdz czy bedzie poprawnie oczytany, wyświetlony, odtworzony

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oppo czyta podstawowe systemy plików FAT, FAT32, NTFS i exFAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEEEEEESTTT!!! Zadziałało! Bardzo Wam dziękuję. Pomogła nazwa pliku z napisami TYLKO na "sub" a nie na "sub.srt", tak jak pokazał kol. Robson na zdjęciu.

Tylko teraz pytanie jak będę miał więcej filmów to w tym samym katalogu mogę wsadzać dowolną ilość plików z napisami i wszystkie nazywać sub sub sub itd. to jak wtedy podczas odtwarzania będę wiedział które napisy do którego filmu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, super, że działa :)

Tylko proszę zauważ, że jeżeli masz włączone ukrywanie rozszerzeń znanych plików (a standardowo taka opcja jest włączona w windowsie) to u Ciebie poprzednio ten plik się nazywał sub.srt.srt a rozszerzenie włąściwe .srt po prostu było ukryte.

Plików możesz mieć na pendrivie ile chcesz z napisami :), nie wiem tylko w jaki sposób zrobisz, żeby się wszystkie nazywały sub.srt ??? tw danych katalogu TYLKO i wyłącznie jeden plik może mieć unikalną nazwę, żaden więcej nie może się nazywać tak samo jak ten pierwszy. Chodzi o to, że dwa pliki (i więcej) nie mogą mieć takiej samej nazwy w JEDNYM katalogu.

Plik sub.srt trzeba podmieniać dla za każdym razem jeśli się zmieni film, oczywiście jeśli chcesz oglądać zewnętrzne napisy do nowego filmy z pliku sub.srt

 

a tak przy okazji to o konieczności zamiany pliku sub.srt przy zmianie filmu pisałem kilka postów wcześniej...

a właściwie to o tym, że jak nie zmienisz pliku sub.srt na właściwy to będziesz wyświetlał napisy z innego filmu

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2018 o 15:58, Nygus napisał:

moze go widziec, moze widziec strukture katalogow ale moze nie czytac z niego danych, dlatego pisalem zebys sprawdzil w jakim systemie jest sformatowany

nagraj na niego jakikolwiek plik mp3 lub zdjecie i sprawdz czy bedzie poprawnie oczytany, wyświetlony, odtworzony

Parafrazując Pawlaka z "Samych swoich"- mądrego to i warto poczytać:) Przymierzam się do wymiany odtwarzacza, obecnie mam Sony UBP-X800 i szczerze mówiąc, zmroziła mnie informacja, że OPPO zaprzestaje produkcji. Zastanawiam się nad OPPO i CA. Jedna rzecz nie daje mi spokoju, a mianowicie- co z aktualizacjami? CA nic swojego (poza nazwą) nie ma,bazuje na OPPO, również jeśli chodzi o aktualizacje. Mam ogromny dylemat- kupić czy nie? Pomożecie w podjęciu decyzji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) będziesz się musiał sam zmierzyć z pytaniem - kupić czy nie? Jestem pewien, ze informacja o likwidacji oppo electronics zmroziła duuuużo więcej osób oprócz Ciebie.

Oppo działa bardzo przyzwoicie a aktualizacje podobno mają się prze jakiś czas pojawiać, gwarancje mają być honorowane.

Jakimś plusem/pocieszeniem jest to, że jest to taki "planowane" długofalowe zamknięcie a nie niespodzianka (no to jest bardzo duuuża niespodzianka) gdzie firma się zwija i już nikogo nigdzie nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z tym "przespać". Szczerze mówiąc, i OPPO i CA kuszą tymi napisami. Polskie wydania płyt BD UHD są nieprzyzwoicie drogie. Na zagranicznych wydaniach można trochę zaoszczędzić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nawet po zamknieciu Oppo bedzie w najwyzszej polce w rankingu BD dopoki cos totalnie nowego nie wymysla.
Choc bardziej mi sie wydaje ze pomalu konczy sie era filmow na plytach i wszystko bedzie leciec na striming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, _daras_ napisał:

JEEEEEESTTT!!! Zadziałało! .....

super że Ci działa :) .... bo to fajna funkcja.... :)  Ja mam wszystkie napisy w jednym katalogu nazwane tytułem filmu i jak chce coś oglądać to kopiuje dany srt do katalogu sub zmieniając mu nazwę. Nie jest to bardzo uciążliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Nygus napisał:

W danym katalogu TYLKO i wyłącznie jeden plik może mieć unikalną nazwę, żaden więcej nie może się nazywać tak samo jak ten pierwszy. Chodzi o to, że dwa pliki (i więcej) nie mogą mieć takiej samej

Musze poprawic take bzdure, bo juz patrzec  na to nie moge. Oczywiscie poprawnie  jest: "kazdy  jeden plik  MUSI  miec unikalna nazwe with katalogu"

Edytowane przez Nygus
* w katalogu
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy firmware - na razie w USA (beta). Posiadacze TV od Sony kompatybilnymi z DV powinni być zadowoleni.

Zmiany:

Cytat

1. Added the Dolby Vision “Player-led processing” mode for compatibility with recent Sony Dolby Vision TVs and firmware updates.
2. Added the “Dolby Vision” mode under the HDR Setting menu, which allows the player to convert the output to Dolby Vision when possible.
3. Added the “Dolby Vision Processing” setting under the HDR Setting menu. This setting allows customers to choose whether Dolby Vision processing is handled mainly by the TV or the UDP-20x player.
4. Added MQA support via the USB DAC In for the UDP-205 players. (More info can be found in the “USB Audio DAC Firmware” section on the UDP-205 support page.)
5. Added the “Up-Sample DAC Input” setting under the Audio Processing menu for the UDP-205.
6. General fixes and disc compatibility improvements based on recent and upcoming UHD Blu-ray releases as well as user-submitted samples.

Ciekawie brzmi opcja 3. Czy to oznacza, że po wyborze przetwarzania DV po stronie odtwarzacza, a nie TV, nie trzeba będzie czekać w nieskończoność na finalną aktualizację np. dla OLED LG poprawiającą buga z gdzieniegdzie ciemnoszarymi czerniami w trybie DV ? Trzeba to będzie sprawdzić.
Z pierwszych opinii na zagranicznych forach wynika też, że opcja 2, czyli konwersja np. HDR10 do DV nie jest wcale takim głupim pomysłem i potrafi przynieść nieco korzyści, w szczególności na wyświetlaczach z niedomagającym algorytmem mapowania tonów obrazu.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie! Teraz poproszę jakieś filmy UHD PL z DV bo z tym jest narazie krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam już jest z PL, np. Daddy's Home 2, Dark Tower,  Despicable Me 1,2,3, Downsizing, Fate of the Furious, Forrest Gump, Gladiator, Gra o Tron, It, Jumanji: Welcome to the Jungle, Justice League, Matrix, Resident Evil: Vendetta, Saving Private Ryan, Spider-Man: Homecoming, Starship Troopers: Traitor of Mars, Transformers: The Last Knight, Westworld i lada chwila Pacific Rim: Uprising, Ready Player One, Tomb Raider.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, _daras_ napisał:

No wreszcie! Teraz poproszę jakieś filmy UHD PL z DV bo z tym jest narazie krucho.

Po co ci filmy z PL skoro masz OPPO i możesz wczytac dowolne napisy ???

Ostatnio praktycznie prawie każdy film na BD-UHD wychodzi w DV.

Jak widać firma OPPO, pomimo ogłoszenia zaprzestania produkcji klocków AV dotrzymuje obietnicy danej klientom i dalej wspiera swoje swoje produkty. To bardzo rzadkie podejście do klienta w dzisiejszych czasach.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ofkors na myśli tylko wydania PL. Gdzie kupujecie wydania zagraniczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - wszystko to co podałem jest też dostepne w polskiej dystrybucji poza Starship Troopers: Traitor of Mars.

1 godzinę temu, _daras_ napisał:

Gdzie kupujecie wydania zagraniczne?

Głównie z włoskiego amazona. Przykładowo obecne promocje - 5 filmów UHD za 50 EUR, 3 za -50%

Ew. https://www.zoom.co.uk/category/2_4k_ultra_hd_for_30

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszły mi właśnie dwa kochane filmy, które mają z tyłu znaczek Dolby Vision (Matrix i Szeregowiec Ryan), czyli wychodzi na to, że tak jak piszecie, teraz już większość filmów a w najbliższej przyszłości każdy film UHD będzie miał DV. W takim razie czekamy na firmware na Europę (wiadomo kiedy ma być?), bo sam posiadam combo Oppo + TV Sony + ampli Yamaha (na szczęście dostała update DV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...