Skocz do zawartości
Maciej Koper

OPPO UDP-203, TEST pierwszego odtwarzacza Ultra HD Blu-Ray z Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
5 minut temu, hubio napisał:

Jakich ?

Oczywiście oprócz optymalizacji HDR bo to już wiemy. No można jeszcze dodać brak streamingu... Coś jeszcze ?

Nie wiem co Wy wiecie... a o wadach oppo pisałem raz, czy dwa.

Najpierw, proszę sprawdź w słowniku co to jest wada, żebyśmy mogli rozmawiać merytorycznie i żebyś wiedział kiedy rozmawiamy o wadach a kiedy o braku jakieś funkcji. Oczywiście w niektórych, szczególnych przypadkach brak jakiejś funkcji może być uznany za wadę...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nygus napisał:

Nie wiem co Wy wiecie... a o wadach oppo pisałem raz, czy dwa.

W tym wątku ? Możesz powtórzyć bo ja to tylko czytałem same zachwyty... Naprawdę jestem ciekaw tych wad tak rozumianych słownikowo jak i rozumianych jako brak funkcji...

A jak nie możesz powtórzyć to daj linka do postu gdzie pisałeś o wadach Oppo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, hubio napisał:

W tym wątku ? Możesz powtórzyć bo ja to tylko czytałem same zachwyty... Naprawdę jestem ciekaw tych wad tak rozumianych słownikowo jak i rozumianych jako brak funkcji...

A jak nie możesz powtórzyć to daj linka do postu gdzie pisałeś o wadach Oppo.

W tym wątku, w tym wątku. Sam sobie poszukaj jak chcesz. To są moje spostrzeżenia:

Wadą jest sposób pobierania zewnętrznych napisów i konieczność ich podmiany za każdym razem jeśli zmieniam film, czyli np. jak oglądam trzy filmy z płyt, z zewnętrznymi napisami to muszę trzy razy podmienić plik na pendrajwie, lub zamienić pendrajwa na innego z właściwymi napisami... to jest masakra.

Potrafi się czasami zawiesić, przy przełączaniu zasobów sieciowych, np. kończę film włączam muzykę, albo odwrotnie. I czasami są problemy, zawiesza się podczas odtwarzania muzyki kiedy jest wyłączony obraz, opcja pure audio, jeśli się nie mylę.

Brak funkcji... nie mam jakich specjalnych uwag. Po prostu korzystam z tego co daje oppo i tyle. Nie wiem czy powinno być cos jeszcze czego nie ma. Funkcje związane ze streamingiem mnie nie interesują. 

:) jeszcze nie odczuwam braku jakichś funkcji, w które są wyposażone inne sprzęty a brakuje ich w oppo.

No ale dopiero dwa i pół roku mam mój odtwarzać więc na pewno jeszcze wszystkiego nie zdążyłem sprawdzić i użyć.

Kurczy, a może półtora roku??

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, hubio napisał:

Jakich ?

Oczywiście oprócz optymalizacji HDR bo to już wiemy. No można jeszcze dodać brak streamingu... Coś jeszcze ?

Idąc tym tokiem rozumowania to Panas ma sporo wad... Nie widzisz, że to dziecinada takie przekomarzanie się która funkcjonalność jest ważniejsza ?
Oba playery są świetne i mają unikalne funkcjonalności, których nie ma żaden inny odtwarzacz.
Więc niech każdy wedle własnych potrzeb i priorytetów zdecyduje co jest dla niego najlepsze. Dla mnie jest to OPPO.

Edytowane przez misfit
  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, misfit napisał:

Idąc tym tokiem rozumowania to Panas ma sporo wad... Nie widzisz, że to dziecinada takie przekomarzanie się która funkcjonalność jest ważniejsza ?
Oba playery są świetne i mają unikalne funkcjonalności, których nie ma żaden inny odtwarzacz.
Więc niech każdy wedle własnych potrzeb i priorytetów zdecyduje co jest dla niego najlepsze. Dla mnie jest to OPPO.

Ja to myślę, że Panas ma znacznie więcej wad... Np. może wam skasować dane z dysku zewnętrznego... :)W wątku o swoim Panasonicu dokładnie wymieniłem wszystkie wady i zalety... Nie wchodząc w semantyczne spory na temat wad lub braku funkcji (bo brak funkcji to też jest wada, jak dla mnie) to ja naprawdę chciałem się dowiedzieć o te "wady" w Oppo... Nygus jednak wbrew pozorom nie podał żadnych wad bo wybacz Nygus, ale przyczepianie się do przymusu zmiany pliku w penie w funkcji, która jest dostępna jedynie w tym sprzęcie i nie jest to nigdzie zastępowalne w niczym innym to absurd. Trzeba się cieszyć, że istnieje sprzęt, który na  to pozwala...a co do zawieszania to może masz jakąś usterkę ? Zakładam więc, że oprócz braku optymalizacji HDR i braku streamingu nie ma nic o co można się do niego przyczepić... Szczególnie to pierwsze jest ważne bo streaming można zastąpić... Chodzi jednak o to, że moim zdaniem kupując coś za ponad 4000zł powinno być naprawdę idealne bo jak by oba kosztowały tyle samo można by się zastanawiać, które funkcje będą lepsze...

Ja liczę na to, że za chwilę jakiś inny producent też da możliwość z tymi napisami i wyda sprzęt w normalnej cenie... A wtedy sens zapłacenia 4000zł będzie stał pod znakiem zapytania... No, ale jeśli ktoś dużo zarabia i go stać to w sumie te 2000zł w tą czy w tą nie robi mu różnicy... Mnie też stać, ale po prostu nie lubię głupio tracić kasy i przepłacać... Oczywiście jednak, jeśli przez kolejne 10 lat nikt nie zrobi takiego sprzętu to posiadacze Oppo będą wygrani, a za parę lat ich sprzęt będzie kosztował nie 4000zł a 10 000zł :)

Edytowane przez hubio
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

Ja to myślę, że Panas ma znacznie więcej wad... Np. może wam skasować dane z dysku zewnętrznego... :)W wątku o swoim Panasonicu dokładnie wymieniłem wszystkie wady i zalety... Nie wchodząc w semantyczne spory na temat wad lub braku funkcji (bo brak funkcji to też jest wada, jak dla mnie) to ja naprawdę chciałem się dowiedzieć o te "wady" w Oppo... Nygus jednak wbrew pozorom nie podał żadnych wad bo wybacz Nygus, ale przyczepianie się do przymusu zmiany pliku w penie w funkcji, która jest dostępna jedynie w tym sprzęcie i nie jest to nigdzie zastępowalne w niczym innym to absurd. Trzeba się cieszyć, że istnieje sprzęt, który na  to pozwala...a co do zawieszania to może masz jakąś usterkę ? Zakładam więc, że oprócz braku optymalizacji HDR i braku streamingu nie ma nic o co można się do niego przyczepić... Szczególnie to pierwsze jest ważne bo streaming można zastąpić... Chodzi jednak o to, że moim zdaniem kupując coś za ponad 4000zł powinno być naprawdę idealne bo jak by oba kosztowały tyle samo można by się zastanawiać, które funkcje będą lepsze...

Ja liczę na to, że za chwilę jakiś inny producent też da możliwość z tymi napisami i wyda sprzęt w normalnej cenie... A wtedy sens zapłacenia 4000zł będzie stał pod znakiem zapytania... No, ale jeśli ktoś dużo zarabia i go stać to w sumie te 2000zł w tą czy w tą nie robi mu różnicy... Mnie też stać, ale po prostu nie lubię głupio tracić kasy i przepłacać... Oczywiście jednak, jeśli przez kolejne 10 lat nikt nie zrobi takiego sprzętu to posiadacze Oppo będą wygrani, a za parę lat ich sprzęt będzie kosztował nie 4000zł a 10 000zł :)

Tak masz racje mój błąd, przepraszam, to nie są wady, dla mnie są jednak pewna forma niedogodnością i już.

Ja tez nie lubię tracić bez sensu kasy i dlatego używam OPPO, które dla mnie jest już „zamoryzowane” i kosztowało ZERO zł, a dodatkowo fakt, ze nie muszę sprawdzać, czy film ma czy nie ma polskich napisów jest bezcenne. Z matematyką nie da się wygrać :).

Dziękuje i przepraszam wszystkich, na tym kończę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hubio napisał:

Zakładam więc, że oprócz braku optymalizacji HDR i braku streamingu nie ma nic o co można się do niego przyczepić... Szczególnie to pierwsze jest ważne bo streaming można zastąpić... Chodzi jednak o to, że moim zdaniem kupując coś za ponad 4000zł powinno być naprawdę idealne bo jak by oba kosztowały tyle samo można by się zastanawiać, które funkcje będą lepsze...

Wymagasz od OPPO wszystkich funkcjonalności jakie posiada konkurencja, ale to też działa w drugą stronę - wymagaj więc od Panasa wszystkich funkcjonalności, które ma OPPO.

Co do Optimizera - za mapowanie tonów obrazu odpowiada wyświetlacz, a nie odtwarzacz. Fajnie, że Panas ma opcję, która wspomaga go w tym względzie i redukuje ułomności HDR10 w szczególności jeśli chodzi o projektory oraz wyświetlacze, których algorytm mapowania tonów obrazu pozostawia sporo do życzenia - jako pierwszy na tym forum pisałem o tej funkcjonalności Panasa i nie raz ją wychwalałem.
Pisałem również o tym, że gdy wyświetlacz jest wyposażony w algorytm dynamicznego mapowania tonów obrazu to HDR Optimizer traci na znaczeniu i to widać na tym filmiku Vincenta gdy przez krótką chwilę aktywuje on tę opcję w LG E8. Mimo wszystko wciąż widać pewną przewagę po stronie HDR Optimizer jeśli chodzi o ABL tej sceny w Pan, tyle, że po pierwsze gwarantuję Ci, że w realu różnica jest mniejsza bo tutaj kamera przekłamuje nieco sprawę, a po drugie Mad Max Fury Road i Pan to są skrajne przypadki z Max Luminance 4000 nitów i bardzo wysokim MaxCLL. 

PS. Jeśli chodzi o Mad Max Fury Road to podobny efekt z gdzieniegdzie lepszym wyglądem płomieni i ognia uzyskuję po konwersji HDR do DV w OPPO.
Niestety nie mam Pan więc nie sprawdzę jak sytuacja w tej scenie z filmiku Vincenta wyglądałaby u mnie w HDR10 z aktywnym dynamicznym mapowaniem tonów obrazu vs HDR10 po konwersji do DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, misfit napisał:

Wymagasz od OPPO wszystkich funkcjonalności jakie posiada konkurencja, ale to też działa w drugą stronę - wymagaj więc od Panasa wszystkich funkcjonalności, które ma OPPO.

Co do Optimizera - za mapowanie tonów obrazu odpowiada wyświetlacz, a nie odtwarzacz. Fajnie, że Panas ma opcję, która wspomaga go w tym względzie i redukuje ułomności HDR10 w szczególności jeśli chodzi o projektory oraz wyświetlacze, których algorytm mapowania tonów obrazu pozostawia sporo do życzenia - jako pierwszy na tym forum pisałem o tej funkcjonalności Panasa i nie raz ją wychwalałem.
Pisałem również o tym, że gdy wyświetlacz jest wyposażony w algorytm dynamicznego mapowania tonów obrazu to HDR Optimizer traci na znaczeniu i to widać na tym filmiku Vincenta gdy przez krótką chwilę aktywuje on tę opcję w LG E8. Mimo wszystko wciąż widać pewną przewagę po stronie HDR Optimizer jeśli chodzi o ABL tej sceny w Pan, tyle, że po pierwsze gwarantuję Ci, że w realu różnica jest mniejsza bo tutaj kamera przekłamuje nieco sprawę, a po drugie Mad Max Fury Road i Pan to są skrajne przypadki z Max Luminance 4000 nitów i bardzo wysokim MaxCLL. 

PS. Jeśli chodzi o Mad Max Fury Road to podobny efekt z gdzieniegdzie lepszym wyglądem płomieni i ognia uzyskuję po konwersji HDR do DV w OPPO.
Niestety nie mam Pan więc nie sprawdzę jak sytuacja w tej scenie z filmiku Vincenta wyglądałaby u mnie w HDR10 z aktywnym dynamicznym mapowaniem tonów obrazu vs HDR10 po konwersji do DV.

Nie opisze teraz tego dokładnie, bo nie siedzę przed odtwarzaczem, jednak w OPPO jest funkcja/opcja zmiany, ograniczenia, dostosowania efektu, albo zmiany jasności efektu HDR ??? w ustawieniach sygnału wyjściowego można wpływać w pewien sposób na sygnał wyjściowy. Ale mówiąc szczerze nie bawiłem się tym.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Opcja w OPPO o której piszesz dotyczy jedynie zabaw z konwersją HDR do SDR.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

wyglądałaby u mnie w HDR10 z aktywnym dynamicznym mapowaniem tonów obrazu vs HDR10 po konwersji do DV.

Jak nazywa się ta opcja w menu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, misfit napisał:

Opcja w OPPO o której piszesz dotyczy jedynie zabaw z konwersją HDR do SDR.

:) to pewnie dlatego jej nie ruszałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

pmcomp - Ustawienia -> Wyjście wideo -> Ustawienia HDR -> HDR -> Dolby Vision.

Tylko pamiętaj aby przed odpaleniem BD wrócić z ustawieniem do Auto, bo inaczej dostaniesz konwersje SDR->HDR, a to już jest hardcore. Chociaż hubio pewnie byłby wniebowzięty biorąc pod uwagę jego zamiłowania do trybów Vivid/dynamicznych ;)
 

Edytowane przez misfit
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misfit napisał:

Chociaż hubio pewnie byłby wniebowzięty biorąc pod uwagę jego zamiłowania do trybów Vivid/dynamicznych ;)

A żebyś wiedział... :) Obejrzałem jakieś 2 filmy w trybie HDR+ na Samsungu bo całkiem ładnie to wyglądało... Np. na Samsungu MU 8002 wyglądało koszmarnie. Na Panasonicu też mam taką funkcję ale tylko do netflixa, ale też to nie wyglądało dobrze... Natomiast na Samsungu sam byłem zdziwiony, że tak ładnie wyglądał film w HDR+, a włączyłem przez zupełny przypadek bo nie miałem w planach tak oglądać... i wbrew pozorom wcale obraz nie był jak w trybie dynamicznym... Polecam chociaż spróbować jak ktoś ma telewizory Q9FN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dnia 6.03.2019 o 16:55, tonybcc napisał:

Coś dla hubio

 

no chyba wlasnie raczej  nie bardzo, bo z tego co mowi V w podsumowaniu to glownie sie przydaje do ekranow o malej szczytowej jasnosci wtedy jest wieksze pole do mapowania tonów, a jego Samsung do takich nie nalezy ze swoimi 1500 nit i w takim przypadku mapowanie tonów jest dokonwywane w niedzuym stopniu przez player. Co innego w kwestii prjektora, ktory jaki by nie byl zawsze bedzie mial deficyt jasnosci w stosunku do TV.

Nie zmienia to faktu ze HDR optimiser tobardzo ciekawa sprawa jak ktos ma prjektor lub TV z mala jasnością w HDR. Gdyby taka funkcja byla w oppo to bylby ideał,  a tak nie ma niestety idealnego playera ;) Kazdy ma jakieś swoje unikalne funkcje.

Edytowane przez szewi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o to ze to hubio dużo pisał o tej funkcji a nie ze to skierowane do niego. Masz racje lepiej się to spisuje na tv o niższej jasności. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No to ja jestem jakiś dziwny bo oglądam filmy HDR w trybie "jasne otoczenie" co jest jakieś +4 więcej jasności w HDR do standardu i to zarówno na proju jak i na TV... To nie tylko chodzi o samą optymalizację, ale też właśnie o te różne tryby wywoływane jednym przyciskiem z pilota... Każdy może pod swoje preferencje, a nawet pojedyncze sceny zmieniać bo nie wchodzi się do żadnego menu itd tylko mamy jednym naciśnięciem zmiany...

Edytowane przez hubio
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Preferujesz taki nienaturalny obraz, spoko, Twoja sprawa. Ale tak - to jest dziwne. Już tłumaczę dlaczego - z jednej strony zachwalasz (i słusznie) HDR Optimiser, którego główną zaletą jest to, że wydobywa detale z jasnych obszarów obrazu przy jednoczesnym nieingerowaniu w jego APL, a z drugiej strony rujnujesz niemal to wszystko poprzez podbijanie jego jasności, funkcji, której głównym założeniem są jasne pomieszczenia niezaadoptowane pod kino domowe.

 

Edytowane przez misfit
  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, misfit napisał:

Preferujesz taki nienaturalny obraz, spoko, Twoja sprawa. Ale tak - to jest dziwne. Już tłumaczę dlaczego - z jednej strony zachwalasz (i słusznie) HDR Optimiser, którego główną zaletą jest to, że wydobywa detale z jasnych obszarów obrazu przy jednoczesnym nieingerowaniu w jego APL, a z drugiej strony rujnujesz niemal to wszystko poprzez podbijanie jego jasności, funkcji, której głównym założeniem są jasne pomieszczenia niezaadoptowane pod kino domowe.

mistif zakładam, że to co piszesz wynika z Twojej niewiedzy bo nie masz tego Panasonica, a 2 innych ludzi daje ci plusa, którzy tez go nigdy nie widzieli na oczy i tak się tworzy dezinformacja... Jak bym był Panem B. to bym na tym zakończył swój post i sam człowieku szukaj odpowiedzi i się domyślaj bo Pan B. w swojej doskonałej mądrości nie uważa za stosowne wyjaśniać czegokolwiek np. dlaczego to Amazon jeden film blokuje na Polskę, a resztę nie... Tak w sumie jest przewrotnie najwygodniej bo ty sam szukasz odp. piszesz je, a potem Pan B. w swojej doskonałej mądrości albo je rozwieje albo cię znowu zgnoi, że napisałeś głupotę... Ale zostawmy Pana B w spokoju ...

Wyjaśniam: HDR Optimiser nie jest w żaden sposób sprzeczny z tymi trybami. Tzn po włączeniu tej opcji pojawiają Ci się do wyboru różne tryby od: zwykłe otoczenie do bardzo jasne otoczenie. Z włączoną funkcją HDR Optimiser po prostu wybierasz co chcesz. To nie jest tak, że albo te tryby albo optymalizacja HDR bo właśnie trzeba włączyć tą optymalizację, aby pojawiły się te tryby. W domyślnym trybie standardowym jest wyłączona. Oprócz tego możesz nie korzystać w ogóle z tej funkcji i co 1 zwiększać jasność HDR. Należy też dodać, że żaden z tych trybów znacząco nie zmniejsza ogólnego kontrastu... To nie jest tak, że się coś rujnuje... Cały obraz wygląda świetnie w każdym trybie... Jak się chce naprawdę dostać po oczach latarką czy światłem słonecznym w trybie jasne otoczenie, w całkowicie ciemnym pokoju wrażeniem jest opad szczęki... Do tego ja łączę to tylko z trybem naturalnym w TV, który jest ciemniejszy od dynamicznego i standardowego... Jeśli chodzi o Epsona też to dużo daje bo tam HDR jest sam z siebie za ciemny... Oczywiście też nie ma co się sugerować nazwami, że nazwali to jasne otoczenie czy super jasne, bo to tylko nazwy... No i do tego jak obraz Ci się wydaje nienaturalny jednym przyciskiem pilota możesz wybrać ustawienie jakie chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta. Raz jeszcze przeczytaj go słowo w słowo i obejrzyj filmik Vincenta - może wtedy coś zatrybi.

PS. Sorry, ale mało kogo tutaj przekonasz, że oglądanie filmów w trybie Vivid/dynamicznym i jeszcze z dodatkowo podbitą jasnością w playerze to jest uczta dla oczu i niczego nie rujnuje w stosunku do obrazu po kalibracji. EOD z mojej strony bo to strata czasu.

  • Plusik 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, misfit napisał:

Kompletnie nie zrozumiałeś mojego posta. Raz jeszcze przeczytaj go słowo w słowo i obejrzyj filmik Vincenta - może wtedy coś zatrybi.

PS. Sorry, ale mało kogo tutaj przekonasz, że oglądanie filmów w trybie Vivid/dynamicznym i jeszcze z dodatkowo podbitą jasnością w playerze to jest uczta dla oczu i niczego nie rujnuje w stosunku do obrazu po kalibracji. EOD z mojej strony bo to strata czasu.

Nie oglądam filmów w trybie Vivid/dynamiczny... :)  Nie mam potrzeby nikogo przekonywać... :)Ale jak Ty byś miał taką potrzebę zapraszam do siebie... :)Zobaczysz sam... :)

A "uczta dla oczu" to pojęcie bardzo subiektywne jak w jedzeniu: dla jednego "uczta dla podniebienia" to będzie pizza z 30 składnikami, dla drugiego małże i ostrygi, a zalecane dla zdrowia (skalibrowane) dla naszego zdrowia - warzywa na parze... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "optimizery, equalizery" itp., zniekształcają, zakłamują i wypaczają oryginalny dźwięk, obraz. Jak byś tego nie nazwał, będzie to po prostu psuciem oryginalnego tworu. W jednym masz rację- każdy ma swój gust i smak, a to są rzeczy święte,o których się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pablo Dziekan napisał:

Wszystkie "optimizery, equalizery" itp., zniekształcają, zakłamują i wypaczają oryginalny dźwięk, obraz. Jak byś tego nie nazwał, będzie to po prostu psuciem oryginalnego tworu. W jednym masz rację- każdy ma swój gust i smak, a to są rzeczy święte,o których się nie dyskutuje.

Ok to ja zadam inne pytanie ? Skoro w innym trybie, nie zalecanym. o wiele lepiej ogląda mi się film, widzę i zapamiętuję więcej szczegółów to dlaczego mam się męczyć i oglądać w zalecanym ? Zresztą sama definicja tych "zalecanych" jest już zwodnicza. Zobaczcie jak różnią się zalecenia Netflixa do oglądania filmów i co pisze o tym MK. Np dla MK najlepszą tonacją do filmów jest ciepły 2, a ja nie mogę patrzeć na takie przesłodzone, pastelowe kolory i chyba w życiu nie obejrzałem filmu w tej tonacji... Co to znaczy, że chciał reżyser ? Mam niezłą frajdę jak oglądam stare filmy gdzie kiedy je kręcono nie przyszło do głowy nikomu ile dzisiejsza technologia może odkryć szczegółów i odkrywam je dzięki podbitej ostrości czy funkcji Contrast Enhancer . Oczywiście wszystko należy robić z umiarem i nie należy przeholować i też stosować określone tryby do określonych źródeł... Inaczej oglądam serial, inaczej wiadomości i jeszcze inaczej filmy... Do tego mam 2 zupełnie inne wyświetlacze... Ja zmieniam ustawienia lub wyświetlacz nie tylko w zależności czy to sport/tv/DVD/BD/UHD, ale i np jaki gatunek filmowy i z którego roku jest film... Nie mam jednego trybu do wszystkiego..., ale wbrew temu co pisał  misfit trybu dynamicznego używam wyłącznie do filmów przyrodniczych czy dokumentalnych... Np. niektórzy, łącznie z MK nie widzą nic złego w stosowaniu trybu motion flow (upłynniaczy), a dla mnie to jest barbarzyństwo dla filmów gdzie robi się efekt opery mydlanej. MK pisał o ustawieniu 5/10, a dla mnie górna granica to 3/10... Zresztą tak Netflix jak i wielkie wytwórnie w ogóle chcą żeby ten tryb zniknął w telewizorach, wystosowały nawet pismo do producentów w tej sprawie... Tak więc Panowie i Panie wszystko jest dosyć relatywne i płynne i nie ma czegoś takiego jak jedno ustawienie dla wszystkich...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.03.2019 o 13:51, binary napisał:

Groszek.

Dobrze wyczajone. 

To telewizor taki mądry i wyczaił ;)

Tak serio, to zobaczyłem właśnie ikonkę HDR10+  podczas oglądania filmu Nienawiść którą dajesz (The Hate U Give, 2018)

Kolejny  dobry tytuł (po Bad Times, Widows, Bohemian) z HDR10+  jak ktoś chce przetestować, albo po prostu obejrzeć dobry film...

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...