Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 6.08.2017 o 20:10, wiesio napisał:

nie mogę pojać jak obraz z OLED może być gorszy od LCD, totalna bzdura albo problemy ze wzrokiem!

Wychodzi na to, że mało jeszcze widziałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mr.Hankey napisał:

Wychodzi na to, że mało jeszcze widziałeś...

Ja miałem przed OLED  Plazme Panasonic VT20 a wcześniej LCD Sony i o ile Plazma była OKY to LCD już nigdy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wiesio napisał:

Ja miałem przed OLED  Plazme Panasonic VT20 a wcześniej LCD Sony i o ile Plazma była OKY to LCD już nigdy!

VT20 to model bodaj z 2010r, jeżeli wcześniej miałeś lcd Sony choćby 3 lata to oznacza 2007r, a to znaczy, że Twoja świadomość odnośnie możliwości reprodukcji obrazu przez lcd tv jest wręcz prehistoryczna.

Obecne tv lcd - w kwestii jakości obrazu, nie mają nic wspólnego z modelami sprzed 10 lat.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD przewyższają obecnie OLEDy jedynie w maksymalnej jasności. Technologia LCD poszła do przodu - to fakt, ale i tak LCDki nigdy nie były i nie są i nie będą lepsze od OLEDów w takich parametrach jak kąty, czerń czy też czasie reakcji. LCD trzymają się obecnie wciąż mocno i są obecnie praktycznie równorzędnym rywalem dla OLEDów, ale to OLEDy mają zdecydowanie większy potencjał i możliwości rozwoju (vide nowe materiały organiczne o zdecydowanie wyższej jasności), a nie LCD.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Xisiek napisał:

VT20 to model bodaj z 2010r, jeżeli wcześniej miałeś lcd Sony choćby 3 lata to oznacza 2007r, a to znaczy, że Twoja świadomość odnośnie możliwości reprodukcji obrazu przez lcd tv jest wręcz prehistoryczna.

Obecne tv lcd - w kwestii jakości obrazu, nie mają nic wspólnego z modelami sprzed 10 lat.

Mają,  oj mają! kąty boczne i czerń jak dla mnie mają kolosalne znaczenie a tej wady LCD LED się nie pozbędzie! dodam ze LCD  Sony nie miałem trzy lata tylko tydzień, oddałem go do sklepu bo nie szło tego oglądać, właśnie ze względu na kąty i nocne seanse. Uwielbiam Plazmy a że ich już brak to alternatywa jest tylko jedna O-L-E-D!

Edytowane przez wiesio
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Xisiek said:

VT20 to model bodaj z 2010r, jeżeli wcześniej miałeś lcd Sony choćby 3 lata to oznacza 2007r, a to znaczy, że Twoja świadomość odnośnie możliwości reprodukcji obrazu przez lcd tv jest wręcz prehistoryczna.

Obecne tv lcd - w kwestii jakości obrazu, nie mają nic wspólnego z modelami sprzed 10 lat.

Oczywiście masz na uwadze obecną klasę średnią i wyższą? Bo mogę zagwarantować, że budżetowy tegoroczny IPS bez upłynniacza będzie miał gorszy obraz niż 10-letni LCD na VA z górnej półki.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wiesio napisał:

Mają,  oj mają! kąty boczne i czerń jak dla mnie mają kolosalne znaczenie a tej wady LCD LED się nie pozbędzie! dodam ze LCD  Sony nie miałem trzy lata tylko tydzień, oddałem go do sklepu bo nie szło tego oglądać, właśnie ze względu na kąty i nocne seanse. Uwielbiam Plazmy a że ich już brak to alternatywa jest tylko jedna O-L-E-D!

Ale to w sumie niewiele zmienia gdyż w 2010r LCD były wciaż jeszcze mocno "niedorobione". W obecnie produkowanych panelach (va) kąty są zupełnie inne niż miało to miejsce w modelach produkowanych te 7-10 lat temu. Tam po lekkim zejściu z osi był dramat - na tym tle dziś różnica jest wręcz subtelna. Co nie zmienia faktu, że pod dużym kątem problem nadal jest.

A co do czerni - to jasne, że nie szło oglądać bo wtedy LCD dawały po oczach głównie szarością a nie czernią. VT20 miało czerń nieco gorsza od VT30 - czyli najpewniej coś z okolic 0,02-0,03cd/m2 a to jest poziom natywnej czerni obecnych LCD na VA (w zasadzie dowolnej klasy). Dodając do tego jeszcze niska jasność VT20,  dostajemy kontrast z okolic niepełnych 2800 - 3 000:1, niemal każdy VA dziś daje więcej, o "magicznych" 7 900:1 taniego TCLa nie wspominając :D

Wiec jak widzisz sporo się zmieniło od tamtego czasu w LCD, naprawdę sporo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby jeszcze. TVP chyba zdarza się jeszcze realizować materiały kamerami nie HD, a kompletnym szczytem technicznego dna jest TV Trwam - oni tam chyba kręcą 20-letnimi kamerami mini DV (albo mają totalnie spi.eprzonąą obróbkę), wydaje mi się, że nawet telefon z wyższej półki dawałby lepszy obraz.
Jakimi kamerami mini dv...Oni tam kręcą lody! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto to ogląda na godnym sprzęcie..., 99% widzów ma jeszcze Rubiny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ma_ko napisał:

A kto to ogląda na godnym sprzęcie..., 99% widzów ma jeszcze Rubiny...

Ja mam Heliosa 503 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.08.2017 o 15:59, Mr.Hankey napisał:

Uświadom mnie proszę co to znaczy "normalne użytkowanie".

 

Zapewniam Cię, że jednak nie tak samo.;)

 

Normalne użytkowanie tzn.takie gdzie nie oglądasz np.TVN24 12h na dobę itp...

 

Pisząc wypalanie miałem na myśli skrót myślowy,że zarówno OLED jaki i LCD może się trwale wypalić.(widziałem i jedno i drugie)

 

Pozdro & beer ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marsellus_w napisał:

 

Normalne użytkowanie tzn.takie gdzie nie oglądasz np.TVN24 12h na dobę itp...

 

Pisząc wypalanie miałem na myśli skrót myślowy,że zarówno OLED jaki i LCD może się trwale wypalić.(widziałem i jedno i drugie)

 

Pozdro & beer ;-)

Porownywanie OLEDa z LCD, w kwesti wypalen jest niepowazne. Powiem wiecej -  jest naduzyciem. 

Pisze to z pozycji osoby ktora ma stycznosc z wypaleniami na lcd  wyswietlajacymi 24h/365dni ten sam obraz, wiec rad bym byl  nie sluchac zarzutow o  tym, ze nie wiem jak niszczaco potrafi to wplynac na matryce  lcd. 

Druga sprawa.  Choc sam praktycznie nie ogladam telewizji, uwazam ze ciagle dzialanie telewizora przez  12h na dobe  zawiera sie w zakresie  normalnego uzytkowania,  zwlaszcza w wielopokoleniowych rodzinach.  

Drodzy  sprzedawcy telewizorow,  do tego sluzy telewizor, a Wy macie go dostarczyc, a nie dorabiac filozofie, czy okreslac jak dlugie  ogladanie konkternych tresci, zalicza sie do normalnego uzytkowania, bo to nie do Was nalezy okreslanie przeznaczenia produktow,  oraz warunkow ich uzytkowania, a do  producencentow. 

Wprawdzie wprowdzaja oni  do instrukcji   ostrzezenia o konsekwencjach wyswietlania obrazu o  stalych, statycznych elementach, ale  nie wprowadzaja ograniczen czasowych i trudno sobie wyobrazic aby w krajach, w legislacyjnie faworyzujacych prawa konsumentow, badz stawiajacych ich dobro na rowni z interesem producentow, zapisy te mogloby byc podstawa do odrzucenia roszczen z powodu niezgodnosci towaru z umowa. Oczywiscie producenci probuja sie zawsze wymigiwac, gdzieniedzie  bardziej intensywnie, czy bezczelnie. Jednak taka taktyka w jurysdykcjach  dopuszczajacych forme pozwu zbiorwego, nie jest opalacalna i o tym producenci telewizorow wiedza, LG mialo juz sporo takich pozwow (z roznych wzgledow) i placilo slono za ugody, tak jak i inne firmy, produkujace telewizory. 

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marsellus_w napisał:

zarówno OLED jaki i LCD może się trwale wypalić.

W normalnym użytkowaniu OLED może się trwale wypalić i niejednemu się to zdarzyło, w normalnym oraz nienormalnym użytkowaniu LCD teoretycznie może się wypalić, ale nikomu się to nie zdarzyło.

Dnia 8.08.2017 o 22:41, Qleks napisał:

 budżetowy tegoroczny IPS bez upłynniacza będzie miał gorszy obraz niż 10-letni LCD na VA z górnej półki.
 

Nie porównuje skrajnych przypadków, bo nie widzę w tym większego sensu. Jaki sens porównywać  stary, wolnossący V8 od BMW czy Mercedesa z najnowszą,  3 cylindrowa "kosiarka" z turbinka, 0.9L Nissana ? Brak :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, Xisiek napisał:

(...) w normalnym oraz nienormalnym użytkowaniu LCD teoretycznie może się wypalić, ale nikomu się to nie zdarzyło.

Wczoraj Gmeru wspomniał o trwale wypalonym LCD, więc jak najbardziej to się zdarza, choć oczywiście zjawisko to jest niewspółmiernie rzadsze niż przy OLEDach czy też plazmach.

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porownywanie OLEDa z LCD, w kwesti wypalen jest niepowazne. Powiem wiecej -  jest naduzyciem. 
Pisze to z pozycji osoby ktora ma stycznosc z wypaleniami na lcd  wyswietlajacymi 24h/365dni ten sam obraz, wiec rad bym byl  nie sluchac zarzutow o  tym, ze nie wiem jak niszczaco potrafi to wplynac na matryce  lcd. 
Druga sprawa.  Choc sam praktycznie nie ogladam telewizji, uwazam ze ciagle dzialanie telewizora przez  12h na dobe  zawiera sie w zakresie  normalnego uzytkowania,  zwlaszcza w wielopokoleniowych rodzinach.  
Drodzy  sprzedawcy telewizorow,  do tego sluzy telewizor, a Wy macie go dostarczyc, a nie dorabiac filozofie, czy okreslac jak dlugie  ogladanie konkternych tresci, zalicza sie do normalnego uzytkowania, bo to nie do Was nalezy okreslanie przeznaczenia produktow,  oraz warunkow ich uzytkowania, a do  producencentow. 
Wprawdzie wprowdzaja oni  do instrukcji   ostrzezenia o konsekwencjach wyswietlania obrazu o  stalych, statycznych elementach, ale  nie wprowadzaja ograniczen czasowych i trudno sobie wyobrazic aby w krajach, w legislacyjnie faworyzujacych prawa konsumentow, badz stawiajacych ich dobro na rowni z interesem producentow, zapisy te mogloby byc podstawa do odrzucenia roszczen z powodu niezgodnosci towaru z umowa. Oczywiscie producenci probuja sie zawsze wymigiwac, gdzieniedzie  bardziej intensywnie, czy bezczelnie. Jednak taka taktyka w jurysdykcjach  dopuszczajacych forme pozwu zbiorwego, nie jest opalacalna i o tym producenci telewizorow wiedza, LG mialo juz sporo takich pozwow (z roznych wzgledow) i placilo slono za ugody, tak jak i inne firmy, produkujace telewizory. 
Ty mów do mnie po ludzku a nie jak z telewizora! :D
(Ojciec Kasi w Koglu Moglu) ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Subman mam kontakt z tv, na którym dzień w dzień(roboczy) przez przynajmniej 8h leci non stop kanał informacyjny z paskami, ten egzemplarz ma chyba już z 3-4 lata i nic na nim się nawet nie "zaczepiło".  Gmeru to zawodowy gracz, a my tu mówimy o tv :)

 

21 godzin temu, maxkorzen napisał:

@Xisieklepszy M119.982 V8 od MB :D

Można rzec "El Clasico" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Subman napisał:

 

Wczoraj Gmeru wspomniał o trwale wypalonym LCD, więc jak najbardziej to się zdarza, choć oczywiście zjawisko to jest niewspółmiernie rzadsze niż przy OLEDach czy też plazmach.

 

Raz w życiu widziałem takie coś na TV LCD, który do nas przyszedł (był jak widać mocno "zaorany"). Więc oczywiście jest jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka monitorow komputerowych oraz telewizorow LCD, sluzacych jako monitory dla  przemyslowych systemow kontroli i wizualizacji danych procesowych,  na ktorych wypalily sie stałe elementy obrazu, wyświetlanego na okrągło (dosłownie 24/365). Nie pisze o LCD z poczatku wieku, tylko nowych, kilkuletnich urzadzeniach. Natomiast nie widzialem, ani nie slyszalem o takich uszkodzeniach powstalych podczas uzywania w domu, a znam przypadki domow, w ktorych tv dziala na okraglo ( programy informacyjne leca przez pol dnia). Ale moze sie takie zdarzaja. Jak ktos ma takie osobiste doswiadczenia, to niech sie pochwali. 

Wypalonych OLED-ow  dlugo szukac nie trzeba, choc maja wbudowane mechanizmy zapobiegajace wypaleniom.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak widać, używanie LCD w "nienormalnych" warunkach może wypalić LCD :) Ja sam używam monitorów na różnych matrycach, które są podłączone do PC i mogę Wam powiedzieć, że wielokrotnie widziałem powidoki na matrycy IPS (monitor NEC) i nigdy nie widziałem np. powidoków na matrycy TN. Oczywiście żaden z moich monitorów nie wypalił się trwale.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Subman napisał:

 Oczywiście żaden z moich monitorów nie wypalił się trwale.

Bądźmy precyzyjni, jeżeli nie wypalił się trwale - to nie wypalił się wcale. Wypalenie zgodnie z nazwą jest bowiem trwałe. Nietrwały jest natomiast powidok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz c7 65' wgląda tak po 3 dniach  + 1 martwy pixel :(

20170911_202617.jpg

20170911_202509.jpg

20170911_202427.jpg

20170911_183817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczy raczej sub-pixeli. Nie ma możliwości na matrycy OLED LG, żeby cztery sąsiednie siadły równocześnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...