Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

Rekomendowane odpowiedzi

@a12

Nie no bez przesady. 5% może nie jest idealne ale nie jest też tragiczne. Widzę lekkie winietowanie natomiast. Szczerze mówiąc to ja na swoim C7 nie sprawdzałem czy mam wypalone piksele. Widzisz go z odległości z której będziesz oglądał OLEDa ?

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej mało prawdopodobne żeby go zobaczyc z odległości 3  4 m  ale szkoda że już sie wypalił , ew był tam od początku i go nie widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem było lub jest w LG "lg zero dead pixel policy"  więc reklamuj :-)

I pewnie uznają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do LG pytali gdzie jest ten pixel ,powiedziałem ze po prawej stronie to stwierdzili ze 1 może byc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma co przesadzać. Taki martwy piksel nie będzie stanowił problemu podczas normalnego oglądania. Gorzej gdyby np. świecił na okrągło na maksa czerwienią. Tak a propo - ja też sprawdziłem swój egzemplarz C7 i nie ma na sczęście bad pixel, choć czasami w niektórych miejscach pod pewnym kątem niektóre piksele są bardzo ciemne, tak że mogą sugerować bad pixela. Ale jak zmienimy kąt, to nagle okazuje się, że piksel jednak świeci. Stąd pewnie @maxkorzen zauważył dwa bad pixele - ja zresztą też :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎11 o 20:54, a12 napisał:

Mój egzemplarz c7 65' wgląda tak po 3 dniach  + 1 martwy pixel :(

20170911_202617.jpg

20170911_202509.jpg

20170911_202427.jpg

20170911_183817.jpg

 

a12 masz powód do reklamacji. Z taką matrycą nie da się żyć. Nie przypuszczałem ,że puszczają takie. Jam mam po lewej stronie trochę zabarwu i zastanawiam się nad reklamacją

Edytowane przez Jacek1402
Błąd przeglądarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Jacek1402 napisał:

a12 masz powód do reklamacji. Z taką matrycą nie da się żyć. Nie przypuszczałem ,że puszczają takie. Jam mam po lewej stronie trochę zabarwu i zastanawiam się nad reklamacją

A według mnie nie ma co przesadzać... Przecież rozmawiamy o bardzo ciemnej 5% planszy przy której trzeba użyć długiego czasu naświetlania w aparacie aby cokolwiek zobaczyć... Przebarwienia też są zapewne o wiele mniej widoczne w rzeczywistości. Te problemy i tak są o wiele mniejsze niż to, co można spoktać w LCD. Według mnie lepiej darować sobie te plansze i lepiej posprawdzać, czy widać banding lub zafarb w normalnym materiale w nocy i wtedy zdecydować się na ewentualną wymianę.

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam po prawej stronie na 5% planszy taki wielki owalny placek w innym odcieniu na 1/6 szerokości - ale nigdy nie widziałem jego wpływu na normalny obraz

szarych plansz nie oglądam tylko filmy więc się tym nie przejmuje

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Subman napisał:

 

A według mnie nie ma co przesadzać... Przecież rozmawiamy o bardzo ciemnej 5% planszy przy której trzeba użyć długiego czasu naświetlania w aparacie aby cokolwiek zobaczyć... Przebarwienia też są zapewne o wiele mniej widoczne w rzeczywistości. Te problemy i tak są o wiele mniejsze niż to, co można spoktać w LCD. Według mnie lepiej darować sobie te plansze i lepiej posprawdzać, czy widać banding lub zafarb w normalnym materiale w nocy i wtedy zdecydować się na ewentualną wymianę.

Ja mam jeszcze plazmę VT50 i na tym ekranie nie znajdziesz nic. Po prostu szary jest szary a biały biały.  Ekran ma już trochę lat za sobą i sporo godzin pracy. A w nowym C7 lekki zabarw który widzę w trakcie oglądania. Oczywiście muszą być spełnione pewne warunki, ale jednak da się to zobaczyć. I to właśnie spowodowało wyświetlenie plansz. O LCD nie rozmawiajmy teraz ,bo  to nie jest  argument.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jacek1402 napisał:

Ja mam jeszcze plazmę VT50 i na tym ekranie nie znajdziesz nic. Po prostu szary jest szary a biały biały.  Ekran ma już trochę lat za sobą i sporo godzin pracy. A w nowym C7 lekki zabarw który widzę w trakcie oglądania. Oczywiście muszą być spełnione pewne warunki, ale jednak da się to zobaczyć. I to właśnie spowodowało wyświetlenie plansz. O LCD nie rozmawiajmy teraz ,bo  to nie jest  argument.

Ja mam jeszcze plazmę Kuro. Szary jest szary, a biały jest biały - tak samo jak na moim obecnym OLEDzie, a dodatkowo na OLEDzie czarny jest czarny, a nie szary tak jak na plaźmie w dzień, a dodatkowo OLED jest zdecydowanie jaśniejszy niż Kuro. Zabarwu na OLEDzie podczas normalnego oglądania nie widzę, może czasami jestem w stanie zauważyć coś tam na białej planszy jak oglądam pod kątem, ale nie jest to coś, co miałoby mnie absorbować podczas oglądania filmu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przechodzi z plazmy i pyta o wybór TV to nawet się nie udzielam nigdy bo wiem, że niezależnie od tego jaki model osoba kupi (nawet OLEDa od Loewe) to będzie narzekanie, że nie jest tak dobrze jak na plazmie. :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fjubens napisał:

Jak ktoś przechodzi z plazmy i pyta o wybór TV to nawet się nie udzielam nigdy bo wiem, że niezależnie od tego jaki model osoba kupi (nawet OLEDa od Loewe) to będzie narzekanie, że nie jest tak dobrze jak na plazmie. :S

Ja nie pytałem o wybór. Plazmę  mam 55" a zachciało mi się 65". I tu już nie było wyboru ,bo  został tylko OLED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fjubens napisał:

Jak ktoś przechodzi z plazmy i pyta o wybór TV to nawet się nie udzielam nigdy bo wiem, że niezależnie od tego jaki model osoba kupi (nawet OLEDa od Loewe) to będzie narzekanie, że nie jest tak dobrze jak na plazmie. :S

Ja przeszedłem z Kuro na OLEDa i nie narzekam :) Wprost przeciwnie - jestem bardzo zadowolny z nabytku :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz Panowie... szczerze. Jak radzi sobie C7 z sygnałem z kablówki (UPC)? Rodzice mieli 9005 i tam mówiąc delikatnie obraz z kablówki [beeep]y nie urywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem do Vincenta z hdtvtest odnosnie kalibracji i tych zoltych zabarwien. Napisal ze niestety to norma w tegorocznych modelach. Zauwazyl to zwlaszcza na ekranach 65". Po kalibracji efekt czesciowo zanika ale nie ma gwarancji. Po prostu trzeba z tym zyc:) Mimo tej wady to najlepszy tv na ten rok w swoim budzecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem gdzie indziej więc pozwolę sobie zadać pytanie tutaj: C7, YouTube, treść HDR, TV wykrywa HDR, ustawienia takie jak zalecane w różnych serwisach a mimo to obraz wygląda jakby totalnie nie miał kontrastu - jest biel, jest czerń ale środek jest totalnie płaski i wybity - tak jakby źle interpretował sygnał - to wina apki YouTube, ustawień, czy TV?

A co do matrycy - też mam zafarb z lewej, też próbuję się do niego przekonać :P Bandiging taki sobie - w scenie Marcopolo s1e3 tam gdzie jest szara noc (dobry test) niestety oglądając w nocy widać, w dzień zupełnie nie.

Edytowane przez GrzegorzKow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GrzegorzKow napisał:

Nie znalazłem gdzie indziej więc pozwolę sobie zadać pytanie tutaj: C7, YouTube, treść HDR, TV wykrywa HDR, ustawienia takie jak zalecane w różnych serwisach a mimo to obraz wygląda jakby totalnie nie miał kontrastu - jest biel, jest czerń ale środek jest totalnie płaski i wybity - tak jakby źle interpretował sygnał - to wina apki YouTube, ustawień, czy TV?

A może wina filmu? Zapodaj linka, to ocenimy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pepka napisał:

A teraz Panowie... szczerze. Jak radzi sobie C7 z sygnałem z kablówki (UPC)? Rodzice mieli 9005 i tam mówiąc delikatnie obraz z kablówki [beeep]y nie urywał.

Jeśli audycja będzie mocno skompresowana to na niczym nie urwie, chyba, że na jakimś bardzo małym wyświetlaczu :) Przy słabej jakości sygnału największą przeszkodą jest przekątna ekranu.

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

 

1 godzinę temu, GrzegorzKow napisał:

Nie znalazłem gdzie indziej więc pozwolę sobie zadać pytanie tutaj: C7, YouTube, treść HDR, TV wykrywa HDR, ustawienia takie jak zalecane w różnych serwisach a mimo to obraz wygląda jakby totalnie nie miał kontrastu - jest biel, jest czerń ale środek jest totalnie płaski i wybity - tak jakby źle interpretował sygnał - to wina apki YouTube, ustawień, czy TV?

Wiele do powiedzenia mają też ustawienia obrazu. Skorzystaj z tych sugerowanych w teście.

Dnia ‎2017‎-‎09‎-‎13 o 13:22, Jacek1402 napisał:

a12 masz powód do reklamacji. Z taką matrycą nie da się żyć. Nie przypuszczałem ,że puszczają takie. Jam mam po lewej stronie trochę zabarwu i zastanawiam się nad reklamacją

Nie chcę stawać w obronie firmy LG, jeśli masz życzenie to reklamuj, jednak wyświetlasz bardzo ciemne plansze i ustawiasz ekspozycję aparatu tak wysoko, że np. 20% szarość, która ma poniżej 5% intensywności bieli, wygląda jak sama biel! To naturalne, że wszelkie potencjalne problemy będą uwypuklone. Na 5% na pewno będzie trochę winietek i pasów, ale mam propozycję - zrób takie samo zdjęcie na telewizorze LCD z matryca VA albo IPS. Pierwszym przypadkiem zainteresują się psycholodzy, bo zapewne z plamy na środku będzie można coś wyczytać, a w drugim będą sino-srebrne góry w rogach ekranu ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wracam do tematu HDR na youtube - sprawa dziwna bo Okja na DolbyVision śmiga i nie mam żadnych wątpliwości co do obrazu natomiast na YouTube obraz (w każdym filmie gdzie wykryte jest HDR) jest dużo za jasny do tego stopnia że kolory robią się wyblakłe przy ostawieniach oświetlenie 100 kontrast 100 jasność 50 - nie mam żadnych wątpliwości że obraz jest zły, a kolory wyblakłe,

zaczyna robić się ok w okolicach jasności 25... ale co budzi moją wątpliwość, że w wielu miejscach zaleca się ustawienie jasności na 50 i to nie jest mała różnica dwóch czy trzech punktów tylko totalnie co innego i druga rzecz - są filmiki HDR które imitują obraz SDR na np połowie obrazu - kiedy ustawię jasność 25 to ta imitacja sdr nie jest podobna tylko gorsza - tylko jest np totalnie za ciemna... 

więc pytanie do Was - jakie macie ustawienia pod HDR np z youtuba'a i czy powyższa sytuacja jest normalna czy powinna budzić wątpliwości?

a i druga rzecz - czy jak na youtube jest test jasności w HDR i są kwadraty 1000 2000 i 4000 to powinna być na nich różnica skoro youtube nie ma dynamicznych metadanych - czy nie powinny być wszystkie identyczne a dopiero w dolby vision dostosowane i różne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasności raczej nie zmieniaj, a przynajmniej zmieniaj ją w niewielkim zakresie. Musisz pobawić się bardziej oświetleniem i kontrastem. Postaraj się też wybrać inny tryb obrazu na początek - sprawdź tryb filmowy.

Odnośnie jasności do 4000 cd/m2 vs 2000, to każdy producent stosuje swoje techniki mapowania jasności tak, aby spróbować pokazać różnice w jasnościach między nawet 4000 cd/m2 a 2000 cd/m2 i to właśnie też wykonuje LG.  Dużo o mapowaniu jasności masz w teście Macieja na https://hdtvpolska.com/panasonic-ez1000-test-telewizora-oled-2017-ultra-hd-hdr/ w kontekście OLEDa Panasonica. LG ma inny algorytm, ale zasada jest podobna.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie i kontrast niestety nie dają prawię żadnej różnicy w realnym kontraście więc tylko regulacja jasności sprawia, że obraz staje się przyjemny a nie wyblaknięty, ale mam ogromną prośbę o kilka testów bo da mi to jakieś wyobrażenie czy to charakter filmu czy moja matryca jest na jasności 50 inna od pozostałych (obecnie wydaje mi się, że koło 40 jest dopiero efekt, który mógł być zamierzony...) dla przykładu i porównania (z boku tytuły żeby łatwiej było się odnieść)

https://www.youtube.com/watch?v=mkggXE5e2yk LG jazz

minuta 1:45 - kolor farby czerwony czy bardziej róż? (u mnie przy 50 totalnie róż)
minuta 1:46 - tło idealnie czarne czy już nie? (u mnie przy 50 daleko od czerni)

https://www.youtube.com/watch?v=74SZXCQb44s Szkło

minuta 0:17 - detal w cieniu po lewej wszystko widoczne, na granicy czy już czarne? (u mnie przy 50 wszystko widoczne, zero czerni)

https://www.youtube.com/watch?v=2RIDhA9c8qw Królewska para


minuta 0:12 - kolor twarzy konkretny czy bardzo jasny i blady? (u mnie przy 50 bardzo jasny, blady, prawie bez koloru)
minuta 0:15 - komnata, jej ciemne partie - wszystko widoczne wręcz za bardzo, widoczne ale ciemne, czy na granicy czerni? (u mnie przy 50 totalnie wszystkie zakamarki widoczne, nienaturalnie jasne cienie)

https://www.youtube.com/watch?v=tO01J-M3g0U Wyspa

i ten, kurcze przy jasności 50 cały jest mega u mnie jasny, pierwsza scena, krajobraz, wygląda jak wyblaknięta, i aż chce się dodać kontrastu, czerni

Będę bardzo wdzięczny jakby ktoś zechciał porównać ze swoją matrycą, z góry dzięki! Całe to zamieszanie w mojej głowie wynika z tego, że prawie wszystkie te filmy (może i specjalnie) mają mega rozświetlone cienie i średnie tony przez co ich kolor jest trochę wyprany (miejscami gorszy od sdr)  i zamiast fajnego obrazka dostajemy obrazek o owszem ogromnej tonalności ale w niektórych przypadkach nienaturalnej (dla porównania OKJA w HDR wygląda świetnie i nie budzi żadnych moich wątpliwości więc to też nie jest tak, że to efekt zastosowania HDR jest tu winny)

A może znacie jakiś dobry materiał HDR w którym fajnie jest pokazany zakres tonalny i co powinno być widoczne a co już nie?

Ok, zrobiłem jeszcze jeden krótki test - ściągnąłem filmik LG Jazz na pendrive w HDR i odtworzyłem go z gniazda USB na ustawieniach 100/100/50 - wygląda idealnie i w punkt i żeby uzyskać te same wrażenia i kontrast na YouTube muszę ustawić 100/100/30 - nie wiem z czego to wynika ale YouTube inaczej interpretuje treść HDR i stąd całe te moje wątpliwości - więc pytanie też tak macie?

tutaj plik: http://4kmedia.org/lg-cymatic-jazz-hdr10-uhd-4k-demo/
tutaj film: https://www.youtube.com/watch?v=mkggXE5e2yk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...