Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.09.2017 o 00:37, GrzegorzKow napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=mkggXE5e2yk LG jazz

minuta 1:45 - kolor farby czerwony czy bardziej róż? (u mnie przy 50 totalnie róż)
minuta 1:46 - tło idealnie czarne czy już nie? (u mnie przy 50 daleko od czerni)

https://www.youtube.com/watch?v=tO01J-M3g0U Wyspa

i ten, kurcze przy jasności 50 cały jest mega u mnie jasny, pierwsza scena, krajobraz, wygląda jak wyblaknięta, i aż chce się dodać kontrastu, czerni
 

Obejrzałem tylko te dwa przykłady co podałeś najpierw na laptopie (bez HDR) i później na moim B7. Jest różnica, masz rację, coś jest nie tak z kolorami na TV. W filmie Jazz farba różowa, tło niezbyt czarne. Wyspa faktycznie jakaś wyblakła, mało zielona. Dużo lepiej się robi po zmniejszeniu jasności do 30. Wcześniej tego nie zauważyłem, bo myślałem że tak ma być. Ciekawe czy to wina aplikacji Youtube, czy oprogramowanie TV skopane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po niecałym miesiącu używania matryca się wykrzaczyła i pojawiła się pozioma czarna linia na 3/4 długości ekranu na wysokości 1/4 od dołu - mam nadzieję, że to tylko pech a nie standard wykonania, będę reklamował jeszcze dziś.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Po wielu testach, opiniach, zestawieniach zdecydowałem się na obecny model LG OLED, seria C7. Jednakże pozostała jedna kwestia: wielkość. Przeznaczenie telewizora w 90% gaming (granie na konsolach PS4, Xbox One X), reszta to czasami Netflix lub jakiś film z dysku USB. Obecny posiadany telewizor to Sony Bravia 50" (KDL-50W829B).

Wracając do meritum: nie umiem znaleźć kontrargumentów dla 65" :P. Doradźcie, czy ta wielkość faktycznie będzie odpowiednia? Może jednak 55"? Jakie są Wasze odczucia przy przesiadce z 50" na większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vaGRAnt

A czemu akurat C7 a nie B7? Różnią się w zasadzie tylko podstawą i kolorem ramki, a cena C7 w 65 calach potrafi być nawet 2 tysiące większa. Tak naprawdę to są identyczne TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, umknęło mi to. Nie można już edytować posta więc...

Jeśli chodzi o odległość - spokojnie 65" łapie się w wytycznych 4K (znam kalkulator). Jednakże, by nie było późniejszych nieporozumień - telewizor zamontowany na ścianie, odległość do sofy, na której czasami oglądam wynosi 2,8m . Podczas grania siadam na fotelu gamingowym, odległość wtedy wychodzi jakieś 1,4~1,7m (zależy jaka gra).

Chodziło mi bardziej o przedstawienie argumentów "ZA" kupnem 65", które ja mogłem gdzieś przeoczyć (wiadomo - jak człowiek coś sobie zakoduje, to potem i tak podświadomie wracasz do tego, co Ci się (chyba) wydaje) . Oba telewizory są bardzo do siebie podobne, prawie identyczne; różnica tkwi tylko w rozdzielczości

 

3 minuty temu, efel napisał:

@vaGRAnt

A czemu akurat C7 a nie B7? Różnią się w zasadzie tylko podstawą i kolorem ramki, a cena C7 w 65 calach potrafi być nawet 2 tysiące większa. Tak naprawdę to są identyczne TV. 

 

C7 bardziej mi się widzi, może właśnie ze względu na tą ramkę. Podstawa i tak nie będzie używana - tv powieszony na ścianie. Kwotowo B7 i C7 prawie ta sama cena - mówimy o cenach w sieciówkach; wczoraj patrzyłem i różnica to raptem 200 zł. Może po sklepach internetowych taniej wyjdzie.

Edytowane przez vaGRAnt
dopisek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C7 65 cali najtaniej na allego od sprawdzonego sprzedawcy 12899 zł

B7 65 cali najtaniej na allego od sprawdzonego sprzedawcy 11799 zł

Jakby nie patrzeć 1100 zł różnicy za podstawkę i kolor ramki. Po ile widziałeś w tych sieciówkach? Zakładam że dużo drożej.

Co do 65 cali to z kronikarskiego obowiązku piszę tylko że częściej w tych rozmiarach zdarzają się problemy z bandingiem przy 5% szarości oraz żółtym zabarwieniem obrazu po jednej stronie. Rzadziej takie problemy są raportowane przez użytkowników 55 cali. Ja mam 55 calowy B7 i nie mam żółtego zabarwienia, banding przy 5% grey też w miarę spoko. Ale oczywiście jakby mnie było stać to bez zastanowienia się brałbym 65 cali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎13 o 13:47, efel napisał:

C7 65 cali najtaniej na allego od sprawdzonego sprzedawcy 12899 zł

B7 65 cali najtaniej na allego od sprawdzonego sprzedawcy 11799 zł

Jakby nie patrzeć 1100 zł różnicy za podstawkę i kolor ramki. Po ile widziałeś w tych sieciówkach? Zakładam że dużo drożej.

Co do 65 cali to z kronikarskiego obowiązku piszę tylko że częściej w tych rozmiarach zdarzają się problemy z bandingiem przy 5% szarości oraz żółtym zabarwieniem obrazu po jednej stronie. Rzadziej takie problemy są raportowane przez użytkowników 55 cali. Ja mam 55 calowy B7 i nie mam żółtego zabarwienia, banding przy 5% grey też w miarę spoko. Ale oczywiście jakby mnie było stać to bez zastanowienia się brałbym 65 cali :)

No i jest jak piszesz. Lewa strona trochę zabarwiona  na kolor trudny do zdefiniowana, ale dużo wspólnego z żółtym ma. Jest to ok 8cm. Banding  też jest, ale można z nim żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To norma mozna powiedziec. Tylko szczesciarze maja ekran bez wad. U mnie rowniez (65" ) jest zolte zabarwienie na lewej stronie. Wlasnie ok 8-10cm od gory do dolu. Duzo robi kat z jakiego patrzysz na to. Bawilem sie ustawieniami i zmiana na cieply 1 poprawia sytuacje jak rowniez kolor czerwony na -15, niebieski na +15 . Degradacji koloru nie ma a zolty robi sie bardziej bialy:)

Obecnie mam na isf ciemny, cieply 2 , czerwony na -15, zielony -5, niebieski +20. Jest bardzo przyzwoicie. Mysle ze kalibracja moze rowniez w jakims stopniu pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2017 o 13:21, efel napisał:

@vaGRAnt

A czemu akurat C7 a nie B7? Różnią się w zasadzie tylko podstawą i kolorem ramki, a cena C7 w 65 calach potrafi być nawet 2 tysiące większa. Tak naprawdę to są identyczne TV. 

Czy identyczne to nie jestem taki pewien. Wg specyfikacji Displayspecifications 55b7v jasność 650cd/m2 a 55c7v 720cd/m2. Dużo nie dużo ale jednak 10% jaśniejszy. Może mocniejszy zasilacz ma na to wpływ ?

https://www.displayspecifications.com/en/model/846fad7

https://www.displayspecifications.com/en/model/137aad5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, smax napisał:

Czy identyczne to nie jestem taki pewien. Wg specyfikacji Displayspecifications 55b7v jasność 650cd/m2 a 55c7v 720cd/m2. Dużo nie dużo ale jednak 10% jaśniejszy. Może mocniejszy zasilacz ma na to wpływ ?

W teście Macieja jest nawet jeszcze większa różnica - C7V: 790cd/m2, B7V - 655cd/m2, więc wbrew pozorom jest to dość ważny argument za C7.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Subman napisał:

W teście Macieja jest nawet jeszcze większa różnica - C7V: 790cd/m2, B7V - 655cd/m2, więc wbrew pozorom jest to dość ważny argument za C7.

Różnice w maksymalnej jasności to już zależą od konkretnego egzemplarza, a nie od modelu. Displayspecification podaje jasność prawie o 100 nitów mniejszą w przypadku modelu e7 w stosunku do wartości zmierzonej przez Macieja (700 vs 795).

Z kolei flatspanelshd zmierzył w B7 wyższą jasność niż w e7,w którym jasność osiągnęła 710 nitów.

W teście wykonanym przez Vincenta Teoh, a więc jednego z najbardziej godnych zaufania testerów w branży, w modelu B7 wyszła jasność 750 nitów. Z kolei w c7 zmierzył jasność 690 nitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnice w samych panelach u mnie na E6 różnica pomiędzy matrycami w jasności w tej samej generacji to prawie 100cd/m2 .

W serii 7 wszystkie panele to jedne "wór", różnice to to że taka seria E7 od B7 to różnice w lepszych ustawieniach "po wyjęciu z pudełka" i tyle...reszta to design i kwestie audio jeśli ktoś słucha głosu ze szczekaczki wbudowanej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie argument o wyższości C7 nad B7 poległ. Ale to tylko oznacza jak duże różnice są w panelach tej samej generacji.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już głupiałem, który modle wziąć. O ile 65" jest akceptowalne (pod względem cenowym) tak już modelowo mam mętlik w głowie :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, vaGRAnt napisał:

No to już głupiałem, który modle wziąć. O ile 65" jest akceptowalne (pod względem cenowym) tak już modelowo mam mętlik w głowie :huh:

No to krótko: LG B7 65" :) 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Subman napisał:

No to krótko: LG B7 65" :) 

A Ty, dlaczego wybrałeś w takim razie C7? ;) Chętnie poznam Twoją opinię. O ile to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, vaGRAnt napisał:

A Ty, dlaczego wybrałeś w takim razie C7? ;) Chętnie poznam Twoją opinię. O ile to nie problem

Wybrałem wyłącznie dlatego, bo miał czarną ramkę z boku i trochę lepiej się po prostu według mnie prezentował :)

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że w dalszym ciągu kupujemy niejako "oczami" bo ładniejszy. Kurde, czyzbym miał geny kobiece?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest budżet tak jak pisał Subman B7.

Tylko ostrzegam lojalnie :-) 65 mają największy problem jednorodności i pionowych pasów... 55 cali jest dużo równiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ma_ko napisał:

Tylko ostrzegam lojalnie :-) 65 mają największy problem jednorodności i pionowych pasów... 55 cali jest dużo równiejszy.

Aby mówić, że 55" jest "dużo" równiejszy od 65" odpowiednika należałoby sprawdzić bardzo dużą próbkę.  Faktem jest, że problem bandingu jest większy na 65", ale też faktem jest że recenzenci, którzy pewnie spotkali się z największą próbką OLEDów, zawsze pisali, że nie jest to problem, który by przeszkadzał podczas normalnego oglądania. Ja mam 65" C7 i ponownie powtórzę (który to już raz ?) że nigdy nie widziałem w żadnym prawdziwym filmie/materiale, nawet najciemniejszym, tego bandingu i mówię to całkiem szczerze. Możecie mi wierzyć, albo nie... Dobrze jednak byłoby, aby wypowiedziało się w tej sprawie jak najwięcej użytkowników 65" OLEDów, a nie tylko Ci, którzym trafiły się najgorsze egzemplarze. 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Subman nie doczekasz się, jaki procent użytkowników ma 65 cali? I jaki procent jest ich tu..., polecam fora zagraniczne tam jasno jest postawiony problem 65 cali...

Powiem więcej na 4 sztuki 65 cali jaką jedną mam  i 3 jakie miałem  to wszystkie w moich kategoriach są "śmieciowe"...każda ma pionowe pasy..., mniejsze lub większe a jak chcesz zobaczyć czy masz "pasiaka" polecam "sprawdzony" test w Marco Polo...

Jestem "grupą" reprezentatywną dla Ciebie czy tylko "dziwakiem"..., chcesz powrzucam fotki tych "cudaków"...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ma_ko napisał:

Niestety Subman nie doczekasz się, jaki procent użytkowników ma 65 cali? I jaki procent jest ich tu..., polecam fora zagraniczne tam jasno jest postawiony problem 65 cali...

Taaa. Fora zagraniczne i te fotki 5% - "prawdę Ci powiedzą". Te fotki 5% nie pokazują prawdy i zwracał uwagę na to również Maciej tu na forum.

26 minut temu, ma_ko napisał:

Powiem więcej na 4 sztuki 65 cali jaką jedną mam  i 3 jakie miałem  to wszystkie w moich kategoriach są "śmieciowe"...każda ma pionowe pasy..., mniejsze lub większe a jak chcesz zobaczyć czy masz "pasiaka" polecam "sprawdzony" test w Marco Polo...

Sorry, ale Twoje 4 sztuki to w praktyce jeden egzemplarz 7 serii... Bądźmy poważni i nie mieszajmy 6 i 7 serii...

26 minut temu, ma_ko napisał:

Jestem "grupą" reprezentatywną dla Ciebie czy tylko "dziwakiem"..., chcesz powrzucam fotki tych "cudaków"...

Z jedną sztuką E7 nie jesteś dla mnie grupą reprezentatywną, tak samo jak ja nie jestem.
Bardziej się liczę z opinią np. Macieja. Przypominam wpis dot E7 65":

Cytat

Bardzo dobrze jest też z jednorodnością obszarów ciemnych, co faktycznie było charakterystyczną ułomnością OLED’a. W zakresach jasności 0 – 5% pojawiały się winiety obrazu, lub inne problemy z jednorodnością. W prawdzie ulegało to systematycznej poprawie i w zasadzie od czasów modelu EG960V (2015r.) problem można było dostrzec bardzo rzadko przy normalnym oglądaniu, jednak było kilka scen lub plansz testowych na których wychodził. Na E7 jest pod tym względem na tyle dobrze, że  wątpię by ktoś mógł jeszcze odebrać to jako realną wadę telewizora. Mi udało się tylko zaobserwować na pełnoekranowych, jednolitych tłach.
Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-e7-oled65e7v-test-telewizora-2017-ultra-hd-hdr/

Mam Ci znaleźć podobną opinię Vincenta ? 

29 minut temu, ma_ko napisał:

jak chcesz zobaczyć czy masz "pasiaka" polecam "sprawdzony" test w Marco Polo...

Proszę bardzo - podaj odcinek i czas. Chętnie chciałbym w końcu gdzieś zobaczyć ten banding na moim C7 w prawdziwym materiale. Już ktoś tu pisał, że na każdym OLEDzie widać banding na Zero Dark Thirty, a ja jakoś tego u siebie w ogóle nie zauważyłem.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...