Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

Rekomendowane odpowiedzi

LG OLED C7 Test - płaski OLED Ultra HD 2017 (OLED55C7V)

Trzecim z pięciu OLED'ów, jakie przygotowała firma LG na 2017 rok, jest model C7 - bezpośredni następca serii C6. Od swojego poprzednika różni się jednak całkowicie. Nie jest już zakrzywiony, a także nie oferuje (niestety) funkcji 3D, podobnie jak cały lineup tegorocznych ekranów. C7 można nabyć w rozmiarze 55" i 65", czyli dokładnie tak jak modele E7, lub B7.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bravo LG , OLED-y to obecnie najlepsze TV na rynku, następny TV to już tylko OLED 77 cali - tylko cena jeszcze deczko zbyt wysoka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maxkorzen napisał:

I tylko za ten troche większy kawałem aluminium w stopie LG chce więcej kasy?

 

Przecież masz wybór :D I to naprawdę duży. To się nazywa wyróżnianie się ;-)))) Chyba z każdy produktem tak było i jest. Dla jednego kilka stów więcej to duż a dla innego mało by się wyróżnić i nie mieć jak większość modelu B7. Szczególnie, że i tak mówimy o naprawdę dużych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na ile procent oceniacie, że modele obsługujące 3D wrócą w przyszłym, albo kolejnym roku?
Osobiście mam dosyć zacną kolekcję płyt 3D i jak popsuje mi się tv, a model C6 lub wyższe z serii 6 nie będą już dostępne to mam wywalić płyty - słabo trochę?

Jakieś przecieki redakcja ma od przedstawicieli LG, bo podobno sama implementacja pasywnego modułu 3D do tv to groszowa sprawa, a okulary też drogie nie są ~ 10 zł za sztukę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 3D umarło..., jesli chcesz to szukaj serii 6...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy pojawi się ostateczny test modelu W? Zapowiedź już jakiś czas temu się pojawiła, a ostatecznej wersji nie widać (w międzyczasie 2 inne modele zostały przetestowane). A może test został wykonany, ale ze względu na brak różnic między modelami zapomniałeś Macieju wstawić wyniki pomiarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego zostawiamy na deser. Może uda się go w pełni przetestować na jesień. Logistycznie nie jest to takie proste ; - ) Stąd powstał test zapowiedź, który i tak wiele mówi i raczej nic już spektakularnego w nim nie odkryjemy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Gmeru napisał:

Jego zostawiamy na deser. Może uda się go w pełni przetestować na jesień. Logistycznie nie jest to takie proste ; - ) Stąd powstał test zapowiedź, który i tak wiele mówi i raczej nic już spektakularnego w nim nie odkryjemy.

Dzięki za odpowiedź, no tak, bo taki wielki, ciężki i nieporęczny jest :P
Ale rację przyznać muszę, deser zazwyczaj z definicji konsumuje się w ostatniej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co zgrywac tajemniczego, przeciez w dwoch ostatnich recenzjach napisałem już, że po zgaszeniu światła wszystkie oledy LG 2017 są identyczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Wy, Gmeru, Macieju w sprawie 3D sądzicie? Warto lecieć do sklepu po ostatnie modele wyposażone w 3D, czy niedługo będą nowe modele z tą technologią?

Edytowane przez Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej Koper

Cytat

Pozwoliłem sobie dopisać ten podpunkt na koniec, mając na uwadze ile razy w miesiącu słyszę od potencjalnych klientów na kalibrację, że wybrali jeden z telewizorów LCD (często ewidentnie gorszy) zamiast ekranu LG OLED, ponieważ technologia OLED jest jeszcze w powijakach.Technologia OLED, choć młoda, swoim potencjałem pożera znaną od dziesięcioleci technologię LCD. Nie rozumiem więc o jakich „powijakach” mowa i z czym czekać na zakup OLED’a.

Maciej -  według mnie odpowiedź jest bardzo prosta i trochę mnie dziwi takie pytanie od Ciebie jako profesjonalisty i eksperta w tej dziedzinie. Chodzi tu o kwestię trwałego wypalenia OLEDów - są potwierdzone przypadki wypaleń OLEDów LG na tym forum oraz wiele przypadków trwałych wypaleń na innym zagranicznym forum (avsforum). W naszych polskich warunkach zabójcze dla OLEDów są tu wszelkie informacyjne programy z paskami typu TVN24 czy TVP INFO. I wcale też tu nie chodzi o to, że ktoś ogląda bez przerwy przez 24 godziny jeden kanał informacyjny. Po 5 miesiącach koledze abart68 wypalił się paskudnie OLED 65E6V - cała historia pod https://hdtvpolska.com/forum/topic/37828-lg-65e6v-test-signature-oled-4k-z-hdr/?page=21. Były też oczywiście opisane przypadki wypaleń u dwóch, lub trzech innych forumowiczów. Jedynym pocieszem jest to, że serwis LG Polska działa tu bardzo profesjonalnie i nie odmawia gwarancyjnej naprawy telewizora nawet przy takich trwałych wypaleniach, ale chyba nie ma co ukrywać, że problem wypaleń niestety istnieje na OLEDach.
 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czysto teoretycznie chciałbym zapytać mądrzejszych... w jaki sposób badają żywotność  matryc ?

100 000 h / 24 h =4 166 dni

4166 dni / 365 dni = 11 lat ciągłego świecenia

W ten sposób to się raczej nie odbywa. No więc jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ewidentne są głównie na forach. Internet ma tendencję do popadania w skrajności. Odwiedziłem ogromną ilość klientów z OLED'ami i tylko bardzo nieliczni z nich wiedzą lub doświadczyli takiego zjawiska jak powidoki. Ponadto stwierdzenie, że technologia jest w powijakach nie ma bezpośredniego związku z powidokami, a przynajmniej nikt nie mówił co konkretnie ma na myśli. Powidoki bywały realną przeszkodą na plazmach. Na TV OLED mankamentu tego z reguły naprawdę się nie doświadcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rokokoko
100 000 godzin to czas po którym jasność OLEDa spadnie o 50%. Są specjalne procedury które pozwalają w przybliżeniu obliczyć ten czas - np. można sobie wyobrazić, że producent patrzy w jakim czasie spada jasność ze 100% do 99% i na podstawie odpowiednich wzorów mogą obliczyć kiedy jasność spadnie do 50%.

10 minut temu, Maciej Koper napisał:

Bardzo ewidentne są głównie na forach. Internet ma tendencję do popadania w skrajności. Odwiedziłem ogromną ilość klientów z OLED'ami i tylko bardzo nieliczni z nich wiedzą lub doświadczyli takiego zjawiska jak powidoki. Ponadto stwierdzenie, że technologia jest w powijakach nie ma bezpośredniego związku z powidokami, a przynajmniej nikt nie mówił co konkretnie ma na myśli. Powidoki bywały realną przeszkodą na plazmach. Na TV OLED mankamentu tego z reguły naprawdę się nie doświadcza.

Hmmm, miałem Kuro i mi się zaczął wypalać po 2 latach. Zobaczymy czy mój C7 będzie w tym lepszy - zaraportuję za ... 2 lata :) No chyba że wcześniej zacznie się coś złego dziać :( 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukaszu - modele 3D raczej nie wrócą, poszukaj E6 LG - to naprawdę super sprzęt...
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta technologia na pewno nie jest w powijakach , ale porównując cztery lata oled do grubo ponad dwudziestu led, jest bardzo młoda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rokokoko napisał:

Ta technologia na pewno nie jest w powijakach , ale porównując cztery lata oled do grubo ponad dwudziestu led, jest bardzo młoda.

Zależy jak kto rozumie te "powijaki" :) Jeśli chodzi o same parametry, to OLED jest tu zdecydowanie lepszą technologią niż LCD. Jedynie w jasności OLED jeszcze jest gorszy niż LCD, ale to być może też za jakiś czas się zmieni. Sama technologia OLED jest dużo, dużo starsza niż 4 lata. Od 4 lat mamy dostępne komercyjnie telewizory OLED. 

Edytowane przez Subman
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale sam lcd rodził się na początku XX w, nie o to chodzi.

O młodości świadczy fakt, że w funkcji czasu oled wykazuje duży postęp, inaczej mówiąc -jeszcze wiele jest do zrobienia zwłaszcza,że potencjał jest bardzo duży.

Skoro producent pisze w papierach o powidokach przy długim wyświetlaniu statycznych obrazów i implementuje dodatkowo technikę oczyszczania , to znaczy ,że problem jest . Jaka jest jego skala ,to się okaże za dwa, trzy lata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent jak zwykle zaklada cztery kondomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za 55" C7 rewelacyjna. 10,5 k. Pozostaje zapytać gdzie tak tanio sprzedają ?    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...