Jump to content

Łukasz

Użytkownik
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Seller statistics

 • 0
 • 0
 • 0

Community Reputation

9 Neutral

About Łukasz

 • Rank
  VHS
 • Birthday December 16

Profile Information

 • Lokalizacja
  Sztum
 • Gender
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

906 profile views
 1. Też dostałem dwa dni temu taki komunikat, ale w zasadzie, to niczego to nie zmieniło w działaniu sprzętu, a bynajmniej tego nie zauważyłem.
 2. Gratuluję!!! To wielki zaszczyt dla Was (choć należało się jak psu buda :)), a nas rozpiera duma, że Was mamy. Powodzenia w dalszym rozwoju. A tak przy okazji, słyszałem Gmeru, że zostałeś zaproszony na wizytę do Shenzhen, jak było? Czy dopiero będzie?
 3. Też mam 910tkę i rozwiązaniem z powolnym chodzeniem TVN Player jest korzystanie ze starej wersji aplikacji, właśnie "tvn player", jeśli korzystasz z nowej "player" to ta faktycznie działa bardzo, ale to bardzo powoli. Co do stron internetowych to mam dosyć podobnie, niektóre np. filmweb działają płynnie, ale większość np. mediaexpert działają beznadziejnie. W nowej wersji systemu na rok 2019 dodali zakładkę "panel domowy", w którym znajdziemy w jednym miejscu podłączone urządzenia, źródła obrazu i urządzenia internetu rzeczy, którymi będzie można sterować z poziomu tv. Taka jest najnowsza zmiana w webOSie. Drugą zmianą jest przeniesienie podręcznego menu, wywoływanego przyciskiem "trybiku" z prawej na lewą stronę ekranu.
 4. A w kwestii jakości treści oferowanych przez netflixa, czy wie ktoś coś o dostępności filmów/seriali/dokumentów udostępnionych w 100/120 kl./s? Dziś próbując uzyskać odpowiedź na to pytanie w centrum pomocy, po 30 minutach oczekiwania usłyszałem, że nie mogą tego ustalić i zgłoszą moje pytanie do działu MARKETINGU :)
 5. Jeszcze parę sztuk w sklepach FHD z 100Hz można dostać. Trzeba tylko wydać około 4000 zł - Oled A7.
 6. Witam, chciałbym zasięgnąć porady odnośnie ustawienia gammy w tv. Posiadam EG910 i do tej pory używam takich ustawień: - oświetlenie oled 60; - jasność 50; - kontrast 80; - kolor 50; - gamma 2.4. Najwięcej czasu oglądam filmy z bluraya, trochę nc+ i sporadycznie odpalę netflixa. Przy przestawianiu gammy na 1.9 czy 2.2 obraz od razu wydaje się jakby był wyprany, ale między 2,4, a BT 1886 nie widziałem na szybko różnicy, dlatego pytam, które ustawienie jest właściwsze? Dodatkowo jeszcze zapytam czy potrafi ktoś prosto i krótko wyjaśnić o co chodzi z IRE? Do czego służy i jak to ustawić (czy w ogóle w warunkach domowych bez profesjonalnej kalibracji zmiana tego parametru odbija się na wyglądzie obrazu, warto tym suwakiem się bawić)? Pozdrawiam Łukasz
 7. A gdzie oglądałeś te artefakty? Filmy z bluray płynnie działają, bez żadnego szarpania i artefaktów (te zauważyłem w każdym trybie obrazu, jeśli masz sygnał z przeplotem i opcję "Trumotion" włączoną. Przed zakupem udaj się do sklepu z kilkoma filmami na płycie czy pamięci przenośnej i odpal sobie, i zobacz czy widzisz jakieś szarpanie obrazu. Ewentualnie są sklepy, w których możesz dokonać zakupu i zwrócić w trakcie 14 dni, jeśli będziesz niezadowolony z produktu. Największy problem jaki widać w obrazie pojawia się u mnie podczas oglądania kanału TVN TURBO, czasami ROMANCE TV i rzadko TVP2, na kanałach CANAL+, EUROSPORT, DISCOVERY, EXTREME SPORT i wielu innych nie zauważyłem przez 8 miesięcy użytkowania tv żadnych artefaktów.
 8. Na łamach tego portalu jak się nie mylę była informacja, że był przeprowadzany test i dopiero po 9 TYGODNIACH nieruchomego obrazu oled doznał wypalenia!!! Zatem Twoje obawy są raczej bezpodstawne. Sam mam oleda i oglądam z nagrywania w dzień wolny 4-5 filmów, jeden za drugim z programu canal+, gdzie logo się nie zmienia przez te około 6-9 h i nie widać żadnych powidoków, a o wypaleniach to już w ogóle nie ma co mówić. Co do żywotności sprzętu to ciężko przewidzieć. Czasami dany egzemplarz pochodzi 10 lat, a taki sam model sąsiada podziała 2 lata i 9 dni, i nie ma tu znaczenia czy to oled, czy lcd. Zdecydujesz sam, ale nie widzę plusów, które skłoniłyby mnie ku lcd. Pozdrawiam. Znalazłem, na potwierdzenie moich słów: https://hdtvpolska.com/wspolpraca-xbox-one-x-lg-oled-tv-poradnik-wideo/ temat wypalania rozpoczyna się od 5 min 29 sek.
 9. Z soniaczy najlepszy będzie xe9305, ale również jako posiadacz oleda, wybrałbym B7. Jeśli chodzi o korzystanie z systemu, to webos jest dużo bardziej przyjazny od androida. Działa zdecydowanie szybciej i stabilniej, a do tego obsługa za pomocą magicznego pilota w przeglądarce internetowej czy na youtube jest dużo sprawniejsza. Co do rat, to nie wiem jak w euro, ale w mediaexpercie masz 36 rat 0% dla zakupu powyżej 8 tys. zł.
 10. Witam, według tejże strony https://www.displayspecifications.com/en/model/aa49bb4 są to złącza w standardzie 2.0, jednakże jak Maciej opisał w tym teście https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/ tylko złącza nr 2 i 3 mają pełną obsługę rozdzielczości koloru 4:4:4, zatem powinieneś podłączyć laptopa do portu 2 lub 3 i przełączyć tryb obrazu na "GRA". Pozdrawiam.
 11. Comfort+ z Canal+ za 90 zł/mies. + 15 zł za dekoder lub 0 zł za kartę; Extra+ z Canal+ za 100 zł/mies. + 15 zł za dekoder lub 0 zł za kartę; Extra+ z Canal+ Eleven Sports za 111,89 zł/mies. + 15 zł za dekoder lub 0 zł za kartę; Superpremium za 130 zł/mies. + 0 zł za dekoder lub 0 zł za kartę. Wszystkie ceny podane powyżej zawierają rabat 5 zł/mies. za udzielenie zgód marketingowych. Wszystko znajdziesz na stronie nc+, o tu: https://ncplus.pl/sklep/oferta/extraplus-premium-eleven-sports
 12. Właśnie przeczytałem o planach LG w kwestii wyprodukowania nowego OLEDa FULL HD. Czy redakcja albo ktoś, kto był na szkoleniu LG w tym roku coś wie na ten temat - przede wszystkim czy to prawda?
×
×
 • Create New...