Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinienem odpowiadać na pytania polityczne ale TVN24 oglądam tylko jak nic innego niema w TV i to raczej po prostu gra sobie w tle jak ,,wygaszacz'' .

Telewizor gra jakieś 10 godzin dziennie w dni robocze , jakieś 3-4 godziny to TVN24.

Zamieszczam zdjęcia jakie udało mi się zrobić po nocnym czyszczeniu , wieczorem zrobię fotki na jednolitych tłach szczególnie żółtym i czerwonym.

2017-06-28 05.44.24.jpg

2017-06-28 05.44.48.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, christoff.w napisał:


Bosze...kto ogląda tvn24...w ogóle tv pseudoinformacyjne??? :D

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Np. ja oglądam. A po dobrej zmianie nie ogladam TVP.

Pasuje? Dziwne?

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abart68
Szczerze mówiąc to ja tam nic nie widzę. Jeśli to jest tak wąski pasek który zaznaczyłeś (węższy niż pasek TVN24) to na 99% nie jest to w takim razie wypalenie. Zrób zdjęcia na jednolitej planszy. Pobierz plik https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8 , rozpakuj, wrzuć na USB i sprawdź wszystkie plansze pod ChrimaPure Fields\100% Color (szczególnie sprawdź dokładnie czerowną planszę). Na takich kanałach jest bardzo istotne aby zmniejszyć oświetlenie OLED, kontrast i kolory co powinno znacząco zwolnić proces wypalania OLEDa. Stąd wciąż pytanie na jakich ustawieniach oglądasz takie kanały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Subman napisał:

@abart68
Szczerze mówiąc to ja tam nic nie widzę. Jeśli to jest tak wąski pasek który zaznaczyłeś (węższy niż pasek TVN24) to na 99% nie jest to w takim razie wypalenie. Zrób zdjęcia na jednolitej planszy. Pobierz plik https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8 , rozpakuj, wrzuć na USB i sprawdź wszystkie plansze pod ChrimaPure Fields\100% Color (szczególnie sprawdź dokładnie czerowną planszę). Na takich kanałach jest bardzo istotne aby zmniejszyć oświetlenie OLED, kontrast i kolory co powinno znacząco zwolnić proces wypalania OLEDa. Stąd wciąż pytanie na jakich ustawieniach oglądasz takie kanały.

Powidoki i wypalenia to FAKT OCZYWISTY, prędzej czy póżniej wszyscy się o tym przekonają! jedynie aby opoznić ten proces jest znaczące obniżenie kontrastu i ostrości, obniżenie jasności jest bez znaczenia! ja wzorem i nauką z plazm tak zrobiłem. Tyle się nacieszyliśmy kontrastem w OLED :- )) a kase doją aż miło

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, coś faktycznie widzę na tych zdjęciach, ale jakoś średnio to pokrywa się z paskiem tvn24. Generalnie zbyt słabo to widać na takim tle. Użyj paczki, którą wrzucił Subman i zrób zdjęcia na tle 15% gray (na szarym najlepiej widać), niebieskim i czerwonym.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. ja oglądam. A po dobrej zmianie nie ogladam TVP.
Pasuje? Dziwne?

Pasuje! :)
A Ukrytą Prawdę też?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, christoff.w napisał:


Pasuje! :)
A Ukrytą Prawdę też? emoji14.png

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Co to jest Ukryta Prawda?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio..., własnie "poziomem" dialogu co niektórych rozumiem "czym jest dobra" zmiana, jeśli nawet tu nie potrafią sobie odpuścić "złośliwości" i komentarzy....

A wracając do meritum to raczej nie wypalenie bo ten pasek chyba nie jest idealnie "poziom"...

Włączony przesuwny ekran miałeś? Jeśli czyszczenie nic nie daje wymuszone LG serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Serio..., własnie "poziomem" dialogu co niektórych rozumiem "czym jest dobra" zmiana, jeśli nawet tu nie potrafią sobie odpuścić "złośliwości" i komentarzy....
A wracając do meritum to raczej nie wypalenie bo ten pasek chyba nie jest idealnie "poziom"...
Włączony przesuwny ekran miałeś? Jeśli czyszczenie nic nie daje wymuszone LG serwis.

Żarty Mako...żarty. Znasz taki termin czy jeszcze na drugiej zmianie w kopalni jeszcze jesteś? A nie, tam nie ma zasięgu! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, wiesio napisał:

Powidoki i wypalenia to FAKT OCZYWISTY, prędzej czy póżniej wszyscy się o tym przekonają! jedynie aby opoznić ten proces jest znaczące obniżenie kontrastu i ostrości, obniżenie jasności jest bez znaczenia! ja wzorem i nauką z plazm tak zrobiłem. Tyle się nacieszyliśmy kontrastem w OLED :- )) a kase doją aż miło

No to mnie załamałeś bo wszyscy nawet tu na forum przekonywali mnie żeby kupić oleda a miałem wziąć DX900.

Ale ponieważ musztarda po obiedzie to zrobię dziś wieczorem zdjęcia na tłach i zobaczymy .

Co do ustawień to od początku mam ustawiony przesuwny ekran ,s a oglądam na ustawieniach ,,expert -widne pomieszczenie '' ustawione od Pana Macieja Kopera

Ten pasek na ekranie jest prosty i ma jednolitą szerokość tylko na tych zdjęciach tak wychodzi.

Edytowane przez abart68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wiesio
Wydaje mi się, że oświetlenie OLED też wpłynie jednak pozytywnie na dlugość życia OLEDa. Jeśli obniżysz jasność o połowę to przecież do wszystkich subpikseli podawany jest o połowę niższe napięcie, ekran też jest zimniejszy, proces degradacji powinien być zdecydowanie wolniejszy.

@abart68

To musisz dać nam fotkę z jednolitą planszą na której najbardziej widać ten defekt. Jeśli jednak erkan miałby się wypalić to dotyczyloby to całego żółtego/niebieskiego paska, a nie tak wąskiego jak zaznaczyłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jasność na zero albo w ogóle nie wł tv, to i ze sto lat "pochodzi"! ...

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, abart68 napisał:

No to mnie załamałeś bo wszyscy nawet tu na forum przekonywali mnie żeby kupić oleda a miałem wziąć DX900.

Małe sprostowanie - na bank nie wszyscy. Teraz ogólnie , powtórzę po raz kolejny - jeżeli nie było by powidoków, LG w gwarancji nie robiłoby takiego zapisu, aby uniknąć odpowiedzialności.

Ale spokojnie abart68, załatwisz temat na swoją korzyść - reklamuj tv ale nie na podstawie gwarancji producenta tylko rękojmi i się nie przejmuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Subman napisał:

@wiesio
Wydaje mi się, że oświetlenie OLED też wpłynie jednak pozytywnie na dlugość życia OLEDa. Jeśli obniżysz jasność o połowę to przecież do wszystkich subpikseli podawany jest o połowę niższe napięcie, ekran też jest zimniejszy, proces degradacji powinien być zdecydowanie wolniejszy.

@abart68

To musisz dać nam fotkę z jednolitą planszą na której najbardziej widać ten defekt. Jeśli jednak erkan miałby się wypalić to dotyczyloby to całego żółtego/niebieskiego paska, a nie tak wąskiego jak zaznaczyłeś.

Oto zdjęcia :

DSC_0092.JPG

DSC_0094.JPG

DSC_0086.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@abart68
To bardzo dziwna sytuacja - nie wygląda to na typowe wypalenie. Czy między tymi ciemnymi liniami był wyświetlany jakiś kontrastowy pasek ? Z tego co podałeś wcześniej wynika, że nie. Jak się też przyjrzysz dokładniej to widać też u góry też inny pasek który mógłby się pokrywać z górnym paskiem TVN24. ale jest on ledwo widoczny - łatwiej można go zauważyć gdy będziesz przemieszczał oknem ze zdjęciem. Tak czy inaczej - zgłoś to do LG. Tylko pamiętaj - NIGDY nie używaj słowa "wypalił się" czy też, że ogladałeś intensywnie TVN24, bo wtedy LG od razu odrzuci Ci reklamację. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Subman napisał:

@abart68
Tak czy inaczej - zgłoś to do LG. Tylko pamiętaj - NIGDY nie używaj słowa "wypalił się" czy też, że ogladałeś intensywnie TVN24, bo wtedy LG od razu odrzuci Ci reklamację. 

Nie do LG, tylko do sprzedawcy na podstawie rękojmi a nie gwarancji. W takiej sytuacji może używać nazwy jakiej chce i nikt nie ma prawa niczego odrzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie pokrywa się to z paskami tvn24, czyli większym żółtym i mniejszym żółtym. Tylko trochę na krzywe i pofalowane wyglądają te linie, także dziwnie to wypalenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Xisiek napisał:

Nie do LG, tylko do sprzedawcy na podstawie rękojmi a nie gwarancji. W takiej sytuacji może używać nazwy jakiej chce i nikt nie ma prawa niczego odrzucić :)

Jak LG odrzuci jego roszczenie to zawsze może skorzystać z rękojmii, ale wtedy będzie to dłuższa droga. Pamiętaj, że w przypadku innego użytkownika LG Polska niedawno bezproblemowo wymieniło panel, mimo że też miał typowe objawy wypalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja byłaby szybsza i prostsza, więc najpierw można z niej skorzystać. Jak LG odrzuci to wtedy uderzać do sklepu na podstawie rękojmi z Kodeksu Cywilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Subman napisał:

Jak LG odrzuci jego roszczenie to zawsze może skorzystać z rękojmii, ale wtedy będzie to dłuższa droga. Pamiętaj, że w przypadku innego użytkownika LG Polska niedawno bezproblemowo wymieniło panel, mimo że też miał typowe objawy wypalenia.

Dlaczego dłuższa? Jest to zdecydowanie lepsza i dająca większe uprawnienia konsumentowi instytucja niż gwarancja producenta, szczególnie biorąc pod uwagę zapisy w gwarancji LG.  A co chyba najważniejsze ta forma daje konsumentowi największe uprawnienia, choćby odnośnie wyboru metody zaspokojenia roszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie daj znać jaki będzie efekt zgłoszenia gwarancyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobić , najpierw zgłosić do LG że coś tam jest i nie wiadomo co a w razie niepowodzenia do sprzedawcy ,  czy od razu do sprzedawcy

z pominięciem LG .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV prawie nowy wal do LG. I z ciekawości ile razy robiłeś odszumianie wymuszone matrycy?

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystaj z rekojmi. Sprawa i tak trafi do LG ale sprzedawcy nie uśmiecha sie na własny koszt np wymieniać na nowy egzemplarz wiec siła nacisku na LG jest większa. 

A o ile dobrze kojarze to skorzystanie z gwarancji producenta zamyka drogę z rękojmia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...