Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, pmcomp napisał:

Subman, zapytam czy ty masz OLEDa w domu czy tylko dla sportu wyszukujesz takie niewiadomego pochodzenia smaczki?

 

Cytuję samego siebie. Do wglądu.

Niekulturalny sposób? Pozostawię bez komentarza bo cenzura wróci.

 

Jak kupisz OLEDa i pooglądasz trochę to mogę z Tobą dalej dyskutować. Kulturanie. Bo dzisiaj nie ma oczym, umiesz jedynie grzebać w internecie. A testy kilku OLEDów masz tu na portalu i "na wyspy nie musisz jechać" po inne.

28 minut temu, Subman napisał:

Kolego, jak najbardziej mi coś zarzuciłeś i to w niezbyt kulturalny sposób. Ale zapomnijmy o tym. Pytanie jest wciąż aktualne - co się stało z obrazem na C7 na tym filmie ? Gościu z hdtvtest zchrzanił test ? Seria 7 jest gorsza od 6 ? Jakiś bug w 7 ?

Przeczytaj zacytowane przeze mnie przysłowie i będziesz miał odpowiedź. 

Chcesz to Ci jutro zmontuję jeszcze lepszą kaszanę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, pmcomp napisał:

Przeczytaj zacytowane przeze mnie przysłowie i będziesz miał odpowiedź. 

Chcesz to Ci jutro zmontuję jeszcze lepszą kaszanę.

Kolego, ja szukam nowego telewizora, a nie jakiś twoich głupich, złośliwych uwag. Mogę podziękować kolegom tommor, qazar za rzeczowe podejście do sprawy i sprawdzenie tej samej sceny i cieszę się, że nie potwierdzili tego efektu na E6. I zrozum wreszcie, że to nie ja zrobiłem to zdjęcie, tylko profesjonalista testujący i kalibrujący telewizory z http://www.hdtvtest.co.uk/ , więc chciałbym zrozumieć co tu się dzieje i dlaczego obraz na Sony A1 wyglądał w tej scenie o wiele lepiej niż na LG C7.

I prośba abyś nie przeinaczał moich wypowiedzi. Napisałem "niezbyt kulturalny", a nie "niekulturalny". Jak nie widzisz różnicy w tych stwierdzeniach, to jest to tylko twoja sprawa.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty jeszcze nie poczułeś moich złośliwych uwag ... :angry2:.

Chamuję sie jak mogę ale ... jak czytam takie odpowiedzi to mnie palce świeżbią :angry:. Gmeru ... widzisz jak ja cierpię ???

Kupuj sobie co chesz, mamy wolny kraj. Dla mnie najlepszym miejscem jest hdtvpolska.com i testy Macka, którego znam, cenię i szanuję, a nie jakieś niewiadome zdjęcia z "wyspy marzeń". 

:P

Więcej luzu zyczę bo ci rajstopy popękają ze zlości. A kolegów to miałem na podwórku, Ciebie sobie nie przypominam.

 

I nie szukaj tylko kupuj bo życia szkoda. Zestarzejesz się i będziesz niedowidzącym i niedosłyszącym tetrykiem jak ja :) . Po co ci to?

Ale jest jedna mała róznica, zdradzę Ci w sekrecie, kasa sie zgadza ;) .

 

I nie czytaj i nie śluchaj innym tylko wierz własnym oczkom i uszkom, a zaoszczędzisz mnóstwo kasiorki. Na blogu odkrywam wiele tajemnic tego świata. Ot takie małe teoryjki spiskowe.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spokojnie :)

Do rzeczy - nie mozna wyciągać daleko idących wniosków na podstawie skompresowanego zdjęcia, które w dodatku każdy ogląda na innym ekranie/monitorze. Tak w skrócie - konkluzje mogą być całkowicie fałszywe. 

ps.Miłego wieczora wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2017 o 20:03, Subman napisał:

@qazar
Czy dobrze rozumiem, że na skalibrowanym telewizorze widzisz wszystkie szczegóły twarzy tak jak na Sony A1 ? Jeszcze raz zaznaczę, że to zdjęcie zostało zrobione aparatem ustawionym na wysoką czułość - w rzeczywistości scena jest ciemniejsza i ten efekt jest też słabiej widoczny !

Kolego qazar, bawię się trochę fotografią. Umiejętny fotograf tak ustawi parametry, że uzyska efekt TAKI, jaki chce uzyskać. Nie znamy EXIF tego zdjęcia. A ja nigdy, powtarzam, NIGDY nie widziałem na ŻADNYM materiale, nawet najgorszym, takich przekłamań, jakie pokazano na tym zdjęciu. 

Choć komentarz przeznaczony jest właściwie dla kolegi Subman

Dnia 2.06.2017 o 20:38, klaus71 napisał:

wczesniej chyba "zremasterowali" cały film by zmieścił się na pendrive 1gb i pozwolili komuś pobawić się suwakami kolorów (ale tylko w tym tv po prawej)

Również moim zdaniem to "porównanie"  zrobione jest tendencyjnie 

Dnia 2.06.2017 o 21:00, Subman napisał:

Też gdzieś znalazłem tę informację, ale szczerze mówiąc wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne.
 

@tommor
Zrobiłem zdjęcie tego ujęcia z cda.pl na zwykłym moim monitorze Benq (panel TN). Kiepsko jest oczywiście porównywać w ten sposób na tak kiepskim materiale, ale widać, że w materiale źródłowym są cienie, które zostały zgubione na Twoim E6 

 

Zaczyna się porównywanie zdjęć, których nijak nie da się porównać: inne matryce, inne nastawy, jak czytam wyżej, robione jeszcze na innym panelu (Benq) . W temacie absurdu porównywania zdjęć wylano tu już litry postów. 

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego kobolko, chyba w ogóle nie zrozumiałeś o co w tym wszystkim chodzi. Punktem wyjścia było porównanie dwóch telewizorów Sony A1 i LG C7 wykonany przez portal hdtvtest, który przetestował i opublikował wyniki testów skalibrowanych telewizorów. Przecież kilkakrotnie napisałem ( i sam to zacytowałeś), że te zdjęcia (widoczne na opublikowanym materiale youtube przez brytyjski portal hdtvtest ) zostały wykonane przy wysokiej czułości aparatu w ciemnej scenie przy zanikaniu obrazu co zostało skomentowane przez testującego w filmie, a dodatkowo na zdjęciu zostawił wyraźną informację 'High camera ISO to exposure shadow detail'. Obejrzałeś ten fillm i komentarz testującego ? W tej scenie testujący naocznie zaobserwował "bardzo dziwny efekt" (w porównaniu do Sony A1), tak jakby telewizor nie miał wystarczająco dużo "stopni" między czarnym a kolorami powyżej czarnego, powodując częściowe zniknięcie szczegółów twarzy po jednej stronie a po drugiej posteryzację obrazu. Jak możesz pisać, że nie zauważyłeś takich przekłamań, skoro nie miałeś (jak przypuszczam) obok do porównania Sony A1 ? Ciężko jest pisać o czymś, czego się potencjalnie na telewizorze nie widzi do momentu, aż stanie obok inny telewizor, który może pokazać coś, co istnieje w materiale źródłowym.

Edytowane przez Subman
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Subman napisał:

W tej scenie testujący naocznie zaobserwował "bardzo dziwny efekt" (w porównaniu do Sony A1), tak jakby telewizor nie miał wystarczająco dużo "stopni" między czarnym a kolorami powyżej czarnego, powodując częściowe zniknięcie szczegółów twarzy po jednej stronie a po drugiej posteryzację obrazu. Jak możesz pisać, że nie zauważyłeś takich przekłamań, skoro nie miałeś (jak przypuszczam) obok do porównania Sony A1 ? Ciężko jest pisać o czymś, czego się potencjalnie na telewizorze nie widzi do momentu, aż stanie obok inny telewizor, który może pokazać coś, co istnieje w materiale źródłowym.

Masz rację, nie obejrzałem materiału od początku do końca. Zrobiłem to teraz i powiem Ci tak: Sony NIE JEST jakimś szczególnie lepszym telewizorem. Vincent również zarzuca mu sztuczki w postaci m.in.  wyłaniania większej ilości dzięki sztucznie zaniżanej gammie, problemy z ABL (większe niż C7) itd, itd. 

Ale wracając do meritum, nie jestem w stanie dokonać oceny tego efektu, ponieważ nie posiadam jeszcze - ciągle trochę mało materiałów mobilizujących do zakupu - odtwarzacza UHD (materiał z pewnością dotyczy odwzorowania w HDR) a po drugie: znalazłem dokładnie ten sam kadr. Niestety, jak u kogoś wcześniej, jest to tylko mocna kompresja w CDA, ale pozwoliła zorientować się, i jakim fragmencie sceny mówimy. Wiesz, jak on wygląda w rzeczywistości i ile trwa? Otóż fragment ten nie jest gdzieś w środku całego fade-out. Jest na jego samym końcu, gdzie w zasadzie PRZY NORMALNYM OGLĄDANIU. widać już wyłącznie niebo. Wszystko inne jest prawie czarne. I za ułamek sekundy wszystko znika z ekranu (koniec 2:00 - przynajmniej w CDA). Więc, jak na moje oko, nie będziesz w stanie w normalnej eksploatacji dostrzec tego zjawiska, a mielenie tego kadru przypomina mi (co już wspomniałem wcześniej) oglądanie TV z lupą przy ekranie i szukanie pikseli. 

Pozdrawiam

W praktyce ten kadr wygląda tak :

IMG_20170604_143705.jpg

(został zrobiony w ciemności, przy niskim ISO, "na żywo" nie widziałem nic więcej, niż jest na zdjęciu

Przepraszam, "wysokim ISO" . I nie ma tu większego znaczenia, że to CDA. Oko ludzkie nawet w ciemności, w tym konkretnie momencie kadru, przy postępującym do zera fade-out nie zarejestruje tego, co pokazał Vincent. 

Edytowane przez kobolko
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zgadzam się ze wszystkim co napisałeś :) Przy normalnym oglądaniu takie rzeczy są pewnie bardzo mało zauważalne, ale wiesz - trochę to dziwi, bo jeśli wszyscy (w tym LG) chwalą OLEDy za idealną czerń, a LG chwali się 20 stopniami HDR (co ma być dużą zaletą w stosunku do LCD), to czemu obróbka obrazu w LG nie radzi sobie z odzwierciedleniem tak niskich poziomów jasności ? Przecież panel jest 10 bitowy, procesor w 7 serii ponoć lepszy niż w 6tce, a tu znów jednak wychodzi, że konkurencja (Sony, Panasonic) jednak przy obróbce radzą sobie lepiej. Z drugiej strony faktycznie ABL w 7 serii LG jest zdecydowanie lepszy, poziom jasności też wyższy i lepsza jest też prezentacja kolorów powyżej 1000 cd/m2 - Sony po prostu "obcina" obraz a LG wciąż jeszcze stopniuje poziomy jasności aż do 4000 cd/m2.

 

PS. Pamiętaj, że ciężko jest porównywać materiał bardzo niskiej jakości na cda.pl z UHD HDR. Tylko pewnie na takim materiale powinniśmy porównywać, czy faktycznie 6-tka też coś tam obcina i posteruje, czy też jednak nie i czy to jeszcze widać, czy też jest to już tak ciemne, że praktycznie nikt nie zauważy różnicy.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, jak sam widzisz, nie ma złotego środka. Jak pisał wcześniej mój niegdysiejszy adwersarz pmcomp: "kupuj, i ciesz się oglądaniem" ;)

I pamiętaj, że najczęściej coś jest kosztem czegoś. Być może właśnie lepsze odwzorowania szarości w pobliżu "0" przez Sony odbywa się koszt odrobinę bardziej spranego obrazu, gorszego ABL, problemów z kolorami w innym miejscu, itd itd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Sony A1 był droższy od C7 o max 1000- 2000 zł, to bym pewnie go kupił, ale nie ma szans raczej aby to się stało, więc czekam teraz na czerwcową obniżkę 65" C7 i chyba się na nią zdecyduję mimo tych "niedoskonałości".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Subman czy ty dziwisz się że Panas i Sony mają lepszą obróbkę? DX900 bije LGE6 w jakości przetwarzania obrazu o więcej niż niuanse.., choć to "zwykłe" LCD...

 

SONY czy Panasonic (z przejętą ekipą od Pioneera) ma swój KNOW HOW do którego LG nigdy nie dojdzie...

Ja kupiłem E6 bo serio za te 3-4% różnicy dla OLED i THX w Panasie nie będę przepłacał 10-15 tys... bo z Panasa interesowała mnie tylko 1000, a nie będę przepłacała bo TV zmieniam co 3 lata...

I też nie będę przepłacał za panel LG w "i innej oprawce" w sumie w różnicach które są "drobiazgami"...

 

Kupuj C7 czy E6 podłącz to pod coś co "ma ręce i nogi" i oglądaj..., a będzie więcej za niż przeciw... 

 

A ja mam nadzieję że za 3 lata Panas wypuści to nad czym tak zawzięcie pracuje, wreszcie własny OLED+...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tej zasadzie "na przeczekanie" wzialem KS9500 i tez za ~3 lata mam nadzieje, ze i zrodel 4K bedzie wiecej i OLEDy beda juz dojrzalsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@embrion
I jak tam Twój KS9500 ? Zadowolony z zakupu ? :) Ja już jednak praktycznie zdecydowałem, że pójdę jednak w OLEDa. Przesiadka z Kuro na LCD byłaby dla mnie zbyt bolesna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tygodniu ogladam 2 sztuke, bo jedyna jaka zostala miala wg mnie zbyt duze marginesy na krawedziach na bialym tle ;)
Ciekawostka: chyba dalej je produkuja, bo ponoc centrala sklepu dostala niedawno spora dostawe tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Subman napisał:

@embrion
 Przesiadka z Kuro na LCD byłaby dla mnie zbyt bolesna.

Ale tylko pod kątem gorszych kątów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączał ktoś urządzenia 12bit na E6? Coś się "krzaczyło"?

Bo sam ekran wyświetli tylko 10bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas oglądania wczorajszego meczu, pod koniec zauważyłem dziwny artefakt. Na zbliżeniach przy głowie zawodnika pojawiała mi sie taka jakby przezroczysta aureola. Albo inaczej takie jakby przezroczyste pole siłowe. Raz także przy całej postaci. Podkreślam jedynie na zbliżeniach. Nie wiem czy one nie sa puszczane lekko w zwolnionym tempie. Przy normalnym obrazie z całego boiska czy przy średnich zoomach tego zjawiska nie było. Także na żadnym innym materiale.

Czy też tak macie i co to może być? Wszystkie ulepszacze wyłączone. TrueMotion wg. zaleceń.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

Podczas oglądania wczorajszego meczu, pod koniec zauważyłem dziwny artefakt. Na zbliżeniach przy głowie zawodnika pojawiała mi sie taka jakby przezroczysta aureola. Albo inaczej takie jakby przezroczyste pole siłowe. Raz także przy całej postaci. Podkreślam jedynie na zbliżeniach. Nie wiem czy one nie sa puszczane lekko w zwolnionym tempie. Przy normalnym obrazie z całego boiska czy przy średnich zoomach tego zjawiska nie było. Także na żadnym innym materiale.

Czy też tak macie i co to może być? Wszystkie ulepszacze wyłączone. TrueMotion wg. zaleceń.

 

Pozdro

Ja też to zauważyłem, pojawia się to (ale nie zawsze) przy zbliżeniach i za zwyczaj za konturami dość szybko poruszającego się obiektu, wygląda to jak falujące gorące powietrze i pojawia się zazwyczaj na dość zróżnicowanym tle np.trybuny . Nie wiem z czego to wynika, ale podobne zjawiska zauważyłem też w innych telewizorach LG, Sony czy Panasonicu i to właśnie podczas meczów. Niekiedy wyłączenie TrueMotion nieco pomaga, ale traci się na płynności obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tommor napisał:

Ja też to zauważyłem, pojawia się to (ale nie zawsze) przy zbliżeniach i za zwyczaj za konturami dość szybko poruszającego się obiektu, wygląda to jak falujące gorące powietrze i pojawia się zazwyczaj na dość zróżnicowanym tle np.trybuny . Nie wiem z czego to wynika, ale podobne zjawiska zauważyłem też w innych telewizorach LG, Sony czy Panasonicu i to właśnie podczas meczów. Niekiedy wyłączenie TrueMotion nieco pomaga, ale traci się na płynności obrazu.

 

To bardzo dobre określenie tego zjawiska.

Ciekawe co może być przyczyną takiego efektu.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź co bądź, chłopaki się trochę zagrzali i ciągnęli za sobą smugi ciepła a na bardzo dobrych telewizorach po prostu wszystko widać:D

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, tommor napisał:

Bądź co bądź, chłopaki się trochę zagrzali i ciągnęli za sobą smugi ciepła a na bardzo dobrych telewizorach po prostu wszystko widać:D

A mówili że Kuraki też są szczegółowe, a nie zauważyłem na nim wczoraj żadnych smug ciepła ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielenie, na VT 60 też lekko smużyło..., tak maja prawie wszystkie nowe TV niestety na ile to wina sygnału plus kompensacji ruchu cholera wie, fakt te aureolki są.

E6 nie jest wyjątkiem seria 7 też nie będzie bo tak naprawdę dopiero może matryce z przyszłego roku będą relatywnie "nową jakością"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falujące gorące powietrze to typowy efekt uboczny uplynniaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to zniwelować przy ustawieniu TM na 3/10 nie więcej niż 3 bo zaczynają się efekty "opery mydlanej" i własnie to "gorące powietrze...

 

Mam pytanie po kalibracji w trynie IS ciemny jak macie jasność tą "referencyjną"?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ma_ko napisał:

Mam pytanie po kalibracji w trynie IS ciemny jak macie jasność tą "referencyjną"?

 

 

Ja mam ustawione na 51.

Edytowane przez tommor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...