Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Tu chodzi nie tyle o jasne obszary, co o plynnosc przejsc tonalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kobolko

Oba powyższe telewizory również były skalibrowane:
"Although the near-black gradation of LG’s 2016 OLEDs was improved over the company’s 2015 models, it’s still not as clean as that seen on plasmas and LED LCDs, making many video enthusiasts wonder if it’s an inherent OLED flaw that cannot be overcome. After spending extensive time testing and comparing Philips’ 55POS901 beside a 2016 LG OLED (both calibrated), we’re extremely pleased to report that this theory is simply not true.
In almost every dark scene that’s compressed (and all consumer video formats use some sort of compression however light), the Philips OLED manifested less macroblocking and dithering noise than LG’s (2016 OLEDs). For example, in the final act of 
Skyfall (one of the best Blu-ray transfers of all time) as the main villian (Javier Bardem) made his way up to the chapel, the above-black regions looked cleaner and less pixelated on the 901F compared with the LG:"
Pełen artykuł masz na http://www.hdtvtest.co.uk/news/55pos901f-201702274433.htm

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, tommor napisał:

Jeżeli telewizor nie radzi sobie (w rozsądnej mierze) ze słabszym sygnałem to jest to jego słabość nie zaleta. Mam nadzieję że to kwestia kalibracji, a nie dziadowskiego procesora obrazu - choć to słabe, że telewizory tej klasy posiadają takie mankamenty na dzień dobry. Jak skalibruję to dam znać.

Masz rację, to jest ewidentnie wada. Szczerze przyznam nie bardzo jestem w stanie pojąć jak kalibracja, która odpowiada za najoględniej mówiąc "wyregulowanie kolorów/balansu bieli" miała usunąć ten brzydki efekt.

PS> Próbowałeś sprawdzić czy wyłączenie wszelkich ulepszaczy obrazu pomaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Xisiek napisał:

Masz rację, to jest ewidentnie wada. Szczerze przyznam nie bardzo jestem w stanie pojąć jak kalibracja, która odpowiada za najoględniej mówiąc "wyregulowanie kolorów/balansu bieli" miała usunąć ten brzydki efekt.

PS> Próbowałeś sprawdzić czy wyłączenie wszelkich ulepszaczy obrazu pomaga?

Próbowałem, nie ma to znaczenia. Też mam wątpliwości czy kalibracja pomoże, bo kalibracja to "polerka" a tu potrzebna jest praca z "pilnikiem".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He,he, ładnie to tommor ująłeś. Like it !

A tak całkiem poważnie, to jest znana przypadłość OLEDów LG. Ponoć w Sony i Philipsie jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej.  Nikt nie uprzedzał że niektóre sceny będą wyglądać prawie jak z minecrafta albo przypominać czasami stary śnieżący telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Szczerze przyznam nie bardzo jestem w stanie pojąć jak kalibracja, która odpowiada za najoględniej mówiąc "wyregulowanie kolorów/balansu bieli" miała usunąć ten brzydki efekt.

Kalibracja, najogólniej mówiąc, ustawia Ci także prawidłową gammę w całym zakresie od czerni do bieli ;) . Przy oczywiście wyłączonych wszelkich ulepszaczach.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommor napisał:

 Też mam wątpliwości czy kalibracja pomoże, bo kalibracja to "polerka" a tu potrzebna jest praca z "pilnikiem".

Nie jestem przekonany, czy masz rację. Czasem kalibracja działa jak pilnik. Wszystko zależy od źródła problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Kalibracja, najogólniej mówiąc, ustawia Ci także prawidłową gammę 

Podpinam gamme pod kolory/balans bieli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje skalibrować i się przekonać. A jak nie pomoże to oddać telewizor jako niepełnosprawny i niezgodny z opisem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie uzna ci reklamacji na tej podstawie. Idę o duzy zakład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, pmcomp napisał:

Nikt nie uzna ci reklamacji na tej podstawie. Idę o duzy zakład.

Ja tez bym tak obstawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, tommor napisał:

Szkoda że nie wiedziałem tego wcześniej.  Nikt nie uprzedzał że niektóre sceny będą wyglądać prawie jak z minecrafta albo przypominać czasami stary śnieżący telewizor.

Bo tutaj o wadach oledów się nie mówi - są nieskazitelne. ;) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Pisałem juz jakiś czas temu o sniezeniu na bieli, które w swoim dostrzegam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Bo tutaj o wadach oledów się nie mówi - są nieskazitelne. ;) 

Ja widzę wady na słabym materiale, ale generalnie zalety nad plazmami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mr.Hankey napisał:

Bo tutaj o wadach oledów się nie mówi - są nieskazitelne. ;) 

Jeszcze raz Hankey, bo może nie doczytałeś. Akurat w tym aspekcie problemem nie jest sama technologia OLED, a nie najlepszy postprocessing obrazu w LG z 2016 roku. Tych problemów w ogóle nie ma np. na Sony A1 i z tego co widzę nie ma ich też w ogóle w tegorocznych Panasonicach EZ1000 i EZ952. Ten problem został też już w dużej mierze wyeliminowany w tegorocznych modelach OLED  od LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że produkcja dobrych paneli to jedno, a wyprodukowanie dopracowanego telewizora to drugie - i nie zawsze idzie to w parze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6V został skalibrowany, no cóż, jest zdecydowanie lepiej obraz bardziej wyrazisty, mniej różnego rodzaju "śmieci" w obrazie. Oczywiście wady wynikające ze słabszego sygnału są zauważalne ale w bardziej akceptowalny sposób. Ogólnie jest OK.:)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2017 o 17:33, Subman napisał:

Jeszcze raz Hankey, bo może nie doczytałeś. Akurat w tym aspekcie problemem nie jest sama technologia OLED, a nie najlepszy postprocessing obrazu w LG z 2016 roku. Tych problemów w ogóle nie ma np. na Sony A1 i z tego co widzę nie ma ich też w ogóle w tegorocznych Panasonicach EZ1000 i EZ952. Ten problem został też już w dużej mierze wyeliminowany w tegorocznych modelach OLED  od LG.

Widziałem tego SONY i macałem dzisiaj na żywo. Sorry, nie postawie TV na podłodze żeby mieć odpowiedni kąt oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość! 

Wrzucisz zdjęcie jak teraz świeci na podobnie słabym sygnale? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, embrion napisał:

Super wiadomość! 

Wrzucisz zdjęcie jak teraz świeci na podobnie słabym sygnale? :-)

Jak zrobię to wrzucę. Spróbuję złapać coś podobnego bo tamten materiał był z telewizji i raczej drugi raz tego samego nie z fotografuję.

15 minut temu, pmcomp napisał:

Widziałem tego SONY i macałem dzisiaj na żywo. Sorry, nie postawie TV na podłodze żeby mieć odpowiedni kąt oglądania.

Widziałem też, obraz bardzo ładny - przynajmniej w sklepie - ale rzeczywiście z tą podstawą to nie wiadomo o co chodzi, ani to nie stoi prosto a z powieszeniem też kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Widziałem tego SONY i macałem dzisiaj na żywo. Sorry, nie postawie TV na podłodze żeby mieć odpowiedni kąt oglądania.

 

50 minut temu, tommor napisał:

Jak zrobię to wrzucę. Spróbuję złapać coś podobnego bo tamten materiał był z telewizji i raczej drugi raz tego samego nie z fotografuję.

Widziałem też, obraz bardzo ładny - przynajmniej w sklepie - ale rzeczywiście z tą podstawą to nie wiadomo o co chodzi, ani to nie stoi prosto a z powieszeniem też kiepsko.

Eeee, jak to kiepsko ? :) A1 jest zgodny z VESA 40x20 cm. Poniżej "wyprostowany" A1 55" na ścianie:

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20170418/a44ed1ca257d6bf90999327bfa8014db.jpg

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Subman napisał:

 

Eeee, jak to kiepsko ? :) A1 jest zgodny z VESA 40x20 cm. Poniżej "wyprostowany" A1 55" na ścianie:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170418/a44ed1ca257d6bf90999327bfa8014db.jpg

No to coś przeoczyłem, wydawało mi się że ten cały interes z tyłu, na to nie pozwala - albo że będzie mocno odstawał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat z tymi "kafelkami" na części materiałów trza się pogodzić bo elektronika TV sobie z tym nie radzi czy czymś to "zredukować" oglądając treści z TV? 

Te cholerne "chmurki" z braw to kolejna bolączka E6 jaką widzę do zakupu, k...nie ma TV idealnych. Tego też niczym nie zniweluje na treściach z TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego testujący na tym forum nie mówią i pokazują jak telewizory prezentują obraz z naszych platform cyfrowych?Przecież wszyscy, no prawie większość czasu z kupionym tv spędzamy na sygnale z satelity i to jest dla nas najważniejsze!Powinno być porównanie jak nowe tv z tym sygnałem radzą sobie najlepiej np. z plazmą:) A nie tylko obrazy referencyjne.Czekamy na odp.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...