Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Na nową linię OLEDów od LG czekałem z utęsknieniem! Wyświetlacze te zadebiutowały już jakiś czas temu na rynku europejskim, jednak do ich <a class='bbc_url' href='http://hdtvpolska.com/topic/37769-polska-premiera-lg-oled-2016-w-warszawie-jedziemy-na-spotkanie/'>polskiej premiery</a> przyszło nam poczekać aż do 30 czerwca. Koreański producent w swojej ofercie na 2016 ma aż cztery serie wyświetlaczy organicznych - B6 (podstawowa), C6 (zakrzywiona), E6, oraz G6 (flagowa). Wszystkie wyświetlacze kompatybilne są z Ultra HD wraz z HDR (Dolby Vision), oraz szeroką paletą barw, a różnią się przede wszystkim osprzętem i designem. Model E6, który biorę dziś pod lupę różni się od modelu najwyższego właściwie tylko podstawą (lub aż, bo podstawa w G6 skrywa w sobie rozbudowany system audio).

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie godny następca Plazmy KURO, umarł Król niech żyje Król....

Dziękujemy za Test jak zwykle Full Professional and Zasadzkas .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach te pionowe pasy na czarnym tle ^_^ portal Flatpanels.dk też to pokazywał, przy tej cenie to dla mnie duża wada.Rozmiar zaledwie 65 cali to już od dawna malutki telewizor, nawet 75 cali robi dużo większe wrażenie :o a już 85-88 cali to marzenie do oglądania z tych 3-3,5 metra !!! Wiele osób wybierze właśnie modele 86 cali od LG IPS albo 85 cali Samsunga JU7000, kosztujące tyle samo .Nie ma co, trzeba czekać ze 4 lata aby zaczęli zwiększać znacząco przekątne a nie ceny :) Nas prawdziwych wideofili jest naprawdę garstka. 60 calowy KURO chyba w 2002 r też kosztował wtedy 20 tyś , więc ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano racja ...ceny troszkę zaporowe i wiele osób kupi LED IPS lub VA w 75 calach.

75KS8000 lub 75UH880 czy 75XD Sonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównuję dwa obrazki dotyczące odwzorowania ruchu:

http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/XD9305/m_sharp.jpg (z testu Sony XD93)

http://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/EG960/m_2.jpg (z dzisiejszego testu; tak przy okazji, to jest to samo zdjęcie, co w teście EG960V)

Moim zdaniem, obraz z OLED pod względem ostrości jest o kilka klas wyżej (na zdjęciu z Sony nie widać nawet konturów głowy), a mimo to widnieje przy nim informacja "Smużenie: umiarkowane", zaś przy Sony "Smużenie: nieznaczne". Czy są jakieś aspekty, których nie daje się uchwycić na zdjęciu?

I na marginesie - w zaletach "Jasność ekranu (w SDR) na poziomie 410cd/m2 - więcej niż do tej pory na OLED" - czy nie chodzi przypadkiem o LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus drobny babol w tabeli-pokrycie DCI P3 zamienilo sie miejscem z REC2020 (wyszlo 100%). W tekscie jest ok.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy płaski Oled jaki testowaliście wiec pewnie nowe wrażenia były po zakrzywionych.

Porównywałem filmiki z kątami widzenia E6 vs zeszłoroczny 960 i w E6 jest bardzo duża poprawa. Właściwie już nie można mówić o przesunięciu koloru w inny kolor pod kątem a jedynie o małym spadku nasycenia koloru ale też nie każdego bo jedynie widać to na twarzy aktorki czyli spadek nasycenia koloru nie dotyczy wszystkich barw. Kolejne lata pewnie przyniosą dalsze udoskonalenie kątów widzenia choć od tego rocznych oled ów są juz dla mnie zadowalające a pamiętam to rozczarowanie jak w MM sprawdzałem kąty widzenia 910 tki. Teraz to już zupełnie co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie miał normalną cenę a nie jak dla murzynów z Europy środkowo wschodniej to będzie można traktować tą ofertę na poważnie.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2020 r będzie kosztował 12 tyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równomierność czerni jest na prawdę niezła choc nie idealna. No i czerń jest czarna :). Super.

Ale ta "kolorowa" biel czy kolorowa kaszka jak kto woli to dla mnie porażka. Za tyle kasy? To nie jest referencja bo to nie jest biały kolor:

E6V_17.jpg

Choc trzeba uczciwie przyznać, że równomiernośc jest niezła :).

Widze jednak, że podobnie jak kiedys i technologia plazmowa, a potem LCD tak i OLED będzie potrzebował dobrych kilku lat na dopracowanie jakości obrazu na taki, który mnie w pełni zadowoli :P .

Dopóki nie pojawi sie dodatkowy producent paneli LG nie będzie czuć oddechu konkurencji. Będzie poprawiać ale "nie za wszelką cenę" niestety. W końcu Oni cały czas się ... ucza jak wyprodukować lepsze panele OLED.

I co kupić drogi Watsonie?

Długo patrzyłem i bawiłem ten telewizor pilotem w Japonii. Ten telewizor na żywo robi ogromne wrażenie. A był to sklep, a nie ciemnośc widze ciemność.

BTW w Japonii OLEDy to jedyne koreańskie telewizory. Tam Samsunga sie nie uświadczy, przynajmniej w tych największych sklepach.

Popatrzmy na kasę:

LX900 za ok. 17.000 zł przy aktualnym funcie czy tego OLEDa za 30 tys?

???

Dalej czekam i będe mówił "sprawdzam" :).

PS. dodanie w cenie TV 30 tysięcy dwóch par okularów w cenie o 10 eurocentów/szt nie jest żadnym wyczynem :P. Szkoda, że po raz kolejny nie przetestowałeś 3D. Bo 3D fullHD na takim wyświetlaczu w technologii pasywnej wygląda OBŁĘDNIE !!! I to jest duzy argument na PLUS za tym telewizorem.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lg poprawi tę biel nawet w trakcie roku modelowego bo już w poprzednich latach oledy lg były w trakcie roku od miesiąca np września czy listopada poprawione w różnych kwestiach a nawet nowe oprogramowanie może coś poprawić dlatego to ze na dzień dzisiejszy biel ma jakieś inne zabarwienie nie oznacza że za kilka miesięcy nie zobaczymy poprawionej bieli w serii 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie lepiej test 65UH950V to bardziej przyjazny kieszeni TV dla Polskiego murzyna europy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma wysoka cena OLED'a, do stwierdzenia "polskiego murzyna Europy" ?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamo chce taki !!!

Synku, przecież mówiłam Ci...najpierw rzeczy potrzebne, czyli Maserati Quattroporte, później zbytki luksusu. :D:P;)

Ale co ma wysoka cena OLED'a, do stwierdzenia "polskiego murzyna Europy" ?

Czyż nie jesteśmy wyrobnikami Europy jak Kunta Kinte ?

Zapieprzamy dużo więcej, a zarabiamy duuuużo mniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo ARTOMOHER !!! Ukłony i szacun .... lepiej bym tego nie ujął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało zarabiamy bo mamy żenująco niską wydajność pracy.

A PKB niższe niż w Rosji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie jesteśmy wyrobnikami Europy jak Kunta Kinte ?Zapieprzamy dużo więcej, a zarabiamy duuuużo mniej!

Absolutnie nie czuje sie wyrobnikiem czy murzynem (sic!) Europy.

Powiem wiecej, dziwi mnie ze mozna tak w ogole myslec.

Mało zarabiamy bo mamy żenująco niską wydajność pracy.A PKB niższe niż w Rosji.

2015 a masz w Polsce gaz czy rope, ktora kupuje od Ciebie pol Europy? Wydajnosc pracy w naszym pieknym kraju wcale nie jest taka niska. Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie w znaczeniu użytym w artykule piszemy RAZEM .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie czuje sie wyrobnikiem czy murzynem (sic!) Europy.

Powiem wiecej, dziwi mnie ze mozna tak w ogole myslec.

Coś mi się wydaje , że większość nie jest zainteresowana odczuciem mniejszości(sic!). Mnie dziwi , że można tego nie dostrzegać.

Jak się ma np. cena tego tv w Danii na poziomie 59900 DKK , gdzie zarobki przeciętnego Larsena są w granicach 25000 DKK netto / miesiąc, a u nas cena tv 29999 PLN, gdzie zarobki przeciętnego Kowalskiego to 2100 PLN netto / miesiąc ???!!! (sic!) Mówi Ci to coś ???

P.S.

W jednym i drugim przypadku zarobki są za przeciętne stanowiska pracy i tego odniesienia się trzymajmy.(sic!) :P

Wprawdzie w znaczeniu użytym w artykule piszemy RAZEM .......

Po wyrazie "artykule", aż prosi się o przecinek. Wyraz "razem" dużymi literami i na końcu zdania, też jest błędem! :P :P :P;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...