Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Maćku,

ten TV jest sygnowany Dolby Vision.

Jaka wersję HDMI posiada?

Czy jeśli 2.0a to możesz potwierdzić, że odtwarza taki materiał? I jak to ew. sprawdziłeś ponieważ z tego co pamiętam z BD UHD na razie tylko HDR10.

Dzięki.

BTW zuwazyłem, że przestaliście opisywać specyfikację hardware'ową telewizorów czyli I/O. A to bardzo ważne.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku,

ten TV jest sygnowany Dolby Vision.

Jaka wersję HDMI posiada?

Czy jeśli 2.0a to możesz potwierdzić, że odtwarza taki materiał? I jak to ew. sprawdziłeś ponieważ z tego co pamiętam z BD UHD na razie tylko HDR10.

Dzięki.

BTW zuwazyłem, że przestaliście opisywać specyfikację hardware'ową telewizorów czyli I/O. A to bardzo ważne.

Pozdro

Uprzedziłeś mnie nieco

Podpisuję się obyma ręcamy i nogyma pod pytaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie do mnie bylo skierowane to pytanie, ale uwazni czytelnicy tego forum, juz dawno powinni wiedziec to, ze materialy Dolby Vision, na telewizorach LG zobaczyc sobie mozna z Netflixa.

Nie jest do tego potrzebne HDMI 2.0a (choc telewizor pewnie posiada zlacza w takim standardzie), tylko wbudowany dekoder Dolby Vision. Innymi slowy, teoretycznie ( zapominajac na chwile o HDCP) nie potrzeba wogole zlacza HDMI 2.x, aby cieszyc sie D.V. z IP-streamow.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to nie do mnie bylo skierowane to pytanie, ale uwazni czytelnicy tego forum, juz dawno powinni wiedziec to, ze materialy Dolby Vision, na telewizorach LG zobaczyc sobie mozna z Netflixa.

Nie jest do tego potrzebne HDMI 2.0a (choc telewizor pewnie posiada zlacza w takim standardzie), tylko wbudowany dekoder Dolby Vision. Innymi slowy, teoretycznie nie potrzeba wogole zlacza HDMI 2.x, aby cieszyc sie D.V. z IP-streamow.

My trochę o niebie, Ty o chlebie...

Chodzi o to, że jeśli ten TV ma wybiegać w przyszłość, to ważne jest, aby wyświetlał treści we wszystkich formatach niezależnie od źródła. Czyli: jeśli jest kompatybilny z HDR10 to raczej musi posiadać HDMI2.0a. Problem w tym, że nie wiemy, czy ten typ złącza technologicznie jest przystosowany do metadanych z DV. Konkluzja: chodzi o to, czy przez złącze fizyczne w tym TV sygnał DV zostanie poprawnie zdekodowany. Bo takie materiały na nośnikach fizycznych prędzej czy później się pojawią.

pmcomp popraw mnie, jeśli chodziło Ci jeszcze o coś innego

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My trochę o niebie, Ty o chlebie...

Chodzi o to, że jeśli ten TV ma wybiegać w przyszłość, to ważne jest, aby wyświetlał treści we wszystkich formatach niezależnie od źródła. Czyli: jeśli jest kompatybilny z HDR10 to raczej musi posiadać HDMI2.0a. Problem w tym, że nie wiemy, czy ten typ złącza technologicznie jest przystosowany do metadanych z DV. Konkluzja: chodzi o to, czy przez złącze fizyczne w tym TV sygnał DV zostanie poprawnie zdekodowany. Bo takie materiały na nośnikach fizycznych prędzej czy później się pojawią.

pmcomp popraw mnie, jeśli chodziło Ci jeszcze o coś innego

Serio?

A na moj gust to chyba nie bardzo kumacie cokolwiek.

To czy zlacze jest w standardzie 2.0a, o co IMHO bez sensu pytacie, nie gwarantuje zadnej kompatybilnosci w przyszlosci.

Jakie metedane w DV? DV nie potrzebuje zadnych metadanych. Metadsne DV sa bezuzyteczne dla obecnego standardu BDUHD. Warto tez wiedziec, ze w przyrodzie wystepuje rowniez DV jednolayerowe (bez metadanych).

Nie ma zadnej pewnosci, ani tym bardziej gwarancji, co do tego w jaki sposob aplikacja DV bedzie w przyszlosci realizowana w materialach zawartyh na dyskach BD UHD. Mozna sobie deliberowac, o przyszlosci standardu BDUHD i jego ewentualnej zmianie, ale jedno jest pewne - z faktu, iz ten telewizor ma gniazdo HDMI w standardzie 2.0a, odnosnie jego przyszlej kompatybilnosci z DV lub innymi przyszlymi, czy potencjalnymi metodami implementacji HDR

NIC NIE WYNIKA.

Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej. To jedyny powod moich obu ostatnich postow w tym temacie.

Przede wszystkim DV na nosniku BDUHD to kwestia zdecydowanie bardziej skomplikowana niz mozliwosci zlacza, bo istota problemu nie mozna rezwiazac technologicznie bez zmiany polityki Dolby i jej ewentualnych partnerow, ktorzy maja powody aby pozostac w opozycji.

Edytowane przez binary
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodziło mi o odtwarzanie przez złącze HDMI.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś moze wyjaśnić symbolikę oznaczeń nowych LG?

np 65E6V : 65 cali, E - jak wysoko model stoi w hierarchii

Ale co oznacza 6 i V ?

Pytam, bo widziałem 65B6.. z rożnymi literkami na końcu i nie wiem czy zwracać na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna być ciekawie. Szykuje się konkurencja dla OLEDów. Sony ogłosiło dziś nową serię LED tv "Z", która ma mieć tzw Backlight Master Drive i konkurować czernią oraz bić na głowę OLEDy jasnością. Źródło: engadget.com. Niestety ceny raczej nie będą konkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio?

A na moj gust to chyba nie bardzo kumacie cokolwiek.

To czy zlacze jest w standardzie 2.0a, o co IMHO bez sensu pytacie, nie gwarantuje zadnej kompatybilnosci w przyszlosci.

Jakie metedane w DV? DV nie potrzebuje zadnych metadanych. Metadsne DV sa bezuzyteczne dla obecnego standardu BDUHD. Warto tez wiedziec, ze w przyrodzie wystepuje rowniez DV jednolayerowe (bez metadanych).

Nie ma zadnej pewnosci, ani tym bardziej gwarancji, co do tego w jaki sposob aplikacja DV bedzie w przyszlosci realizowana w materialach zawartyh na dyskach BD UHD. Mozna sobie deliberowac, o przyszlosci standardu BDUHD i jego ewentualnej zmianie, ale jedno jest pewne - z faktu, iz ten telewizor ma gniazdo HDMI w standardzie 2.0a, odnosnie jego przyszlej kompatybilnosci z DV lub innymi przyszlymi, czy potencjalnymi metodami implementacji HDR

NIC NIE WYNIKA.

Im szybciej to zrozumiecie tym lepiej. To jedyny powod moich obu ostatnich postow w tym temacie.

Przede wszystkim DV na nosniku BDUHD to kwestia zdecydowanie bardziej skomplikowana niz mozliwosci zlacza, bo istota problemu nie mozna rezwiazac technologicznie bez zmiany polityki Dolby i jej ewentualnych partnerow, ktorzy maja powody aby pozostac w opozycji.

Tak jest Panie Mundraliński.

I Twój post jest kolejńym dowodem na to, ze jest jeszcze za wcześnie na kupowanie docelowego telewizora 4K UHD i playera BD UHD.

A dzisiejszey HDR jest czystym marketingiem bo nie wiadomo co bedzie w przyszlosci.

A jak widac moze byc jak z BD vs. HD-DVD.

Mówie ... czekam i popatrzę za miesiąc w Berlinie co pokaża producenci.

A wracajac do twojego kometarza zapytalem jedynie czy po HDMI 2.0a mozna odtworzyc ma tym TV materiał w Dolby Vision. Ani Maciek ani Ty nie odpowiedzieliscie mi na to pytanie.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pmcomp..... na IFA raczej nie czekaj z nadzieją. Z konferencji specjalistycznych poprzedzajacych targi niemiecki portal opisał raczej totalny brak nowości. samsung na konferencję nawet nie pokusił się przywieźć modelu KS 9500 tylko wystawił KS 9000. Pozostali producenci raczej tez nie zapowiadali niespoidzianek. Myślę, że to kolejny rok kiedy producenci zadecydowali ze CES jest lepszym momentem na prezentację nowości i linii produktowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na CES mam za daleko. Ja jeżdże na własny koszt, nikt mnie nie zaprasza. Jak mam jechać do Vegas to ... wole na ciepła wyspe na dwa tygodnie :).

Na IFA bywam regularnie od kilkunastu lat. Fakt, że ostatnio najciekawsze prezentacje robia tam producenci AGD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na protest w sprawie HDR.

Jest MEGA ZADYMA w sprawie.

Dziś wyrwałem od promo SONY dema HDR z pena.

Odtworzyłem na Panasonic LED TV CX700.

Jest to samo co na SONY z opcją HDR ON.

Ale KIT do kwadratu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się oflagowywać nie mam zamiaru ;).

Glosuję jedynie swoim portfelem i ... uświadamiam ludzi.

:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest Panie Mundraliński.

I Twój post jest kolejńym dowodem na to, ze jest jeszcze za wcześnie na kupowanie docelowego telewizora 4K UHD i playera BD UHD.

A dzisiejszey HDR jest czystym marketingiem bo nie wiadomo co bedzie w przyszlosci.

A jak widac moze byc jak z BD vs. HD-DVD.

Mówie ... czekam i popatrzę za miesiąc w Berlinie co pokaża producenci.

A wracajac do twojego kometarza zapytalem jedynie czy po HDMI 2.0a mozna odtworzyc ma tym TV materiał w Dolby Vision. Ani Maciek ani Ty nie odpowiedzieliscie mi na to pytanie.

Alez odpowiedzialem. Az trudno mi uwierzyc, ze nadal ktos nie rozumie.

Do D.V na chwile obecna potrzebujesz "jedynie" dekodera D.V. Jak to bedzie wygladalo w przyszlosci tego nikt Ci dzisiaj nie powie, Z punktu widzenia Dolby, standard HDMI jjest bez znaczenia, co nie znaczy, ze tak bedzie jesli/kiedy rozwiazanie, na ktore zgodza sie pozostali gracze, nabierze konkretnego ksztaltu, czyt stanie sie standardem.

Albo inaczej, jesli wolisz.

Powiedzmy, ze juz masz telewizor z takim dekoderem i mozesz sobie ogladac jak masz z czego. Dla amatorow H.C. obecnie dostepne sa jedynie 2 zrodla (oba streamy, u nas tylko jedno)

Pytanie pomocnicze masz jakies zrodlo ktore wysyla strumien D.V. po HDMI? ;)

A moze slyszales o takim (mam na mysli aplikacje konsumencka)? ;):) - kolejne retoryczne pytanie.

FIlmy sa masterowane w D.V od dawna, ale czy slyszales moze jakies konkrety o planach wprowadzenia D.V do standaru BDUHD?

Pytanie zadane przez Ciebie i Kolege kobylko przynajmniej na chwile obecna nie ma sensu, co powinno byc oczywistym dla kazdego, kto rozumie elemetarne rzeczy, ktore przerabiamy tutaj wszyscy, w tym i Ty i ja, od lat.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apel do pmcomp:

Kup sobie OLED 65 / 55 flata.

Bo kto jak nie TY ?

I opisz nam po swojemu.

Problem z czarnym OLED jest podobny do HDR.

Jak to odebrać w codziennym użytkowaniu ?

Pytam, bo na pokazie NC+ na flat LG OLED (MM M-1) nie widzę żadnej korzyści.

Jeżeli więc top-video OLED mam zobaczyć (konsumować) na kilku minutach video demo to ja dziękuję na trzy lata za czarny czarny.

Podobnie jak w LCD LED z total wygaszaniem strefowym za 12 - 25 k pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ... czyli nie ma żadnego materiału z DV na nośniku fizycznym, żeby wpuścić przez port HDMI?

Skoro można przechwycić z Netflixa i zgrac na HDD materiał w fullHD to zakladam, że mozna to zrobić w H.265 w rozdziałce 4K z DV? Mam rację? Pytam bo nie wiem. Nie piracę streamowanego contentu ale widzę, że taki jest dostępny w sieci.

Twoj post to kolejny argument potwierdzający moją tezę, że w temacie 4K UHD HEVC itp. nie powstal żaden red book i panuje na rynku wolna amerykanka. A placić za ten pierdolnik będzieny MY ... klienci.

Czy to nie jest jasne?

Jak kroś tego jeszcze nie rozumie to obudzi się wkrotce z reką w nocniku.

Moja teoria spiskowa jest taka, ze ta sytuacja jest nakręcana przez producentów, ktorym dytuacja gdy "musimy" wymieniać klocki na nowe co chwile jest jak najbardziej na rękę.

Na szczęście mnie bardziej rajcuje dźwięk niż obraz, a tu karty zostaly rozdane przynajmniej na kilka lat.

I dżwięk 11.2 dzisiaj rządzi. Niestety większość populacji raczej tego nie zasmakuje zw względu na "warunki lokalowe" i niską wartośc WAF. Nie wiedza co tracą. Dolby Atmos i DTS-X to jest to. W mojej ocenie Atmos bardziej.

Jedyna możliwość wzrostu, którą widzę to Dirac ale to można zalatwic dodatkowymi klockami. I raczej w tym kierunku pojdę.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadane przez Ciebie i Kolege kobylko przynajmniej na chwile obecna nie ma sensu, co powinno byc oczywistym dla kazdego, kto rozumie elemetarne rzeczy, ktore przerabiamy tutaj wszyscy, w tym i Ty i ja, od lat.

Mogłeś sobie darować ten protekcjonalny ton. Nie każdy jak widać dysponuje "elementarną wiedzą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sobie darować ten protekcjonalny ton. Nie każdy jak widać dysponuje "elementarną wiedzą".

Binary tak ma.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek taki:

Nowe trendy HDR ani OLED WRGB nie jest dziś nawet nadzieją dla "Kowalskiego" w sprawie lepszego VIDEO:

Jest gorzej, bo nawet dla zaawansowanego Video-Fana pozostaje zagubienie.

Przypomina mi to zakończoną w 2016 wojnę SAMSUNG contra LG w sprawie 3D = aktyw contra passyw.

Kupa śmiechu została ...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli więc top-video OLED mam zobaczyć (konsumować) na kilku minutach video demo to ja dziękuję na trzy lata za czarny czarny.

Podobnie jak w LCD LED z total wygaszaniem strefowym za 12 - 25 k pln.

Czy aby nie kazdy film na BDUHD ma HDR? Nie w kazdym efekt jest spektakularny ale biorac pod uwage nowe filmy i pokazna ilosc remasterow, chyba jednak przesadzasz z tym defetyzmem.

Zwlaszcza, ze OLED pokazuje pazurybibw SDR.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby nie kazdy film na BDUHD ma HDR? Nie w kazdym efekt jest spektakularny ale biorac pod uwage nowe filmy i pokazna ilosc remasterow, chyba jednak przesadzasz z tym defetyzmem.

Zwlaszcza, ze OLED pokazuje pazurybibw SDR.

Kiedyś, dawno temu, kupiłem amplituner wszechczasów ... Onkyo 939. Zapłaciłem w ch.. kasy.

I po roku musiałem zamieniać na coś z DTSem, bo DD5.1 okazało się "za mało".

Tego nam i wszystkim czytelnikom tego portalu w temacie "video" życzysz ???

Rozumiem Gmera i Macieja, bo oni "z tego żyją" ale TY ???

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, dawno temu, kupiłem amplituner wszechczasów ... Onkyo 939. Zapłaciłem w ch.. kasy.

I po roku musiałem zamieniać na coś z DTSem, bo DD5.1 okazało się "za mało".

Tego nam i wszystkim czytelnikom tego portalu w temacie "video" życzysz ???

Rozumiem Gmera i Macieja, bo oni "z tego żyją" ale TY ???

Pozdro

Falszywe wnioskowanie.

Odnioslem sie do dwoch rzeczy.

Pierwszej - rzekomego (potencjalnego?) braku materialu HDR.

I sensu uzytkowania (co niestety wiaze sie z koniecznoscia kupienia) telewizora OLED.

Nigdy nikogo nie nagabywalem do zakupu i w swietle moich przekonan i wypowiedzi, postawiona przez Ciebie teza jest niepowazna.

BTW.

Odpowiadam na quotacje w spoilerze, tylko dlatego, ze aplikacja zainstalo2ana na moim smartphonie je domyslnie otwiera. Gdyby przyszlo Ci kiedykolwiek do glowy robic z cudzymi wypowiedziami nie dziw sie, nad brakiem odpowiedzi. ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na quotacje w spoilerze, tylko dlatego, ze aplikacja zainstalo2ana na moim smartphonie je domyslnie otwiera. Gdyby przyszlo Ci kiedykolwiek do glowy robic z cudzymi wypowiedziami nie dziw sie, nad brakiem odpowiedzi. ;)

Znowu nie wiem o czym do mnie rozmawiasz i mam to w ....e.

Materiał jest ... w HDR10. A DV u bram. No comment.

Mnie Netflix nie bawi. Podobnie jak podobne serwisy muzyczne.

Jakość mi nie odpowiada.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sobie darować ten protekcjonalny ton. Nie każdy jak widać dysponuje "elementarną wiedzą".

Masz rację, mam podobne wrazenia.

Kolega biniary lubi z buta jechać tych co wiedzą mniej od niego albo żadaja pytania na forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest ... w HDR10. A DV u bram. No comment.

Mnie Netflix nie bawi. Podobnie jak podobne serwisy muzyczne.

Jakość mi nie odpowiada.

Z tym, że posiadacze wyświetlaczy/odtwarzaczy UHD z HDR10 nie zostaną na lodzie bo te płytki z DV gdy już ujrzą światło dzienne będą miały musowo też HDR10.

Druga sprawa - zakładam, że celujesz w proja... na dzień dzisiejszy nie ma ani jednej sztuki z DV dla amatorów H.C. i nad czym sam ubolewam, nie zanosi się aby prędko się to zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...