Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Mogłeś sobie darować ten protekcjonalny ton. Nie każdy jak widać dysponuje "elementarną wiedzą".

Przepraszam, że mój post sprawił iż poczułeś się dotknięty. Moja wypowiedź była ścisle skierowana do pmcompa, którego osobę zreszta zadresowałem bezpośrednio.

On wielokrotnie, a zwłaszcza w kontekście zakupów nowinek technicznych, podkreśla swoje doświadczenie, tu odnośnie trybu wprowadzania nowych standardów i robienia z konsumenta wała, czy pozostawiania go z reka w nocniku, po zakupie produktu, który za rok, czy dwa lata, okazuje sie byc nieprzystosowanym do wypełniania istotnych funkcji, czy po prostu niewspierajacym aktualnej specyfikacji, jaką nowsza wersja standardu zakłada.

Niestety pospiech i popupadajacy styl mojego jezyka polskiego jest winien temu, ze postawiłem Twojego nicka razem z pmcompem. Nie stało sie tak jednak bez powodu. Odpowiedzialem ma pytanie, ktore zadaliście obaj, uzasadniajac zreszta przy tym swoja opinie, co do zasadności tego pytania, w swietle wiedzy konkretnie dotyczacej podkreślanego przez Ciebie kontekstu, czy owego doswiadczenia zwiazanego z wproadzaniem nowinek i utrwalaniem standarow, o ktorym pisałem powyżej, a na które to powołuje sie (zeby nie napisać chełpi) mój drugi interlokutor.

Z pewnościa mogęm ujac to w sposób bardziej klarowny i elegancki.

D.V, jest standardem w Hollywood od chwili poczęcia HDR. To ze nie stał sie podwaliną, ani standardem w rozwiazaniach kina domowego, , jest wynikiem, tego, pomijajac komplikacje technologiczne, iz nie wszystkim uczestnikom, decydujacym o jego kształcie, jest z rozwiazaniem zaproponowanym przez Dolby "po drodze" i pomimo tego iz oferowana przez Dolby metoda jest lepsza i bardziej futureproof niz HDR10 głowni gracze postrzegaja jej wsparcie, czy obecna implementacje jako sprzeczna z wlasnym interesem.

Sugerowałbym podchodzic z wiekszą rezerwą do problemu i pomimo tego, iz doświadczenie uczy, ze diametralne zmiany w polityce firm, sa na porzadku dziennym, nie ulegać wrażeniu, ze z Nowym Rokiem doczekamy sie przełomu, czy klaryfikacji/finalizacji standardu, zas wszelkie sformułowania typu "D.V. u bram", czy "telewizor wybiega w przyszłośc', sa IMHO do zaakceptowania jedynie jako figury stylistyczne. Natomiast jesli ktos traktuje je jako powazna opinie, czy mysl przewodnia (albo jak wolisz kwintesencje) wypowiedzi, to uważam, że jest to niepoprawne i nieodpowiedzialne mącenie w glowach, Ktos mniej zorientowany, a podejmujacy na ich podstawie, byc może poważna ze swojego punktu widzenia decyzje, może poczuć sie, że został wprowadzony w błąd lub wrecz narazony na straty.

Mój komentarz i spowodowane nim Twoje, czy pmcompa, chwilowe złe samopoczucie, wydają się byc niewielką ceną, za to aby uniknać rozczarowania choćby jednego czytelnika i to jest wyłaczna przesłanak moich postów, a nie jak sugeruja co poniektorzy, złośliwość, czy chec dokopania innym.

Masz rację, mam podobne wrazenia.

Kolega biniary lubi z buta jechać tych co wiedzą mniej od niego albo żadaja pytania na forum :D

Xisiek, w 21 Lip 2016 - 00:05, powiedział:

Wydaje mi sie, ze niebardzo wierzysz w to co piszesz, a skoro tak, to jaki jest sens i cel Twojej wypowiedzi?

Gorzej, jesli to szczera opinia, bo logicznie rozumując, moznaby podejrzewac, ze szukasz chyba jakies interakcji w tym kierunku.

OK spotkalem juz takich, ale upewnij sie zawczasu, ze masz jakis lubrykant. ;)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D.V, jest standardem w Hollywood od chwili poczęcia HDR. To ze nie stał sie podwaliną, ani standardem w rozwiazaniach kina domowego, , jest wynikiem, tego, pomijajac komplikacje technologiczne, iz nie wszystkim uczestnikom, decydujacym o jego kształcie, jest z rozwiazaniem zaproponowanym przez Dolby "po drodze" i pomimo tego iz oferowana przez Dolby metoda jest lepsza i bardziej futureproof niz HDR10 głowni gracze postrzegaja jej wsparcie, czy obecna implementacje jako sprzeczna z wlasnym interesem.

Sugerowałbym podchodzic z wiekszą rezerwą do problemu i pomimo tego, iz doświadczenie uczy, ze diametralne zmiany w polityce firm, sa na porzadku dziennym, nie ulegać wrażeniu, ze z Nowym Rokiem doczekamy sie przełomu, czy klaryfikacji/finalizacji standardu, zas wszelkie sformułowania typu "D.V. u bram", czy "telewizor wybiega w przyszłośc', sa IMHO do zaakceptowania jedynie jako figury stylistyczne.

Spoko.

Zdaję sobie sprawę, że moja wiedza w tym temacie jest czysto amatorska, pomimo, że staram się wczytywać w różne fachowe publikacje. Z prostej przyczyny braku czasu, oraz zajęcia służbowego kompletnie nie mającego nic w wspólnego z tą tematyką, nie zagłębiam się tyle w zawiłości tej materii, ile bym chciał.

Jestem na tyle dorosły, żeby zdawać sobie sprawę również z tego, że na chwilę obecną nie ma czegoś takiego, jak "telewizor absolutny" (choć Samsung twierdzi inaczej :D) i pewnie dłuuuugo nie będzie.

Powiem Ci wprost, co mnie boli. Pewnie trochę sparafrazuję Kolegę pmcompa, ale... Na przestrzeni ostatnich lat było mniej lub bardziej stabilnie. Teraz jesteśmy akurat w takim momencie zmian technologicznych i koncepcyjnych w sferze video, że nie wiadomo, jakie istotne zmiany w standaryzacji i oprogramowania i hardware'u nastąpią jutro, pojutrze czy za tydzień. I jakie zostaną jako obowiązujące. Nie ma jakiejś do końca spójnej polityki, choć przecież część producentów zrzeszyła się w UHDAliance, więc wydawałoby się, że doszli do jakiegoś porozumienia. Problem w tym, że jeśli już od dawna filmy masterowane są w DV, to przy dzisiejszej zmianie technologii z SDR na HDR w segmencie konsumenckim prędzej czy później - oby - zapis w tym formacie pojawi się na nośnikach fizycznych (i w tym problem, bo podobnie jak pmcomp nie trawię dzisiejszej skompresowanej papki - wolę nośniki fizyczne lub inny zapis bezstratny). Jeśli do tego dodać, że "chodzą słuchy" (co z własnych "źródeł" potwierdzili tu niektórzy forumowicze) odnośnie potencjalnych problemów z przesyłaniem obrazu zakodowanego w HDR z dynamicznymi metadanymi - za flatpanelshd.com:

The current HDMI 2.0a standard supports only “static metadata”. So let’s say that you are watching a UHD Blu-ray movie; with static metadata it would use one overall HDR grade for the entire movie. With dynamic metadata it is possible for the studio mastering team to change the HDR grade on a scene-to scene basis to improve the picture experience, if they so wish.

The open HDR10 format, which is mandatory in the UHD Blu-ray standard and supported by streaming services, currently relies on static metadata. The Dolby Vision format, on the other hand, is created with dynamic metadata in mind. Dolby has said that Dolby Vision allows it to deliver even more impressive HDR picture quality, and the company is trying to position it as a premium HDR experience.

Dynamic metadata would also make it possible to accurately down-convert HDR (high dynamic range) material to SDR (standard dynamic range = what we’re seeing today).

The new DisplayPort 1.4 standard will also add support for dynamic metadata for HDR.

It is not clear when we can expect HDMI 2.1 to debut in products and whether it will be possible to firmware upgrade current 2.0a ports in HDR-enabled TVs.

logicznym wydaje się pytanie, czy jest to prawda, czy też nie. W kontekście zakupu TV, który nie kosztuje 3k i którego bez żalu wywalę, robiąc miejsce dla następnej aktualizacji.

Innymi słowy, nie chcę znaleźć się w nocniku, jak zeszłoroczni klienci TV 4k, kiedy pokazano im HDR. Tak, wiem, zalecasz poczekać. Tylko ile można czekać? Zawsze będzie coś nowszego (mniej lub bardziej boleśnie), na co można by poczekać. Problem HDR i DV po fizycznym łączu IMHO jest takim właśnie boleśniejszym problemem, co do którego chciałem powziąć wiedzę, zanim zdecyduję się na zakup TV. Resztę jestem w stanie przełknąć na chwilę obecną.

Wydaje się, że sprawdzenie tego, pomimo, że żaden dystrybutor nie wypuścił na razie żadnego materiału w UHD DV, nie jest problemem. A ileż potem z taką wiedzą mniej nerwów przy kasie :D

Czytaj z przymróżeniem oka, bo jak zauważyłeś, nie mam pełnej wiedzy w tym temacie (dlatego też zadaję pytania).

Pozdro

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobolko,

W finale swojego posta trafiasz w sedno sprawy.

Dla mnie przyszedł czas by przesiąść sie na cos nowszego od plazmy.

Testowałem 65EC970 który można obecnie kupić za 16,5 tys i to zostały ostatnie sztuki. Model juz stary no i krzywy co mnie troche boli ale cena jeszcze dla mnie akceptowalna.

Myślałem, ze 65EF950 pojawi sie w dobrej cenie ale chyba tylko przemknął przez nasz rynek.

Rozmawiałem z Maciejem K. który radzi zamiast EC970 wziąć choćby 65B6... Bo właśnie ma juz wsparcie HDR i DV .tylko ze kosztuje teraz 5 tys więcej niż EC970.

Moje pytanie: warto dopłacić? Czy tez poczekać aż stanieją. Choć wtedy może sie okazać, ze pojawi sie cos jeszcze lepszego lub 65B6 czegoś jednak nie wspiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ z 10 postami to troll samsunga, serio się na to złapałeś (50gr za wpis)? :D /czekam na jego kontrę że sam nie mam więcej

Troll cię robił i pewnie za darmo, nie wiesz nie rzucaj w ludzi obelgami. Nie udzielam się często bo mam inne życie niż siedzenie przed monitorem i pisanie czegokolwiek żeby tylko nabić sobie rangę. Samsunga akurat kupiłem rodzicom, model F6640 i akurat brakowało wtedy ekspertów (mogłeś się wtedy wykazać) którzy by napisali że serię F dotyka bardzo mocny efekt DSE (jak ktoś lubi piłkę kopaną to ma pecha nie da się patrzeć na ekran), dobrze że przy innych okazjach tego nie widać, zresztą telewizor kupiłem w momencie czyszczenia magazynów i cena była niska (inaczej bym go po prostu zwrócił). Dlatego dla siebie szukam czegoś z dobrą czernią i kontrastem i OLED LG FullHD przy aktualnej cenie bardzo by mi spasował.

Wracając do sprawy, akurat ładowałem pół naczepy telewizorów (średnio po 8 sztuk na palecie) które przyjechały z Turcji (montowane we Wrocławiu) na naprawy gwarancyjne. Na ogólną ilość to mnie zmartwił odsetek modeli OLED(w zasadzie dwa modele 4K, wnoszę po wyglądzie pudeł, nie było FullHD). Próbowałem podpytać kolesi z serwisu ile tych OLEDów przerabiają i jakie są usterki ale niestety nie chcieli wyjawić tej tajemnicy. Jedynie od ciecia na stróżówce dowiedziałem się że dziennie to po 2-3 naczepy z TV do serwisu ich odwiedzają....

Daro64 życzę ci żeby sprzęcik sprawował się jak najlepiej, osobiście sam biję się z myślami o kupnie jednak OLEDa. Zresztą zazwyczaj jak ma się uwalić to zdąży po kilku miechach a jak ma działać to działa latami. Nie życzę nikomu sytuacji gdy sprzęt wysiada miesiąc po gwarze, a tak było u brata, wtedy to boli jak diabli.

Edytowane przez witek-tychy
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: warto dopłacić? Czy tez poczekać aż stanieją. Choć wtedy może sie okazać, ze pojawi sie cos jeszcze lepszego lub 65B6 czegoś jednak nie wspiera.

Postępu technologicznego nie da się zatrzymać. Na zakup sprzętu RTV zawsze jest nieodpowiedni moment. Tyle, że są mniej i bardziej nieodpowiednie momenty. Teraz mamy, po okresie względnej stagnacji technologicznej okres wyjątkowo niekorzystny: dość istotny skok standardów. Po którym najpewniej znowu nastąpi kolejny okres, w którym nie będzie większego znaczenia, czy kupisz TV dziś, czy za rok, czy jeszcze poczekać.

Dlatego tak istotnym jest pytanie o te potencjalne problemy, po to, żeby TV posłużył nam te przynajmniej 5 lat i dostarczył wszystkich dobrodziejstw nowych formatów (w ramach swoich możliwości oczywiście), a nie był obiektem rozczarowania już po pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?

Gdyby nie sytuacja finansowa dwa lata temu to nie sprzedałbym 65VT60E i nie miałbym problemu z zakupem nowego TV jeszcze długi czas.

Śledzę cały czas czy nie pojawi sie VT60 albo choć ST60 ale cisza w tym temacie wiec zacząłem interesować sie OLEDami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

Choć nadal nie wiem co oznacza ostatnia litera w oznaczeniu modelu.

Jutro spróbuje dopytać w LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg LG a raczej miłej Pani z infolinii, ostatnia litera oznacza :

- albo rodzaj tunerów na pokładzie

- albo wygląd (podstawa, kolor)

Do wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprawy, akurat ładowałem pół naczepy telewizorów (średnio po 8 sztuk na palecie) które przyjechały z Turcji (montowane we Wrocławiu) na naprawy gwarancyjne. Na ogólną ilość to mnie zmartwił odsetek modeli OLED(w zasadzie dwa modele 4K, wnoszę po wyglądzie pudeł, nie było FullHD). Próbowałem podpytać kolesi z serwisu ile tych OLEDów przerabiają i jakie są usterki ale niestety nie chcieli wyjawić tej tajemnicy. Jedynie od ciecia na stróżówce dowiedziałem się że dziennie to po 2-3 naczepy z TV do serwisu ich odwiedzają....

Daro64 życzę ci żeby sprzęcik sprawował się jak najlepiej, osobiście sam biję się z myślami o kupnie jednak OLEDa. Zresztą zazwyczaj jak ma się uwalić to zdąży po kilku miechach a jak ma działać to działa latami. Nie życzę nikomu sytuacji gdy sprzęt wysiada miesiąc po gwarze, a tak było u brata, wtedy to boli jak diabli.

Pracowałem w pewnym miejscu kiedyś i widziałem jakie TV były jako odpady, jak ładnie na topie sprzedaży króluję samsung tak ładnie stał w szeregach do Utylizacji razem z Sony
Trinitron i innymi płaskimi Philipsami z wiadomo jakich lat. Co najlepsze te modele samsungów nie były stare były nawet modele z przed 2-3 lat. Co faktycznie pokazuję rzeczywistość przedstawionego programu - Ściemy Wielkich Marek. :) Jak się dobrze w internetach poszpera znajdzie się parę wycieków z raportów Serwisów z roku 2015 Kto był na topie, i na jaką przyczynę skończył świecić. A jak wszyscy dobrze wiemy dzisiejszego sprzętu się nie opłaca naprawiać(..)
Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubisz różowego?

A tak na serio?

To tylko w jednym egzemplarzu czy tez cała seria B6 na to cierpi?

Z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam pod tym zdjęciem widzę taki opis:

"Like the other OLED TVs tested before, the gray uniformity is better than LED TVs, but still isn't 100% perfect. On this picture you can see that the left and right side of the image are more bright and there is also a large band just right of the center that is a bit warmer. That said, the gray uniformity of the LG B6 is still very good and should not cause the dirty screen effect when watching sport like hockey or football. This may vary depending on the individual unit.

On the LG B6P, the image retention is still problematic. When an static image is present on screen for a long time, it will leave a imprint on screen until some normal video content is play. Usually after 5 or 10 mins, the faint ghost image should go away. Gamer should be aware of this inconvenient."

A więc, że jest dużo lepiej niż na jakimkolwiek LCD, nie ma się czym przejmować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Maćka z testów pokazują jednak co innego.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z oddaniem szczegółów w szarościach blisko czerni w obecnych modelach OLED? Bo przed chwilą oglądałem testowany TV i znów miałem wrażenie nienaturalnego wyświetlania czerni w postaci jednolitego smoliście czarnego tła bez żadnych szczegółów na wielu materiałach. Podobne wrażenie miałem wcześniej na OLED Panasonica. Tylko nadal nie wiem czy taka jest cecha OLED (w końcu trudno o szczegóły skoro diody są całkowicie wyłączane aby pokazać czerń) czy to tylko materiały demo są tak zrobione, aby wywołać większy efekt i podkreślić jak dobra jest czerń. Jak dla mnie to efekt jest jednak odwrotny od zamierzonego bo dla mnie nie jest to naturalne. Jestem prawie pewien, że to sprawka tych demówek, bo inaczej przecież coś by było o tym napisane w teście ale szukam potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z oddaniem szczegółów w szarościach blisko czerni w obecnych modelach OLED? Bo przed chwilą oglądałem testowany TV i znów miałem wrażenie nienaturalnego wyświetlania czerni w postaci jednolitego smoliście czarnego tła bez żadnych szczegółów na wielu materiałach. Podobne wrażenie miałem wcześniej na OLED Panasonica. Tylko nadal nie wiem czy taka jest cecha OLED (w końcu trudno o szczegóły skoro diody są całkowicie wyłączane aby pokazać czerń) czy to tylko materiały demo są tak zrobione, aby wywołać większy efekt i podkreślić jak dobra jest czerń. Jak dla mnie to efekt jest jednak odwrotny od zamierzonego bo dla mnie nie jest to naturalne. Jestem prawie pewien, że to sprawka tych demówek, bo inaczej przecież coś by było o tym napisane w teście ale szukam potwierdzenia.

"Znacznej poprawie uległa także jednorodność obszarów ciemnych, co faktycznie było charakterystyczną ułomnością OLED'a. W zakresach jasności 0-5% telewizory te stosują dużą ilość roztrząsania odcieni (dithering) by uzyskać płynne przejścia tonalne, mimo to borykają się z problemem wygenerowania ich w sposób jednorodny. W prawdzie nawet na poprzedniej generacji (EG960V) problem można było dostrzec bardzo rzadko przy normalnym oglądaniu, jednak było kilka scen lub plansz testowych na których wychodził. Na E6V jest pod tym względem lepiej, więc wątpię by ktoś mógł jeszcze odebrać to jako realną wadę telewizora. Mi udało się tylko zaobserwować na pełnoekranowych, jednolitych tłach:"

Maciej też przy okazji innego testu napomknął, że kalibracja wyciąga niemało detali w cieniach w porównaniu do out of box. I choć materiały promo swoją drogą są "przejaskrawione", w tym przypadku w ciemną stronę mocy, podejrzewam, że gdyby na tym materiale wyłączyć światła w markecie, zobaczyłbyś trochę więcej w tych czerniach.

...choć oczywiście mogę się mylić :)

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję na żywo zobaczyć ww model i powiem szczerze masakra,obraz jest tak piękny oczywiście z demo że kopara opada. Jednak mam wrażenie że mój HX850 od Sony nadal jest dużo w przodzie jeżeli chodzi o odwzorowanie ruchu.

Ale czerń i jakość obrazu jaki oferuję ten oled po prostu powala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję na żywo zobaczyć ww model i powiem szczerze masakra,obraz jest tak piękny oczywiście z demo że kopara opada.

Tak jest właśnie rola "dema". Ma powodować efekt wow u klienta. Niestety jakość tv można ocenić tylko w przysłowiowym praniu, demo zwłaszcza robione pod oled jest mocno specyficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak B6c wypadla tak jak E6 to by bylo SUPER.

Rtings juz dopadl B6 do testow i pomijajac fakt, ze tam nie ma 3D, jest oczywiscie slabszy dzwiek no i Imput Lag jest slabszy to w zakresie niektorych patametrow B6 wypada nawet nieznacznie lepiej (przynajmniej na papierze): Gray uniformity, peak brightness, motion blur.

I do tego jest tanszy o 5k.

Dla mnie powazny wybor: zadecyduje pewnie miedzy B6 wlasnie a ZD9 jak juz pojawi sie na rynku.

P.S. Gmeru, kolejny swietny material

Gmeru,

Pisales o uchwycie Vogels'a do telewizorow LG Oled. Czy miales moze okazje testowac ktorys z oryginalnych (od LG) uchwytow do ich telewizorow? Np. OTW150 (onecnie to jest model OTW420b).

Co bys wybral? Vogels czy wlasnie OTW od LG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji :( A o Vogels napisałem wszystko ;-). Ale dedykowane są myślę raczej na pewno ok szczególnie, że OLED jest bardzo specyficzny i dedykowany jest na pewno ładnie spasowany do tej obudowy. Chyba, że chcesz więcej wodotrysków to już trzeba spojrzeć np. na coś takiego jak Vogels albo inne.

Dzisiaj wjechał do testów B6 więc test w tym tygodniu na stronie:

face.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ogolenie telwizora 4K z pasywnej technologii 3D to jest najwiekszy błąd jaki można zrobić. Dlaczego?

Ponieważ rozdziałka 4K powoduje połaczenie w jednym wszystkich zalet technologii aktywnej i pasywnej z jednoczesną elekminacją wad obu technologii. Mam na mysli oczywiście 3D w rozdzielczosci fullHD. Kto nie widział ten nie wie.

Jesli kiedykolwiek zakupię panel lub projektor 4K musi miec pasywne 3D.

I niestety to dla mnie w pełni dyskwalifikuje model B6. Dla mnie 3D w takim wykonaniu jest warte zapłacenia 5000 zł więcej.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,

Nie zgodzę sie z Toba co do 3D.

W mojej opinii lepiej wyglada 3D aktywne w panasonicu od tego pasywnego w LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp,

Nie zgodzę sie z Toba co do 3D.

W mojej opinii lepiej wyglada 3D aktywne w panasonicu od tego pasywnego w LG

Sprawdź jak pasywne 3D wygląda na ekranie 4K ... a nie na ekranie fullHD. A potem spróbuj sobie odpowiedzieć ... dlaczego. Bardzo łatwa odpowiedź.

...

pomogę Ci.

:)

Ekran 4K wyświetla przy pasywnym 3D WSZYSTKIE poziome linie. Czyli daje pełną rozdzielczośc 1920x1080. Bez migotania i bez okrutnej utraty jasności.

I takie 3D to miazga. Wymiata.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz zagadeczka, ile kosztuje Oledzik w 4K z 3D? :D

ten najtańszy? :D

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...