Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

No wygląda jak typowy szajs z upłynniacza. Bez TruMotion rozumiem, że brak problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale co ciekawe, problematyczna jest tylko funkcja de-judder. De-Blur działa bez zarzutu (nie ma żadnych niepożądanych zmian w obrazie, niezależnie od ustawionej wartości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa interpelacja klatek, przy tak skomplikowanym obrazie jak ten na którym widać te artefakty tv musiał by włączyć całkowicie na chwile ten system żeby artefakty się nie pojawiły ale wtedy spadła by płynność. Nie ma złotego środka niestety.

De blur też daje artefakty ale bardzo bardzo rzadko i tylko przy agresywnym ustawieniu na 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Nie wiem, czy to akurat "zasługa" aktywnego trybu 3D, ale w Panasonic ST60 taki problem w ogóle nie występował, niezależnie od stopnia upłynnienia obrazu. Przynajmniej ja nie zauważyłem.

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2016 o 23:23, kobolko napisał:

Tak, ale co ciekawe, problematyczna jest tylko funkcja de-judder. De-Blur działa bez zarzutu (nie ma żadnych niepożądanych zmian w obrazie, niezależnie od ustawionej wartości)

De blur działa tylko przy materiałach 50/60fps, przy 24fps filmowych nie ma znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wymieniam moją ukochaną VT60 na nowy model, uderzać w Oled tą serię czy zostać wierny Panasowi i kupić DX900? Nie gram. tylko TV i Kino domowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba pytanie do Macieja. Problematyczne jest to, że przechodzisz na nowy TV z bardzo dobrego wyświetlacza. VT60 nie dość , że plazma to jeszcze był ciemniejszy niż np ST60. Więc trudno powiedzieć, czy zysk z 1500 nitów przeważy nad całkowitą czernią w OLED, do której w pewnym sensie jesteś przyzwyczajony. Chyba tylko Maciek miał bezpośrednie porównanie obu TV w warunkach "laboratoryjnych" co do poziomu emisji światła w czerniach - czy lokalne wygaszanie w DX900 daje podobne wrażenia jak w VT60. Ja osobiście przedłożyłem kapitalną czerń OLED nad bardzo wysoką jasność. Oglądam podobnie jak Ty, głównie filmy. Tyle że w 99% w warunkach wieczornych/nocnych lub zaciemnionych -  lubię uzyskać klimat choć w części kinowy. Więc ca. 700 nitów w HDR wystarcza, żeby zrobić wyrażenie. Jeśli oglądasz raczej w dzień, w mocno naświetlonych warunkach i oczekujesz silnego efektu HDR to DX900 da lepsze efekty. 

Edytowane przez kobolko
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba TV mają dla mnie efekt WOW, i OLED i DX900 rzeczywscie bardziej uniwersalnym ekranem jest DX900 choć miałem dziś wrażenie bawiąc się że Panasonic lepiej radzi sobie ze szczegółami choć zapewne to też efekt "konfigu" bo Panasonic jest lepiej skalibrowany jako ekran z "pudełka"...

Jednak wybrałem Panasa, sentyment do marki też ma znaczenie, używam ich sprzętów  od 2002 roku (kiedy to pierwsza moja plasma , zastąpiła CRT flagowe Panasa) :-)

Co ciekawe ta pierwsza plasma gra dalej i ma się dobrze :-)

 

VT zostanie, będzie TV do "poduchy" gdzie wszystkie jego mankamenty TV dziennego przejdą na plan daleki :-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie wypowiedzi znowu mam wątpliwości czy jeżeli nie oglądam po ciemku to warato przesiadać się z Kuro na Oleda , może Panas wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przechodząc z plazmy lepiej wybrać OLED'a, ponieważ masz podobne walory jak i wady obu technologii. W plazmie super czerń -> w oled idealna, w plazmie idealne kąty widzenia -> w oled w zasadzie też. W LCD o ile czerń może być dobra, tak kąty będą tragiczne, albo odwrotnie. Ponadto OLED nie będzie denerwował Cię swoimi wadami np. ditheringiem ("kaszka" w czerniach), czy nie najwyższą w klasie jasnością, ponieważ TV plazmowy ma także te wady i to nieporównywalnie bardziej doskwierające.

Innymi słowy przechodząc z PDP na OLED robisz znaczny postęp pod każdym względem. Przechodząc na LCD wkraczasz w inny świat, w którym niektóre walory obrazu są znacznie lepsze, ale inne znacznie gorsze.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1/12/2016 o 18:16, Maciej Koper napisał:

De blur działa tylko przy materiałach 50/60fps, przy 24fps filmowych nie ma znaczenia ;)

Witam,

Czy to oznacza, ze wartość deblur jest ignorowana przy materiale 24fps czy ze nie ma sensu jej włączać bo i tak nie ma widocznego efektu ale obraz nadal jest przetwarzany dodatkowo przez deblur?

Przepraszam za częściowy brak polskich znaków.

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za radę Panie Macieju. Czyli jeśli chodzi o jasność to będzie lepsza od Kuro ? Bo jeżeli tak to dla mnie będzie wystarczająca . Pytanie jak topowe modele Oled LG radzą sobie z szczegółami obrazu w porównaniu np Panasem DX900 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2016 o 19:54, Maciej Koper napisał:

Innymi słowy przechodząc z PDP na OLED robisz znaczny postęp pod każdym względem.

Trochę zbyt mocno powiedziane, sam fakt może świadczyć raport po kalibracji obu tv.Czyli w Oledzie jest gorzej niż w vt60.Druga sprawa to odwzorowanie barw na ciemniejszym (czyt.nocnym)ustawieniu panelu..  Kalibrowales Mi na ok 110 Vt60 A ja mimo tego i tak zjezdzam kontrastem z 60 na 40 w trybie nocnym (oczywiście w ciemni)w moim odczuciu deko spada kontrast, ale barwy dalej są głębokie i mamy lepszy bardziej kinowy klimat. Ciekawe jak w tej sytuacji wyglądał by oled na takiej jasności.?.  No i trzecia sprawa płynność Oledowa. Wiec moim zdaniem nie jest ,, pod każdym względem na+,,..  Dochodzi jeszcze maniera obrazu, która jest ważnym aspektem zresztą indywidualnym dla każdego..  Pzdr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt maniera obrazu jest najważniejsza......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszedłem na całość i wywaliłem wszystko co udało mi się uzbierać i zamówiłem Oleda G6V mam nadzieję że to nie był błąd bo czytając takie komentarze jak Darulok -a to można ciągle mieć wątpliwości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że podzielisz się wrażeniami i życzę oby były one pozytywne!!! Napewno filmy UHD z hdr itd  się nie zawiedziesz..  Pamiętaj że nigdy nie bedzie tv idealnych.. Nawet jakby producenci mogli je zrobić.. Wyżej stwierdziłem fakt, ale twierdzę że oled w pewnych sytuacjach wymiecie jakością obrazu bez dwóch zdań. Pzdr

Edytowane przez Darulok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, abart68 napisał:

Poszedłem na całość i wywaliłem wszystko co udało mi się uzbierać i zamówiłem Oleda G6V mam nadzieję że to nie był błąd bo czytając takie komentarze jak Darulok -a to można ciągle mieć wątpliwości .

Wątpię, żebyś był niezadowolony - OLED to jedyny słuszny zakup jeżeli są na to fundusze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.1.2017 o 21:53, Darulok napisał:

Trochę zbyt mocno powiedziane, sam fakt może świadczyć raport po kalibracji obu tv.Czyli w Oledzie jest gorzej niż w vt60.Druga sprawa to odwzorowanie barw na ciemniejszym (czyt.nocnym)ustawieniu panelu..  Kalibrowales Mi na ok 110 Vt60 A ja mimo tego i tak zjezdzam kontrastem z 60 na 40 w trybie nocnym (oczywiście w ciemni)w moim odczuciu deko spada kontrast, ale barwy dalej są głębokie i mamy lepszy bardziej kinowy klimat. Ciekawe jak w tej sytuacji wyglądał by oled na takiej jasności.?.  No i trzecia sprawa płynność Oledowa. Wiec moim zdaniem nie jest ,, pod każdym względem na+,,..  Dochodzi jeszcze maniera obrazu, która jest ważnym aspektem zresztą indywidualnym dla każdego..  Pzdr 

bez przesady, ja mam Plazme Panasonica ostatni z gornej polki i jestem dalej zadowolony z jakosci obrazu ale w pojedynku z moim nowym nabytkiem Oled B6 tutaj Panas przegrywa ten pojedynek bez dwoch zdan

Edytowane przez grzes07
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało się przyjechał LG G6 i stoi w salonie : Z góry uprzedzam że żaden zemnie fachowiec i piszę o subiektywnych wrażeniach. Powierzchowna jakość wykonania bez zarzuty , telewizor po prostu piękny , to samo można powiedzieć o pilotach są solidnie i ładnie wykonane . Jakość obrazu UHD z i bez HDR wspaniała . Mam dość doświetlony salon a z jasnością nie widzę problemu . Wczoraj oglądałem w całkowitej ciemności pokaz sztucznych ogni i szczena na podłodze , tyle napiszę. Jakość obrazu z NC+ lepsza niż się spodziewałem . Tryb 3D również można opisać jako wzorcowy ( okazało się że wspaniale sprawdzają się okulary z kina ,, nie IMAX\'\' ) . Dźwięk jest bardzo dobry ale mam wrażenie że z Kuro był trochę lepszy choć może mam tylko takie wrażenie . Jestem bardzo zadowolony z zakupu pod każdym względem i polecam sklep z Łodzi - szybko i profesjonalnie - . Pojawił się jeden problem - mam dwa odtwarzacze bluray podpięte przez HDMI pod ampli TX-RZ800 , a ampli oczywiście pod TV. Kiedy odpalam którykolwiek to albo nie zostaje wykryty przez TV , albo zostaje wykryty i po uruchomieniu filmu po 10s TV zgłasza utratę sygnału . To samo dotyczy TX-RZ800 , raz jest a raz go niema . Sprawdziłem gniazda HDMI na TV poprzez kolejne podłączanie dekodera HDTV i nie ma problemu . Rozważam zakup nowych kabelków choć chłopaki od TV twierdzą że sa OK lub podpięcie odtwarzaczy bezpośrednio do TV a audio wyprowadzić przez złącza optyczne . Wracając do tematu telewizor jest extra teraz czekam na wiadomość od Pana Macieja z terminem kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało się przyjechał LG G6 i stoi w salonie : Z góry uprzedzam że żaden zemnie fachowiec i piszę o subiektywnych wrażeniach. Powierzchowna jakość wykonania bez zarzuty , telewizor po prostu piękny , to samo można powiedzieć o pilotach są solidnie i ładnie wykonane . Jakość obrazu UHD z i bez HDR wspaniała . Mam dość doświetlony salon a z jasnością nie widzę problemu . Wczoraj oglądałem w całkowitej ciemności pokaz sztucznych ogni i szczena na podłodze , tyle napiszę. Jakość obrazu z NC+ lepsza niż się spodziewałem . Tryb 3D również można opisać jako wzorcowy ( okazało się że wspaniale sprawdzają się okulary z kina ,, nie IMAX\'\' ) . Dźwięk jest bardzo dobry ale mam wrażenie że z Kuro był trochę lepszy choć może mam tylko takie wrażenie . Jestem bardzo zadowolony z zakupu pod każdym względem i polecam sklep z Łodzi - szybko i profesjonalnie - . Pojawił się jeden problem - mam dwa odtwarzacze bluray podpięte przez HDMI pod ampli TX-RZ800 , a ampli oczywiście pod TV. Kiedy odpalam którykolwiek to albo nie zostaje wykryty przez TV , albo zostaje wykryty i po uruchomieniu filmu po 10s TV zgłasza utratę sygnału . To samo dotyczy TX-RZ800 , raz jest a raz go niema . Sprawdziłem gniazda HDMI na TV poprzez kolejne podłączanie dekodera HDTV i nie ma problemu . Rozważam zakup nowych kabelków choć chłopaki od TV twierdzą że sa OK lub podpięcie odtwarzaczy bezpośrednio do TV a audio wyprowadzić przez złącza optyczne . Wracając do tematu telewizor jest extra teraz czekam na wiadomość od Pana Macieja z terminem kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i stało się przyjechał LG G6 i stoi w salonie : Z góry uprzedzam że żaden zemnie fachowiec i piszę o subiektywnych wrażeniach. Powierzchowna jakość wykonania bez zarzuty , telewizor po prostu piękny , to samo można powiedzieć o pilotach są solidnie i ładnie wykonane . Jakość obrazu UHD z i bez HDR wspaniała . Mam dość doświetlony salon a z jasnością nie widzę problemu . Wczoraj oglądałem w całkowitej ciemności pokaz sztucznych ogni i szczena na podłodze , tyle napiszę. Jakość obrazu z NC+ lepsza niż się spodziewałem . Tryb 3D również można opisać jako wzorcowy ( okazało się że wspaniale sprawdzają się okulary z kina ,, nie IMAX\'\' ) . Dźwięk jest bardzo dobry ale mam wrażenie że z Kuro był trochę lepszy choć może mam tylko takie wrażenie . Jestem bardzo zadowolony z zakupu pod każdym względem i polecam sklep z Łodzi - szybko i profesjonalnie - . Pojawił się jeden problem - mam dwa odtwarzacze bluray podpięte przez HDMI pod ampli TX-RZ800 , a ampli oczywiście pod TV. Kiedy odpalam którykolwiek to albo nie zostaje wykryty przez TV , albo zostaje wykryty i po uruchomieniu filmu po 10s TV zgłasza utratę sygnału . To samo dotyczy TX-RZ800 , raz jest a raz go niema . Sprawdziłem gniazda HDMI na TV poprzez kolejne podłączanie dekodera HDTV i nie ma problemu . Rozważam zakup nowych kabelków choć chłopaki od TV twierdzą że sa OK lub podpięcie odtwarzaczy bezpośrednio do TV a audio wyprowadzić przez złącza optyczne . Wracając do tematu telewizor jest extra teraz czekam na wiadomość od Pana Macieja z terminem kalibracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

w niedawnym artykule Pana Macieja dotyczącym przeglądu wyswietlaczy 2016, przy oledach w kategorii "Do sportu" pojawiła sie ocena dość średnia. Czy mógłby mnie laika, ktoś oświecić czy w praktyce oznacza to że te tv radzą sobie ze sportem (w tym głównie piłką nożną) gorzej/lepiej od plazmy (np KURO)?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników E6: czy ktoś próbował podłaczyć dysk i nagrywać audycje tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...