Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Odpoczywam sobie. I myśli mi galopują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wolisz używać S905X zamiast wbudowanego odtwarzacza?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wolę. Ale ... nie chcem ale muszem. Ten mój box po wybraniu trybu auto dla HDR odtwarza pliki z HDR poprawnie ale ... po zakończeniu odtwarzania "zostawia" player w trybie HDR na stałe. Taki bug. I telewizor też jest cały czas w trybie HDR. Należy wyłączyć i włączyć box.

Ale ... spróbuj podczas oglądania z playera wbudowanego w TV przewinąć oglądany plik do przodu. Mi się nie udało. Do tyłu i owszem. Na S905X mam Androida z KODI i dostępem do zawartości moich serwerów przez sieć LAN.

Pliki demo z HDR jak napisałem robią wrażenie ale bez kalibracji TV nie wiadomo, która opcja nastawu HDR jest "prawdziwa". Różnice widać najlepiej na kolorze nieba. One wyglądają jak pliki SDR ustawione na tryb Dynamiczny. Zastanawiam się, czy oglądanie na dłuższą metę nie będzie męczące. To wszystko aż "razi" w oczęta.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Kolory plazmy po kalibracji sa lepsze niz fabrycznego OLEDa, który chodzi teraz na 2/3 swoich możliwości. I nie mam bynajmniej na myśli serii VT tylko niższą. G zapewne, nie pamiętam modelu.

Kupowanie wysokiego modelu telewizora i nie poddanie go kalibracji calkowicie mija się z celem.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieco zaskoczony, bo przyznam, że zakładałem, iż docenisz te legendarna czerń i wysoki kontrast a dzięki temu doskonałe wrażenie głębi obrazu. A jak bliskie czerni szarosci, czyli bolączką poprzednika? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doceniam i ... powtórzę, telewizor wymaga kalibracji więc wgłębianie się teraz w szczególy moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu. Po i owszem.

HDR robi kosmiczne wrażenie ale ... nie wiem które ustawienie jest prawdziwe poniewaz niebo na kazdym ma inny kolor. Nawet breszczaty na jedno oko to zobaczy.

Napisze tak ... telewizor ma wielki potencjał :) , nalezy go wykorzystać.

A jutro jade na Wolumen zakupić sobie do niego ambilghta.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmcomp napisał:

Wcale nie wolę. Ale ... nie chcem ale muszem. Ten mój box po wybraniu trybu auto dla HDR odtwarza pliki z HDR poprawnie ale ... po zakończeniu odtwarzania "zostawia" player w trybie HDR na stałe. Taki bug. I telewizor też jest cały czas w trybie HDR. Należy wyłączyć i włączyć box.

Ale ... spróbuj podczas oglądania z playera wbudowanego w TV przewinąć oglądany plik do przodu. Mi się nie udało. Do tyłu i owszem. Na S905X mam Androida z KODI i dostępem do zawartości moich serwerów przez sieć LAN.

Pliki demo z HDR jak napisałem robią wrażenie ale bez kalibracji TV nie wiadomo, która opcja nastawu HDR jest "prawdziwa". Różnice widać najlepiej na kolorze nieba. One wyglądają jak pliki SDR ustawione na tryb Dynamiczny. Zastanawiam się, czy oglądanie na dłuższą metę nie będzie męczące. To wszystko aż "razi" w oczęta.

Pytałem o to, bo zauważyłem w swoim starym odtwarzaczu, że 'problematyczny' mkv wyglądał z niego lepiej niż na wbudowanym odtwarzaczu LG. Niestety nie mogłem tego sprawdzić dokładniej, bo obiecałem odtwarzacz człowiekowi, który odkupił moją starą plazmę.

Poniższe demka HDR i DV przewijają się na moim B6 w obie strony.

demka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2017 o 15:14, kobolko napisał:

Tak. Jak wrócę do domu to dokładnie Ci opiszę

Jakaś podróż dookoła świata? :) Ponawiam prośbę jak ustawić listę kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sorry. Jestem w delegacji <_< dzisiaj po południu będę w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Aleck napisał:

Jakaś podróż dookoła świata? :) Ponawiam prośbę jak ustawić listę kanałów.

Przynajmniej dla tunera DVB-T mozesz nadac kanalowi dowolny, swój własny numer. Nie sprawdzałem jak jest w SAT. W menu edycja kanałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 65E6V od miesiąca czasu, ogolnie jestem bardzo zadowolony,

Mam jedynie jeden problem, przy oglodaniu telewizji z tunera VU+UNO4K obraz jest prawie caly czas troche "szarpany"-jak by nie nadazal przy panoramicznym ruchu kamery. Wszystkie tzw. polepszacze sa wyłączone, bitrate na np TVP HD 7000 kbit/sek. Dekoder testowalem z innymi telewizorami w domu, nie było tego problemu.

Moze ktos podpowie co moze byc przyczyna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, maxkorzen napisał:

Musisz włączyć poprawianie płynności.

Masz na mysli

De-Judder

De-Blur

De-Blur na 10 jest nawet spoko, ale daleko od perfekcji, ale przy dodaniu nawet +1 na de-Judder wystepuja w obrazie tzw artefakty :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba suwaki są w okolicach 5 : wtedy zarówno filmy 24 kl jak i SDTV da sie w miarę komfortowo oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

de-Blur nie daje artefaktów. Działa dla materiałów 50Hz. De-Judder przeznaczony jest dla 24p, i w wersji LG niestety nie jest najlepszy na rynku. Tak na naprawdę już wartość "1" wzbudza artefakty. Albo trzeba się przyzwyczaić do szarpania materiałów 24p (dla 50Hz suwak de-Judder nie ma znaczenia), albo przyzwyczaić do artefaktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kobolko napisał:

Albo trzeba się przyzwyczaić do szarpania materiałów 24p (dla 50Hz suwak de-Judder nie ma znaczenia), albo przyzwyczaić do artefaktów

Albo poczekac, sprawdzic jak sie w tej kwestii zachowowywac bedzie  i ewentualnie kupic OLED Sony.

Dlaczego na tym nie placza, tak jak nad oczywistymi, lub wydumanymi wadami LCDkow kosztujacych  1/3 ceny LG Signature.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
de-Blur nie daje artefaktów. Działa dla materiałów 50Hz. De-Judder przeznaczony jest dla 24p, i w wersji LG niestety nie jest najlepszy na rynku. Tak na naprawdę już wartość "1" wzbudza artefakty. Albo trzeba się przyzwyczaić do szarpania materiałów 24p (dla 50Hz suwak de-Judder nie ma znaczenia), albo przyzwyczaić do artefaktów

A to ciekawe bo u mnie dejudder działa przy każdym sygnale a de blur na 10 daje artefakty.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, binary napisał:

Dlaczego na tym nie placza, tak jak nad oczywistymi, lub wydumanymi wadami LCDkow kosztujacych  1/3 ceny LG Signature.

Może dlatego, że przy wszystkich istotnych wadach obrazu w LCD "szarpanie" czyli kinowy klimat filmów 24p jest najmniejszym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o artefaktach na najnizszym ustawieniu dejudera. Inne firmy radzily sobie w przeszlosci zdecydowanie lepiej. Fakt ze w 1080p ale jednak.

Nie wszystkim pasuje szarpanie, za to wszyscy lubia ostry obraz.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.12.2016 o 19:16, Maciej Koper napisał:

De blur działa tylko przy materiałach 50/60fps, przy 24fps filmowych nie ma znaczenia ;)

Jak wyżej. Chyba, że pomiędzy materiałami 50Hz np w TV pojawią się treści w 24p. Wtedy można zauważyć (lub nie) działanie de-judder

8 minut temu, binary napisał:

Nie wszystkim pasuje szarpanie, za to wszyscy lubia ostry obraz.

W kinie nie zgłaszasz zastrzeżeń?

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam ze przyczyna tez jest jakość nadawanych programów naszych operatorów, odbieram z tego samego dekodera inne programy nadawane w jakości UHD (bitrate między 20.000-30.000 kbit/sek) obraz jest bezbłędny! Do porównania teraz "Na wspólnej " TVN HD-bitrate 5800 kbit/sek:(

Edytowane przez Jack No7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że są marki, które lepiej radzą sobie z upłynnieniem obrazu, i to jak sam zauważyłeś, kilka generacji ekranów wstecz. Chciałem tylko powiedzieć, że moim zdaniem tak bardzo przyzwyczailiśmy się do płynności materiałów 50/60Hz, że mamy problem z oglądaniem filmów w ich źródłowej formie. Choć takie właśnie było założenie reżysera. Bo technologicznie nie ma od dłuższego czasu żadnych przeszkód w kręceniu z wyższym klatkażem - celuloidu już dawno nie ma.

Były próby filmów z HFR, ale dziwnym trafem okazały się zbyt trudne do przełknięcia przez statystycznego widza w kinie.  

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kinie nie zgłaszasz zastrzeżeń?

Efekt wynikajace z niskiej rozdzielczosci dynamicznej, rwanie obrazu, czy bezwladnosci domowych wyswietlaczy, nie boli mnie w kinie. Przynajmniej nie w tych, do ktorych chodze. Nie jestem pewiem, czy mowimy o tym samym zjawisku i czy aby nie przyporzadkowales pojecia dejudder zbyt literalnie oryginalnemu znaczeniu tego pojecia. To ze uplynniacze w telewizorach LG dzialaja marnie ( po prawdzie, dotyczy to wiekszosci telewizorow na rynku), nie znaczy ze idea jest bledna, czy zbedna.

Ale wkraczmy w inna epoke i za pare lat nie bedziemy juz pamietac o tych problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...