Skocz do zawartości
Maciej Koper

LG 65E6V Test - Signature OLED 4K z HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystaj z rekojmi. Sprawa i tak trafi do LG ale sprzedawcy nie uśmiecha sie na własny koszt np wymieniać na nowy egzemplarz wiec siła nacisku na LG jest większa. 
A o ile dobrze kojarze to skorzystanie z gwarancji producenta zamyka drogę z rękojmia.


Nie zamyka, można niezależnie od siebie korzystać z obu sposobów. Oczywiście sklepy często robią problemy z rękojmią i nie chcą jej uwzględnić.

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy poprzedniej ustawie wybranie roszczenia gwarancji zamykało drogę wtedy tzw. niezgodności towaru z umową, zastąpionej obecnie rekojmią.

 

A jak sklepy robią problemy z rekojmia to najpierw Powiatowy Rzecznik Konsumenta, a potem ew. pozew sadowy i te sklepy szybko miękna.

 

Pozdro

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem małą ciekawostkę - odpowiedź z LG UK na problem z wypaleniem OLEDa u innego użytkownika - odpowiedź była odmowna, bo generalnie "telewizora nie posiadał wad ukrytych fabrycznych (mechanicznych lub elektrycznych), a wada (wypalenie) powstawała w wyniku nieprawidłowego użytkowania telewizora".
Warto to przeczytać:
http://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2804065-oled-screen-burn-photos-8.html#post52770161

Ale jest też inna ciekawa sprawa - spojrzałem właśnie dokładnie na swoją gwarancję od LG Polska do mojego OLEDa C7 i NIE ma tam słowa, o statycznych obrazach czy też, że wypalenie telewizora nie jest objęte gwaranacją. Mam gwarancję, która jest tożsama z tą: http://www.lg.com/pl/wsparcie/gwarancja
W instrukcji jest jedynie wspomniane cytuję: "Wyświetlanie przed długi czas nieruchomego obrazu może powodować pojawienie się na ekranie pozostałości nieruchomego obrazu. Dlatego należy unikać wyświetlania przez dłuższy czas nieruchomego obrazu na ekranie telewizora".
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pisałem, że podczas testowania E6 widziałem powidoki, to na mnie gromy spadły tutaj... Problem jest nieporównywalnie mniejszy niż w plazmach Panasonica to fakt, ale niestety nadal występuje i radzę mocno uważać wszystkim użytkownikom oledów. Ja już to przerabiałem i wiem, że to nie dla mnie. E6 byłaby niemal perfekcja gdyby nie te nieszczęsne powidoki.

Edytowane przez Mr.Hankey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ma_ko napisał:

TV prawie nowy wal do LG. I z ciekawości ile razy robiłeś odszumianie wymuszone matrycy?

Już przestałem liczyć ile razy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Hankey
Ale co mają powidoki do wypaleń ? Ja na swoim LCD na matrycy IPS też mam powidoki i nic mi się przez ponad 6 lat nie wypaliło... Nota bene nie wiem co zrobiło LG z matrycami/elektronice, ale w modelach z 2017 roku wszelkie powidoki są zdecydowanie mniejsze i szybciej znikają. Można to zobaczyć chociażby w teście C7 vs E6 na rtings.com. Tak czy inaczej wypalenia na OLEDach powstają od codziennego, wielogodzinnego wyświetlania na ekranie tych samych statycznych obrazów i wtedy po wielu miesiącach, czasami po kilku latach może się matryca wypalić w tym miejscu. Powidok ma to do siebie, że matryca po pewnym czacie zawsze wraca do pierwotnych parametrów.

@abart68
Napisz nam na jakich parametrach działał przeważnie twój OLED - vidid, standard, kino, inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u mnie też widać utrwalony ślad jak się przyjrzeć tylko na czerwonej planszy..., spróbuję odpuścić sobie programy z paskami info przez jakiś czas i zrobić kilka odszumiań ekranu. 

Ten ślad nie jest tak mocny jak u kolegi ,ale jest i zarys po przyjrzeniu się jest.

Przepuszczę kilka "białych" szumów i plansz Break-It...

Czyszczenie matrycy ma ten feler że ekran dochodzi do "siebie" kilka dni i widać wyraźnie pogorszenie jakości obrazu po wymuszonych procedurach.

A ciekawostka, po wyłączeniu przesuwnego PIXELA w E6 jakość uspcalingu się wyraźnie poprawia, jest porównywalna z SONY czy Panasonic.

Tyle że przed trzeba zrobić twardy reset tv.

 

Co do wypaleń, szczerze wiedziałem że będzie problem, ale nie tak szybko. Jeśli problem si,e pogłębi ekran wyląduje w LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz z prądu i przyciśnij na kilka sekund przy podpinaniu prądu przycisk power na obudowie powinno byc słychać 3 takie "cyknięcia"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Subman napisał:

@Mr.Hankey
Ale co mają powidoki do wypaleń ? Ja na swoim LCD na matrycy IPS też mam powidoki i nic mi się przez ponad 6 lat nie wypaliło... Nota bene nie wiem co zrobiło LG z matrycami/elektronice, ale w modelach z 2017 roku wszelkie powidoki są zdecydowanie mniejsze i szybciej znikają. Można to zobaczyć chociażby w teście C7 vs E6 na rtings.com. Tak czy inaczej wypalenia na OLEDach powstają od codziennego, wielogodzinnego wyświetlania na ekranie tych samych statycznych obrazów i wtedy po wielu miesiącach, czasami po kilku latach może się matryca wypalić w tym miejscu. Powidok ma to do siebie, że matryca po pewnym czacie zawsze wraca do pierwotnych parametrów.

@abart68
Napisz nam na jakich parametrach działał przeważnie twój OLED - vidid, standard, kino, inne ?

Telewizor gra na ustawieniach experta (M.Koper) ciemne lub widne pomieszczenie , jednak najczęściej widne pomieszczenie.

zgłosiłem do LG i czekam na odzew. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki kolego Mr. Hankey a na matrycy IPS to co miało się niby "wypalić" chyba tylko papieros "skiepowany"  na czole polityka (opcja partyjna dowolna wedle preferencji)...

Bo nie za bardzo rozumie off top , a pro'po wypalania się matryc w OLED czy PLASMA :-)

Szczerze ocenianie czy coś się 'wpala' szybciej czy wolniej na podstawie dostępności modelu od kilku 2-3 miesięcy maks (seria7) to nadużycie...

 

"pożyjom uwidim"

 

Nie wyobrażam sobie by LG nie uznało gwarancji w TV który ma 2-6 miesięcy i utrwalony "obraz" ponoć w mocno poprawionych matrycach jakimi już były E6 z funkcją przesuwu pixela i "czyszczeni"...

Kwestia "rozegrania" sprawy jak zawsze, a jak nie zostaje jeszcze "rękojmia" sprzedawcy...

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w instrukcji do mojego LCD na VA mam ostrzeżenia o wypaleniu matrycy przy długim oglądaniu w proporcjach 4:3

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ma_ko napisał:

Szczerze ocenianie czy coś się 'wpala' szybciej czy wolniej na podstawie dostępności modelu od kilku 2-3 miesięcy maks (seria7) to nadużycie...

I tu masz oczywiście 100% rację. Z 7 serią też nic nie wiadomo - być może zachowuje się tak samo jak 6 seria i dlatego martwią mnie też te informacje o tak wczesnych wypaleniach już po 6 miesiącach używania (abart). Stąd dziwią mnie te wszystkie testy na niektórych stronach testujących OLEDy/plazmy w których np. testuje się czy się coś wypali po 8 czy 12 godzinnym teście przy wyświetlaniu stałego obrazu.
ma_ko - napisz jak długo używasz swojego OLEDa, przez ile godzin dziennie wyświetlałeś materiały z paskami i na jakich ustawieniach.

Na tym forum co podałem link w poprzednim poście jest sporo prób znalezienia przyczyn wypaleń OLEDa i jest wyraźna, wspólna cecha łącząca niemal wszystkie wypalone przypadki - OLEDy są szczególnie wrażliwe na żółty kolor - w logach stacji lub na paskach. Nie stwierdzono praktycznie w ogóle wypaleń gdy było wyświetlane białe logo lub pasek.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odezwał się do mnie sprzedawca od którego kupiłem TV i chce zabrać TV osobiście do servisu , niezależnie LG odezwało się ze wsparcia i chcą przyjechać do domu .

Czy czekać na LG czy oddać sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli żółty kolor to tylko TVN24..., ale przykład kolegi który oglądał TvpiNFO nie wiem czy tam też jest żółty na paskach...

Maks tvn 24 mogło pójść jednorazowo 2-3 h...nigdy więcej raczej 1h-1,5h wiec szczerze to kpina lekka...

Walcze z tym czyszczeniem i ciągłym zapuszczonym break it i widze postep..

Ale mój tv ma 2 miesiące...

 

Edytowane przez ma_ko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że technologia paneli OLED od LG została tu zniszczona całkowicie.

Pozostaje tyko SAMSUNG LED LCD. To jest wielki sukces matryc f-my SAMSUNG; QOLED - zwłaszcza. Nie ma dziś wyboru.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie ... komu na tym zależało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, abart68 napisał:

Dziś odezwał się do mnie sprzedawca od którego kupiłem TV i chce zabrać TV osobiście do servisu , niezależnie LG odezwało się ze wsparcia i chcą przyjechać do domu .

Czy czekać na LG czy oddać sprzedawcy.

Myślę, że wbrew pozorom ludzie z LG zaglądają "tu i ówdzie". Teraz czas zobaczyć czy przy produkcie premium, również obsługa posprzedażna trzyma właściwy poziom... to jak to się mówi "sprawdzam(y)" :)

PS. Biorąc pod uwagę koszt produkcji paneli i cenę metkową, konsument powinien zostać uprzejmie przeproszony za niedogodności i dostać nowy tv tego samego dnia, w którym zabrany będzie stary.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się przyglądam tej dyskusji i nie bardzo wiem, o co chodzi. Też mam TV skalibrowany przez Maćka. Telewizor chodzi codziennie 6-8 i 17-24h (w weekendy prawie na okrągło), z czego duża część to tv informacyjne, z paskami i logami. Co prawda większość roku w trybie "ciemny" (130 nitów w zasadzie wystarczy w 80% warunków - obraz jest wyraźny, ale nie "wali po oczach"), ale kiedy idzie ciepłe, mam dużo więcej światła w gościnnym, więc co najmniej 3-4h na "jasnym" (w tygodniu, w weekendy znacznie dłużej). Od biedy zrobiłem może że 3 czyszczenia. I szczerze mówiąc, nie wiem, co to powidoki. Wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że OLEDy dedykowane są do filmów w zaciemnionych warunkach i w takich pokażą swoje możliwości. A nie do oglądania wiadomości, czy grania (komp, konsole) na max nastawach. Rozumiem, że TV ma służyć również do zwykłej, codziennej eksploatacji, ale do oglądania wiadomości nie potrzeba 500 nitów.

 

Teraz fala hejtu się wyleje :lol:

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od końca października 2016. Sprawdzałem na planszach w różnych jednolitych barwach. Co do używania: czytaj wyżej

Dlatego moim zdaniem kolega albo "żyłuje" ten TV jak LCD, albo panel lub elektronika są uszkodzone/mają wadę

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobolko sorry nie łapię ...

"Telewizor chodzi codziennie 6-8 i 17-24h (w weekendy prawie na okrągło), z czego duża część to tv informacyjne, z paskami i logami."

Po czym piszesz :

"Wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że OLEDy dedykowane są do filmów w zaciemnionych warunkach i w takich pokażą swoje możliwości. A nie do oglądania wiadomości, czy grania (komp, konsole) "

Tzn, że używasz źle? czy LG Nas nie doinformowało?

Ja też mam TV skalibrowane przez "Skalibruj.PL" 

TV chodzi dziennie po 12-16H  Programy info to maks 2-3h i to w ciągu maks godzina/1,5 jeśli już się zdarzy i E6 po 2 miechach ma wypalenia nie tak intensywne jak u kolegi który am TV 6 miesięcy ale są...

Widzę po czyszczeniu "wymuszonym" 3 krotnym że są "słabnące", ale widzę też że pokazały się bardzo szybko..., TV nie jest załaczony na TV24 czy Info na 24/h...

Więc skoro LG "zrobiło" TV do "Filmów" w zaciemnionych warunkach to jak myślisz uznają mi zwrot na podstawie twojego toku myślenia???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, abart68 napisał:

Dziś odezwał się do mnie sprzedawca od którego kupiłem TV i chce zabrać TV osobiście do servisu , niezależnie LG odezwało się ze wsparcia i chcą przyjechać do domu .

Czy czekać na LG czy oddać sprzedawcy.

W domu Ci matrycy nie wymienią - nie ma tam warunków. Zgłoś to może sprzedawcy z tytuły rękojmii.

@kobolko
Napisz jak długo masz już telewizor. To się od razu nie pojawia od kilku sesji z programami informacyjnymi tylko jak widzisz po min. 3-6 miesiącach. Czy sprawdzałeś swój telewizor na jednolitych planszach - a szczególnie czerwonej ? Być może tylko Ci się wydaje, że nie masz wypaleń. Link do plansz: https://drive.google.com/file/d/0B9FgjTtNzSy0dTZwZ3p1eGVnTG8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ma_ko napisał:

Kobolko sorry nie łapię ...

"Telewizor chodzi ...."

Po czym piszesz :

"Wszyscy dobrze wiedzieliśmy, że OLEDy dedykowane są do filmów ... "

Tzn, że używasz źle? czy LG Nas nie doinformowało?

Ja też mam TV skalibrowane przez "Skalibruj.PL" 

TV chodzi dziennie po 12-16H  Programy info to maks 2-3h i to w ciągu maks godzina/1,5 jeśli już się zdarzy i E6 po 2 miechach ma wypalenia nie tak intensywne jak u kolegi który am TV 6 miesięcy ale są...

Widzę po czyszczeniu "wymuszonym" 3 krotnym że są "słabnące", ale widzę też że pokazały się bardzo szybko..., TV nie jest załaczony na TV24 czy Info na 24/h...

Więc skoro LG "zrobiło" TV do "Filmów" w zaciemnionych warunkach to jak myślisz uznają mi zwrot na podstawie twojego toku myślenia???

 

Ma_ko, nie bądź hipokrytą, proszę. Kupując OLEDa miałeś PEŁNĄ świadomość, że pomimo zapewnień LG, że problem został zminimalizowany (o tym, że nie został wyeliminowany informowały wszystkie portale tematyczne), ryzyko wypaleń przy tej technologii jest. Więc w dużej mierze od Ciebie będzie zależało, jak długo będziesz cieszył się tym TV. 

Problem jest bardzo podobny do używania silnika z turbiną. Niby wszyscy wiedzą, że należy na nią uważać, producent w instrukcji ostrzega, że odkręcać należy dopiero po uzyskaniu temp roboczej oleju, a wyłączać dopiero po kilkunastu, kilkudziesięciu (jeśli była używana intensywnie) sek biegu jałowego. Ale ponieważ uszkodzenia z tytułu złego używania turbiny nie są tak łatwo weryfikowalne, ludzie mają to w ... głębokim poważaniu. A potem tak popularna ostatnio postawa roszczeniowa, bo turbina zamiast chodzić 200 kkm, chodziła 5 x krócej.

Nigdzie nie napisałem, że LG "dedykuje" ten panel wyłącznie do filmów w ciemni, ale technologia ta (a właściwie jej zalety, ale też i WADY) tak właśnie pozycjonują ten TV. 

Tylko tyle, i aż tyle.

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z waszych wypowiedzi ( za wszystkie bardzo dziękuję) to można wywnioskować że to klient jest winny że nie doczytał informacji  w internecie że w butach sportowych dobrej marki do biegania nie można normalnie chodzić po ulicy bo podeszwy odpadają po 4 tygodniach  i należy zakupić osobne buty do wszystkiego. co do informacji o wypaleniach to ja np czytałem przez kilka miesięcy przed zakupem fora w tym to również   i więcej było informacji że to nie taki problem jak straszą a technologia jest ekstra i tylko brać , oczywiście były i głosy odmienne i bardzo żałuję że zginęły w morzu achów i echów bo dziś miałbym w domu DX900 lub ZD9                                               Trudno natomiast domyślać się a tym bardziej uwierzyć że TV za taka kasę wymaga rezygnacji z kanałów informacyjnych lub zwykłego oglądania telewizji  oraz wymaga wykręcenia żarówek w domu żeby się nie wypalił bo obraz przy świetle był za jasny. Osobiście jeżeli nie załatwię tej sprawy i problem będzie wracał to wytoczę działa prawnicze i będę walczył do końca . Stać mnie na G6 to i na adwokata.

Na dzień dzisiejszy nie doradziłbym nikomu zakupu OLEDA ani od LG ani od nikogo .

 

Edytowane przez abart68
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przez to, że był na forum okres 2 czy 3 miesięcy kiedy nie dało się powiedzieć niczego negatywnego na temat OLED bo od razu wychodziło się na ignoranta, idiotę (lub łagodniej głupka) i osobę, które pojęcia nie ma o czym pisze.

Także każdy odpuścił jakiekolwiek dyskusje, a teraz dopiero po czasie różne zdjęcia i też problemy wychodzą na światło dzienne i okazuje się, że nie jest tak kolorowo. Tak jak LCD LED ma mnóstwo wad, tak i OLED perfekcyjny nie jest, tylko o ile te pierwsze można krytykować w nieskończoność, to na drugie przez długi czas nałożony był niemal społeczny zakaz.

Tak samo nawet w temacie o OLEDzie EG 910V, który ma matrycę starą i jeszcze większe problemy niż te B6 czy E6 w temacie nie brakuje wpisów o tym jak to każdy LCD LED może temu EG 910V wyłącznie zazdrościć, a ciekawe czy faktycznie jakby ta osoba dostała w jednym czasie ZD9 albo DX900 oraz EG910V, to by się zdecydowała na OLEDa FHD.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...