Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, stachuu0 napisał:

Zapytałem skąd ją wezmą. Otóż wyciągną nową sztukę z pudełka, zrobią kalibrację i wyslą wyniki do wgrania. :mellow:

To baaaardzo fajnie. Dopytaj tylko co dokładnie Ci wyślą, bo jednego możemy być na 100% pewni, to z kalibracja nie ma ABSOLUTNIE nic wspólnego.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wysłać kalibracji na odległość. Trzeba przyjechać o dokonać jej za pomocą urządzeń ;) Jezuuuuu co to za akcje odchodzą MASAKRA.

A ten cytat aż sobie zapiszę i wyślę gdzie trzeba np. do TCLa ;)Skandaliczne zachowanie. Szkoda, że taki UOKiK czy jakaś inna instytucja chroniąca praw klienta nie może się zająć czymś takim. Niestety to są zbyt trudne sprawy i ciężkie do udowodnienia bo każdy może powiedzieć, że ja mam rację a tylko znający się na rzeczy ogarną temat...

Cytat

Po długiej rozmowie na pw dostałem info, że moja kalibracja jest wykonana błędnie i zostanie mi przysłana poprawna.

Zapytałem skąd ją wezmą. Otóż wyciągną nową sztukę z pudełka, zrobią kalibrację i wyslą wyniki do wgrania. 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że cały za przeproszeniem syf znowu spływa do nas .


W sumie racja i za to przeprosiny się należą - bo cóż Wy winni jesteście? Ale przynajmiej ludzie na czarnym (jakież to symptomatyczne) forum będą mieli alternatywę i możliwość zweryfikowania opinii. Większość szuka informacji niezależnych i na pewno tu zaglądają. Faktycznie fachowe testy pokażą jak z tym tv jest. Nikt nie neguje, że może to być przyzwoity tv jak na tą cenę ale nie można wciskać ludziom, że kupili Mercedesa w cenie Tico. Do tego jeszcze "profesjonalna" kalibracja, której de facto nie było. Trzeba wziąć odpowiedzialność za to co się robi. Szkoda, że tak to wygląda, bo dużo tam ludzi tam zagląda i są zwyczajnie z premedytacją wprowadzani w błąd.
Proponuję zatem przyznać wyróżnienie dla niniejszego portalu za pozostanie po jasnej stronie prawdy a dla właściciela czarnego handlowego forum Złotego BadPixela za swą działalność w ogłupianiu swoich aktualnych i przyszłych klientów.
PS.
Swoją drogą to mi go w sumie szkoda... ile pracy musiał włożyć aby na bieżąco kasować te niewygodne dla niego posty. Chłop chyba cały czas siedzi przed kompem ?. Podejrzewam, że jak tu zerknie to da nam bana za wpisy tutaj.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście, tu to on najwyższej może dostać bana

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Gmeru napisał:

Najpierw masa optymizmu (matryca 120Hz? w takiej cenie?) a potem okazało się, że jest bardzo ok ale bez przesady. Moim zdaniem takie podejście tylko szkodzi TCL :( bo te ekrany same się bronią ceną/jakość.

Nie no bez jaj, matryca w TCL C70 w tych cenach pracuje z natywną częstotliwością 120 hz ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, mmpeg-4 napisał:

Nie no bez jaj, matryca w TCL C70 w tych cenach pracuje z natywną częstotliwością 120 hz ?

Tam było odniesienie do tej poprzedniej serii 7906, Kiki pisał, że matryca 120Hz i nadal to utrzymuje jak sprzedaje ten model, a wyszło inaczej w 7906 w teście na HDTVPolska.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Deetry napisał:

 

oo będzie miło obejrzeć ten TV na żywo :)

 

To jest tzw. pobożne zyczenie TCLa. :):):) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gmeru napisał:

Nie da się wysłać kalibracji na odległość. Trzeba przyjechać o dokonać jej za pomocą urządzeń ;) Jezuuuuu co to za akcje odchodzą MASAKRA.

A ten cytat aż sobie zapiszę i wyślę gdzie trzeba np. do TCLa ;)Skandaliczne zachowanie. Szkoda, że taki UOKiK czy jakaś inna instytucja chroniąca praw klienta nie może się zająć czymś takim. Niestety to są zbyt trudne sprawy i ciężkie do udowodnienia bo każdy może powiedzieć, że ja mam rację a tylko znający się na rzeczy ogarną temat...

 

Sam myślałem czy nie napisać pisma do UOKiK, ale czy warto tracić swój czas?Skoro sami poszkodowani przez tego "handlarzynę" nic nie robią i część pisze np: w wątku o PUS 6561 że pomimo zabrudzenia matrycy są zadowoleni bo TV działa (parodia, chyba że ten łgarz ma 100 lipnych kont i sam pisze).Napisałem ostatnio co myślę o jego podejściu do swoich klientów to dostałem bana,  może to i lepiej bo szkoda zdrowia na delikwenta ("Idiotów nie sieją, nie orzą, oni się sami rodzą").Zero profesjonalizmu,zastanawiam się jak w tych czasach jeszcze można być takim chachmentem prowadząc jakikolwiek biznes.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, ar2d4 napisał:

ma 100 lipnych kont i sam pisze).

W wielu tzw opiniach czy dyskusjach w sieci (o tv promowanych przez kikiego) można zauważyć specyficzne powiedzonka kikiego i jego specyficzną składnię, oczywiście nie wiem dokładnie jaki jest w sieci procent jego opinii pod wieloma nickami, ale myślę że jest to niemała ilość.

Ale chciałbym też dodać że tzw podkładane opinie pisze nie tylko kiki, np wyczaiłem taką rzecz że jak wychodzą nowe tv i pojawiają się błędne specyfikacje na displayspecifications, co do rzadkich nie należy, np że dany model jest na VA kiedy rzeczywiście jest na ips, to potrafi się pojawić sporo opinii tzw użytkowników że te tv mają bardzo głęboką czerń w nocy. 

EDIT:

O kikim już ludzie piszą nawet artykuły na swoich blogach :

http://maszblo.ga/k/telewizory/

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niech piszą im większa świadomość z kim ma się do czynienia tym lepiej.A co do opinii to rzeczywiście czasami mogą bardzo wprowadzić w błąd.Szczególnie jak produkt jest krótko na rynku albo dopiero wchodzi (wtedy najczęściej czytamy opinie marketingowców).

Mam nadzieję że wkrótce uda mi się gdzieś zobaczyć TCL-a ,jestem ciekawy wykonania i wrażenia jakie robi na żywo.Brat chce kupić coś w miarę rozsądnego do 3500 i myśli o LG 58UH635V .Może ten TCL wypadnie korzystnie w porównaniu.

Edytowane przez ar2d4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolego, że zrobiłeś tak jak ja, też nie mogłem już patrzeć na tą parodię kalibracji.

Daj komentarz pod blogiem.

Fajnie byłoby wkleić link na forum Górskiego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakoś nikt nic nie pisze na tym forum Kikiego dzisiaj, a temat z TCL C70 oprócz podbicia przez Kikiego o 2 w nocy (czyli 3 godziny po wpisach i jak tu nie mówić, że dany produkt jest promowany, jeśli się go podbija co 3h) też ucichł.

Ktoś tu w temacie pytał czemu na forum Kikiego zaglądamy, a no dlatego, że jest tam parę wątków, które mnie interesują, nawet konsolowe z PS4, ale mimo tylko ostrzeżeń, a nie bana, zaprzestałem tam pisania już całkiem żeby aktywności na forum dodatkowej handlarzowi nie robić.

A wpis na blogu bardzo dobry i potrzebny, niech ludzie wiedzą co tam się 'odwala'.

Btw. Z całym szacunkiem do HTVPolska, bo testy są świetne i nie neguję ich nigdy, ale te rekomendacje na końcu testu moim zdaniem należałoby zmodyfikować, bo jak narazie to każdy telewizor jest 'polecany' i jak ktoś o tym nie wie to pomyśli, że dany model faktycznie jest wychwalany przez redakcję i warto go kupić bez sprawdzania innych.

Chyba tylko TCL S7906 rekomendacji nie dostał jako jedyny TV, a rekomendacja powinna być czymś wyjątkowym, faktycznie dla TV wyróżniających się, a nie dla 99%.

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fjubens@ "Polecany" w swojej kategorii wagowej. Ja bym dawał gwiazdki od np: 1-6 jak stopnie w szkole i byłoby po problemie. Gdzie indziej są te % i to w miarę też się sprawdza.
Zaproponujmy to panu Maciejowi hm?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, christoff.w napisał:

Fjubens@ "Polecany" w swojej kategorii wagowej. Ja bym dawał gwiazdki od np: 1-6 jak stopnie w szkole i byłoby po problemie. Gdzie indziej są te % i to w miarę też się sprawdza.
Zaproponujmy to panu Maciejowi hm?

Hahaha, Panowie o czym wy piszecie, to tak nie działa jak Wam się wydaje. :)

Nawet sobie tym głowy nie zawracajcie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nikt nic nie pisze na tym forum Kikiego dzisiaj, a temat z TCL C70 oprócz podbicia przez Kikiego o 2 w nocy (czyli 3 godziny po wpisach i jak tu nie mówić, że dany produkt jest promowany, jeśli się go podbija co 3h) też ucichł.

Ktoś tu w temacie pytał czemu na forum Kikiego zaglądamy, a no dlatego, że jest tam parę wątków, które mnie interesują, nawet konsolowe z PS4, ale mimo tylko ostrzeżeń, a nie bana, zaprzestałem tam pisania już całkiem żeby aktywności na forum dodatkowej handlarzowi nie robić.

A wpis na blogu bardzo dobry i potrzebny, niech ludzie wiedzą co tam się 'odwala'.

Btw. Z całym szacunkiem do HTVPolska, bo testy są świetne i nie neguję ich nigdy, ale te rekomendacje na końcu testu moim zdaniem należałoby zmodyfikować, bo jak narazie to każdy telewizor jest 'polecany' i jak ktoś o tym nie wie to pomyśli, że dany model faktycznie jest wychwalany przez redakcję i warto go kupić bez sprawdzania innych.

Chyba tylko TCL S7906 rekomendacji nie dostał jako jedyny TV, a rekomendacja powinna być czymś wyjątkowym, faktycznie dla TV wyróżniających się, a nie dla 99%.

Nikt nie pisze, bo co pisać...

Prosty inne niż "zachwalające produkt" są usuwane.

Niech sobie Górski sam zachwala na swoich multikontach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Fjubens napisał:

Tam było odniesienie do tej poprzedniej serii 7906, Kiki pisał, że matryca 120Hz i nadal to utrzymuje jak sprzedaje ten model, a wyszło inaczej w 7906 w teście na HDTVPolska.

Linkować od razu do testu i zgłaszać do moderacji forum propagowanie nieprawdy, jeśli to zewnętrzne fora!

1 godzinę temu, christoff.w napisał:

Fjubens@ "Polecany" w swojej kategorii wagowej. Ja bym dawał gwiazdki od np: 1-6 jak stopnie w szkole i byłoby po problemie. Gdzie indziej są te % i to w miarę też się sprawdza.
Zaproponujmy to panu Maciejowi hm?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Generalnie jest tak, że nie testujemy telewizorów nie nadających się do polecenia ;) Każdy kto wczyta się w test znajdzie odpowiedź na to, czy to dobry zakup. Jeśli komuś się nie chce doczytywać to nic mu znaczek nie pomoże ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fjubens napisał:

Jakoś nikt nic nie pisze na tym forum Kikiego dzisiaj, a temat z TCL C70 oprócz podbicia przez Kikiego o 2 w nocy (czyli 3 godziny po wpisach i jak tu nie mówić, że dany produkt jest promowany, jeśli się go podbija co 3h) też ucichł.

Ktoś tu w temacie pytał czemu na forum Kikiego zaglądamy, a no dlatego, że jest tam parę wątków, które mnie interesują, nawet konsolowe z PS4, ale mimo tylko ostrzeżeń, a nie bana, zaprzestałem tam pisania już całkiem żeby aktywności na forum dodatkowej handlarzowi nie robić.

A wpis na blogu bardzo dobry i potrzebny, niech ludzie wiedzą co tam się 'odwala'.

Btw. Z całym szacunkiem do HTVPolska, bo testy są świetne i nie neguję ich nigdy, ale te rekomendacje na końcu testu moim zdaniem należałoby zmodyfikować, bo jak narazie to każdy telewizor jest 'polecany' i jak ktoś o tym nie wie to pomyśli, że dany model faktycznie jest wychwalany przez redakcję i warto go kupić bez sprawdzania innych.

Chyba tylko TCL S7906 rekomendacji nie dostał jako jedyny TV, a rekomendacja powinna być czymś wyjątkowym, faktycznie dla TV wyróżniających się, a nie dla 99%.

Według mnie obecny system oceny jest dobrze pomyślany bo jak czytam:

POLECAMY - to wiem, że jest to tv dobrej jakości, zadowoli każdego początkującego kinomana, 

BARDZO POLECAMY i już wiem, że mam przed sobą tv nietuzinkowy z bardzo dobrymi parametrami, który zadowoli dojrzałego widza

REFERENCJA  - ideał :) a jak jeszcze cena niska to jest to zakup idealny i wiem, że mogę taki tv praktycznie kupić w ciemno.

Tak ja odbieram w skrócie te oceny i mam nadzieję, że TCL w 65" jeżeli będzie testowany to osiągnie środkowy poziom :) bo w tej cenie to by był naprawdę kiler wszystkiego do 5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale i xe90 i xe93 jest polecany, a cztery lub pięć gwiazdek zrobiloby różnice na czyjąś korzyść i byłoby bardziej łopatologiczne dla leniwych ;)

Ale fakt, w teście odrazu są porownania do innych modeli i da się łatwo wywnioskować.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Hahaha, Panowie o czym wy piszecie, to tak nie działa jak Wam się wydaje. :)

Proszę, kolega Robert młody wiekiem a już życiowo doświadczony :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że Panasonic TX-55CX700E będzie lepszy niż ten TCL? Mam go do kupienia za 2999zł :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lepszy? To był najlepszy tv w klasie, ba potrafił "pogonić kota" wielu droższym konkurentom. Miał 120Hz uplynniacz i sterowalne podświetlenie pozwalające dojechać kontrastem w filmach sporo ponad poziom najlepszych plazm serii 60 Panasonica. Masz test na portalu - poszukaj.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale panasonic jest z 2015r wiec moze troche sie zmienilo przez 2 lata i dobry tv z 2015 bedzie slabszy od sredniego z 2017☺ najpierw musze jeszcze zadzwonic czy to nie jest powystawowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Deetry napisał:

Niby tak ale panasonic jest z 2015r wiec moze troche sie zmienilo przez 2 lata i dobry tv z 2015 bedzie slabszy od sredniego z 2017

Tak wiele się zmieniło, większość tv średniej półki w 2017 jest gorsza (praktycznie wszystkie ex Panasa) od udanych modeli z 2015r. Jedyny wyjątek - ale naprawdę słono płatny - to Sony xe93 i xe90. 

TCL przy tym Panasonicu to coś jak Seicento przy Mini :)

PS. Jedyne ryzyko to kupno dobrej sztuki, ale to jest tak dobry tv, że warto sprawdzić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Stoję przed wyborem tv w 75 calach, potrzebuję pomocy... wydae mi się, że dobrze trafiłem

Bardzo zaintrygował mnie ten TCL, szczególnie po ochach i achach ze strony kikiego, hehe

Ale poczekam na test u Was, bo coś za dobry ten tv się wydaje

I takie coś mi kiki wysmarował wczoraj:

"Tcl 75c70 będzie miał matrycę 100 Hz
Tak podał na Konferencji dziennikarzy szef produktu na Europę. "

Robi się coraz ciekawiej

 

i korzystając zokazji...

Czy PANASONIC TX-75EX780E jest wart grzechu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...