Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy brać sony 55w755c czy tego tcl? Bo szczerze to na tamtym forum tcl c70 to sprzęt idealny. Na 4k mi nie zalezy a ze smarta ino youtube. Najważniejszy obraz. Mam nc+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fixer45: Tak naprawdę nikt Ci tutaj nie odpowie realnie jak się sprawa ma, bo tych C70 nie ma nigdzie w sklepach, ani w MM ani w Euro ani w żadnej innej sieciówce. Tylko Kiki ma je w ofercie, a on mieszka w Olsztynie więc akurat musi być ktoś stamtąd żeby zobaczyć na żywo przed zakupem.

Testy jak są jakieś na rtings np. P60, to testy zupełnie innego telewizora, te na US są inne, także nie ma co ich pod uwagę brać.

Potrzeba testy jakieś rzetelne albo najlepiej jakby w końcu się w sklepie telewizory pojawiły. Kiki pisze o "trzeciej sile na świecie", a tych modeli najnowszych promowanych nawet w sklepach nie ma, śmiech na sali..

Ten TCL jest na VA i obrazowo pewnie będzie OK, ale to wróżenie z fusów po specyfikacji samej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Fotki podświetlania TCL 65C70 z forum kikiego :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1392434-post265.html

Ale na pytanie czy to widać gołym okiem w nocy, ta sama osoba tak odpowiedziała :

''Praktycznie nie widać różnicy, może trochę rogi jaśniejsze.''

 

Noooo ... przeciez to jest znakomity telewizor i po prostureferencja obrazu. Podświetlenie tak samo dobre i równe jak w ... OLEDzie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, Fixer45 napisał:

Bo szczerze to na tamtym forum tcl c70 to sprzęt idealny.

 

No to bierz ... bo zabraknie :P. A najlepiej od razu z kalibracją.

Tylko nie płacz to potem proszę.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Fixer45 napisał:

Powiedzcie mi czy brać sony 55w755c czy tego tcl? 

Żadnego z w/w. Sony to model, który jest na rynku 3 lata, więc ... :) Poza tym już wtedy to był przeciętny tv, absolutnie szkoda czasu na niego w 2017r. 

Idź do sklepu i popatrz trochę po różnych modelach, wróć napisz co się podobało a my Ci podpowiemy w co warto iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze myślałem żw ten sony to dobry tv. Zależy mi na va i do tego oglądan sport. I tak szczerze w tej cenie nic mi się w oczy nie rzuca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On konstrukcyjnie jest z innej epoki, idz do sklepu i zobacz na nim obraz i na czyms pokroju panasonica ex700 i jakimś tanim LG, jeżeli nie będziesz widział różnicy - możesz kupić cokolwiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor będzie u nas w testach w sierpniu więc jak zawsze wszystko się wyjaśni ;-). A Krzysztof czyli nasz Kiki ;) teraz mocno widzę ciśnie ze sprzedażą TCL więc trudno się dziwić kolejnym "akcjom". Na premierze, która była w piątek w Warszawie przywiózł nawet statuetkę Złoty Pixel za best tv ;)))))) Najbardziej rozbawiło mnie gdy opowiadał o swojej "kalibracji". Jezu... że takie rzeczy się dzieją w tym kraju to aż mnie skręca... masakra. Ale trzeba mu przyznać, że PR ma dobry - idealnie przykrywa całą swoją niewiedzę i wciskanie kitu. Aż mnie zachęcił żeby zrobić takie statuetki  ; p

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Gmeru napisał:

Telewizor będzie u nas w testach w sierpniu więc jak zawsze wszystko się wyjaśni ;-). A Krzysztof czyli nasz Kiki ;) teraz mocno widzę ciśnie ze sprzedażą TCL więc trudno się dziwić kolejnym "akcjom". Na premierze, która była w piątek w Warszawie przywiózł nawet statuetkę Złoty Pixel za best tv ;)))))) Najbardziej rozbawiło mnie gdy opowiadał o swojej "kalibracji". Jezu... że takie rzeczy się dzieją w tym kraju to aż mnie skręca... masakra. Ale trzeba mu przyznać, że PR ma dobry - idealnie przykrywa całą swoją niewiedzę i wciskanie kitu. Aż mnie zachęcił żeby zrobić takie statuetki  ; p

Skręca mnie jak ktoś tam na forum pyta Kikiego o techniczną kwestię w TCL P60/C70, a Kiki zawsze tylko potrafi odpisać:

"Ci co dostali są bardzo zadowoleni", ewentualnie drugie moje ulubione jeśli da się na tym zarobić (np. kalibracja przez e-mail) to wpis zawsze w podobnym stylu: 'napisz na pw, dostaniesz kontakt do kolegi'.

A z tym błędem i oświadczeniem co do kalibracji to pierwszy raz ten wpis widzę, ciekawe, że dopiero teraz i że tak kasował wszystkim wpisy i karał, jakaś patologia..

Te złote pixele i nagrody to też farsa, co to w ogóle jest?

Nagroda za, UWAGA!...

Obudowę z fazowanego alimunium

19437219_1443103339084786_57785521721177

Poza tym te oświadczenie i przeprosiny 'pana Marka' co do kalibracji to czego dotyczą właściwie? Tej błędnie zmierzonej wartości prawie 13.000: 1 czy tego, że każdy klient taki sam 'certyfikat' dostaje z tymi samymi wartościami? Nie rozumiem szczerze mówiąc.

Jeśli chodzi o błędnie zmierzony kontrast to jak to się ma do nagrody za najwyższy kontrast?

19554818_1443103265751460_58548804834021

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna zainteresowałem się tematem TV, bo stary pora wysłać do piachu, mimo że Sony od 8 lat nie zawiódł ani razu. Szybko natrafiłem na Kikiego i - trzeba przyznać - w pierwszej chwili wydaje się, że spadła gwiazdka z nieba. Śledzę sobie info i fora od miesiąca i widzę, że ta "gwiazdka' spada już od długich, długich lat :) Ciekawe, że nie mimo dość ewidentnej ściemy jest wokół niego na forum zawsze wianuszek adoratorów. Co do C70, to próbuje się dowiedzieć, gdzie te telewizory z Żyrardowa trafiają, bo przecież nie do sklepów - nie ma tego modelu w żadnym. Cała produkcja jest kitrana w garażu Kikiego, czy jak??? :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co możecie polecić z 55 cali do 3500 tys?

LG EG910 :)
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Fjubens napisał:

Poza tym te oświadczenie i przeprosiny 'pana Marka' co do kalibracji to czego dotyczą właściwie? Tej błędnie zmierzonej wartości prawie 13.000: 1 czy tego, że każdy klient taki sam 'certyfikat' dostaje z tymi samymi wartościami? Nie rozumiem szczerze mówiąc.

Jeśli chodzi o błędnie zmierzony kontrast to jak to się ma do nagrody za najwyższy kontrast?

 

Zadałem właśnie to pytanie na tamtym forum, pewnie mnie kiki zaraz zbanuje.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Gmeru napisał:

Najbardziej rozbawiło mnie gdy opowiadał o swojej "kalibracji"

Z ostatniego oświadczenia kikiego, tak jakby wynikało że w kalibracji opiera się na tzw ''panu marku'' (tylko czy jest to postać rzeczywista ?) który się przyznał że popełnił duży błąd w kalibracji, to skąd teraz mamy teraz wiedzieć ile pozostałych kalibracji mogło być błędnych ?.  Dlatego dobrze by było aby Maciej udał się do Kikiego na jego koszt w celu przeprowadzenia egzaminów, jego i jego ekipy odnośnie tego czy mają kompetencję i wiedzę na temat przeprowadzania kalibracji telewizorów.

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skręca mnie jak ktoś tam na forum pyta Kikiego o techniczną kwestię w TCL P60/C70, a Kiki zawsze tylko potrafi odpisać:
"Ci co dostali są bardzo zadowoleni", ewentualnie drugie moje ulubione jeśli da się na tym zarobić (np. kalibracja przez e-mail) to wpis zawsze w podobnym stylu: 'napisz na pw, dostaniesz kontakt do kolegi'.
A z tym błędem i oświadczeniem co do kalibracji to pierwszy raz ten wpis widzę, ciekawe, że dopiero teraz i że tak kasował wszystkim wpisy i karał, jakaś patologia..
Te złote pixele i nagrody to też farsa, co to w ogóle jest?

Nagroda za, UWAGA!...

Obudowę z fazowanego alimunium

19437219_1443103339084786_5778552172117749465_n.jpg?oh=f0b8f5794d415ad652ce7af24b3bda9b%26oe=59CD8104

Poza tym te oświadczenie i przeprosiny 'pana Marka' co do kalibracji to czego dotyczą właściwie? Tej błędnie zmierzonej wartości prawie 13.000: 1 czy tego, że każdy klient taki sam 'certyfikat' dostaje z tymi samymi wartościami? Nie rozumiem szczerze mówiąc.

Jeśli chodzi o błędnie zmierzony kontrast to jak to się ma do nagrody za najwyższy kontrast?

19554818_1443103265751460_5854880483402169468_n.jpg?oh=8ecbd2834ae95b675b455064691fa4bd%26oe=59D4B233


Zgadza się, nic nie można źle napisać na temat jego i jego telewizorów. Proszę od odbanowanie w trybie natychmiastowym! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu będąc na majowym weekendzie w Świnoujściu w hotelu miałem TV TCL ok 40cal   i obraz mnie w nim zachwycał i aby było śmiasznie nie tylko mnie tak więc podchodzę do nowości TCL z szacunkiem, cena jaka trzeba za niego zapłacić to hit, o alternatywę trudno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę że telewizory mogą być całkiem ok. Dlatego nie rozumiem tego cyrku, co on tam [beeep]a. Też mam bana, za posty niezgodnego, z jedną jedyną doktryną, wychwalającą jego postepki.

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku najlepszy był Philips, teraz TCL. Za rok może Manta będzie wciskana wszystkim i wszędzie. Pan Krzysztof to specyficzny człowiek...

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Z ostatniego oświadczenia kikiego, tak jakby wynikało że w kalibracji opiera się na tzw ''panu marku'' (tylko czy jest to postać rzeczywista ?) który się przyznał że popełnił duży błąd w kalibracji (...)

Tutaj trzeba sobie powiedzieć bardzo wprost. Jeżeli najdroższe modele, najlepszy producentów, osiągają kontrast natywny rzędu 5 000:1 to żeby na budżetowym tv, drugorzędnego producenta pomierzyć 13 000:1 i nie zaskoczyć, że coś chyba jednak jest nie tak trzeba być totalnym ignorantem, żeby nie sprawdzić dwukrotnie czy nie zrobiło się gdzieś błędu.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, Xisiek napisał:

Tutaj trzeba sobie powiedzieć bardzo wprost. Jeżeli najdroższe modele, najlepszy producentów, osiągają kontrast natywny rzędu 5 000:1 to żeby na budżetowym tv, drugorzędnego producenta pomierzyć 13 000:1 i nie zaskoczyć, że coś chyba jednak jest nie tak trzeba być totalnym ignorantem, żeby nie sprawdzić dwukrotnie czy nie zrobiło się gdzieś błędu.

Nawet jeśli to był błąd i 'Pan Marek' się do tego przyznał i podobno gdzieś przepraszał już, to dlaczego telewizor i tak dostaje nagrodę za najwyżyszy kontrast? Przecież to chore.

Ten temat z nagrodami i TCL nowy jest z wczorajszego dnia. (Wrzucony o godzinie 19:44)

Nie mówiąc o tym, że od dwóch tygodni i ja i co najmniej 12 ludzi mu pisało, że ta wartość kontrastu jest niemożliwa, a on w kółko tylko te wpisy usuwał i dawał ostrzeżenia.

Z tym P60 i testem rtings to też się popisał..

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/133497-prestizowy-rtings-com-portal-potwierdza-nasze-testy-i-nasza-ocene-tcl-p60-w-rankingu-2017-jest-na-9-miejscu-wsrod-najdrozych-modeli.html

Ileś osób mu napisało, że ten model na US to zupełnie inny telewizor, a on tylko skwitował koniec końców zamiast przeprosić:
"Z naszych wiadomości seria P 60 i seria c70 jest produkowana w różnych krajach pod różnymi specyfikacjami i różnym wyposażeniem.
Niektóre kilka osób wkleiło z Tajlandii, Ukrainy, USA .
Te filmy na Yotube są dostępne.
Wygląd taki sam."

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mam bana, już też to pisałem. Tylko nie które posty i tematy mogę ujrzeć npod pana Kopra i Gmerka.
Pisałem też do tcl, ale wykrecaja się porownaniem obu modeli (p60 i p607) i odslylaja do p60 w Pl żebym sobie poczytał specyfikację tego tivi...
Porażka i dziwię się też kolegom po fachu, że przyzwalają na takie numery mruząc oko, biorąc poprawkę itp...
Jakim cudem ten pan Krzysiek jest tu "Bogiem" i ma siłę sprawczą np do banowania a sam kłamie , wciska nachalnie swe produkty oraz jeszcze czerpie korzyści na niczego nieświadomych konsumentach?
No chyba, że wszystkie zyski idą na wspólny "komunijny" stół i są dzielone to sorrki..

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Gmeru napisał:

Telewizor będzie u nas w testach w sierpniu więc jak zawsze wszystko się wyjaśni ;-). A Krzysztof czyli nasz Kiki ;) teraz mocno widzę ciśnie ze sprzedażą TCL więc trudno się dziwić kolejnym "akcjom". Na premierze, która była w piątek w Warszawie przywiózł nawet statuetkę Złoty Pixel za best tv ;)))))) Najbardziej rozbawiło mnie gdy opowiadał o swojej "kalibracji". Jezu... że takie rzeczy się dzieją w tym kraju to aż mnie skręca... masakra. Ale trzeba mu przyznać, że PR ma dobry - idealnie przykrywa całą swoją niewiedzę i wciskanie kitu. Aż mnie zachęcił żeby zrobić takie statuetki  ; p

Wiecie już jaki model? Oby to był 65" :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.07.2017 o 00:11, mmpeg-4 napisał:

Fotki podświetlania TCL 65C70 z forum kikiego :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1392434-post265.html

Ale na pytanie czy to widać gołym okiem w nocy, ta sama osoba tak odpowiedziała :

''Praktycznie nie widać różnicy, może trochę rogi jaśniejsze.''

A na temat ile osób i czy dostali te same ustawienia, to już chyba się nic więcej nie dowiemy, pewnie się dogadali czy coś, a jeśli się jakoś dogadali i nikt nie wyciąga na jaw żadnych pretensji to już nie nasza sprawa. Ale tak czy inaczej kalibracja to jest usługa dla każdego tv z osobna i z nieco innymi ustawieniami. 

Ale na pewno nie można się zgodnie z prawem reklamować że się robi kalibrację dla każdego z osobna jak się tylko kopiuje ustawienia ze swojego modelu wystawowego.

Jeśli chodzi o obserwację wzrokową to tak faktycznie jest z tym cloudingiem. Nie jest on tak zauważalny jak na wykonanych (moją własną ręką aparatem ze smartfona) zdjęciach.
Co do kontrastu: jeśli jest to praktycznie niemożliwe, by na 3 takich samych modelach telewizorów (inny rozmiar)  był taki sam kontrast, to sam czuje się oszukany.
Mimo wszystko sztukę posiadam, a aktualnie mam mieszane uczucia co do tego czy był to dobry zakup. Zobaczymy po testach poza "czarnym", a raczej "kolorowym" forum.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maciej Koper napisał:


LG EG910 :)

Przecież on kosztuje 4700zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...