Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś na stronie TCL dobiegło końca odliczanie do wprowadzenia nowej serii telewizorów LCD, poniżej mały cytat:

"Ciesz się wspaniałą jakością obrazu C70, którą zapewnia technologia Wide Color Gamut. HDR Pro zapewnia niezrównane efekty czarno-białe oraz kontrastowe obrazy ze wszystkimi szczegółami. C70 nie tylko dostarcza ostre i barwne obrazy, ale posiada wysokiej klasy luksusowy system dźwiękowy JBL, który zwiększy Twoje kinowe wrażenia w domu. Audio, które przenosi doświadczenie filmu w następny wymiar. Wyjątkowe obrazy o wyjątkowej jakości dźwięku zasługują na najwyższą jakość rozrywki którą dostarcza Android TV 6.0. To wszystko wykonane z materiałów najwyższej jakości, w eleganckim, współczesnym stylu dopasowanym do Twojego wnętrza."

 

5936ba4688853_01_C-70_STAGE.png

W ofercie moją być rozmiary

49" cena 799 € 

55" cena 999 €

65"cena 1.999 €

75"cena 2.999 €

Czy będzie może test któregoś tv np 55"?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco kibicuję, żeby ten model się sprawdził (chociaż szkoda, że ciężko o rzetelne testy TCL), ale te hasła w stylu "HDR Pro zapewnia niezrównane efekty czarno-białe" czy "Audio, które przenosi doświadczenie filmu w następny wymiar." już od paru lat do mnie nie przemawiają ani trochę. :P

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szpaksonus napisał:

Czy będzie może test któregoś tv np 55"?

Jak się producent/dystrybutor pofatyguje to pewnie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem wyglądem i wykonaniem TV TCL mnie też bardzo zachęcają. Jakoś ten minimalizm bardziej mnie przekonuje niż te zwłaszcza zakrzywione Samsungi. No i w porównaniu do wcześniejszych serii z wcześniejszych lat: S78 i S79 poprawiono także multimedia/smarta, TCL poszedł w Androida co jakby nie patrzeć daje całkiem duże możliwości. Oczywiście TV na matrycy 50Hz. Do niższej serii P60 (bez tego dodatkowego głośnika JBL) mają wprowadzić dodatkowy multimedialny pilot z wyszukiwaniem głosowym, co w wypadku Androida jest sporym ułatwieniem w wyszukiwaniu zasobów z sieci:

18813903_1427292563994561_17209439887623

Ciekawe czy do wyższych serii dodadzą go "w zestawie" albo czy wprowadzą jakąś promocję jak LG z Magic Remote, które czasem są dorzucane w gratisie przez niektóre sieci czy samego producenta (podobno we Francji obecnie gdzie TCL dość intensywnie atakuje ten rynek, bo ma prawa także do marki Thomson - tak właśnie TCL stara się wypromować swoje TV, a dodatkowo po zakupie zwracają część kasy).

Interesujące czy w porównaniu do serii P60 różnica polega tylko na tym dodatkowym głośniku JBL czy może różnice są jakieś większe? Wg displayspecifactions większa jest szczytowa jasność panelu, a może i pokrycie barw jest większe?

No i najbardziej ciekawa sprawa jak taki model wypada w realnym porównaniu z innymi TV z podobnej półki cenowej, np.: Samsung 55MU64xx czy Sony 55XE80xx, które jak wiadomo także mają matryce 50Hz. Kontrast, kolory, równomierność podświetlenia, itd...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pilota głosowego na "ciemnym" forum są już nawet zapisy podobno ma być ilość ograniczona  :) .Fajnie by było przeczytać profesjonalny test tego modelu ,może rzeczywiście to wreszcie jakiś porządny i tani model 4K VA(synek truje mnie o konsolę i pewnie w zestawie muszę kupić jakiś tani TV )."Guru" wstawił zdjęcie z kontrastem z programu do kalibracji i wynik jest ponoć bardzo ciekawy (gdy ktoś napisał że to raczej niemożliwe - to od razu ataki ).Nie wiem czy taka wartość to jakaś rewelacja jeśli chodzi o kontrast ?

1k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ar2d4 napisał:

Nie wiem czy taka wartość to jakaś rewelacja jeśli chodzi o kontrast ?

Raczej abstrakcyjna, no ale pozostaje poczekać na jakieś testy na innych forach - może na lesnumeriques, bo X1 mieli na warsztacie to może te nowe modele też wezmą.

No chyba, że Maciek planuje jakiś teścik tutaj? ;)

Co do pilotów to od serii C70 są już w komplecie z TV, ale są też kompatybilne z niższą serią P60 do których można dokupić oddzielnie.

Jeszcze bardziej ciekawie zapowiada się X2, które już będą korzystać z technologii Quantum Dot - coś jak dużo droższe Qledy od Samsunga.

"Piętą achillesową" TCL zawsze był system kompensacji ruchu, no ale w tej cenie to nikt z producentów nie ma 4K z zadowalającą płynnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam powinniśmy mieć ;D TCL się odzywa więc pewnie w wakacje się ogarnie :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ar2d4 napisał:

Nie wiem czy taka wartość to jakaś rewelacja jeśli chodzi o kontrast?

Rtings największą wartość zmierzył na LCD LED w okolicach 6500:1. Nawet TV za paręnaście tysięcy tej granicy nie przekraczają.

http://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/contrast-ratio

Jeszcze raz zapytaj czy 12900:1 wydaje się abstrakcyjne czy nie. :P

Tylko nawet nie wiadomo co on mierzy, bo to tajemnica, pytałem go już przy okazji P60, ale mnie zbył tym, że mierzony jest tak jak wszystkie, tu już jest dyskusja:

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2017 o 16:23, Gmeru napisał:

Coś tam powinniśmy mieć ;D TCL się odzywa więc pewnie w wakacje się ogarnie :D

Oby dali 65" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym kontrastem 13.000:1 już nawet na HDTV zaczęli użytkownicy z 'klubu'  wypytywać i krytycznie podchodzić do prezentowanej wartości.

65" ma cenę boską, w zasadzie zbliżoną do 49" KS7000 z tamtego roku i podchodzę z niedowierzaniem, głównie przez to, że testy Kikiego małą wartość merytoryczną mają, ale też i z nadzieją na dobry model. Oby dotarł tu na testy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiki znowu jakieś bujdy wrzuca? Straszne, że nadal to działa na jakieś tam osoby. Zaraz pewnie Toshiba będzie kilerem roku. Kiki i wszystkie niszowe marki = dobra ściema. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, MarcinC napisał:

Kiki znowu jakieś bujdy wrzuca? Straszne, że nadal to działa na jakieś tam osoby. Zaraz pewnie Toshiba będzie kilerem roku. Kiki i wszystkie niszowe marki = dobra ściema. 

Ostatnio się zrobił drażliwy, bo większe grono niż kiedyś wytyka mu błędy, idiotyzmy i bajki, nawet na jego forum. Tych szarych banuje, ale z klubu widzę, że nie, no w sumie to byłby szczyt chamstwa jakby zbanował osobę, która śmiała podważyć jego zdanie, a opłaca forum jakby nie było.

To, że HDTV.com.pl tak dobrze funkcjonuje wynika ze stałej działalności Kikiego, powiedziałbym, że jakieś 20 godzin dziennie, zawsze odpisuje, 'doradza' i człowiek ma wrażenie, że tam szybciej uzyska pomoc niż na HDTVPolska. Tutaj wiele tematów z zapytaniem o TV zostaje bez żadnej odpowiedzi i widzę, że te osoby idą na sąsiednie forum pytać i trafiają na ścianę TCL/Philipsa z 'super czernią' IPS 900:1 albo odwrotnie TCL z niewiarygodnym kontrastem 12900:1.

Z tym, że Kiki to traktuje jako biznes i sposób na życie, więc logiczne, że jest tam prawie całą dobę i odpisuje ludziom na zapytania. Tutaj Maciej czy Gmeru nie mają kasy z tego, że komuś doradzą w kwestii wyboru TV, mają inne zajęcia i pracę. Nie dziwę się jednak, że wiele osób z uwagi na to tam najpierw trafia albo po zalogowaniu się na HDTVPolska i założeniu tematu bez odpowiedzi z niczyjej strony rezygnuje z tego forum.

Nie każdy w tematyce TV siedzi i łatwo się nabrać. Podałem kiedyś taki przykład i podam znowu, komputer składałem 6 lat temu. Jakby mi przyszło teraz składać to zielonego pojęcia nie mam czy wiarygodny jest PCFormat czy pclab czy purepc czy jeszcze coś innego i na którym ktoś realizuje swoje biznesy w ramach pomocy ala kiki (czyli złudnej), a na którym można uzyskać wiarygodną pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poniższej stronce wszystkie topowe TCL-e mają podany kontrast :

Contrast Ratio  4000:1

https://www.tclelectronics.com.au/products/?products=1&pa_resolution=4k-uhd

Przy okazji link do równoległej dyskusji na tym forum o tym samym tv (linka musiałem wkleić tym sposobem co coś źle mi się normalnie wkleja z cytatami wypowiedzi itp) :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/36724-ces-2016-dolby-vision-w-tv-od-chi%C5%84skiego-producenta-tcl/?page=3

 

 

Ciekawe czy model na Polskę jest dokładnym odpowiednikiem poniższego modelu (ale chyba raczej tak) :

 

 

http://www.lcdtvthailand.com/spec_tv/722/TCL/LED55C2US .html

Edytowane przez mmpeg-4
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL P60 na Europę różni się mocno od tego na US, taka ciekawostka.

Niestety na minus dla EU, nawet ktoś pisał do TCLa o zmianę nazwy albo jakieś ostrzeżenie, że to są dwa różne modele zupełnie, ale TCL nie widzi w tym nic złego ani faktu, że wiele osób zasugeruje się testem na US i kupi w EU telewizor myśląc, że to ten sam.

cLpbGMx.png

Btw. Czemu służy taki wpis w teście oprócz wprowadzania zamieszania?

fU6sIvQ.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Fjubens napisał:

CL P60 na Europę różni się mocno od tego na US

P jest niższą serią od C.

Jeszcze takie coś znalazłem, tabelki z nową linią modelową TCL i Thomson :

TCL-product-range-2017.jpg

Na tabelce chyba pisze że TCL C70 w rozmiarze 49'' nie będzie miał głośników JBL

 

Thomson-TV-product-range-2017.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale po prostu pomyślałem, że skoro tak duże różnice były/są w P60 na UE, a na US, to być może podobnie planują robić z C70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to się potwierdzi to brak belki z głośnikami JBL w rozmiarze 49'' jest dużym błędem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytaty kolegów z wątku CES 2016 

 

Dnia 18.06.2017 o 18:10, mmpeg-4 napisał: "Ale jeżeli w testach np Macieja potwierdzi się obsługa szerokiego zakresu barw i wysokiego kontrastu to w poniżej podanych zakresach cenowych, chyba nikt z konkurencji nie ma w tej cenie żadnego modelu z obsługą  szerokiego zakresu barw :

U65C7006 - 4999 zł

U55C7006 - 3299 zł

U49C7006 - 2799 zł"

 

 

Dnia 18.06.2017 o 18:13, Fjubens napisał:"Jak najbardziej, dlatego mnie również ciekawi ten model. Jeśli te wartości by się potwierdziły, to mielibyśmy nowego króla w telewizorach 65" do 5000 zł.

Kolejnym sensownym byłby dopiero znacznie droższy 120Hz, OLED lub FALD."

 

Jeżeli to się potwierdzi to powstanie dla niektórych pytanie czy kupić 55" oled FHD czy może 4k  65" od TCL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

Nowy test TCL P607 na rtings :

http://www.rtings.com/tv/reviews/tcl/p607

>Native Contrast : 6437 : 1 a z local dimming 7269 : 1

>jasność 504 cd/m2

Ale rtings to przecież modele na US testuje, a oni mają inne P60 niż na EU jest. Tutaj o tym pisałem:

Nawet na wstępie na pierwszym zdjęciu już widać 'Roku TV', na AVS Forums też jest już test tego modelu, ale ma się nijak do wersji na Europę.

Dalej w teście też widać, że system to Roku.

Ten na US to nawet FALD. Ma inną wagę, inny input lag itd.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu już P60, z wczoraj też zdjęcia na HDTV Kikiego:

76943cf6dc49f038.jpg

PS. Dlaczego tam jest po 5-6 tematów dla C70 i osobno jeszcze kolejne 4-5 dla P60? Taki burdel tam się przez to robi, że człowiekowi się nie chce do każdego z tych tematów wchodzić i sprawdzać co się pojawiło. Przecież powinien być jeden tematu dla danego modelu jak wszędzie indziej.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

TCL Seria C70, pierwsze wrażenia użytkownika i chyba jakiś trefny egzemplarz się przytrafił :

https://prnt.sc/fovdie

http://www.hdtv.com.pl/forum/1391331-post88.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1391372-post107.html

Na szczęście Kiki od razu to skwitował nagrodą Big Deal za równość podświetlenia matrycy. :P

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/133513-tv-tcl-c70-rownosc-podswietlenia-matrycy-nagroda-big-deal-od-readakcji-hdtv-com-pl-za-spojnosc-pracy-matryc-w-10-wyjetych-kolejnych-telewizorach.html

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Fjubens napisał:

A tu już P60, z wczoraj też zdjęcia na HDTV Kikiego:

76943cf6dc49f038.jpg

PS. Dlaczego tam jest po 5-6 tematów dla C70 i osobno jeszcze kolejne 4-5 dla P60? Taki burdel tam się przez to robi, że człowiekowi się nie chce do każdego z tych tematów wchodzić i sprawdzać co się pojawiło. Przecież powinien być jeden tematu dla danego modelu jak wszędzie indziej.

Kasa, kasa, kasa ... nie wiedziałeś ???

 

BTW ten obraz to jakiś dramat.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...