Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle to proponuję zmienić nazwę portalu na UHDTV ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Fjubens napisał:

Nawet jeśli to był błąd i 'Pan Marek' się do tego przyznał i podobno gdzieś przepraszał już, to dlaczego telewizor i tak dostaje nagrodę za najwyżyszy kontrast? Przecież to chore.

Nie mówiąc o tym, że od dwóch tygodni i ja i co najmniej 12 ludzi mu pisało, że ta wartość kontrastu jest niemożliwa, a on w kółko tylko te wpisy usuwał i dawał ostrzeżenia.

Masz słuszność - dawanie nagród opartych na błędnych pomiarach oraz kasowanie niewygodnych postów - to chore. 

Od siebie dodam, że dla mnie dziwna jest ciutke postawa TCL. Patrząc na temat z dystansu, wygląda to tak, że kiki swoimi nieczystymi zagrywkami robi tej marce/produktom więcej szkody niż pożytku, bo:

a) podaje nieprawdziwe dane pomiarowe więc może odcina od razu kilentele, która ma jakieś pojęcie

b ) "kalibrujac" na tych samych ustawieniach różne sztuki psuje obraz, a więc z automatu odcina kolejnych klientów, którzy widzac kiepski obraz pomyślą szybciutko -TCL syf

A już to, że póki co ma "exlusiva" na dystrybucję powoduje, że marka TCL też traci w oczach wielu, bo wygląda jakby kiki dogadał się na boku, a to ani wiarygodności ani prestiżu marki nie buduje :(

 

20 godzin temu, Gmeru napisał:

Na premierze, która była w piątek w Warszawie przywiózł nawet statuetkę Złoty Pixel za best tv ;)))))) (...) Aż mnie zachęcił żeby zrobić takie statuetki  ; p

Moim skromnym zdaniem, to że taki zabawny portal ma nagrody/wyróżnienia/statuetki a taki naprawdę profesjonalny nie, to warto aby nadeszła mała refleksja ... :)

Powiem tak oględnie, byłaby to sytuacja nader korzystna w mojej ocenie dla przynajmniej trzech stron, a dla samego portalu (biznesowo i prestiżowo) szczegolnie.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także sam niewiem co zakupić żeby było 55 va i nadawał się do sportu w cenie 3500 chyba że jest coś do 4000 tyś.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także sam niewiem co zakupić żeby było 55 va i nadawał się do sportu w cenie 3500 chyba że jest coś do 4000 tyś.?

Samsung ku6400

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu mamy przykład standardowego numeru na forum Kikiego, zawsze co roku jest tak, że jak wyjdzie nowy model (a zwłaszcza z tych które są w głównej ofercie Kikiego) i zaczynają się pojawiać pierwsze posty użytkowników, to dokładnie w momencie pojawienia się pierwszych postów (udokumentowanych) ze zdjęciami lub filmikami jakiejś wady obrazu, to zaraz nagle za tymi postami pojawiają się posty nowych użytkowników którzy są bardzo zainteresowani tym modelem z kalibracją i proszą o pv, dosłownie za moment pojawia się kiki i mówi że ma info dla niebieskich, i po jakimś czasie ci użytkownicy (?) raportują że zgłaszane wcześniej problemy i usterki w ogóle u nich nie występują. Ten scenariusz jest zawsze wprowadzany po zgłoszeniu i udokumentowaniu jakiejś usterki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i znowu mamy przykład standardowego numeru na forum Kikiego, zawsze co roku jest tak, że jak wyjdzie nowy model (a zwłaszcza z tych które są w głównej ofercie Kikiego) i zaczynają się pojawiać pierwsze posty użytkowników, to dokładnie w momencie pojawienia się pierwszych postów (udokumentowanych) ze zdjęciami lub filmikami jakiejś wady obrazu, to zaraz nagle za tymi postami pojawiają się posty nowych użytkowników którzy są bardzo zainteresowani tym modelem z kalibracją i proszą o pv, dosłownie za moment pojawia się kiki i mówi że ma info dla niebieskich, i po jakimś czasie ci użytkownicy (?) raportują że zgłaszane wcześniej problemy i usterki w ogóle u nich nie występują. Ten scenariusz jest zawsze wprowadzany po zgłoszeniu i udokumentowaniu jakiejś usterki. 

 

To się nazywa "Va bank"! ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hdtv.com.pl/forum/1392934-post327.html

Przepisuję niżej treść na wypadek gdyby wpis został usunięty, to od nabywcy kalibracji u Kikiego do TCL C70:
"Jeżeli dostałem raport po kalibracji tego TCL i mój kolega ma taki sam (identyczne wartości kontrastu itp) to znaczy, że zostaliśmy oszukani, bo pomiary nie były robione na każdym egzemplarzu? Czy taka sytuacja może być powodem do zwrotu telewizora? Wydaje mi się, że tak skoro miałem otrzymać kalibrację gratis, a tego kalibracją nazwać nie można, tylko co najwyżej wklepaniem ustawień z kartki. Proszę o odpowiedź."

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do stachuu0 kibicuję ci w walce na czarnym, ale pamiętaj, że tam za privy też były bany bo tam priv czytują też inni.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie czekam na pw od 2 użytkowników z kalibracjami, zobaczymy czy dojdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już ostateczne ostrzeżenie. Bo to nie wątek o kalibracji. Demokracja

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi jeszcze nikt nie groził.


Bo jesteś klientem

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też ostrzeżenie kolejne dostałem, ale śmieszy mnie ten koleś Koksiu tam, bo cały czas pisze żeby nie oskarżać Kikiego pochopnie i żeby poczekać na jego wpis itd., a Kiki nic nie pisze, tylko usuwa niewygodne wpisy. Nie wiem czy takie osoby jak Koksiu są tak naiwne, czy po prostu to drugie konto Kikiego, którym się broni..

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też ostrzeżenie kolejne dostałem, ale śmieszy mnie ten koleś Koksiu tam, bo cały czas pisze żeby nie oskarżać Kikiego pochopnie i żeby poczekać na jego wpis itd., a Kiki nic nie pisze, tylko usuwa niewygodne wpisy. Nie wiem czy takie osoby jak Koksiu są tak naiwne, czy po prostu to drugie konto Kikiego, którym się broni..


Znajdzie się tam kilku fanów albo naganiaczy typu bluray, którego tępiłem jak mogłem. No cóż żenada. Tak jak piszesz kiki zamiast zająć się sprawą dla własnego dobra sypie ostrzeżeniami albo banami. Ewidentenie nie chce wyjść z twarzą. Best of the best tcl c70 i philips ps61. Tragedia.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Elektrodzie w dziale JakiTv zrobili chwilowo porzadek z Kiki/LocoLoco.

Ściemniał, kombinował, oszukiwal, podawal pólprawdę jak wszędzie i nagle admin zaczął go banować. Chyba jakieś "czasowki" dostaje regularnie aby ochłonąć.

Widzę, że teraz też ma "czasowo zablokowane pisanie".

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kalibracja
Otóż zrobiliśmy już experyment .
Wyjęliśmy 10 telewizorów nowych z kartonu i skalibowalismy je . Wszystkie wyniki były identyczne.
Zapytaliśmy w fabryce cze matryce z jednej serii mogą sie różnić.
Otóż nie mogą .
Co potwierdza nasz test.


Otóż głupoty które wypisuje jedyny i nie omylny człowiek na świecie można wsadzić między bajki . Jak sprzedawał własna skalibrowana plazmę napisał ze miejsce kalibracji nie ma znaczenia.

Wysłaliśmy duże ilości kalibracji po Europie i poziom zadowolenia 99,99%.

Masz uwagi co do telewizora mozesz zwrócić bez problemów "

Wiadomość od guru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, stachuu0 napisał:

"Kalibracja
Otóż zrobiliśmy już experyment .
Wyjęliśmy 10 telewizorów nowych z kartonu i skalibowalismy je . Wszystkie wyniki były identyczne.
Zapytaliśmy w fabryce cze matryce z jednej serii mogą sie różnić.
Otóż nie mogą .
Co potwierdza nasz test.


Otóż głupoty które wypisuje jedyny i nie omylny człowiek na świecie można wsadzić między bajki . Jak sprzedawał własna skalibrowana plazmę napisał ze miejsce kalibracji nie ma znaczenia.

Wysłaliśmy duże ilości kalibracji po Europie i poziom zadowolenia 99,99%.

Masz uwagi co do telewizora mozesz zwrócić bez problemów "

Wiadomość od guru.

@Maciej Koper: Widziałeś takie rzeczy? :P TCL C70 niczym się między poszczególnymi sztukami nie mogą różnić. Wszystkie 10 telewizorów miało IDENTYCZNE wyniki kalibracji.

A tutaj dowód na to, że Kiki jest online na forum jak kogoś wlepianie ostrzeżeń nie przekonuje, w temacie obok o P60 ustala szczegóły sprzedaży tego telewizora:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1392960-post1115.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1392983-post1117.html

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? No koment

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast sie ukajać, przyjąć na klatę i przeprosić, to idą w zaparte. Można i tak... ale ja zapłacę więcej w MM czy Saturnie a od "kombinatorów" nie kupię.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zostałem odbanowany. Youpii! Dzięki Ci kimkolwiek jesteś(?) ;)

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Fjubens napisał:

Przepisuję niżej treść na wypadek gdyby wpis został usunięty, to od nabywcy kalibracji u Kikiego do TCL C70:

"Jeżeli dostałem raport po kalibracji tego TCL i mój kolega ma taki sam (identyczne wartości kontrastu itp) to znaczy, że zostaliśmy oszukani, bo pomiary nie były robione na każdym egzemplarzu?

Ot i "kalibracja" kiki style. To jest to co pisaliście z Maciejem, czyste psucie rynku oraz (co oczywiste) obrazu na każdym z tych egzemplarzy :(

A do samodzielnych przemyśleń - skoro kalibracja testowej sztuki, która powinna być dopięta na max bo czytają ją   wszyscy, zawierała duży błąd - czytaj nadawała się na śmietnik, to jak "poprawne" wyniki kalibracji mają egzemplarze indywidualne, których nikt poza zamawiającym nie widzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dopiero ogarnąłem, że wpisy 'HQ150', który pisał o prawach konsumenta oraz o tym, że kalibracja niewykonana lub wykonana, ale nie na tym egzemplarzu, bo nie dla tego obrazu, daje klientowi możliwość zwrócenia towaru jako niezgodny z umową, też wyleciały, nie ma już tych wpisów. :D

Kiki pisze, że jak najbardziej można zwracać (po usunięciu tych niewygodnych dla niego wpisów), ale chodzi mu o to, że klient ma samemu zapłacić za transport, a wysłanie takiego 65" telewizora to gwarantowana paleta, którą samemu trzeba ogarnąć i jakieś 150 zł opłaty dla takiej osoby, który nie ma umowy z firmą kurierską.

Przez to większość osób oleje temat nawet jeśli wie, że zostali oszukani. To o czym pisał HQ150 sugeruje wprost, że przy niezgodności towaru z umową, to sklep (w tym wypadku Kiki) musi wziąć koszty transportu na siebie albo od razu albo po otrzymaniu przesyłki zwrócić należność kupującemu, który transport musiał opłacić.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ewentualnie pozostaje dla bardziej zadowolonych klientów wykonanie poprawnej kalibracji w domu klienta ?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie na test i kalibrację która ma ukazać się tutaj na forum. Wtedy zobaczymy tak naprawdę co kiki kombinuje.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, paskovesl napisał:

Czekajcie na test i kalibrację która ma ukazać się tutaj na forum. Wtedy zobaczymy tak naprawdę co kiki kombinuje.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
 

Ja już wiem co będzie. Kiki zacznie gadać, że HDTVPolska dostało wadliwy egzemplarz. Przecież taka sama historia już była z 7601, a Kiki zamknął temat i do niego nie wracał, nawet nie przeprosił nikogo za te oskarżenia.

Co śmieszniejsze sam tego telewizora nie testował finalnie, czekał prawie rok na egzemplarz do testów i się nie doczekał, za każdym razem podobno zepsuty przychodził. :D

To już wszystko chłopaki było, i w tym roku ponownie wróci tylko TCL zamiast Philipsa.

Polecam wątek:

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/127039-telewizor-philips-65pus7601-firma-tp-vision-prezentuje-go-w-berlinie-15.html

I wybrane wpisy kluczowe z tamtego wątku:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1311127-post245.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1317480-post300.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1317536-post301.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1317686-post302.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/1317922-post305.html

---

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...