Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mnie ten C70 zaintrygował i dalej będę śledził ten wątek, ale wybór padł na Panasonic TX-75EX780E :)

Przyjedzie jutro prawdopodobnie, nie mogę się już doczekać haha

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmcomp napisał:

 

Odpowiem ponownie: to jest pobożne życzenie TCLa. Dużo wody w Wisle upłynie zanim te TV pojawią sie w tych sieciach. Najłatiwej będzie w myCenter ponieważ po upadku AGD Market ta sieć bez limitów kredytowych będzie łykać wszystkie wynalazki jak pelikan.

 

Mozna zamowic juz ten tv w jednej z sieci,ale tylko indywidualnie pod klienta.Czas realizacji do 10 dni.Na expo w sklepie poki co nie ma szans.

Choc popracuje nad tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na Media Expert. Oni mają dobry system zamowien przez internet i realizacji dostawy prosto z magazynow dystrybutora czy producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, antek2009 napisał:

ale wybór padł na Panasonic TX-75EX780E

Gdzie go zakupiłeś, i jaka cena wyjściowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szopan napisał:

Mozna zamowic juz ten tv w jednej z sieci,ale tylko indywidualnie pod klienta.Czas realizacji do 10 dni.Na expo w sklepie poki co nie ma szans.

Choc popracuje nad tym?

W jakiej cenie go sprzedają ?

Jaka sieć ?

Jestem zainteresowany kupnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Robert_1988_KrK napisał:

Gdzie go zakupiłeś, i jaka cena wyjściowa?

W Euro

Wyjściowo 16999, poszedł za 16100

 

Zapytałem o cenę w MM i takie coś wyszło.....hehe

"Odchodzimy od Panasonica, restrukturyzację mają jakąś... Jak się panu coś zepsuje albo system padnie to nic pan nie zrobi... Ogólnie seria 780 jest bardzo słaba"

Mówię: Aha, to może coś w zamian lepszego? (zapytałem z czystej ciekawości tylko, bo nie miałem już za bardzo ochoty na konwersację z nim)

" Samsung, LG, no i oczywiście Sony"

Ja: A który to ten Sony w tym przedziale cenowym?

"Tutaj, ten model (wskazuje na 8505):o

Ja: Poważnie???

"Tak, ma lepszą czerń i odwzorowanie kolorów od serii 780, bo ta seria bardzo słabo wychodzi pod względem tych parametrów"

Ja: Do widzenia

 

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, antek2009 napisał:

"Tutaj, ten model (wskazuje na 8505):o

Ja: Poważnie???

"Tak, ma lepszą czerń i odwzorowanie kolorów od serii 780, bo ta seria bardzo słabo wychodzi pod względem tych parametrów"

Grubo!  Jak tak dalej pójdzie, to niedługo się okaże, że wg. tych asów wiedzy z Euro RTV AGD, IPSy będą miały lepszą czerń od oledów ;)

PS. Może jak mi czas pozwoli zahaczę o ten sklep kiedyś i podam się za nieznającego się w ogóle na rzeczy klienta, ciekawe co mi doradzą ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antek2009 takie rady usłyszał w MM. Kupił Panasonica w Euro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pawelll za poprawkę, mój błąd.

Pozdrawiamy więc "szpeca" z MM :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Xisiek napisał:

Grubo!  Jak tak dalej pójdzie, to niedługo się okaże, że wg. tych asów wiedzy z Euro RTV AGD, IPSy będą miały lepszą czerń od oledów ;)

Jeśli tegoroczny 8505, czyli 75XE8505 to przecież nie ma IPS-a, a VA. Ubiegłoroczny 8505, czyli 75XD8505 miał IPS-a.

Oba modele ze średniej półki, więc propozycja całkiem trafna. Co innego jakby pójść w model 75XE9005, bo to już lepszy od 75EX780, no ale też i cena też wyższa.

Nie mówiąc o 78KS9500 - w sumie to ja szczerze przy takim budżecie to już bym się poważnie zastanowił, bo różnica w cenie owszem jest, ale w stosunku do ogółu ceny i do ogromnych różnic między tymi TV...

 

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pmcomp napisał:

Stawiam na Media Expert. Oni mają dobry system zamowien przez internet i realizacji dostawy prosto z magazynow dystrybutora czy producenta.

Pudło?

Neonet.Cena wyjsciowa 3499.Ciezko powiedziec jaka bedzie ostateczna.

I jest tez rozbieznosc z dodatkowym pilotem.Wg przedstawiciela nie bedzie go w zestawie,a zgodnie z oficjalna informacja TCL ma byc w komplecie od serii c70 wlasnie.

Jesli uda mi sie go zciagnac,to dam znac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mowiac o TCL to czy ktos ma TCL LED U43P6046 ? Poniewaz probuej znalezc jakies sensowne recenzje a na stronke kikiego nie chce mi sie wchodzic.

Jaki ma panel ten P60? I jak z input lagiem?

 

Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MaXeN napisał:

Jeśli tegoroczny 8505, czyli 75XE8505 to przecież nie ma IPS-a, a VA. Ubiegłoroczny 8505, czyli 75XD8505 miał IPS-a.

Oba modele ze średniej półki, więc propozycja całkiem trafna. Co innego jakby pójść w model 75XE9005, bo to już lepszy od 75EX780, no ale też i cena też wyższa.

Nie mówiąc o 78KS9500 - w sumie to ja szczerze przy takim budżecie to już bym się poważnie zastanowił, bo różnica w cenie owszem jest, ale w stosunku do ogółu ceny i do ogromnych różnic między tymi TV...

 

Nie twierdzę, że 8505 to złe telewizory, ale chyba jednak nie tak dobre jak xe780...

Ale ten stwierdził, że te Soniaki są dużo lepsze, a seria 780 to lipa

XE9005 to już 20tys, mnie ten Panas wyniesie 17,5 z 5letnią gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XE8505 nie jest gorszy od Panasa. To porównywalne modele tv...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL C2 (na Azję)  to prawdopodobnie odpowiednik Europejskiego C70, i znalazłem takie coś :

0f5928f3c8776.jpg

5ed7240381681.jpg

https://kknews.cc/digital/2q29xng.html

''Technologia MEMC (Motion Estimation, Motion Compensation) interpoluje kilka dodatkowych klatek (zazwyczaj 1-3) i wstawia je pomiędzy dwie rzeczywiste, zwiększając dzięki temu płynność obrazu. Takiej techniki używa np. Sony i Samsung.''

EDIT:

Ale nie wiem czy te model nie ma wyższej specyfikacji, bo poniżej w menu ma też ustawienia do kropki kwantowej :

1bc2000429dbf441051d

https://kknews.cc/digital/ae24anj.html

Mój błąd , qhd to nie jest kropka kwantowa.

 

EDIT:

Ale jakby coś to testujcie funkcję MEMC

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek najbliższy będziemy już go mieli. Jeszcze potwierdzę jaki rozmiar. Ale pewnie 55". Więc kolejny tydzień to upragniony test ;)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gmeru napisał:

W poniedziałek najbliższy będziemy już go mieli.

Będzie... będzie zabawa, będzie się działo ... ;) A poważnie to sam jestem ciekaw ile mu wyjdzie ANSI 4x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to i ja jestem ciekawy ;))))) Dlatego przenieśliśmy test z sierpnia na lipiec ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem i zamówiłem nowy 55'' LG 8507 za (uwaga!) 3 500 zł. Wyrusza do mnie w poniedziałek więc jest jeszcze chwila na zmianę zdania. Alternatywa to tylko ten TCL. Z jednej strony tam mocny, sprawdzony i bardzo solidnie skonstruowany japonski zawodnik wagi cięźkiej z ub.roku dzis za względne grosze (niestety z matrycą IPS) a z drugiej chińczyk o którym krążą legendy ale to nadal chińczyk, który może dużo obiecywać trochę na wyrost :) To dopiero mam starcie gigantów!:))))

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, gugala.marcin napisał:

... LG 8507 ... japonski zawodnik wagi cięźkiej
 

Może i ciężkiej tyle że koreańskiej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i ciężkiej tyle że koreańskiej.

Oczywiście! Co za faux pas!:]

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu krzaczki i tu krzaczki. :)

W TCL zresztą też.

Zresztą ten 8507 pewnie z fabryki w Biskupicach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy moim starym 8 letnim Sony to będzie rewolucja bez względu na to którego modelu nie wybiorę. Jednak ten model LG przekonuje mnie bardziej nic TCL nawet na va. Możliwe że zmęczony mnie już te wszystkie zagadki wokół C70.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Latouffe napisał:

A mowiac o TCL to czy ktos ma TCL LED U43P6046 ? Poniewaz probuej znalezc jakies sensowne recenzje a na stronke kikiego nie chce mi sie wchodzic.

Jaki ma panel ten P60? I jak z input lagiem?

Panel VA, 50/60 Hz od CSOT (China Star Optoelectronics Technology). Input-lag jak to z reguły już w modelach tegorocznych bardzo przyzwoity na poziomie 25 ms jak się nie mylę.

Na benchmarku Tomasz Chmielewski testował ten model w większym rozmiarze 55":

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tcl-u55p6046-test.html

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...