Skocz do zawartości
szpaksonus

TCL seria C70

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
42 minuty temu, Maciej Koper napisał:

(...) największe paskudztwo, które robią oszuści, bo nazwijmy sprawę po imieniu. Jeśli ktoś zapewnia, że ekran będzie skalibrowany, a wkleja pomiary z innego egzemplarza, lub co gorsza ustawienia, to jest oszustem. Konsumenci na tym cierpią, jak i cała branża. 

Właśnie, nie dość, że ten "dżentelmen" oszukuje ludzi szukajacych tv, to jeszcze psuje rynek profesjonalnej kalibracji konsumenckiej.

 

Może więc warto pomyśleć, aby np. w ramach polskiej sekcji SMPTE albo HDTV Polska przyznawać nagrody dla najlepszych i najgorszych podmiotów i produktow branży, tak jak funkcjonują złote maliny dla najgorszych filmów to np. złoty pomidor albo coś podobnego? :D Głosowanie oczywiście pośród członków SMPTE lub forumowiczów HDTV Polska. Kto jest za,  łapa w górę ? :)

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Xisiek napisał:

Właśnie, nie dość, że ten "dżentelmen" oszukuje ludzi szukajacych tv, to jeszcze psuje rynek profesjonalnej kalibracji konsumenckiej.

 

Może więc warto pomyśleć, aby np. w ramach polskiej sekcji SMPTE albo HDTV Polska przyznawać nagrody dla najlepszych i najgorszych podmiotów i produktow branży, tak jak funkcjonują złote maliny dla najgorszych filmów to np. złoty pomidor albo coś podobnego? :D Głosowanie oczywiście pośród członków SMPTE lub forumowiczów HDTV Polska. Kto jest za,  łapa w górę ? :)

A zwycięzcą "Ślepego Pixela" jesst... ;P

No ale się offtop zrobił, co do C70 są już podobno pierwsi co kupili 65"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze mam tutaj takie pytanie do Macieja odnośnie tych fioletowych słoni, czy jeżeli patrzysz na wykres (pod fotką fioletowych słoni) pomiarów dla kolorów w trybie HDR i widzisz to bardzo mocne podbicie dla koloru niebieskiego, to mógłbyś przełożyć to z doświadczenia w praktyce, na to czy mogłoby to spowodować taki właśnie efekt w nieskalibrowanym modelu z takim podbiciem niebieskiego ? 

EDIT:

Jeszcze chciałbym tutaj poruszyć taką kwestię, że Maciej kiedyś sprawdził osobiście u klientów kikiego kilka (czy też jeden, dokładnie nie pamiętam) egzemplarzy z tzw kalibracją kikiego i wtedy stwierdził raz że te telewizory są gorzej ustawione od tych oryginalnych fabrycznych ustawień, a dwa że wtedy stwierdził że ta kalibracja została przeprowadzona bez żadnego pojęcia jak to się powinno robić. Nie wiem jak jest teraz, czy kiki się podszkolił (albo ma nowy sprzęt) czy też może zleca kalibrację zewnętrznej firmie dla swoich ekspozycyjnych egzemplarzy a potem wysyła te ustawienia emailem dla wszystkich kupujących. Kiedyś ponoć robił kalibrację spyderem.

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tych słoni to jeden z kupujących potwierdził że słonie nie są fioletowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Xisiek napisał:

 

Może więc warto pomyśleć, aby np. w ramach polskiej sekcji SMPTE albo HDTV Polska przyznawać nagrody dla najlepszych i najgorszych podmiotów i produktow branży, tak jak funkcjonują złote maliny dla najgorszych filmów to np. złoty pomidor albo coś podobnego? :D Głosowanie oczywiście pośród członków SMPTE lub forumowiczów HDTV Polska. Kto jest za,  łapa w górę ? :)

 

Jestem przeciw. Dopowiedz sobie dlaczego.

W Seksmisji to się nazywało inwigilacja, a teraz będzie ... manipulacja. "Producenci" też będą głosować ;) .

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pmcomp napisał:

 

Jestem przeciw. Dopowiedz sobie dlaczego.

W Seksmisji to się nazywało inwigilacja, a teraz będzie ... manipulacja. "Producenci" też będą głosować ;) .

Sie domyslam, ale jak zrobic wybór redakcji i wybór forumowiczów - "nie widzę przeszkód" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz znalazłem info że na tym forum test będzie dopiero w sierpniu :
 
https://www.facebook.com/HDTVPolska/?ref=nf&hc_ref=NEWSFEED
EDIT:
Z tego co widzę to ekipa hdtvpolska była oficjalnie zaproszona i obecna na konferencji TCL-a, ciekawe czy był też tam obecny KIKI ?
 

Chyba tak, bo pisał że jedzie na jakąś konferencje tcl dla dziennikarzy w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś może czy te telewizory bedą dostępne w jakiejś popularnej sieci sklepów typu Media Expert?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Xisiek napisał:

Właśnie, nie dość, że ten "dżentelmen" oszukuje ludzi szukajacych tv, to jeszcze psuje rynek profesjonalnej kalibracji konsumenckiej.

 

Może więc warto pomyśleć, aby np. w ramach polskiej sekcji SMPTE albo HDTV Polska przyznawać nagrody dla najlepszych i najgorszych podmiotów i produktow branży, tak jak funkcjonują złote maliny dla najgorszych filmów to np. złoty pomidor albo coś podobnego? :D Głosowanie oczywiście pośród członków SMPTE lub forumowiczów HDTV Polska. Kto jest za,  łapa w górę ? :)

SMPTE nie włącza się w tego typu akcje. Sam osobiście też nie popieram oceniania "ogólnego", to tylko nakręcanie afer. Moim zdaniem trzeba pisać o konkretnych przypadkach. W Was - forumowiczach tkwi siła. Zakładajcie tematy, piszcie w tytułach jawnie adresy do portali, osób, które oszukują, naciągają klientów. Dzięki temu osoby zainteresowane tematem będą mogły łatwo dotrzeć do informacji w google.

17 godzin temu, mmpeg-4 napisał:

Jeszcze mam tutaj takie pytanie do Macieja odnośnie tych fioletowych słoni, czy jeżeli patrzysz na wykres (pod fotką fioletowych słoni) pomiarów dla kolorów w trybie HDR i widzisz to bardzo mocne podbicie dla koloru niebieskiego, to mógłbyś przełożyć to z doświadczenia w praktyce, na to czy mogłoby to spowodować taki właśnie efekt w nieskalibrowanym modelu z takim podbiciem niebieskiego ? 

EDIT:

Jeszcze chciałbym tutaj poruszyć taką kwestię, że Maciej kiedyś sprawdził osobiście u klientów kikiego kilka (czy też jeden, dokładnie nie pamiętam) egzemplarzy z tzw kalibracją kikiego i wtedy stwierdził raz że te telewizory są gorzej ustawione od tych oryginalnych fabrycznych ustawień, a dwa że wtedy stwierdził że ta kalibracja została przeprowadzona bez żadnego pojęcia jak to się powinno robić. Nie wiem jak jest teraz, czy kiki się podszkolił (albo ma nowy sprzęt) czy też może zleca kalibrację zewnętrznej firmie dla swoich ekspozycyjnych egzemplarzy a potem wysyła te ustawienia emailem dla wszystkich kupujących. Kiedyś ponoć robił kalibrację spyderem.

Nie, tam jest za mało niebieskiego, aż do wartości 70% (czyli sporo ponad 1000 nitów). Poza tym to pomiary z trybu HDR, a Ty zrzuciłeś klatkę SDR'ową, zgadza się?

Było kilka przypadków sprawdzania ustawień z tamtego źródła, głównie historycznych. Jeden jest opisany w wątku poświęconym profesjonalnej kalibracji. Były to głównie stare usługi, robione jeszcze spyderem. Obecnie nie przypominam sobie, bym testował jakieś ustawienia z tego źródła, a może ludzie po prostu się nie denerwują, ponieważ dostają te ustawienia gratis, nawet jeśli są powielone i nie mają nic wspólnego z kalibracją. Z podobnym rozmachem postępuje niestety pewien Łódzki sklep, ten który nakleja pomarańczowe etykiety na kartony od TV. Myślę, że nie trudno się domyślić o kogo chodzi.

P.S. W Waszym ulubionym wątku na czarnym forum, administrator sam pogrążył tego TCL'a tym pomiarem:

19511488_1438468942881559_52497681056093

Trudno oczywiście powiedzieć na ile pomiar jest poprawny, bo wiemy, że z tym bywa różnie :) Jeśli jednak jest to świadczy to bardzo kiepsko o telewizorze - widzicie jak nasycenie czerwieni i żółci poniżej 100% zbacza z punktów referencyjnych? Kolory na tym TV muszą być zdecydowanie zbyt blade w tych rejonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
43 minuty temu, Maciej Koper napisał:

Nie, tam jest za mało niebieskiego, aż do wartości 70% (czyli sporo ponad 1000 nitów). Poza tym to pomiary z trybu HDR, a Ty zrzuciłeś klatkę SDR'ową, zgadza się?

Ta fotka z fioletowymi słoniami jest zrobiona z końca filmiku (który jest pod fotką) z kanału youtube kikiego, a poniżej jest więcej pomiarów (ja wrzuciłem tylko jeden pomiar z nieskalibrowanym HDR) prawdopodobnie odpowiednika C70 :

http://www.lcdtvthailand.com/review_detail.php?Page=2&id=2397

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta fotka z fioletowymi słoniami jest zrobiona z końca filmiku (który jest pod fotką) z kanału youtube kikiego, a poniżej jest więcej pomiarów (ja wrzuciłem tylko jeden pomiar z nieskalibrowanym HDR) prawdopodobnie odpowiednika C70 :

http://www.lcdtvthailand.com/review_detail.php?Page=2&id=2397

 

Gdy weźmiemy sztukę do labu to wszystko wyłożę czarno na białym Póki ci nie ma co spekulować jakie miały być słonie, tym bardziej, że to tylko fota matrycy i nawet nie znamy materiału źródłowego.

 

Proponuję do czasu testu skupić się na sprawie protokołów z kalibracji. Czy faktycznie są te same dla różnych egzemplarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są te same protokoły, wczoraj jeszcze widziałem posty osób o to pytających ale je usunięto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej Koper napisał:

Proponuję do czasu testu skupić się na sprawie protokołów z kalibracji. Czy faktycznie są te same dla różnych egzemplarzy.

Tak, każdy wpis jednak o to pytający albo podejmujący ten temat zostaje usunięty, próbowałem 3 razy, w nocy nawet widziałem jeszcze jak użytkownik 'navyman' spytał jak to w końcu jest z tą kalibracją i czemu wpisy zniknęły skoro nie łamały regulaminu, jego wpisu też już nie ma..

I tak dziwne, że Kiki kasuje tylko posty, a nie wlepia banów jak miał w zwyczaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale daje ostrzeżenia, więc pewnie reszta, jak ja odpuściła.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także każdy ma możliwość dostać telewizor z kontrastem natywnym 13.000: 1 niezależnie od sztuki!

Taka okazja nie często się powtarza. :P

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ewidentnie Kiki ściemnia i próbuje zrobić z dobrego telewizora telewizor klasy premium... ale mimo wszystko, patrząc na opinie użytkowników wydaję się, że C70 to dobry wybór w tej klasie cenowej...

Edytowane przez Deetry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Fjubens napisał:

Także każdy ma możliwość dostać telewizor z kontrastem natywnym 13.000: 1 niezależnie od sztuki!

Taka okazja nie często się powtarza. :P

Ha,ha - normalnie brać póki są ;) Niedługo wycieczki z Niemiec i ze Szwecji będą do nas przyjeżdżać po te "wspaniałe" odbiorniki ... :D

A tak już serio, to nieśmiało przypomnę, że kontrast natywny ANSI we flagowym Sony ZD9 wyszedł ok. 3 000:1 a we flagowym Panasonicu dx900 ok.5 000:1. 

Więc te 13 000:1 natywny to między bajki (i to te lepsze).

 

3 godziny temu, Deetry napisał:

patrząc na opinie użytkowników wydaję się, że C70 to dobry wybór w tej klasie cenowej...

Zalecalbym ostrożność, większość tych osób to "ofiary" opowieści dziwnej treści kikiego, więc obiektywizmu, obeznania w temacie, doświadczenia z różnymi modelami, raczej nie ma co u nich szukać. Dlatego realna wartość tych opinii jest dość niska.

 Zresztą ten tv ma paskudny clouding, którego kiki nie był w stanie zamaskować na niektórych zdjęciach w swoim "teście".

Edytowane przez Xisiek
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, każdy wpis jednak o to pytający albo podejmujący ten temat zostaje usunięty, próbowałem 3 razy, w nocy nawet widziałem jeszcze jak użytkownik 'navyman' spytał jak to w końcu jest z tą kalibracją i czemu wpisy zniknęły skoro nie łamały regulaminu, jego wpisu też już nie ma..
I tak dziwne, że Kiki kasuje tylko posty, a nie wlepia banów jak miał w zwyczaju.

Wlepia! Jestem tego żywym dowodem.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Xisiu cały czas lansuje kontrast jako główny atut firm produkujących panele VA i TV. Tak, ale tylko dla "ludków" co to chcą zobaczyć film w całkowitych ciemnościach. Dla takich to jest OLED TV. Czy więc ma rację ? Pytam, bo 98% tele-maniaków zapala kinkiet, a 99,9% nie lubi agenta Xiśka ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki podświetlania TCL 65C70 z forum kikiego :

http://www.hdtv.com.pl/forum/1392434-post265.html

Ale na pytanie czy to widać gołym okiem w nocy, ta sama osoba tak odpowiedziała :

''Praktycznie nie widać różnicy, może trochę rogi jaśniejsze.''

A na temat ile osób i czy dostali te same ustawienia, to już chyba się nic więcej nie dowiemy, pewnie się dogadali czy coś, a jeśli się jakoś dogadali i nikt nie wyciąga na jaw żadnych pretensji to już nie nasza sprawa. Ale tak czy inaczej kalibracja to jest usługa dla każdego tv z osobna i z nieco innymi ustawieniami. 

Ale na pewno nie można się zgodnie z prawem reklamować że się robi kalibrację dla każdego z osobna jak się tylko kopiuje ustawienia ze swojego modelu wystawowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mmpeg-4: Nawet nie można za bardzo użyć zwrotu z 'nieco' innymi ustawieniami. Kontrast czy jasność można samemu ustawić z YouTube (AVS HD 709 Brightness Calibration + AVS HD 709 Contrast Calibration), to prawda i często się pokrywają może nie w 100% ale blisko z innymi sztukami kalibrowanymi, ale balans bieli i ustawienia kolorów to czarna magia i do swojego KSa miałem do wyboru ustawienia kalibracyjne i z CNET i od Darko i od AVForums i i od Flatpanels i od AVSForums użytkowników i na NeoGAFie parę osób po kalibracji ISF wrzuciło swoje ustawienia itd., słowem: jakieś 10 różnych kalibracji ISF i żadne nie są zbliżone do ustawień, które mam w kwestii 2-P + 10-P White Point Balance i ustawień poszczególnych kolorów, a to one robią robotę.

Gammy samemu chyba też nie sposób ustawić, a u mnie wyszło -2 aż, podczas gdy tylko AVForums szedł w stronę -2, pozostałe rtings, flatpanels, darko itd. na '0'. Po kalibracji i przed:

dlbpwVs.png

Dlatego dla mnie to ściema totalna LOCOLOCO, a te osoby z 'kalibracją' od Kikiego nawet nie wiedzą, że być może oglądają na gorszych wartościach niż jakby sobie zresetowały do 'Filmu' domyślnego.

Jest to też psucie biznesu kalibratorów ISF, bo co by nie mówić to jest biznes jak każdy inny i jak Maciej Koper czy ktoś inny włożył ogromną kasę w sprzęt i uczciwie to robi, a traci klientów przez oszustwo innego "biznesmena" z Olsztyna, to jest na tym stratny. Część klientów spojrzy na kalibrację krzywo, a inna uzna, że już ma kalibrację, więc po co poprawiać cokolwiek.

Też mnie dziwi, że tamte osoby od certyfikatów 'zamilkły', przecież to w ich interesie powinno być dochodzenie swoich spraw. Są dwie możliwości:
a ) Tak jak piszesz, Kiki się z nimi dogadał
b ) Są to osoby, które faktycznie TV kupiły od tak, żeby coś grało w tle i nie interesuje ich czy w ciemni widoczny jest clouding, czy mają ustawienia dobre, czy płynność daje radę itd.

Mnie tak np. telefony nie interesują ani trochę, kupiłem lata temu XPERIĘ Z3 Compact i nie używam tego telefonu nawet w 10% tego co niby oferuje, bo nie mam takiej potrzeby. Ciężko by mi było wystawić dobrą lub negatywną opinię na temat telefonu.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zrobiłem kilka lat temu takie porównanie (i opisałem to potem na forum audiostereo) dwóch modeli Sony W8 42'' na matrycy IPS , różniły się tylko kolorem ramki, jeden był srebrny a drugi czarny :

''Porównywałem równocześnie dwie sztuki Sony W8 42'', oba zostały ustawione dokładnie tak samo, weszłem też w ustawienie balansu bieli i z tego co widziałem to były ustawione dokładnie tak samo. Różnica pomiędzy nimi była zasadnicza, jeden miał wyraźnie większą jasność i kolory w tonacji zimnej, wpadającej nawet nieco w fosfor podczas gdy drugi miał tonację bardziej ciepłą, stonowaną.  Różnice były we wszystkich trybach.  

Porównanie dotyczyło wersji srebrnej i czarnej, nie wiem czy coś w tym jest, ale często w sklepach miałem wrażenie że srebrne są strojone w bardziej w zimnym kierunku co może pasować do srebrnej ramki, dlatego tym chętniej to sprawdziłem i częściowo się to potwierdziło ale nie znalazłem różnic w ustawieniach balansu bieli co świadczy po prostu o rozrzucie parametrów matryc.

Zauważalna różnica była też w jasności podświetlania (srebrny świecił jaśniej), pomimo dokładnie takich samych ustawień.''

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...